Awww, wat klote, Stali.quote:Op zaterdag 11 december 2010 20:07 schreef Stali het volgende:
Kwam er donderdag achter dat het filter van mijn kikkerbakje wrs. al meer dan twee weken uitlag.
Iemand heeft per ongeluk de stekker eruit getrokken.
Wel klote om donderdagavond twee kikkertjes te zien drijven..
Dacht aanvankelijk dat ze allemaal dood waren dus wilde het zaakje wegspoelen. Vier leefden er nog dus rap overgezet.
De binnen overwinterende dikke goudpoffertjes happen naar ze. Dwergkikkertjes moeten het nog even drie weken zo volhouden..
Het is mijn eigen schuld ook wel een beetje. Als ik heel eerlijk ben keek ik niet zo erg om naar het bakje in een verdomhoekje. Wel uiteraard verversing en eten maar er kwam aanslag op de ruit, magneet kwijt en het water was kraakhelder dus stelde het uit. Ik vond er niet zo erg veel meer aan.quote:Op zaterdag 11 december 2010 23:09 schreef Faithfulness het volgende:
[..]
Awww, wat klote, Stali.![]()
Kan gebeuren, maar leuker wordt het er niet van.
Zijn dat van die witte wormpjes die zich een beetje als naaktslakjes voortbewegen?quote:Op zondag 12 december 2010 13:34 schreef stoeltafel het volgende:
Gvd, kijk de foto's, wordt je niet vrolijk van. Wil het nu graag oplossen maar hoe? Wil niet dat mijn garnalen dood gaan.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
quote:Het zijn kleine wormpjes, die eigenlijk in elk aquarium voorkomen. Ze zijn dan echter kleiner dan 1 mm en niet zichtbaar. Ze zijn nuttig omdat ze algen afgrazen en onderdeel zijn van de bacteriecultuur. De planaria die je kan zien zijn grijswit. Je zou eens met een loep naar ze moeten kijken: soms zie je dan een verdikking aan een uiteinde. Dat is de kop!
De wormpjes kruipen rond op het glas, de bodem en de planten. Je kan ze echter zeker herkennen aan hun manier van voortbewegen: een bijzondere manier van kronkelen. Eigenlijk zwemmen ze niet echt maar gaan ze mee met stroming.
Ze planten zich voort m.b.v. hele kleine eitjes. SOmmige planariën zijn zelfs hemafrodiet. Het bijzondere van planaria is dat ze maar kort leven. Dat betekent voor de aquariumhouder dus dat je er het ene moment in grote getalen last van hebt, maar er het volgende moment volledig vanaf bent! Meestal vindt er zo'n explosieve groei plaats door teveel voeren (vaak met vlokvoer).
Zijn ze gevaarlijk? Nee ze zijn volledig onschuldig. Ze zijn niet in staat om een vis te doden. Wel zullen ze helpen bij het 'verteren' van een dode vis. Ook lusten ze wel eens wat eitjes van vissen en belemmeren daarmee dus voortplanting van vissen.
Om ze weg te houden of te halen moet je zorgen voor een goed bijgehouden aquarium. Dat betekent op tijd verversen en niet teveel voeren. Een goed hulpmiddel hierbij is om de vissen een of meerdere dagen niet te voeren! (kan geen kwaad voor de vissen!) Ook kan je het vlokvoer vervangen door diepvries of levend voer. Erg leuk is ook dat de goerami's deze kleine wormpjes eten. Sterker nog: ze zijn er gek op! Andere vissen willen ook wel eens éen planaria pakken, maar spugen het weer uit.
Nog één opmerking: veel mensen verwarren de planaria met parasieten. Dat is dus beslist niet zo. Ze duiden niet op een ziekte en zijn geen groot gevaar!
Het onschuldig zijn wordt door sommigen in twijfel getrokken. Een methode die je als eerste zou kunnen proberen is ze 's nachts met een lampje naar de voorruit 'lokken' en dan wegvangen. Succes!
Mocht je het nergens kunnen dan heb ik een voorraad gezien het soms heel moeilijk is om aan te komen. Let idd wel op mocht je slakken hebben om deze eruit te vissen aangezien slakken dood kunnen gaan hieraanquote:Op zondag 12 december 2010 13:51 schreef stoeltafel het volgende:
Bedankt, ga gelijk even flubenol aanschaffen dan.
Die zitten op de ruit en planten. Geloof niet dat ze vallen.quote:Op zondag 12 december 2010 14:03 schreef PerryVogelbekdier het volgende:
Damn, daar wordt je niet blij van..
Vielen ze zomaar naar beneden daar op je foto?
Je hebt er verstand van maar soms zoals vandaag gaan ze ineens allemaal naar boven, apart.quote:Op zondag 12 december 2010 14:07 schreef Stali het volgende:
[..]
Die zitten op de ruit en planten. Geloof niet dat ze vallen.
Het zijn net naaktslakjes. Wrs. moet je bij bestrijding daarom je slakken in veiligheid stellen. Zal wel familie van elkaar zijn, denk ik.
Urgh.quote:Op zondag 12 december 2010 13:34 schreef stoeltafel het volgende:
Gvd, kijk de foto's, wordt je niet vrolijk van. Wil het nu graag oplossen maar hoe? Wil niet dat mijn garnalen dood gaan.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Ach, zulke dingen gebeuren nu eenmaal. Ik was *net* op tijd toen mijn filter helemaal verstopt zat. Dat zit ook niet binnen een dag potdicht, en toch had ik het niet gezien. Hangen er ineens allemaal petricola's aan het wateroppervlak, schrok me echt dood. Zulke dingen gebeuren.quote:Op zaterdag 11 december 2010 23:25 schreef Stali het volgende:
[..]
Het is mijn eigen schuld ook wel een beetje. Als ik heel eerlijk ben keek ik niet zo erg om naar het bakje in een verdomhoekje. Wel uiteraard verversing en eten maar er kwam aanslag op de ruit, magneet kwijt en het water was kraakhelder dus stelde het uit. Ik vond er niet zo erg veel meer aan.. Lynch me niet, het water zelf was goed en checkte natuurlijk wel twee keer per week het water, heb het filter helaas niet doorgehad. Ben blij dat vier van de zes nog leven.
Zal maandag het bakje schoonmaken en vullen met water uit de hoofdbak en een stukje spons in het filter doen.
Maar ja, het vangen. Leuk klusje..
Jij bent aan het indraaien? Zag eerder vanavond een foto hier. Ben wel benieuwd hoor. Mooi aquarium!
Zijn er serieus mensen die willen dat je de vissen opstuurt?quote:Op zondag 12 december 2010 14:52 schreef PerryVogelbekdier het volgende:
Versturen van vissen gaat overigens niet gebeuren.
ik zie een appelslak op je foto, die moet je er dan wel uithalen, die overleeft de flubenol niet.quote:Op zondag 12 december 2010 13:51 schreef stoeltafel het volgende:
Bedankt, ga gelijk even flubenol aanschaffen dan.
Ik stem gewoon de 20e op jou.quote:Op zondag 12 december 2010 15:55 schreef admiraal_anaal het volgende:
Even spammen om meer deelnemers te vinden [NOMINATIE] DE FOK! KERST AVATAR WEDSTRIJD
Alles wat in de huidige bak zit, behalve de Petricola's.quote:Op zondag 12 december 2010 14:37 schreef Stali het volgende:
Weet je al wat voor vissen je erin gaat doen, Faith?
Dat lijkt mij trouwens nog heel moeilijk. Om te kiezen, bedoel ik.
Oh, dat is leuk en dan de schooltjes groter maken. Dat is mooi inderdaad.quote:Op zondag 12 december 2010 18:56 schreef Faithfulness het volgende:
[..]
Alles wat in de huidige bak zit, behalve de Petricola's.
Ik wil sowieso een leuk schooltje vissen, die dan van links naar rechts kunnen zwemmen. In mijn fantasie althans, want in praktijk zal dat wel een stuk minder zijn
quote:Op zondag 12 december 2010 19:03 schreef Staal het volgende:
[..]
Oh, dat is leuk en dan de schooltjes groter maken. Dat is mooi inderdaad.
Zoiets zou ik ook graag willen.
Je merkt aan een vis of hij vrolijk is als hij zijn natuurlijke gedrag vertoont, goede kleuren laat zien, lekker eet en poept. Wat dat precies inhoudt is een beetje afhankelijk van de soort vis.quote:Op zondag 12 december 2010 20:13 schreef Kreator het volgende:
Hoe de neuk merk je of een vis vrolijk is? Maakt ie dan grapjes of wat?
PerryVogelbekdier, waar zijn de platy's op te halen bij interesse?quote:Op zondag 12 december 2010 14:52 schreef PerryVogelbekdier het volgende:
Hier even wat vrolijks tussendoor
Mocht er iemand van hier Anatoma's of Platy's willen, dan is dat mogelijk.
Versturen van vissen gaat overigens niet gebeuren.
Overview van de vieze 160liter bak, met wat plantjes erin, jonge platy's, glasplaat erop, lampenkap met 1 lamp er boven, en een lading plantenvoeding erin, en bio co2 die op is:
[ afbeelding ]
Anatoma Helena:
[ afbeelding ]
Een van de jonkie's:
[ afbeelding ]
Over een tijdje hoop ik op heel veel verschillende soort gekleurde platy's, aangezien ik gister 5 verschillende kleuren heb gekocht (3 vrouwtjes en 2 mannetjes)
ik wil denk ik wel tzt een paar van je helena's over nemen.quote:
Ik moest lachenquote:Op zondag 12 december 2010 20:13 schreef Kreator het volgende:
Hoe de neuk merk je of een vis vrolijk is? Maakt ie dan grapjes of wat?
Corydorassenquote:
Geen enkel probleem. Ik hoor het tegen die tijd wel. Wrs heb ik er dan nog meer, aangezien ik er van het weekend 6 in de 160liter heb gezet, en daar zaten een dikke 100 andere slakken inquote:Op zondag 12 december 2010 21:01 schreef BrandX het volgende:
[..]
ik wil denk ik wel tzt een paar van je helena's over nemen.
Ik kom in de komende twee maanden zekers een keer in de buurt van eindhoven, dus ik zal je tzt even vragen of het schikt
Ahh das jammer. Maarre over je vuurgarnalen.quote:Op zondag 12 december 2010 21:01 schreef Balsam het volgende:
Dat is helaas te ver voor mij om af te reizen voor wat leuke vissen
Ik ben nog opzoek naar wat leuke vissen voor mijn juwel rio 180.
Momenteel is mijn vissen bestand:
20 guppen
3 zebra danio 's
onbekend aantal vuurgarnalen
en 8 algeneters waarvan ik de naam niet weet, maar het mannetje daarvan krijgt een soort van hoorn bovenop zijn kop.
de mannetjes worden toch nooit zo rood?quote:Op maandag 13 december 2010 07:16 schreef PerryVogelbekdier het volgende:
Ahh das jammer. Maarre over je vuurgarnalen.
Probeer een aantal verschillende bloedlijnen langs elkaar te kopen. Zodoende heb je zeker in het begin minder last van inteelt, waardoor ze mooi rood blijven. Op ten duur gewoon een berg garnalen ruilen met andere kwekers, zodat je bloedlijn zuiver blijft en je allemaal mooie vuurrode garnalen hebt
Ik heb grijze/doorzichtige en echt super rode, maar wat nou de mannetjes en vrouwtjes zijn dat durf ik niet te zeggen.quote:Op maandag 13 december 2010 12:33 schreef PerryVogelbekdier het volgende:
Ik heb echt super rode gehad, maar ook doorzichtige.
Of er bij mannetjes/vrouwtjes verschil zit qua kleur durf ik niet te zeggen, dat weet ik niet.
Of lichte streep over de rug kan ook nog. Dat zijn ook vrouwtjesquote:Op maandag 13 december 2010 16:25 schreef ook_gek het volgende:
De donker rode met gele vlek zijn de vrouwtjes.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |