Kijk, 1 ding, ik zeg nergens dat het niet leuk is. Ik ben zelf ook wel eens gaan borrelen, maar ik vind de dingen die ik buiten het werk doe, en dus ook buiten die borrel veel leuker en interessanter dan zo'n wekelijkse borrel met collega's. Tuurlijk hoef je niet iedere week te komen, maar voor mij hoeft het gewoon niet. Misschien heeft het ook wel met mijn instelling te maken hoor, ik werk om te kunnen leven en niet andersom. Dus ik hecht meer waarde aan mijn vrije tijd dan aan mijn werk, dus als ik in mijn vrije tijd niet met mijn collega's wil drinken, dan is dat mijn goed recht. Misschien is het ook omdat het altijd op dezelde tijden is, het komt namelijk wel eens voor dat er een collega (niet allemaal natuurlijk) s'avonds bij mij een biertje of een bakkie koffie komt doen, maar ik hoef echt niet op vrijdag naar die borrel toe.quote:Op vrijdag 26 november 2010 14:06 schreef Rechtse_Hippie het volgende:
[..]
Ik vind het allemaal best hoor, ik heb uberhaupt nooit ergens gewerkt waar je borrelt met je collega's (ik ben dan ook nog jong), maar ik kan me gewoon zo moeilijk voorstellen dat het niet leuk is. Als je zelf een beetje boeiend bent, kan je overal wel lol hebben lijkt me.
Volgens mij heb jij nooit een reorganisatie, naderende faillisementen of vijandige overnames meegemaakt de momenten waarop vriendschappen verzuren en eerder gedane mondelinge beloftes vergeten worden. En ja dat kan het bedrijf waar jij werkt ook overkomen.quote:Op vrijdag 26 november 2010 14:09 schreef Catbert het volgende:
[..]
Lekker makkelijk. Alsof jij weet hoe het er bij ons aan toe gaat. Kneus.
Inderdaad. Want waarom zijn dat soort borrels toch iedere keer op kosten van de baas? Waarom zou die baas het willen stimuleren dat mensen drinken en knabbels eten in de tijd dat ze anders aan het werk zouden kunnen zijn? Wat raar zeg!quote:Op vrijdag 26 november 2010 14:10 schreef Cracka-ass het volgende:
Volgens mij snap je prima hoe het werkt, maar wil je het niet accepteren.
Komop zeg, daar geldt precies hetzelfde. Als er gekozen moet worden tussen twee mensen die evengoed presteren is de keuze voor die met wie je de beste relatie hebt al snel gemaakt. Daarnaast weet ik ook best dat als een bedrijf in zwaar water komt en je overbodig bent je op straat komt te staan. Maar dat is gewoon compleet niet relevant in deze discussie. Sowieso zou ik als het echt slecht gaat met een bedrijf eieren voor m'n geld kiezen en zelf gaan solliciteren. Dat zie je trouwens altijd bij reorganisaties bij grote bedrijven: de mensen met de meeste potentie zijn weg voordat de ontslagen vallen.quote:Op vrijdag 26 november 2010 14:14 schreef MalaCocinera het volgende:
Volgens mij heb jij nooit een reorganisatie, naderende faillisementen of vijandige overnames meegemaakt de momenten waarop vriendschappen verzuren en eerder gedane mondelinge beloftes vergeten worden. En ja dat kan het bedrijf waar jij werkt ook overkomen.
QFTquote:Op vrijdag 26 november 2010 14:16 schreef z3bra het volgende:
Wat is het probleem van sommige mensen hier?![]()
Als ik op vrijdagmiddag besluit om niet mee te gaan/doen met een borrel maar om 17:00 naar huis wil omdat ik geen zin heb/ergens anders naartoe moet/wil dan ben ik niet meteen asociaal. De wereld bestaat niet uit extremen.
Als iemand als Catbert zijn functioneren als consultant direct relateert aan zijn vermogen om te borrelen met (potentiële) opdrachtgevers dan is dat zijn probleem maar dat betekent niet dat iedereen dan maar moet borrelen.
En bedrijfsuitjes in je vrije tijd zijn vrijwillig. De baas is niet verplicht om een bedrijfsuitje te organiseren maar als hij/zij dit doet dan is het omdat hij/zij het belangrijk vindt dat zijn/haar medewerkers met elkaar socialisen buiten het werk. Als ik op zaterdag iets anders heb gepland wat ik niet wil verzetten dan excuseer ik me bij mijn baas en ben ik er niet bij, zo simpel is dat en dat is niet asociaal.
Je hoeft er ook niet altijd heen te gaan, maar af en toe is toch niet te veel gevraagd? Klacht gaat juist over de mensen die echt nooit naar een borrel gaan.quote:Op vrijdag 26 november 2010 14:16 schreef z3bra het volgende:
Wat is het probleem van sommige mensen hier? :/
Als ik op vrijdagmiddag besluit om niet mee te gaan/doen met een borrel maar om 17:00 naar huis wil omdat ik geen zin heb/ergens anders naartoe moet/wil dan ben ik niet meteen asociaal. De wereld bestaat niet uit extremen.
Als iemand als Catbert zijn functioneren als consultant direct relateert aan zijn vermogen om te borrelen met (potentiële) opdrachtgevers dan is dat zijn probleem maar dat betekent niet dat iedereen dan maar moet borrelen.
En bedrijfsuitjes in je vrije tijd zijn vrijwillig. De baas is niet verplicht om een bedrijfsuitje te organiseren maar als hij/zij dit doet dan is het omdat hij/zij het belangrijk vindt dat zijn/haar medewerkers met elkaar socialisen buiten het werk. Als ik op zaterdag iets anders heb gepland wat ik niet wil verzetten dan excuseer ik me bij mijn baas en ben ik er niet bij, zo simpel is dat en dat is niet asociaal.
Gaat de klacht ook niet over.quote:Op vrijdag 26 november 2010 14:17 schreef z3bra het volgende:
Ik geloof trouwens dat de algemene opvatting hier is dat men best wel eens een keer mee wil gaan borrelen maar niet wekelijks en zeker niet als verplichte kost. Dat is toch niet zo moeilijk om te aanvaarden?
Lees de topic titel dan! Er staat NOOIT meegaan. Ik ben ook niet bij elke borrel, dat lukt me gewoon niet.quote:Op vrijdag 26 november 2010 14:16 schreef z3bra het volgende:
Wat is het probleem van sommige mensen hier?![]()
Als ik op vrijdagmiddag besluit om niet mee te gaan/doen met een borrel maar om 17:00 naar huis wil omdat ik geen zin heb/ergens anders naartoe moet/wil dan ben ik niet meteen asociaal. De wereld bestaat niet uit extremen.
Inderdaad.quote:
Ik snap aan de andere kant niet wat jouw probleem is als ik nooit ga borrelen. Dat moet ik toch helemaal zelf weten? Wie ben jij om daar commentaar op te leveren? Mij interesseert het helemaal niets of mensen wel of niet borrelen, wat kan mij dat nou schelen? Moet ik nou commentaar gaan leveren op mensen die wel altijd of weleens gaan borrelen?quote:Op vrijdag 26 november 2010 14:17 schreef Appelknaller het volgende:
[..]
Je hoeft er ook niet altijd heen te gaan, maar af en toe is toch niet te veel gevraagd? Klacht gaat juist over de mensen die echt nooit naar een borrel gaan.
Misschien lukt het de collega's van TS ook een aantal weken achter elkaar niet en denkt TS dan maar meteen dat die collega's NOOIT meegaanquote:Op vrijdag 26 november 2010 14:19 schreef Catbert het volgende:
[..]
Ik ben ook niet bij elke borrel, dat lukt me gewoon niet.
Inderdaad.
Heb totaal geen behoefte om wanneer dan ook met collega's te borrelen (brallerig kutwoord trouwens). Zie er ook het nut niet van, heb betere dingen te doen met mensen die ik zelf uitkies. Heb ook geen last van werkweek autisme en bouw wel een "relatie" op met mijn collega's tijdens de uren dat we verplicht samen zitten, hoef ik niet voor in mijn eigen tijd in te investeren.quote:Op vrijdag 26 november 2010 14:17 schreef z3bra het volgende:
Ik geloof trouwens dat de algemene opvatting hier is dat men best wel eens een keer mee wil gaan borrelen maar niet wekelijks en zeker niet als verplichte kost. Dat is toch niet zo moeilijk om te aanvaarden?
quote:Op vrijdag 26 november 2010 14:21 schreef Sachertorte het volgende:
Mensen die een sociaal leven buiten het werk hebben. Vast van die linkse uitvreters.
Als het tijdsverspilling is heb je volgens mij best wel een kutbaan.quote:Op vrijdag 26 november 2010 14:20 schreef Lluijt het volgende:
Voor de 1 is het ontspanning, voor de ander tijdverspilling, très simple
Gewoon doen, dat is namelijk ook klachtwaardig.quote:Op vrijdag 26 november 2010 14:21 schreef Kper_Norci het volgende:
[..]
Ik snap aan de andere kant niet wat jouw probleem is als ik nooit ga borrelen. Dat moet ik toch helemaal zelf weten? Wie ben jij om daar commentaar op te leveren? Mij interesseert het helemaal niets of mensen wel of niet borrelen, wat kan mij dat nou schelen? Moet ik nou commentaar gaan leveren op mensen die wel altijd of weleens gaan borrelen?
Volgens mij is dit weer echt zo'n zeiken om het zeiken discussie.
want?quote:Op vrijdag 26 november 2010 14:26 schreef Catbert het volgende:
[..]
Als het tijdsverspilling is heb je volgens mij best wel een kutbaan.
Dan heb je een baan met kutcollega's EN eentje waarbij het sociale aspect geen invloed heeft. Lijkt me vrij klotequote:
Ik heb een prima baan met leuke collega's waar ik goed mee op kan schieten, maar ik vind het ook tijdsverspilling om daar mee te gaan borrelen. Heeft dus niets met je werk te maken.quote:Op vrijdag 26 november 2010 14:32 schreef Catbert het volgende:
[..]
Dan heb je een baan met kutcollega's EN eentje waarbij het sociale aspect geen invloed heeft. Lijkt me vrij klote
Als jij onder sociaal aspect je borreluurtjes verstaat en de rest van de week als een autist rondloopt heb je misschien wel gelijk vanuit jouw perspectief...quote:Op vrijdag 26 november 2010 14:32 schreef Catbert het volgende:
[..]
Dan heb je een baan met kutcollega's EN eentje waarbij het sociale aspect geen invloed heeft. Lijkt me vrij klote
Ik volg de logica niet helemaal. Zo'n borrelmomentje is het moment om het eens over iets anders dan werk te hebben, mensen beter te leren kennen, beetje te geinen, etc. Dat verbeterd de sfeer en dus ook de teamspirit en productiviteit. Dat is ook de reden dat werkgevers eraan meewerken; het levert meer op dan het kost.quote:Op vrijdag 26 november 2010 14:35 schreef De_Rikster het volgende:
Als jij onder sociaal aspect je borreluurtjes verstaat en de rest van de week als een autist rondloopt heb je misschien wel gelijk vanuit jouw perspectief...
Als je je eigen verantwoordelijkheid een beetje neemt dan is er onder werktijd zat gelegenheid voor wat jij noemt.quote:Op vrijdag 26 november 2010 14:39 schreef Catbert het volgende:
[..]
Ik volg de logica niet helemaal. Zo'n borrelmomentje is het moment om het eens over iets anders dan werk te hebben, mensen beter te leren kennen, beetje te geinen, etc. Dat verbeterd de sfeer en dus ook de teamspirit en productiviteit. Dat is ook de reden dat werkgevers eraan meewerken; het levert meer op dan het kost.
Naar mijn idee is dat alleen wanneer een werkgever bepaalt wanneer de borrel is, waar en hoe die gehouden wordt, enz. enz. Ik heb ook wel bij bedrijven gewerkt waar het zo geregeld was. Daarbij kon je dus kiezen, of om 16:30 aanschuiven of doorwerken en om 17:00 naar huis.quote:Op vrijdag 26 november 2010 14:39 schreef Catbert het volgende:
[..]
" Dat verbeterd de sfeer en dus ook de teamspirit en productiviteit."
In zekere zin heb je toch ook een beetje last als je de hele dag met doodsaaie collega's opgescheept zit natuurlijk. Die collega's moet je nergens toe dwingen, maar je kunt er toch best over klagen dat het irritant is dat zij geen sociale vaardigheden hebben en liever thuis uit hun neus gaan zitten vreten dan gezellig een biertje te doen.quote:
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |