Andere EU landen zijn vrij om de Vpb te verlagen. Er bestaat geen "te lage" Vpb, er staat nergens vastgelegd in een EU akkoord wat het moet zijn. Het is geen "valse competitie", de landen zijn vrij om bepaalde belastingen afzonderlijk te bepalen (daarom is de Euro ook zo dom). IKEA is bijvoorbeeld niet voor niets in Nederland gevestigd en niet meer in Zweden. Dutch sandwich heet dat geloof ik.quote:Op dinsdag 21 december 2010 14:32 schreef meth77 het volgende:
[..]
Daar betaalt de EU in ieder geval niet aan mee, terwijl in het geval van de veel te lage vpb van Ierland de andere EU landen nadeel hebben door valse concurrentie
Maar het geeft wel aan dat de enigste winnaars van globalisatie eigenlijk alleen nog maar bedrijven zijn, de inwoners van landen, werknemers overal ter wereld worden op deze vage manier van globalisering uitverkocht aan de laagste betalende marktdeelnemer. Dat de werknemers op den duur niet eens meer de proudcten die ze zelf produceren kunnen betalen dat is te lange termijn denken voor de gemiddelde manager die alleen voor de penny wise pound foolish gaat.quote:Op dinsdag 21 december 2010 15:14 schreef de_ier het volgende:
En als je denkt dat Ierse Vpb iets te maken heeft met de Europese bankencrisis dan sla je de plank volledig mis.
het is toch sowieso belachelijk dat bedrijven die USD 5 mrd per kwartaal (!) verdienen banen offshoren naar India onder de motivatie dat ze anders niet kunnen concurreren?quote:Op dinsdag 21 december 2010 15:23 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Maar het geeft wel aan dat de enigste winnaars van globalisatie eigenlijk alleen nog maar bedrijven zijn, de inwoners van landen, werknemers overal ter wereld worden op deze vage manier van globalisering uitverkocht aan de laagste betalende marktdeelnemer. Dat de werknemers op den duur niet eens meer de proudcten die ze zelf produceren kunnen betalen dat is te lange termijn denken voor de gemiddelde manager die alleen voor de penny wise pound foolish gaat.
Ierland is gewoon een economisch kankergezwel wat we weg hadden moeten snijden.quote:Op dinsdag 21 december 2010 15:14 schreef de_ier het volgende:
En als je denkt dat Ierse Vpb iets te maken heeft met de Europese bankencrisis dan sla je de plank volledig mis.
Door de instelling van die extreem lage vpb en zeer lage vestigingskosten, zijn die bedrijven naar Ierland gelokt en nu gaan ze weer weg met hun zakken vol.quote:Op dinsdag 21 december 2010 15:14 schreef de_ier het volgende:
En als je denkt dat Ierse Vpb iets te maken heeft met de Europese bankencrisis dan sla je de plank volledig mis.
En terecht.quote:Op dinsdag 21 december 2010 15:56 schreef meth77 het volgende:
[..]
Door de instelling van die extreem lage vpb en zeer lage vestigingskosten, zijn die bedrijven naar Ierland gelokt en nu gaan ze weer weg met hun zakken vol.
Sinds wanneer zijn het de "EU mannen" die de hoogte van de belastingen in Ierland bepalen?quote:Op dinsdag 21 december 2010 15:56 schreef meth77 het volgende:
[..]
Door de instelling van die extreem lage vpb en zeer lage vestigingskosten, zijn die bedrijven naar Ierland gelokt en nu gaan ze weer weg met hun zakken vol.
Alles verzonnen door de EU om Engeland de ogen uit te steken, echter het liet Engeland helemaal koud en ze namen de Euro NIET, dankzij Thatcher
Ja wat waren de EU mannen trots op de welvaart die ze getoverd hadden in het arme schapenland.
Ik denk dat deze bekende speech bedoeld wordtquote:Op dinsdag 21 december 2010 16:34 schreef Igen het volgende:
[..]
Sinds wanneer zijn het de "EU mannen" die de hoogte van de belastingen in Ierland bepalen?
En hoe kan een economische groei in Ierland door invoering van de euro in 1999/2002 van invloed zijn geweest op het monetair beleid van Engeland onder Thatcher, die slechts tot 1990 regeerde?
Ik volg het echt voor geen meter meer. De EU, Thatcher (?!) en wat het allemaal te maken heeft met de Vpb van Ierland, die door de regering in Dublin wordt bepaald en door niemand anders...quote:Op dinsdag 21 december 2010 15:56 schreef meth77 het volgende:
[..]
Door de instelling van die extreem lage vpb en zeer lage vestigingskosten, zijn die bedrijven naar Ierland gelokt en nu gaan ze weer weg met hun zakken vol.
Alles verzonnen door de EU om Engeland de ogen uit te steken, echter het liet Engeland helemaal koud en ze namen de Euro NIET, dankzij Thatcher
Ja wat waren de EU mannen trots op de welvaart die ze getoverd hadden in het arme schapenland.
Je plaatst die filmpjes als reactie op mijn post, dus ik neem aan dat ermee duidelijk moet worden dat Thatcher erin uitlegt welke invloed de "EU mannen" op de Ierse vennootschapsbelasting heeft, en hoe zij destijds in 1990 dacht over de economische groeispurt die Ierland na 1999/2002 doormaakte. Kun je me aanwijzen op welke momenten precies ik dat in die filmpjes kan terugvinden?quote:Op dinsdag 21 december 2010 17:27 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Ik denk dat deze bekende speech bedoeld wordt
of deze, wat een mens he, wat heeft ze gevochten, vanaf 3:45
Laten we zeggend at Ierland door de EU fors gepushed is met een lage Vpb en aantrekkelijke grondprijzen en vestigingssubsidies om US bedrijven in Ierland te poten inplaats van in andere Europese landenquote:Op dinsdag 21 december 2010 22:53 schreef Igen het volgende:
[..]
Je plaatst die filmpjes als reactie op mijn post, dus ik neem aan dat ermee duidelijk moet worden dat Thatcher erin uitlegt welke invloed de "EU mannen" op de Ierse vennootschapsbelasting heeft, en hoe zij destijds in 1990 dacht over de economische groeispurt die Ierland na 1999/2002 doormaakte. Kun je me aanwijzen op welke momenten precies ik dat in die filmpjes kan terugvinden?
En op die vraag kan natuurlijk alleen een ontkennend antwoord komen, want het is immers Ierland zelf dat bepaalt hoe hoog de vennootschapsbelasting er is; en de periode van de "Celtic Tiger" begon halverwege de jaren '90, dus zowel jaren nadat Thatcher die speech gaf maar tegelijk ook jaren voordat de euro kwam.
Waarom zouden EU landen liever die vestigingen in Ierland hebben, en niet in eigen land?quote:Op dinsdag 21 december 2010 23:15 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Laten we zeggend at Ierland door de EU fors gepushed is met een lage Vpb en aantrekkelijke grondprijzen en vestigingssubsidies om US bedrijven in Ierland te poten inplaats van in andere Europese landen
http://www.europese-grondwet.nl/a/landen/ierland.html
Om dat men Ierland in de EU wilde hebben , om zo ook de U.K. gek te maken , helaas trapten de Engelsen er niet inquote:Op dinsdag 21 december 2010 23:17 schreef tjoptjop het volgende:
[..]
Waarom zouden EU landen liever die vestigingen in Ierland hebben, en niet in eigen land?
Dat ze subsidies en zo kregen ja. Maar ik geloof er niks van dat Eu landen Ierland gepushed hebben naar die lage vpb (wat is het 10-15% ofzo)quote:Op dinsdag 21 december 2010 23:18 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Om dat men Ierland in de EU wilde hebben , om zo ook de U.K. gek te maken , helaas trapten de Engelsen er niet in
Ierland en Engeland zijn beide al sinds 1973 in de EU, dus decennia voordat de Ierse economische boom begon.quote:Op dinsdag 21 december 2010 23:18 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Om dat men Ierland in de EU wilde hebben , om zo ook de Uk gek te maken , helaas trapten de Engelsen er niet in
Maar Engeland heeft niet de Euro geaccepteerd en Ierland was eigenlijk net als Griekenland niet klaar en zou ook nooit klaar zijnquote:Op dinsdag 21 december 2010 23:21 schreef Igen het volgende:
[..]
Ierland en Engeland zijn beide al sinds 1973 in de EU, dus decennia voordat de Ierse economische boom begon.
Nee, Ierland was klaar voor de Euro. Griekenland heeft gelogen over hun cijfers om toe te kunnen treden, dat is algemeen bekend. Dat is bij Ierland niet het geval. De Ierse regering of ECB heeft daarna niet ingegrepen toen de Ierse banken door een corrupte elite tot Eurocasino's werden omgebouwd, maar dat is een ander verhaal.quote:Maar Engeland heeft niet de Euro geaccepteerd en Ierland was eigenlijk net als Griekenland niet klaar en zou ook nooit klaar zijn
quote:wo 22 dec 2010, 10:30
Kredietbeoordeling Griekenland mogelijk lager
ATHENE (AFN) - Kredietbeoordelaar Fitch overweegt zijn beoordeling van de Griekse overheid verder te verlagen. Fitch gaat de kredietwaardigheid van Griekenland beoordelen en neemt in januari een besluit of er een verdere afwaardering komt.
Op dit moment heeft Fitch een rating van BBB-, de laagste investeringswaardige beoordeling. Als de rating een stap zakt, komt Griekenland in de categorie 'junk'
Helaas heeft de dollar-zone de sterkste wapens in handen in de vorm van de oh zo objectieve rating-agencies.quote:Op woensdag 22 december 2010 11:13 schreef meth77 het volgende:
Ik wist niet dat het nog lager kon.
Kennelijk is dit meer een strijd tussen het Dollargebied en het Eurogebied, om de vraag wie er de echte tegoedbonnen voor de hele wereld mag blijven printen
Ik denk dat China poep heeft aan die ratingagencies, en blijk geeft van een voorkeur voor de Euro, als China belooft eventuele uit te geven Eurobonds te zullen gaan opkopen dan is het voorlopig even gered voor de Euro, als wereldreservemunt.quote:Op woensdag 22 december 2010 11:15 schreef Q. het volgende:
[..]
Helaas heeft de dollar-zone de sterkste wapens in handen in de vorm van de oh zo objectieve rating-agencies.
Ik denk dat de waarde van die ratings inderdaad een flink stuk gerelativeerd is de laatste jaren. Maar het blijft opvallend dat de ratings van het Verenigd Koninkrijk en Verenigde Staten gelijk blijven. Dat is in het geval van de VS nog te verklaren omdat die hun schulden kunnen beheersen, maar in het geval van het VK slaat het werkelijk nergens op. Dat land zit in dezelfde categorie als de PIGS. Maar dan wel als 'too big to save'.quote:Op woensdag 22 december 2010 11:15 schreef Q. het volgende:
[..]
Helaas heeft de dollar-zone de sterkste wapens in handen in de vorm van de oh zo objectieve rating-agencies.
Maar als ik naar gegevens als begrotingstekort, staatsschuld, werkloosheid of handelsbalans kijk, dan heeft de situatie in het VK zich in de periode 2000-2009 eigenlijk zowat elk jaar verder verslechterd, zowel absoluut alsook in vergelijking met andere Europese landen. Dat wekt toch niet echt vertrouwen, lijkt mij. Of is men er heilig van overtuigd dat dat allemaal aan Labour lag en de nieuwe regering die trend makkelijk kan doorbreken?quote:Op woensdag 22 december 2010 14:17 schreef SeLang het volgende:
Die ratings boeien niet echt imo want ze zijn altijd mosterd na de maaltijd. De (grote) jongens die in bonds beleggen doen echt wel hun eigen huiswerk en het resultaat zie je terug in de yields en CDS.
De reden dat de UK nog niet aan de beurt is is denk ik vooral het feit dat de staatsschuld relatief laag is vergeleken met andere landen. Natuurlijk neemt dat nu snel toe door het enorme begrotingstekort, maar ze hebben nog wel wat tijd voordat het echt een probleem wordt. Tevens helpt het dat er vergeleken met andere landen behoorlijk fors wordt bezuinigd. Dus als je moet gokken op welke domino's het eerst gaan omvallen dan staat de UK niet vooraan.
Overigens hoop ik uiteraard op een verzwakkende pound. Dat maakt mijn leven een stuk goedkoper.
Het belangrijkste is dat zelfs met grote tekorten de UK niet het eerste land is dat in de problemen komt als je een paar jaar vooruit kijkt. De reden is dat ze vertrokken zijn vanaf een relatief lage staatsschuld. Natuurlijk verslechtert de situatie snel dus ze moeten dat tekort terugbrengen, maar er is nog tijd.quote:Op woensdag 22 december 2010 14:56 schreef Igen het volgende:
[..]
Maar als ik naar gegevens als begrotingstekort, staatsschuld, werkloosheid of handelsbalans kijk, dan heeft de situatie in het VK zich in de periode 2000-2009 eigenlijk zowat elk jaar verder verslechterd, zowel absoluut alsook in vergelijking met andere Europese landen. Dat wekt toch niet echt vertrouwen, lijkt mij. Of is men er heilig van overtuigd dat dat allemaal aan Labour lag en de nieuwe regering die trend makkelijk kan doorbreken?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |