Geen idee eigenlijkquote:Op maandag 22 november 2010 10:57 schreef kebabkever het volgende:
Ja maar wat heeft belkampioen te doen met KPN?
quote:Op maandag 22 november 2010 11:00 schreef ElisaB het volgende:
[..]
Geen idee eigenlijk
Het zal Belkampioen ook niet zijn geweest, want die krijgen gewoon hun geld van KPN. Hmmm.... blijft een raar verhaal! Ik denk (zomaar) dat er iemand bij Belkampioen werkt die kan zien dat er ongewoon veel gebeld wordt en die dacht: Ik ga donderdag eens een lijstje maken, dan stuur ik aan het einde van de dag een brief naar alle mensen die veel hebben gebeld en dan ga ik maandag op mijn rekening kijken hoeveel knuppels er betaald hebben
postmaster@afspreeklijn.nlquote:Op maandag 22 november 2010 10:59 schreef Razor21 het volgende:
Bij SIDN : https://www.sidn.nl/nc/over-nl/whois/?domain=belkampioen
(even uitgebreid zoeken aanvinken).
Yups. Het werktquote:Op maandag 22 november 2010 11:01 schreef kebabkever het volgende:
![]()
![]()
Helaas zijn er genoeg mensen die zonder enig nadenken betalen
quote:Op maandag 22 november 2010 11:03 schreef Daniel1976 het volgende:
[..]
postmaster@afspreeklijn.nl
moet je eens voor de grap surfen naar http://www.afspreeklijn.nl
Vage toko
Moet je dit is zien:quote:Op maandag 22 november 2010 11:05 schreef Daniel1976 het volgende:
De toko wordt steeds vager: let op:
http://www.aboutus.org/SingleCam.nl
ja ze krijgen maandelijkse specificaties! Op papier per post.quote:Op maandag 22 november 2010 10:48 schreef AlphaOmega het volgende:
[..]
Zijn je ouders niet gewoon al papierloos voor KPN? Maak een Mijn KPN account aan en zorg dat je online de facturen in kan zien. Krijgen je ouders überhaupt nog wel facturen van KPN? Ik denk het niet namelijk.
Dan zou ik KPN helemaal bellen en zeggen dat iemand fraudeert onder hun naam.quote:Op maandag 22 november 2010 11:06 schreef smurfinnetje78 het volgende:
[..]
ja ze krijgen maandelijkse specificaties! Op papier per post.
De brief was ook wel een beetje amateuristisch wel met een kpn logo, maar niet de kantoorgegevens kloppende bij het telnr en raar gevouwen in een enveloppe..
Scan die brief is in.. en post em is. En laat je even jou gegevens weg. Zodat we de brief kunnen zienquote:Op maandag 22 november 2010 11:06 schreef smurfinnetje78 het volgende:
[..]
ja ze krijgen maandelijkse specificaties! Op papier per post.
De brief was ook wel een beetje amateuristisch wel met een kpn logo, maar niet de kantoorgegevens kloppende bij het telnr en raar gevouwen in een enveloppe..
Ik zou inderdaad met de brief naar de Primafoonwinkel gaan en dit uit laten zoeken, want het lijkt er steeds meer op dat je ouders besodemieterd worden.quote:Op maandag 22 november 2010 11:06 schreef smurfinnetje78 het volgende:
[..]
ja ze krijgen maandelijkse specificaties! Op papier per post.
De brief was ook wel een beetje amateuristisch wel met een kpn logo, maar niet de kantoorgegevens kloppende bij het telnr en raar gevouwen in een enveloppe..
En daarnaast stuurt KPN geen papieren facturen meer, MITS anders aangegeven. Facturen krijg je in de mailbox van de abbonomenthouder!quote:Op maandag 22 november 2010 11:07 schreef Netsplitter het volgende:
[..]
Dan zou ik KPN helemaal bellen en zeggen dat iemand fraudeert onder hun naam.
Eens kijken hoe snel ze dan kunnen werken.
Dude... you are being screwedquote:Op maandag 22 november 2010 11:06 schreef smurfinnetje78 het volgende:
ja ze krijgen maandelijkse specificaties! Op papier per post.
De brief was ook wel een beetje amateuristisch wel met een kpn logo, maar niet de kantoorgegevens kloppende bij het telnr en raar gevouwen in een enveloppe..
daarom wil ik ook inzien wat en hoe. Ze kunnen je waarschuwen als je te veel kosten maakt. Maar afsluiten?? Over de zelfde maand als de waarschuwing?? Volgens mij kan/mag dat niet. En idd 700e is geen 7000 of meer.quote:Op maandag 22 november 2010 10:48 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Dit is inderdaad een rare situatie.. is het niet toevallig Belkampioen? Want zij zouden er tussen zitten.. Maar ja, als TS zegt dat ze belt met KPN dan belt ze met KPN..
TS, vertel eens? Wat voor telefoonnummer bel jij als je naar KPN belt?
Overigens, mooie opmerking van iemand hier, waarom direct betalen? Aan het eind van de maand wordt de factuur opgemaakt. Dit creeert een open post in het systeem, waar een betaling tegenover gesteld moet worden om die open post dicht te boeken. Maar, die open post komt pas op moment van factureren, en die factuur is er nog niet, want die 700 euro gaat over de periode van 10 dagen, niet over de periode van een maand. Maw, de kosten voor de maand november zouden nog hoger moeten zijn (de binnenlandse gesprekken etc). Als jij de betaling per nu moet voldoen dan zou dat in het systeem van KPN betekenen dat er een bedrag binnen komt op een klantnummer waar geen open post staat, dus die post wordt a conto geregistreerd. En als die open post er wel is, dan moeten ze ook een factuur kunnen overleggen, immers, die is dan klaar.
Het zou zomaar kunnen zijn dat je genaaid wordt door dat Belkampioen.
Als je ze nog leuk trapje na wil geven. Dan bel je dat nummer nog een keer en dan vertel je even dat je ze aan gaat geven bij de politie en de kpn.quote:Op maandag 22 november 2010 11:09 schreef ElisaB het volgende:
Dude... you are being screwed
Niet meer druk over maken en zéker niet gaan betalen. Je bent zojuist saved by the bell, want iemand probeert je paps en mams geld afhandig te maken
Leve FOK!; en weer een tevreden klant
Kun je die brief niet inscannen (uiteraard zonder prive gegevens) ben erg benieuwd nu.quote:Op maandag 22 november 2010 11:09 schreef smurfinnetje78 het volgende:
[..]
daarom wil ik ook inzien wat en hoe. Ze kunnen je waarschuwen als je te veel kosten maakt. Maar afsluiten?? Over de zelfde maand als de waarschuwing?? Volgens mij kan/mag dat niet. En idd 700e is geen 7000 of meer.
Ik had net ook de naam van de afdeling ergens neer gezet. Is volgens mij ook wel een rare afdelingsnaam die over facturen e betalingen gaan...
thnx ga straks bellen als ik weer thuis ben.quote:Op maandag 22 november 2010 10:51 schreef ElisaB het volgende:
Factuur en betaling: 0900-0244
¤ 0,10 /min ** 8.00 - 22.00 uur, dagelijks ***
Goed plan, lijkt me enorm leuk!quote:Op maandag 22 november 2010 11:10 schreef ElisaB het volgende:
Nu wil ik helemaal dat 010-nummer wel weten, want dan ga ik ze bellen
Met de OPTA-opsporingsdiens. Wilt u zorgen dat iedereen in het pand over 5 minuten met de jas aan klaar staat? U belazert de boel en u wordt allen opgehaald voor verhoor
ow en btw even dit:quote:Op maandag 22 november 2010 11:09 schreef ElisaB het volgende:
[..]
Dude... you are being screwed
Niet meer druk over maken en zéker niet gaan betalen. Je bent zojuist saved by the bell, want iemand probeert je paps en mams geld afhandig te maken
Leve FOK!; en weer een tevreden klant
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |