Sommige dingen hoeven ze toch ook niet te begrijpen? Als ze oud genoeg zijn om te snappen dat over worst beginnen bij de slager zorgt voor een lekker hapje maar dat beginnen over worst bij de groenteboer tot niets leidt, kunnen ze denk ik ook wel leren dat vragen wel worst oplevert en eisen niet. Dat kunnen ze thuis immers al leren wanneer ze een koekje willen. Vragen mag ik een koekje geeft (soms) een koekje en zeggen GEEF MIJ EEN KOEKJE NU geeft nooit een koekje. Is simpel genoeg om door te krijgen. Het waarom ontgaat ze misschien, maar dat doet er niet echt toe op dat moment...quote:Op maandag 22 november 2010 21:09 schreef miss_sly het volgende:
Dat zat ik me ook net te bedenken. Tot een bepaalde leeftijd snappen ze niet dat ze niet altijd een plakje wordt krijgen. Dan kun je nog zo je best doen om ze goed op te voeden, maar wat ze nog niet kunnen begrijpen, krijg je er met de beste opvoeding ter wereld echt nog niet in.
Het ging erom dat een kind niet om een plakje worst zou mogen vragen. Als een slager plakjes worst geeft alle 10 de keren dat je er komt met je kind, is het voor dat kind niet meer dan normaal dat het de 11e keer ook zo zal zijn. Niet omdat het slecht opgevoed is, maar omdat het geen benul heeft dat het krijgen van een plakje worst bij de slager een extraatje is. Dus als het dan een plakje worst verwacht, is het ook niet gek dat het daarom dan vraagt. Daar zijn het kleine kinderen voor.quote:Op maandag 22 november 2010 21:54 schreef Dipkip het volgende:
[..]
Sommige dingen hoeven ze toch ook niet te begrijpen? Als ze oud genoeg zijn om te snappen dat over worst beginnen bij de slager zorgt voor een lekker hapje maar dat beginnen over worst bij de groenteboer tot niets leidt, kunnen ze denk ik ook wel leren dat vragen wel worst oplevert en eisen niet. Dat kunnen ze thuis immers al leren wanneer ze een koekje willen. Vragen mag ik een koekje geeft (soms) een koekje en zeggen GEEF MIJ EEN KOEKJE NU geeft nooit een koekje. Is simpel genoeg om door te krijgen. Het waarom ontgaat ze misschien, maar dat doet er niet echt toe op dat moment...
dat zegtie tochquote:Op maandag 22 november 2010 21:59 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Het ging erom dat een kind niet om een plakje worst zou mogen vragen. Als een slager plakjes worst geeft alle 10 de keren dat je er komt met je kind, is het voor dat kind niet meer dan normaal dat het de 11e keer ook zo zal zijn. Niet omdat het slecht opgevoed is, maar omdat het geen benul heeft dat het krijgen van een plakje worst bij de slager een extraatje is. Dus als het dan een plakje worst verwacht, is het ook niet gek dat het daarom dan vraagt. Daar zijn het kleine kinderen voor.
Het ging dus niet om het verschil tussen eisen en vragen, maar om vragen.
Het kind uit het voorbeeld schreeuwde toch 'geef mij een worstje'?quote:Op maandag 22 november 2010 21:59 schreef miss_sly het volgende:
Het ging dus niet om het verschil tussen eisen en vragen, maar om vragen.
Zegt zij toch.quote:
Hoe ik de discussie hier las was het eerst "een kind mag geen worstje eisen" en werd daarop gereageerd dat het wel logisch kan zijn bij een jong kindje dat het gaat schreeuwen / eisen / etcetera omdat het normaal altijd worst krijgt en nu ineens niet.quote:Op maandag 22 november 2010 22:04 schreef simmu het volgende:
oh, wacht, zo bedoel je. dat zo'n kind er gewoon helemaal niet om mag vragen. bedoel je zo? want dan ligt het er gewoon aan hoe je er zelf mee omgaat hoor. dan kom je alweer op het terrein "opvoedkundige ervaringsexperts"
we zijn het er denk ik allemaal wel over eens dat je krijsende peuterpubers niet klakkeloos hun zin moet gaan gevenonderschat genoemde peuterpubers trouwens niet: die zijn gehaaid genoeg om prima door te hebben dat mama of papa er niet is en dat zoiets bij oma wel lukt
kijk, daar ben ik het gewoon helemaal mee eens. helaas is het concept (a)sociaal ontzettend perceptiegebonden. wij vinden zoiets gewoon een goed opvoedmoment waar je gewoon ff doorheen moet. een ander zegt: "rot op uit de supermarkt met zo'n krijsend kind" en opent een topic op fokquote:Op maandag 22 november 2010 22:10 schreef Dipkip het volgende:
[..]
Hoe ik de discussie hier las was het eerst "een kind mag geen worstje eisen" en werd daarop gereageerd dat het wel logisch kan zijn bij een jong kindje dat het gaat schreeuwen / eisen / etcetera omdat het normaal altijd worst krijgt en nu ineens niet.
Maar een kindje zou ook als het jong is toch al wel kunnen snappen dat vragen niet betekent dat je altijd ook krijgt. Omdat het dat thuis ook niet altijd krijgt. Dan kan het nog wel lastig zijn om dat te extrapoleren naar de slager toe, maar dat is m.i. nou juist het moment waarop je als opvoeder tegen zo'n kind zegt dat het er bij hoort dat je niet altijd krijgt waar je om vraagt, net zoals thuis. Dus ja misschien hoort de reactie van het kind er wel bij als het net in die fase zit, maar dan vind ik het dus asociaal om als ouder daar niet op in te gaan. Die situatie moet je juist aangrijpen als opvoedmoment vind ik, dat maakt het verschil tussen asociaal en niet asociaal.
Dan las ik je verkeerd, sorry.quote:Op maandag 22 november 2010 22:10 schreef miss_sly het volgende:
Er was tenminste één persoon die vond dat kinderen uberhaupt niet mogen vragen en dat is gewoon niet altijd een reele eis. Dat was alles.
Dat ligt volgens mij vooral aan hoe je over kinderen in het algemeen denkt. Ik heb niet eens kinderen maar ik wacht gerust wat langer in de rij als een moeder voor mij dr peuter toespreekt over dat je niet zomaar dingen mag pakken in de winkel en het terug laat leggen. Ik weet dat anderen zich kapot ergeren, maar ik zie het als iemand die investeert in onze maatschappij, ook al heb ik zelf geen kinderen. Ieder mens is immers ooit kind geweest. Het is geen hobby zoals een hond hebben, zoals veel van de fokkers waar jij op duidt stellen. Iedereen heeft een aandeel in de opvoeding van de nieuwe generatie.quote:Op maandag 22 november 2010 22:16 schreef simmu het volgende:
kijk, daar ben ik het gewoon helemaal mee eens. helaas is het concept (a)sociaal ontzettend perceptiegebonden. wij vinden zoiets gewoon een goed opvoedmoment waar je gewoon ff doorheen moet. een ander zegt: "rot op uit de supermarkt met zo'n krijsend kind" en opent een topic op fok
hier verdien je gewoon een dikke vettequote:Op maandag 22 november 2010 22:20 schreef Dipkip het volgende:
[..]
Dat ligt volgens mij vooral aan hoe je over kinderen in het algemeen denkt. Ik heb niet eens kinderen maar ik wacht gerust wat langer in de rij als een moeder voor mij dr peuter toespreekt over dat je niet zomaar dingen mag pakken in de winkel en het terug laat leggen. Ik weet dat anderen zich kapot ergeren, maar ik zie het als iemand die investeert in onze maatschappij, ook al heb ik zelf geen kinderen. Ieder mens is immers ooit kind geweest. Het is geen hobby zoals een hond hebben, zoals veel van de fokkers waar jij op duidt stellen. Iedereen heeft een aandeel in de opvoeding van de nieuwe generatie.
Fijn dat ouders dat zelfredzaam vinden, ik vind het ongepast. 'Heb je snoep' word door mij met 'Nee' beantwoord. En een tv die aangezet wordt zonder te vragen, gaat net zo hard weer uit. Mijn huis, mijn regels...quote:Op maandag 22 november 2010 22:18 schreef Dipkip het volgende:
[..]
Dan las ik je verkeerd, sorry.
Dat vind ik een moeilijke. Als er hier bijvoorbeeld mensen langskomen met kinderen en die kinderen zeggen nogal assertief 'heb je snoep' dan voelt dat voor mij wel asociaal ja. Dan zit het hem vooral in de manier waarop. Ik heb vrienden die hun kinderen zo 'assertief' opvoeden, die zien dat als een belangrijke waarde om mee te geven. Als zij hier zijn zetten die kinderen bijvoorbeeld zomaar zelf de televisie en de playstation aan zonder te vragen. Ik vind dat niet netjes, de ouders vinden dat zelfredzaam.
Eensquote:Op maandag 22 november 2010 22:20 schreef Dipkip het volgende:
[..]
Dat ligt volgens mij vooral aan hoe je over kinderen in het algemeen denkt. Ik heb niet eens kinderen maar ik wacht gerust wat langer in de rij als een moeder voor mij dr peuter toespreekt over dat je niet zomaar dingen mag pakken in de winkel en het terug laat leggen. Ik weet dat anderen zich kapot ergeren, maar ik zie het als iemand die investeert in onze maatschappij, ook al heb ik zelf geen kinderen. Ieder mens is immers ooit kind geweest. Het is geen hobby zoals een hond hebben, zoals veel van de fokkers waar jij op duidt stellen. Iedereen heeft een aandeel in de opvoeding van de nieuwe generatie.
Tja, ik worstel daar dus wel eens mee. Met name als de ouders er bij zijn. Als ik op die kinderen pas weten ze dat ik strenger ben dan papa en mama en dan volgen ze vrij makkelijk mijn regels. Natuurlijk is er in het begin wel conflict geweest maar ze lijken dat vrij snel door te krijgen, dat het van mij gewoon niet mag. Maar met de ouders er bij is het heel verwarrend voor ze, omdat het dus ouders zijn die mij dan gaan 'aanvallen' en dan zelf alsnog de TV aandoen.quote:Op maandag 22 november 2010 22:54 schreef Sjeen het volgende:
Fijn dat ouders dat zelfredzaam vinden, ik vind het ongepast. 'Heb je snoep' word door mij met 'Nee' beantwoord. En een tv die aangezet wordt zonder te vragen, gaat net zo hard weer uit. Mijn huis, mijn regels...
Toch niet in jouw huis toch?quote:Op maandag 22 november 2010 23:21 schreef Dipkip het volgende:
[..]
Tja, ik worstel daar dus wel eens mee. Met name als de ouders er bij zijn. Als ik op die kinderen pas weten ze dat ik strenger ben dan papa en mama en dan volgen ze vrij makkelijk mijn regels. Natuurlijk is er in het begin wel conflict geweest maar ze lijken dat vrij snel door te krijgen, dat het van mij gewoon niet mag. Maar met de ouders er bij is het heel verwarrend voor ze, omdat het dus ouders zijn die mij dan gaan 'aanvallen' en dan zelf alsnog de TV aandoen.
Echt? Wat een lef... Die krijgen van mij dan net zo goed gezegd, mijn huis, mijn regels, mijn tv...quote:Op maandag 22 november 2010 23:21 schreef Dipkip het volgende:
[..]
Tja, ik worstel daar dus wel eens mee. Met name als de ouders er bij zijn. Als ik op die kinderen pas weten ze dat ik strenger ben dan papa en mama en dan volgen ze vrij makkelijk mijn regels. Natuurlijk is er in het begin wel conflict geweest maar ze lijken dat vrij snel door te krijgen, dat het van mij gewoon niet mag. Maar met de ouders er bij is het heel verwarrend voor ze, omdat het dus ouders zijn die mij dan gaan 'aanvallen' en dan zelf alsnog de TV aandoen.
Dat recht hebben ze dan misschien bij hun ouders, prima. Maar in de echte wereld zullen zich toch echt moeten aanpassen.quote:Ik ben het gewoon grondig oneens met hun opvoedstijl en als ik daar wat over zeg tegen ze krijg ik opmerkingen in de trant van 'dat is omdat jij zelf onzeker bent' of de eeuwige dooddoener 'wacht maar tot je zelf moeder bent'. Ik denk oprecht dat het niet goed is voor die kinderen en zij denken heel oprecht van wel. Ik heb het dus maar opgegeven waar zij bij zijn er tegen in te gaan, maar heb ze wel duidelijk gemaakt dat ik alleen oppas volgens mijn eigen regels. Daar moeten ze dan om lachen. Voor hun is zelfvertrouwen het allerbelangrijkste in de wereld en dus vinden ze het goed voor een kind om een soort diep geloof te hebben dat het recht heeft op wat het wil hebben.
Hier voel ik me aangesproken.quote:Op maandag 22 november 2010 22:18 schreef Dipkip het volgende:
[..]
Dan las ik je verkeerd, sorry.
Dat vind ik een moeilijke. Als er hier bijvoorbeeld mensen langskomen met kinderen en die kinderen zeggen nogal assertief 'heb je snoep' dan voelt dat voor mij wel asociaal ja. Dan zit het hem vooral in de manier waarop. Ik heb vrienden die hun kinderen zo 'assertief' opvoeden, die zien dat als een belangrijke waarde om mee te geven. Als zij hier zijn zetten die kinderen bijvoorbeeld zomaar zelf de televisie en de playstation aan zonder te vragen. Ik vind dat niet netjes, de ouders vinden dat zelfredzaam.
Ik weet niet waarom je je aangesproken voelt?quote:Op dinsdag 23 november 2010 17:06 schreef dutchie het volgende:
Hier voel ik me aangesproken.
Ookal mogen ze het niet doen, toch gebeurt het zomaar ineens dat ze dat plomp vragen. En dan sta je daar met je goede gedrag en voornemens te denken: "Waar ben ik vergeten dat te zeggen?"
Even te verduidelijking:
Ik heb 2 jongens die als ze ergens zijn waar ze het naar hun zin hebben erg kunnen stuiteren (genen)en we proberen van tevoren zo goed mogelijk afspraken te maken. Ben best wel streng daarin en kan op andere ouders misschien zelfs een beetje betuttelend overkomen, maar ik ken ze een beetje en ze kunnen een versterkend effect op elkaar en overige kinderen hebben. Lollig eerst, maar dan die grenzen opzoeken. Dus duidelijkheid vooraf werkt meestal prima. Maar ik ben ook maar ik en soms vergeet ik dat te doen en dan krijg je die van die pijnlijke momenten.
Het zijn geen draken hoor, maar soms...
Jazeker wel in mijn huis. De oudste heeft hier ook eens gelogeerd en die was vroeg wakker (6 uur 's ochtends, heb haar niet horen opstaan) en die is toen naar beneden gegaan en heeft alle computers aangezet in een poging te gaan internetten. Toen was ik er ook even goed klaar mee, want een van de computers heeft geen wachtwoord (ja dom ik weet het maar normaal logeren hier alleen baby's) dus ik schrok me kapot...quote:Op dinsdag 23 november 2010 08:52 schreef Brighteyes het volgende:
Toch niet in jouw huis toch?
Als dat in mijn huis zou gebeuren zou het heel snel over zijn met de gezelligheid dan.
Ik highlighte de opmerking, omdat het wel iets is wat bij meer mensen voorkomt. En dat hierdoor soms mensen al gauw afgeschilderd worden als asociaal. Maar 'we' doen dus wel ons best.quote:Op dinsdag 23 november 2010 17:20 schreef Dipkip het volgende:
[..]
Ik weet niet waarom je je aangesproken voelt?
Dit gaat om oudere kinderen (8 en 11 jaar) en de ouders vinden het normaal dat ze dat zo vragen. Dat weet ik omdat ik met ze in discussie ben geweest daarover toen ik tegen ze zei dat ze alleen snoepjes krijgen als ze er netjes om vragen. En toen stonden ze me zo aan te gapen en de oudste zei we hadden het toch gevraagd. Zo van, we hebben het niet eens zelf gepakt.
Als het bij jou ook zo er aan toe gaat mag je je aangesproken voelen maar ik denk dat het bij jou om jongere kinderen gaat en dat je het niet aanmoedigt, toch?
Ja, dat snapte ik ook wel, zonder de ouders. En ik kan me voorstellen dat ze dat doen als ze idd niet beter weten. Dan is het aan jou om de grenzen bij jou thuis duidelijk te maken.quote:Op dinsdag 23 november 2010 17:25 schreef Dipkip het volgende:
[..]
Jazeker wel in mijn huis. De oudste heeft hier ook eens gelogeerd en die was vroeg wakker (6 uur 's ochtends, heb haar niet horen opstaan) en die is toen naar beneden gegaan en heeft alle computers aangezet in een poging te gaan internetten. Toen was ik er ook even goed klaar mee, want een van de computers heeft geen wachtwoord (ja dom ik weet het maar normaal logeren hier alleen baby's) dus ik schrok me kapot...
Mwoh, ik ben er vrij goed in om mijn punt op een beleefde manier te maken tegen zo iemand, maar zoals ik al zei je krijgt ofwel een lege blik ofwel een grote bek.quote:Op dinsdag 23 november 2010 21:17 schreef dutchie het volgende:
[..]
Ik highlighte de opmerking, omdat het wel iets is wat bij meer mensen voorkomt. En dat hierdoor soms mensen al gauw afgeschilderd worden als asociaal. Maar 'we' doen dus wel ons best.
Persoonlijk denk ik dat de aso's waar hier over praten de bekende minderheid is die het voor de rest verziekt. Er zijn er meer die het niet doen, maar dat vinden we normaal. Het valt altijd op als iemand zich anders gedraagt als de rest. Het probleem met de aso's is meer dat de mensen erom heen er bijna niet tegen in durven te gaan. Er zijn hier duidelijk een paar uitzonderingen. Maar geloof me, in het echt durft niemand er wat van te zeggen. Alleen achter de rug.
Dat is ook zo. De kinderen zetten de tv aan toen ze hier met zn allen op visite waren. Ik zette hem uit en zei "We gaan nu geen tv kijken, want we zitten gezellig te praten. Ik heb wel spelletjes voor jullie en tekenspullen, of jullie mogen in de tuin gaan spelen met de basketbal." Toen pakte de moeder de afstandsbediening terug op van de salontafel, klikte de tv aan en zei "anders blijven ze maar zeuren". Daar heb ik ze later op aangesproken, ook vanuit het standpunt van ik ben de oppas dus als je dan er tegen in gaat wat ik zeg dan heb ik meer met ze te stellen volgende keer dat ik oppas en is het weer van "maar van mama mogen we tot twaalf uur opblijven hoooor". En toen was het dus zelfredzaamheid blabla jij bent nog geen moeder. Toen heb ik ze een tijdje niet uitgenodigdquote:Op dinsdag 23 november 2010 21:35 schreef Brighteyes het volgende:
Ja, dat snapte ik ook wel, zonder de ouders. En ik kan me voorstellen dat ze dat doen als ze idd niet beter weten. Dan is het aan jou om de grenzen bij jou thuis duidelijk te maken.
Maar ik dacht dat die ouders jouw grenzen en regels niet respecteerden, in JOUW huis. En als dat zo zou zijn zou ik daar dus echt een enorm probleem mee hebben.
Ervanuitgaande dat dat geen al te achterlijke regels zijn.
quote:Op dinsdag 23 november 2010 23:11 schreef Dipkip het volgende:
[..]
Dat is ook zo. De kinderen zetten de tv aan toen ze hier met zn allen op visite waren. Ik zette hem uit en zei "We gaan nu geen tv kijken, want we zitten gezellig te praten. Ik heb wel spelletjes voor jullie en tekenspullen, of jullie mogen in de tuin gaan spelen met de basketbal." Toen pakte de moeder de afstandsbediening terug op van de salontafel, klikte de tv aan en zei "anders blijven ze maar zeuren". Daar heb ik ze later op aangesproken, ook vanuit het standpunt van ik ben de oppas dus als je dan er tegen in gaat wat ik zeg dan heb ik meer met ze te stellen volgende keer dat ik oppas en is het weer van "maar van mama mogen we tot twaalf uur opblijven hoooor". En toen was het dus zelfredzaamheid blabla jij bent nog geen moeder. Toen heb ik ze een tijdje niet uitgenodigd
wat zij zegt!quote:Op woensdag 24 november 2010 08:49 schreef Brighteyes het volgende:
[..]WTF!!!!
Ik zou die mama verteld hebben dat ook zij dat dan netjes aan jou kan vragen en dat het iig op deze manier al helemaal niet gebeurde.
Damn zeg!![]()
Nou, het gekke was, ze stonden er niet meer, en waren ook niet op de personeelswc. Wellicht in de bosjes...?quote:Op woensdag 24 november 2010 08:48 schreef chacama het volgende:
Rammelen aan een deur wanneer een klein kind moet plassen is niet handig. Daar schiet niemand iets mee op..... was ze wel nog op tijd met plassen, of was het kwaad al geschied toen jij klaar was?
Ik herinner me een draadje op Ouders Online jaren terug waar een moeder te horen kreeg dat ze in de winkel (Blokker? Hema?) uit principe geen kleuters meer op de WC toelieten en dat die moeder toen uit protest haar dochtertje pal voor de deur de sluizen open liet zettenquote:Op woensdag 24 november 2010 09:38 schreef Roomsnoes het volgende:
[..]
Nou, het gekke was, ze stonden er niet meer, en waren ook niet op de personeelswc. Wellicht in de bosjes...?
Over piesen gesproken, ik zag eens in de efteling een moeder die haar zoontje van ik gok een jaar of 2 in de plantenbakken van het terras van het restaurant liet piesen. Echt, wft? Dat restaurant heeft toch gewoon een wc?! Heel het terras zat er verbouwereerd naar te kijken. Echt, hoe komt het in je op?!
Zelfde heb ik een keer gezien in Rotterdam, midden op de dag, vlak voor de Hema. Stond een moeder haar ongeveer 3 jarige zoon in de put te laten piesen. Je zal maar geen 20 ct voor de wc uit willen geven he... Maar het ergst vind ik nog dat je je kind een soort te kakken (hihi) zet. Niemand die langs loopt kent het kind waarschijnlijk, maar ik vind het eigenlijk ronduit schandalig tegenover het kind.
Bij Zeeman mag het ook niet...quote:Op woensdag 24 november 2010 09:52 schreef Mwanatabu het volgende:
[..]
Ik herinner me een draadje op Ouders Online jaren terug waar een moeder te horen kreeg dat ze in de winkel (Blokker? Hema?) uit principe geen kleuters meer op de WC toelieten en dat die moeder toen uit protest haar dochtertje pal voor de deur de sluizen open liet zetten
Hmm das ook wel raar dan. Al snap ik dat een winkel niet hun personeelswc beschikbaar stelt. Of nou ja, daar zou ik me in kunnen vinden. Maar een hema (met restaurant dus in dit geval) heeft altijd 'openbare' toiletten, net als de v&d en inderdaad de macdonalds is meestal ook vrij toegankelijk.quote:Op woensdag 24 november 2010 09:52 schreef Mwanatabu het volgende:
[..]
Ik herinner me een draadje op Ouders Online jaren terug waar een moeder te horen kreeg dat ze in de winkel (Blokker? Hema?) uit principe geen kleuters meer op de WC toelieten en dat die moeder toen uit protest haar dochtertje pal voor de deur de sluizen open liet zetten
Oh nee begrijp me niet verkeerd, ik zou het ook nooit zo oplossen. Desnoods halen we ff een lullig ijsje bij de Mac om daar op de WC te mogen.quote:Op woensdag 24 november 2010 09:57 schreef Roomsnoes het volgende:
[..]
Hmm das ook wel raar dan. Al snap ik dat een winkel niet hun personeelswc beschikbaar stelt. Of nou ja, daar zou ik me in kunnen vinden. Maar een hema (met restaurant dus in dit geval) heeft altijd 'openbare' toiletten, net als de v&d en inderdaad de macdonalds is meestal ook vrij toegankelijk.
En dit was midden in Rotterdam centrum he, dus naast de hema, met toiletten, maar de v&d, burger king en de mac lagen op nog geen minuut afstand...
Nee dat begreep ikquote:Op woensdag 24 november 2010 10:02 schreef Mwanatabu het volgende:
[..]
Oh nee begrijp me niet verkeerd, ik zou het ook nooit zo oplossen. Desnoods halen we ff een lullig ijsje bij de Mac om daar op de WC te mogen.
nja, ervaring met broertje heeft mij geleerd dat die tactiek niet altijd werktquote:Op woensdag 24 november 2010 10:06 schreef Roomsnoes het volgende:
[..]
Nee dat begreep ik![]()
Maar ik zou ook liever een ijsje kopen inderdaad als het toilet alleen voor klanten is, of gewoon even 25 cent betalen. Dat hoort er nou eenmaal bij. En ik zou ook gewoon regelmatig naar de wc gaan met een peuter, om te voorkomen dat ie ineens op springen staat, en je dan dus echt niet verder komt dan een put in een winkelstraat...
Wat doe jij dan als je bijvoorbeeld in een supermarkt loopt en de kleine moet heel nodig naar de wc? En er is geen Mac in de buurt?quote:Op woensdag 24 november 2010 10:02 schreef Mwanatabu het volgende:
[..]
Oh nee begrijp me niet verkeerd, ik zou het ook nooit zo oplossen. Desnoods halen we ff een lullig ijsje bij de Mac om daar op de WC te mogen.
Heb je dan niet gewoon een persoonlijk probleem, aangezien de supermarkt geen toiletten bezit?quote:Op woensdag 24 november 2010 12:14 schreef Tinkepink het volgende:
[..]
Wat doe jij dan als je bijvoorbeeld in een supermarkt loopt en de kleine moet heel nodig naar de wc? En er is geen Mac in de buurt?
Geen idee. Ik woon in Duitsland en daar doen supermarkten niet zo moeilijk als een klein kindje dringend naar de wc moet.quote:Op woensdag 24 november 2010 12:16 schreef stbabylon het volgende:
[..]
Heb je dan niet gewoon een persoonlijk probleem, aangezien de supermarkt geen toiletten bezit?
En wat als ze wel 'moeilijk' zouden doen? Jij laat toch ook niet Jan en alleman gebruik maken van je toilet?quote:Op woensdag 24 november 2010 12:19 schreef Tinkepink het volgende:
[..]
Geen idee. Ik woon in Duitsland en daar doen supermarkten niet zo moeilijk als een klein kindje dringend naar de wc moet.
Klopt, veel peuters (en kleuters) hebben gewoon een nogal onvoorspelbaar sproeipatroon. Kun je als ouders echt weinig aan doen. Daarnaast, hoeveel volwassenen hebben niet opeens ergens paars aan staan lopen omdat ze ineens aan de race raakten?quote:Op woensdag 24 november 2010 10:11 schreef simmu het volgende:
[..]
nja, ervaring met broertje heeft mij geleerd dat die tactiek niet altijd werktventje moest altijd op elke straathoek. ook alstie net 5 minuten geleden geweest was (5x achter elkaar). maar goed: wij kwamen dus meestal niet verder dan de v&d
Dat is een hypothetische vraag en derhalve niet te beantwoorden. Mijn kinderen kunnen hun plas tegenwoordig prima ophouden. En vroeger is hen nooit een wc geweigerd.quote:Op woensdag 24 november 2010 12:21 schreef stbabylon het volgende:
[..]
En wat als ze wel 'moeilijk' zouden doen? Jij laat toch ook niet Jan en alleman gebruik maken van je toilet?
En wat als dat elke dag meerdere keren gebeurt? Want zo is het voor winkels. Je zou het bijhoorlijk snel, bijhoorlijk zat zijn.quote:Op woensdag 24 november 2010 12:28 schreef Ticootje het volgende:
Als er iemand bij mij zou aanbellen in hoge nood mag die echt wel gebruik maken van mijn toilet. Waarom niet?
Dat is niet het enige. Het mág gewoon niet. Voor openbare toiletten moet je een vergunning hebben en die heeft de gemiddelde winkel niet.quote:Op woensdag 24 november 2010 12:27 schreef huuphuup het volgende:
het moeilijk doen over toiletgebruik komt voort uit het feit dat heel veel overvallen op winkels op die manier gepleegd worden, iemand vraagt of hij naar t toilet mag, al dan niet met excuus-kind, laat iemand door de achterdeur binnen of kijkt eens goed waar de kluis staat enz.
Ik kan me goed voorstellen dat winkeliers, zeker de kleinere, er dus niet meer aan beginnen. Supermarkten hebben vaak een klanten-toilet.
/offtopic
Tja, ik heb een vader en een oma met chronische darmproblemen. Dat kan opeens helemaal mis zijn en als die moeten dan is er geen houden aan. Dus ja als er meerdere keren per dag aangebeld zou worden zou ik gewoon open blijven doen. Hoe gênant is het als volwassenen om je broek vol te schijten...quote:Op woensdag 24 november 2010 12:29 schreef stbabylon het volgende:
[..]
En wat als dat elke dag meerdere keren gebeurt? Want zo is het voor winkels. Je zou het bijhoorlijk snel, bijhoorlijk zat zijn.
Tuurlijk schatquote:Op woensdag 24 november 2010 12:33 schreef Ticootje het volgende:
[..]
Tja, ik heb een vader en een oma met chronische darmproblemen. Dat kan opeens helemaal mis zijn en als die moeten dan is er geen houden aan. Dus ja als er meerdere keren per dag aangebeld zou worden zou ik gewoon open blijven doen. Hoe gênant is het als volwassenen om je broek vol te schijten...
Dan niet.quote:
Verdraagzaamheidquote:Op woensdag 24 november 2010 12:37 schreef Tinkepink het volgende:
Zie hier een paar mooie voorbeelden van verdraagzaamheid aan de ene kant en asociaal gedrag aan de andere kant, waar het topic dus eigenlijk over ging
Als ik voor de zoveelste keer wordt aangereden door een mama die perse in alle haast met de auto haar kwakje op moet halen, daalt mijn verdraagzaamheid heel snel tot het nulpuntquote:Op woensdag 24 november 2010 12:37 schreef Tinkepink het volgende:
Zie hier een paar mooie voorbeelden van verdraagzaamheid aan de ene kant en asociaal gedrag aan de andere kant, waar het topic dus eigenlijk over ging
Verdraagzaamheid komt van twee kanten. Wat ik hier lees is dat winkels maar moeten verdragen dat koters moeten piesen. De kant dat ouders maar moeten verdragen dat de wereld niet 100% voor hun is gebouwt is ver te zoekenquote:
quote:Op woensdag 24 november 2010 12:40 schreef Samzz het volgende:
[..]
Als ik voor de zoveelste keer wordt aangereden door een mama die perse in alle haast met de auto haar kwakje op moet halen, daalt mijn verdraagzaamheid heel snel tot het nulpunt
Wat een fraaie poging om je eruit te lullen als winkelier, eerlijk is eerlijk. Nou maar bidden dat je nooit een jurist als klant krijgt en alles blijft okéquote:Op woensdag 24 november 2010 12:30 schreef Samzz het volgende:
[..]
Dat is niet het enige. Het mág gewoon niet. Voor openbare toiletten moet je een vergunning hebben en die heeft de gemiddelde winkel niet.
Waar zeg ik dat?quote:Op woensdag 24 november 2010 12:42 schreef Tinkepink het volgende:
[..]
Want andere mensen hebben natuurlijk nooit haast en maken geen ongelukken
![]()
mijn man is gisteren net toevallig aangereden door een kinderloze? vrachtwagenchauffeur
Want je bent verplicht een koter naar de WC te laten gaan?quote:Op woensdag 24 november 2010 12:44 schreef miss_dynastie het volgende:
[..]
Wat een fraaie poging om je eruit te lullen als winkelier, eerlijk is eerlijk. Nou maar bidden dat je nooit een jurist als klant krijgt en alles blijft oké
GMTAquote:Op woensdag 24 november 2010 12:44 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Want je bent verplicht een koter naar de WC te laten gaan?.
Ik vind dat jij voor een docent bar weinig empathie toont. En ja, verdaagzaamheid komt van 2 kanten. En begrijp me goed, ik heb helemaal geen softe mama (quote:Op woensdag 24 november 2010 12:41 schreef stbabylon het volgende:
[..]
Verdraagzaamheid komt van twee kanten. Wat ik hier lees is dat winkels maar moeten verdragen dat koters moeten piesen. De kant dat ouders maar moeten verdragen dat de wereld niet 100% voor hun is gebouwt is ver te zoeken
Dat wilde ik echt net plaatsen.quote:Op woensdag 24 november 2010 12:44 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Want je bent verplicht een koter naar de WC te laten gaan?.
Euh... Niet om het een of ander, maar een winkel is een privé gebied, waar de eigenaar van de winkel dus de baas is en beslist. Niet naar de WC is niet naar de WC, knappe jurist die daar wat aan wil doen.quote:Op woensdag 24 november 2010 12:44 schreef miss_dynastie het volgende:
[..]
Wat een fraaie poging om je eruit te lullen als winkelier, eerlijk is eerlijk. Nou maar bidden dat je nooit een jurist als klant krijgt en alles blijft oké
Nee, natuurlijk niet. Maar zwaaien met de wet is natuurlijk gelul, in deze. Zeg dan gewoon eerlijk dat je het niet wil hebben, punt.quote:Op woensdag 24 november 2010 12:44 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Want je bent verplicht een koter naar de WC te laten gaan?.
Dat laatste kan je zelf toch ook wel bedenken dat een winkelier daar niet op zit te wachten?quote:Op woensdag 24 november 2010 12:46 schreef miss_dynastie het volgende:
[..]
Nee, natuurlijk niet. Maar zwaaien met de wet is natuurlijk gelul, in deze. Zeg dan gewoon eerlijk dat je het niet wil hebben, punt.
Is dat zo?quote:Op woensdag 24 november 2010 12:46 schreef miss_dynastie het volgende:
[..]
Nee, natuurlijk niet. Maar zwaaien met de wet is natuurlijk gelul, in deze. Zeg dan gewoon eerlijk dat je het niet wil hebben, punt.
Oh, jij wil helemaal niet mijn mening horen waarom ouders dat 100% aan zichzelf te danken hebben. Maar daar gaat het niet om. Als ik dit topic lees, zie ik 0,0 ouders zeggen dat ze begrip voor de andere kant hebben. Daarintegen zijn er hier ook vreemd genoeg in heel OUD geen enkele ouders te vinden die voldoen aan het beeld dat in de OP wordt geschetst. Vreemd genoeg, blijkbaar zijn al die uitzonderingsgevallen hier op FOK te vinden! WOW!quote:Op woensdag 24 november 2010 12:45 schreef Tinkepink het volgende:
[..]
Ik vind dat jij voor een docent bar weinig empathie toont. En ja, verdaagzaamheid komt van 2 kanten. En begrijp me goed, ik heb helemaal geen softe mama (eerder het tegendeel) maar de onverdraagzaamheid jegens kinderen loopt de spuitgaten uit. Ja, dat hebben ouders deels aan zichzelf te danken (leve de over-assertieve papa"s en mama"s), maar voor het grootste gedeelte niet.
Ik vraag hier standaard als m zit of ik de rioolontstoppingscentrale moet bellen.quote:Op woensdag 24 november 2010 12:48 schreef k_i_m het volgende:
Ik vind aan de deur van de wc rammelen ongeacht wie het doet eigenlijk erg onbeschoft. Als iemand lang op de wc zit kan je hoogstens even kloppen om te vragen of alles okee is, maar aan de deur rammelen vind ik echt aso.
Nee, ouders hebben het niet 100% aan zichzelf te danken. De waarheid ligt altijd in het midden. Ik geloof niet in het feit dat de volledige "schuld" bij een partij ligt. Maar nuance is een vies woord op Fok!, dus ik ga maar weer eens aan het werk.quote:Op woensdag 24 november 2010 12:48 schreef stbabylon het volgende:
[..]
Oh, jij wil helemaal niet mijn mening horen waarom ouders dat 100% aan zichzelf te danken hebben. Maar daar gaat het niet om. Als ik dit topic lees, zie ik 0,0 ouders zeggen dat ze begrip voor de andere kant hebben. Daarintegen zijn er hier ook vreemd genoeg in heel OUD geen enkele ouders te vinden die voldoen aan het beeld dat in de OP wordt geschetst. Vreemd genoeg, blijkbaar zijn al die uitzonderingsgevallen hier op FOK te vinden! WOW!
Da's thuis he, toch anders... Ik kreeg gevraagd 'Zit u soms te poepen?', had net de deur achter me dichgetrokkenquote:Op woensdag 24 november 2010 12:50 schreef Ticootje het volgende:
[..]
Ik vraag hier standaard als m zit of ik de rioolontstoppingscentrale moet bellen.
Zoals ik zei, die mening hou ik nu voor me. Daar gaat het nu niet om.quote:Op woensdag 24 november 2010 12:51 schreef Tinkepink het volgende:
[..]
Nee, ouders hebben het niet 100% aan zichzelf te danken. De waarheid ligt altijd in het midden. Ik geloof niet in het feit dat de volledige "schuld" bij een partij ligt. Maar nuance is een vies woord op Fok!, dus ik ga maar weer eens aan het werk.
Ik vraag wel of hij dat niet lekker op z'n werk kan doen.quote:Op woensdag 24 november 2010 12:51 schreef Sjeen het volgende:
[..]
Da's thuis he, toch anders... Ik kreeg gevraagd 'Zit u soms te poepen?', had net de deur achter me dichgetrokken![]()
want Fokouders zijn perfect en hun blagen zullen nooit de hele wc ondersmeren met strontquote:Op woensdag 24 november 2010 12:48 schreef stbabylon het volgende:
[..]
Oh, jij wil helemaal niet mijn mening horen waarom ouders dat 100% aan zichzelf te danken hebben. Maar daar gaat het niet om. Als ik dit topic lees, zie ik 0,0 ouders zeggen dat ze begrip voor de andere kant hebben. Daarintegen zijn er hier ook vreemd genoeg in heel OUD geen enkele ouders te vinden die voldoen aan het beeld dat in de OP wordt geschetst. Vreemd genoeg, blijkbaar zijn al die uitzonderingsgevallen hier op FOK te vinden! WOW!
Onzin. Dus als een meisje een kort rokje draagt is zij zelf schuldig als ze verkracht wordt?quote:Op woensdag 24 november 2010 12:51 schreef Tinkepink het volgende:
De waarheid ligt altijd in het midden. Ik geloof niet in het feit dat de volledige "schuld" bij een partij ligt.
quote:Op woensdag 24 november 2010 12:29 schreef Samzz het volgende:
Herkenbaar
Op mijn werk vroeg een moeder of haar kindje naar de wc mocht, want het moest zo nodig. Nou, sorrry, maar nee. Dat mag niet van mijn baas en ook niet van de wet, laat staan dat we tijd hebben om met iedereen naar de wc te lopen. Klaar. Mevrouw boos, ik had geen medeleven, wat nu als 't kind in de broek plast? Blabla.
Nou, nogmaals uitgelegd dat het niet mag en waarom het niet mag. Werd ze nog bozer en ging ze schelden en dreigen en bla blaEn toen, uit het niets, pakt ze d'r kind, doet z'n broek open en laat het kind midden in de winkel plassen
Nou, ik had het niet meer en m'n baas ook niet. Mevrouw heeft mogen dweilen en heeft een winkel verbod.
Ouders met kinderen
Wel als ze net een banaan eet. Dat is gewoon uitdagen.quote:Op woensdag 24 november 2010 12:53 schreef Techno het volgende:
[..]
Onzin. Dus als een meisje een kort rokje draagt is zij zelf schuldig als ze verkracht wordt?
tuurlijk, dat had ze kunnen verwachten. Ik pleit voor unisex tuinbroekenquote:Op woensdag 24 november 2010 12:53 schreef Techno het volgende:
[..]
Onzin. Dus als een meisje een kort rokje draagt is zij zelf schuldig als ze verkracht wordt?
Wat is dat nou weer voor een vergelijkingquote:Op woensdag 24 november 2010 12:53 schreef Techno het volgende:
[..]
Onzin. Dus als een meisje een kort rokje draagt is zij zelf schuldig als ze verkracht wordt?
Mja, toch welquote:
Dan liever boerka's. Dus niks geen verbod, maar een draagplicht.quote:Op woensdag 24 november 2010 12:55 schreef Good.vs.Evil het volgende:
tuurlijk, dat had ze kunnen verwachten. Ik pleit voor unisex tuinbroeken
Maar jij bent niet zo'n aso moeder zoals geschetst wordt in de OP. Toch? Natuurlijk niet, want die moeders herkennen zichzelf niet.quote:Op woensdag 24 november 2010 12:55 schreef Tinkepink het volgende:
[..]
Wat is dat nou weer voor een vergelijking![]()
Maar waar er twee ruzien hebben er twee schuld.
Nog even @stbabylon: eerder in het topic zeg ik een aantal malen hetzelfde als jij nu.
niet mee eensquote:Op woensdag 24 november 2010 12:55 schreef Tinkepink het volgende:
[..]
Wat is dat nou weer voor een vergelijking![]()
Maar waar er twee ruzien hebben er twee schuld.
Nog even @stbabylon: eerder in het topic zeg ik een aantal malen hetzelfde als jij nu.
quote:Op woensdag 24 november 2010 12:55 schreef Good.vs.Evil het volgende:
[..]
tuurlijk, dat had ze kunnen verwachten. Ik pleit voor unisex tuinbroeken
Jij stelt anders dat de waarheid altijd in het midden ligt. En dat is pertinente onzin.quote:Op woensdag 24 november 2010 12:55 schreef Tinkepink het volgende:
Wat is dat nou weer voor een vergelijking![]()
Maar waar er twee ruzien hebben er twee schuld.
Nog even @stbabylon: eerder in het topic zeg ik een aantal malen hetzelfde als jij nu.
Dat moet er ook komen voor vrouwen met snor.quote:Op woensdag 24 november 2010 12:56 schreef Techno het volgende:
[..]
Dan liever boerka's. Dus niks geen verbod, maar een draagplicht.
Kan gebeuren, maar het is dan wel zo netjes als je het ook zelf weer even opruimt.quote:Op woensdag 24 november 2010 12:53 schreef Good.vs.Evil het volgende:
[..]
want Fokouders zijn perfect en hun blagen zullen nooit de hele wc ondersmeren met stront
ja, maar dan ook allemaal in 1 kleur!quote:Op woensdag 24 november 2010 12:56 schreef Techno het volgende:
[..]
Dan liever boerka's. Dus niks geen verbod, maar een draagplicht.
Volgens mij zeg ik eerder in het topic iets dergelijks als dat wat voor de een asociaal is, dat voor de ander juist het tegendeel is. Dus waarschijnlijk benm ik ook een asociaal stuk vreten ja. Maar nu moet ik echt naar een klant. Doei.quote:Op woensdag 24 november 2010 12:56 schreef stbabylon het volgende:
[..]
Maar jij bent niet zo'n aso moeder zoals geschetst wordt in de OP. Toch? Natuurlijk niet, want die moeders herkennen zichzelf niet.
Wel fijn voor die bad hair daysquote:Op woensdag 24 november 2010 12:56 schreef Techno het volgende:
[..]
Dan liever boerka's. Dus niks geen verbod, maar een draagplicht.
Ben je wel eerst naar de wc geweest?quote:Op woensdag 24 november 2010 12:58 schreef Tinkepink het volgende:
[..]
Volgens mij zeg ik eerder in het topic iets dergelijks als dat wat voor de een asociaal is, dat voor de ander juist het tegendeel is. Dus waarschijnlijk benm ik ook een asociaal stuk vreten ja. Maar nu moet ik echt naar een klant. Doei.
ja, en uiteindelijk staat een of ander zaterdaghulpje de stront van de muren te krabben, want geen enkele ouder geeft toe dat zijn/haar gedrocht zoiets doetquote:Op woensdag 24 november 2010 12:57 schreef k_i_m het volgende:
[..]
Kan gebeuren, maar het is dan wel zo netjes als je het ook zelf weer even opruimt.
Ja nee, je gaat toch niet het toilet van een ander schoonmaken?quote:Op woensdag 24 november 2010 12:57 schreef k_i_m het volgende:
[..]
Kan gebeuren, maar het is dan wel zo netjes als je het ook zelf weer even opruimt.
Voor alle vrouwen natuurlijk. Dus ook geen uitzonderingen op de regel.quote:Op woensdag 24 november 2010 12:57 schreef Ticootje het volgende:
Dat moet er ook komen voor vrouwen met snor.
Ik heb gelukkig nog een kind met een luier, maar ik heb er echt nooit bij stilgestaan dat er een kluis in een magazijn van een winkel zou kunnen staan. Stom he?quote:Op woensdag 24 november 2010 12:58 schreef Yuki het volgende:
Mijn baas is nog zo coulant dat hij in hoge uitzondering kindjes bij ons laat plassen.
Maar dan zijn de ouders weer verontwaardigd als ik zeg dat ik wel met ze meeloop, en zij dus even in de winkel moeten blijven.
Gek toch, dat we volwassenen niet zomaar zonder toezicht in ons magazijn, bij de kluis, laten
Ze had t mij eens moeten flikkenquote:Op woensdag 24 november 2010 12:56 schreef Samzz het volgende:
[..]
Mja, toch welEen mama die niet kon snappen dat wij het niet toelieten. Overigens waren alle mama's het met haar eens, tot ze haar kind liet plassen
Mijn ouders waren daar vroeger ook erg duidelijk in: "Nu plassen, want je kunt niet overal naar de wc." En dat werkte prima.quote:Op woensdag 24 november 2010 13:00 schreef debuurvrouw het volgende:
Nou ja, ik ga niet zeggen dat het nooit gebeurd is, maar over het algemeen kon ik het wel zo uitkienen dat ik op tijd een pitsstop maakte.
En áls ze dan moesten en het kon niet, maar even ophouden. Ik vind het niet meer dan normaal dat je niet in elke winkel kunt plassen eigenlijk. Over het algemeen ben je toch redelijk snel bij een openbaar toilet. dus zelf vinger aan de pols, zo nu en dan vragen of er geplast moet worden, en vertellen vóór je de winkel ingaat dat het daar dus niet gaat. Tja, je weet dat je met zindelijkheidstraining bezig bent, dus dan daar rekening mee houden.
Jamaar stel nou dat ej dat kind gaat molseteren in het magazijnquote:Op woensdag 24 november 2010 12:58 schreef Yuki het volgende:
Mijn baas is nog zo coulant dat hij in hoge uitzondering kindjes bij ons laat plassen.
Maar dan zijn de ouders weer verontwaardigd als ik zeg dat ik wel met ze meeloop, en zij dus even in de winkel moeten blijven.
Gek toch, dat we volwassenen niet zomaar zonder toezicht in ons magazijn, bij de kluis, laten
precies, maar zoals de TT al zegtquote:Op woensdag 24 november 2010 13:02 schreef RealZeus het volgende:
[..]
Mijn ouders waren daar vroeger ook erg duidelijk in: "Nu plassen, want je kunt niet overal naar de wc." En dat werkte prima.
want een kind aanraken is al aanrandingquote:Op woensdag 24 november 2010 13:03 schreef Ang3l het volgende:
[..]
Jamaar stel nou dat ej dat kind gaat molseteren in het magazijn
Dan ga je naar een openbaar toilet waar je wel met je kind mee magquote:Op woensdag 24 november 2010 13:03 schreef Ang3l het volgende:
[..]
Jamaar stel nou dat ej dat kind gaat molseteren in het magazijn
Zo ongemerkt vind ik het niet, mij valt het namelijk wel op.quote:Op woensdag 24 november 2010 13:03 schreef Good.vs.Evil het volgende:
[..]
precies, maar zoals de TT al zegt
en dan ook echt kinderen met driftbuien als ze het niet krijgen en mama die dan maar een saucijsje voor het blaag kooptquote:Op woensdag 24 november 2010 13:03 schreef RealZeus het volgende:
En over dat plakje worst verhaal:
Wij moesten het eens in ons hoofd halen om mensen om eten en drinken te vragen. Dat zijn dingen die werden je aangeboden, daar vraag je niet om. Alleen thuis vroeg ik het wel, maar bij anderen nooit.
Same. En reken maar dat ik wel eens met hoge nood door de stad heb gelopen als kind. Ik moest het maar ophouden, want in winkels kan je niet naar de wcquote:Op woensdag 24 november 2010 13:02 schreef RealZeus het volgende:
[..]
Mijn ouders waren daar vroeger ook erg duidelijk in: "Nu plassen, want je kunt niet overal naar de wc." En dat werkte prima.
nee, maar wij zien het verkeerd! Ouders moeten wel voor hun kinderen opkomen!quote:Op woensdag 24 november 2010 13:04 schreef RealZeus het volgende:
[..]
Zo ongemerkt vind ik het niet, mij valt het namelijk wel op.
Ja precies, mijn kind, mijn verantwoordelijkheid toch!quote:Op woensdag 24 november 2010 13:00 schreef debuurvrouw het volgende:
Nou ja, ik ga niet zeggen dat het nooit gebeurd is, maar over het algemeen kon ik het wel zo uitkienen dat ik op tijd een pitsstop maakte.
En áls ze dan moesten en het kon niet, maar even ophouden. Ik vind het niet meer dan normaal dat je niet in elke winkel kunt plassen eigenlijk. Over het algemeen ben je toch redelijk snel bij een openbaar toilet. dus zelf vinger aan de pols, zo nu en dan vragen of er geplast moet worden, en vertellen vóór je de winkel ingaat dat het daar dus niet gaat. Tja, je weet dat je met zindelijkheidstraining bezig bent, dus dan daar rekening mee houden.
Ja van die kindjes die tegen hakken aan gaan schoppen of er met die mini winkelkarretjes tegenaan lopen. Dat je dan de ouders boos aankijkt en die terugkijken met een blik van "Wat?".quote:Op woensdag 24 november 2010 13:04 schreef RealZeus het volgende:
[..]
Zo ongemerkt vind ik het niet, mij valt het namelijk wel op.
Het enige wat ik dan had gekregen was een draai om mijn oren.quote:Op woensdag 24 november 2010 13:05 schreef Good.vs.Evil het volgende:
[..]
en dan ook echt kinderen met driftbuien als ze het niet krijgen en mama die dan maar een saucijsje voor het blaag koopt
Ja ouders komen voor hun kinderen op,.quote:Op woensdag 24 november 2010 13:06 schreef Good.vs.Evil het volgende:
[..]
nee, maar wij zien het verkeerd! Ouders moeten wel voor hun kinderen opkomen!
quote:Op woensdag 24 november 2010 13:05 schreef Good.vs.Evil het volgende:
[..]
en dan ook echt kinderen met driftbuien als ze het niet krijgen en mama die dan maar een saucijsje voor het blaag koopt
Nee, ouders van nu moeten eens een keer leren dat je kinderen best een beetje zelfstandigheid kunt leren.quote:Op woensdag 24 november 2010 13:06 schreef Good.vs.Evil het volgende:
[..]
nee, maar wij zien het verkeerd! Ouders moeten wel voor hun kinderen opkomen!
of die heel hard gaan lachen als het kind iemand slaatquote:Op woensdag 24 november 2010 13:06 schreef Ang3l het volgende:
[..]
Ja van die kindjes die tegen hakken aan gaan schoppen of er met die mini winkelkarretjes tegenaan lopen. Dat je dan de ouders boos aankijkt en die terugkijken met een blik van "Wat?".
Dan rand ik echt een hoop kinderen aan op m'n werkquote:Op woensdag 24 november 2010 13:04 schreef Good.vs.Evil het volgende:
[..]
want een kind aanraken is al aanranding
daar bwtaal je toch voor!?quote:Op woensdag 24 november 2010 13:06 schreef Ang3l het volgende:
[..]
Ja ouders komen voor hun kinderen op,.
En de TV en school moet ze opvoeden
Dat laatstgenoemde vinden sommige ouders dus echt, hè? Of ouders die vinden dat hun regels ook maar op school moeten gelden.quote:Op woensdag 24 november 2010 13:06 schreef Ang3l het volgende:
[..]
Ja ouders komen voor hun kinderen op,.
En de TV en school moet ze opvoeden
Laat ze dan gaan lopen. Ouders met kinderen op de fiets zijn ronduit een gevaar op de wegquote:Op woensdag 24 november 2010 13:06 schreef RealZeus het volgende:
[..]
Het enige wat ik dan had gekregen was een draai om mijn oren.
Wat ik ook asociaal vind: kunnen die ouders hun kinderen niet meer met de fiets naar school brengen? Da's ook beter voor de kinderen en ze rijden andermans kinderen tenminste niet van de sokken.
Sterker nog; als er voor mij iemand racesporen heeft achtergelaten borstel ik die ook wegquote:Op woensdag 24 november 2010 12:59 schreef Yuki het volgende:
[..]
Ja nee, je gaat toch niet het toilet van een ander schoonmaken?
Het gros van de mensen laat zelf het (openbare) toilet al smerig achter, denk je nou werkelijk dat ze de zooi achter hun kind opruimen?
Nee, da's onzin. Ik ben vroeger ook op de fiets naar school gebracht, eerst achterop, daarna naast mijn moeder en daarna zelf. Maar er werd me wel uitgelegd hoe de verkeersregels werken en dat ik me daar absoluut aan moest houden.quote:Op woensdag 24 november 2010 13:10 schreef Yuki het volgende:
[..]
Laat ze dan gaan lopen. Ouders met kinderen op de fiets zijn ronduit een gevaar op de weg
Neem de hele "poster van Sint" heisa.quote:Op woensdag 24 november 2010 13:08 schreef RealZeus het volgende:
[..]
Dat laatstgenoemde vinden sommige ouders dus echt, hè? Of ouders die vinden dat hun regels ook maar op school moeten gelden.
Je zegt het al. Vroeger.quote:Op woensdag 24 november 2010 13:11 schreef RealZeus het volgende:
[..]
Nee, da's onzin. Ik ben vroeger ook op de fiets naar school gebracht, eerst achterop, daarna naast mijn moeder en daarna zelf. Maar er werd me wel uitgelegd hoe de verkeersregels werken en dat ik me daar absoluut aan moest houden.
Ja, bijvoorbeeld ja.quote:Op woensdag 24 november 2010 13:15 schreef Ang3l het volgende:
[..]
Neem de hele "poster van Sint" heisa.
Of zaken op tv. Zeg, er zit een knop op.
Ik had dat gewoon afgehandeld Clint Eastwood stylequote:Op woensdag 24 november 2010 13:17 schreef Dipkip het volgende:
Oh ik wil er nog een kwijt. Ik woon om de hoek van een basisschool, dus er komen heeel veel kindjes langs elke dag die naar school gebracht worden. En wij hebben een huis wat direct met het raam van de woonkamer aan de straat zit, dus geen voortuin ofzo. De bank staat voor het raam. Onze katten zitten heel vaak in de vensterbank en ik heb dus iedere ochtend tegen achten en iedere middag net na drieen een kwartiertje gebonk op de ramen. Staan die ouders er gewoon naast terwijl hun kinderen op mijn raam aan het meppen zijn. Ooooooh dan zit ik me op te vreten![]()
Tis niet alleen ouders met kinderen hoor, ook bejaarden doen het (woon ook nog bij een soos in de buurt) en dan lekker zo met die trouwring TAK TAK TAK tegen mn ruit. En er is een vrouwtje hier in de buurt die altijd haar schnauzertje moet optillen om tegen mn raam aan te houden om (leuk joh) te kijken hoe het hondje keffend uit zn bol gaat met zn modderpootjes krassend tegen mijn raam.
Oh wat vind ik die mensen asociaal. Ze doen het zelfs als ik gewoon vol in het zicht op de bank zit. Ik snap dat niet. Ze mogen best naar binnen kijken en wijzende plakvingertjes tegen mn raam ach tja. Maar je gaat toch verdomme niet dagelijks tegen iemand zn ramen aanslaanvolkomen achterlijk. In het begin zei ik er wel eens wat van en dan krijg je me toch een partij domme opmerkingen, tot aan 'dan moet je maar geen katten nemen' aan toe
Dat staat er toch.quote:Op woensdag 24 november 2010 13:18 schreef Ang3l het volgende:
Heb je er ooit, ipv op de bank te zitten en te ergeren, ooit iets van gezegd?
Ik neem aan van wel hoor
Ik was al aan het edittenquote:
Haha ik ook niet, ik vroeg me ook altijd al af waarom (vooral de wat grotere) winkels daar zo moeilijk over deden.quote:Op woensdag 24 november 2010 13:01 schreef k_i_m het volgende:
[..]
Ik heb gelukkig nog een kind met een luier, maar ik heb er echt nooit bij stilgestaan dat er een kluis in een magazijn van een winkel zou kunnen staan. Stom he?
Inderdaad, geen problemen mee en zeker nu is het meestal maar 2 stappen lopen voordat je bij een winkel met wc bent.quote:Op woensdag 24 november 2010 13:02 schreef RealZeus het volgende:
[..]
Mijn ouders waren daar vroeger ook erg duidelijk in: "Nu plassen, want je kunt niet overal naar de wc." En dat werkte prima.
Zodra ik het vroeg, kreeg ik van m'n moeder zo ongeveer een draai om m'n oren. Heb ook altijd geleerd 'wachten tot je iets aangeboden wordt, en als het niet aangeboden wordt dan heb je gewoon pech, want je komt niet om van de honger'.quote:Op woensdag 24 november 2010 13:03 schreef RealZeus het volgende:
En over dat plakje worst verhaal:
Wij moesten het eens in ons hoofd halen om mensen om eten en drinken te vragen. Dat zijn dingen die werden je aangeboden, daar vraag je niet om. Alleen thuis vroeg ik het wel, maar bij anderen nooit.
Want niet-ouders mogen de wel-ouders niet wijzen op hun asociale gedrag? Dat mag alleen gedaan worden door mensen met kinderen?quote:Op woensdag 24 november 2010 13:20 schreef miss_sly het volgende:
Wat fijn dat er ineens zoveel sociale niet-ouders zijn om in dit topic nog even te vertellen hoe ouders het eigeniljk zouden moeten doen!
En vandaar: ouders worden steeds asocialerquote:Op woensdag 24 november 2010 13:21 schreef Spezza19 het volgende:
[..]
Want niet-ouders mogen de wel-ouders niet wijzen op hun asociale gedrag? Dat mag alleen gedaan worden door mensen met kinderen?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |