als je jezelf ontzegt ervan te kunnen genieten, ben je inderdaad slachtoffer...quote:Op woensdag 3 november 2010 21:50 schreef xenobinol het volgende:
[..]
Ik voel een relaas aankomen over hoe goed we het hier hebben![]()
Slachtoffer is een groot woord, ik heb namelijk wel de keuze om mee te doen met de vreetpartij. Echter het zijn mijn principes die mij verhinderen er van te kunnen genieten
Even voor de goede orde, ik geniet van het leven. Ik beschik alleen niet over het benodigde masochisme om van een torenhoge schuld te kunnen genietenquote:Op donderdag 4 november 2010 13:12 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
als je jezelf ontzegt ervan te kunnen genieten, ben je inderdaad slachtoffer...
En toch zijn nieuwbouwwoningen over het algemeen goedkoper dan bestaande woningen.quote:Op donderdag 4 november 2010 12:26 schreef fedsingularity het volgende:
'Woningmarkt herstelt niet'
BUNNIK - De Nederlandse woningmarkt heeft zich de afgelopen maanden niet hersteld. Steeds meer woningbouwprojecten worden uitgesteld of stopgezet. Dat heeft bouwbedrijf BAM donderdag bekendgemaakt.
Volgens het concern is er in toenemende mate sprake van een somber perspectief voor de Nederlandse woningmarkt. Vereniging Eigen Huis (VEH) herkent zich in de constatering van BAM.
''Nieuwbouwprojecten hebben last van vertraging. Er is de laatste tijd weinig verkocht. Dat betekent dat er in de toekomst dus minder wordt gebouwd'', aldus een woordvoerder.
--------------------------
Vreemd, de NVM zegt heel wat anders..
nice catch, sir. Maar er stond wat andersquote:Op donderdag 4 november 2010 13:23 schreef xenobinol het volgende:
[..]
Even voor de goede orde, ik geniet van het leven. Ik beschik alleen niet over het benodigde masochisme om van een torenhoge schuld te kunnen genieten
Jij trekt de conclusie dat ik een slachtoffer ben toch? Nu... zo zou je dat kunnen zien dat geef ik toe. Maar ik vroeg me af welk punt je daarmee wilde maken, dus ging ik meteen maar even door met de melding dat het geen grote impact op mijn leven heeftquote:Op donderdag 4 november 2010 14:27 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
nice catch, sir. Maar er stond wat anders
niet zoals ik je zie, zoals jij je ziet. Ik ken je immers niet, ik eet enkel zo nu en dan virtueel appeltaart met je in dit topic.. Ik probeer alleen te begrijpen waar die verbeten bitterheid vandaan komt... oprechte interesse in de medeposter zou je dat ws. noemenquote:Op donderdag 4 november 2010 14:43 schreef xenobinol het volgende:
[..]
Jij trekt de conclusie dat ik een slachtoffer ben toch? Nu... zo zou je dat kunnen zien dat geef ik toe. Maar ik vroeg me af welk punt je daarmee wilde maken, dus ging ik meteen maar even door met de melding dat het geen grote impact op mijn leven heeft
Wat ik meestal even check of de hypotheek ook nog betaalbaar is voor de minst verdiend partner.quote:Op donderdag 4 november 2010 06:14 schreef Bayswater het volgende:
Op 40 % van de hypotheeksom zit een ORV op 2 levens. Verder is het 3,5 x de jaarinkomens, valt dus allemaal mee, voordat ik dadelijk voor leentokkie wordt uitgemaakt.
Zijn zeker belangrijke punten, afweging is inderdaad tot in hoeverre je wat risico neemt of helemaal niet met minder woongenot.quote:Op donderdag 4 november 2010 20:34 schreef dasorakel het volgende:
[..]
Wat ik meestal even check of de hypotheek ook nog betaalbaar is voor de minst verdiend partner.
Waar ik meestal nog naar vraag is of er een eventuele kinderwens is, waarbij een van de partners dan minder zou gaan werken om niet de kinderen in een kDV op te voeden. Dan zou het te overwegen zijn om evt stukje aanvullende ORV te nemen om maar even een voorbeeldje te nemen.
Verbeten bitterheid? Nou... ik heb gewoon niet zo'n hoge pet op van leden van de vastgoedmaffia, bankiers en verzekeraars... misschien heb ik gewoon te veel negatieve ervaringen met ze opgedaanquote:Op donderdag 4 november 2010 16:36 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
niet zoals ik je zie, zoals jij je ziet. Ik ken je immers niet, ik eet enkel zo nu en dan virtueel appeltaart met je in dit topic.. Ik probeer alleen te begrijpen waar die verbeten bitterheid vandaan komt... oprechte interesse in de medeposter zou je dat ws. noemen
quote:Op donderdag 4 november 2010 12:26 schreef fedsingularity het volgende:
'Woningmarkt herstelt niet'
BUNNIK - De Nederlandse woningmarkt heeft zich de afgelopen maanden niet hersteld. Steeds meer woningbouwprojecten worden uitgesteld of stopgezet. Dat heeft bouwbedrijf BAM donderdag bekendgemaakt.
Volgens het concern is er in toenemende mate sprake van een somber perspectief voor de Nederlandse woningmarkt. Vereniging Eigen Huis (VEH) herkent zich in de constatering van BAM.
''Nieuwbouwprojecten hebben last van vertraging. Er is de laatste tijd weinig verkocht. Dat betekent dat er in de toekomst dus minder wordt gebouwd'', aldus een woordvoerder.
Ger Hukker is de Muhammed Saeed al-Sahaf van Nederland.quote:Vreemd, de NVM zegt heel wat anders..
maar dat hoeft je toch niet direct van elke vorm van realisme en relativeringsvermogen te beroven.....?quote:Op donderdag 4 november 2010 21:52 schreef xenobinol het volgende:
[..]
Verbeten bitterheid? Nou... ik heb gewoon niet zo'n hoge pet op van leden van de vastgoedmaffia, bankiers en verzekeraars... misschien heb ik gewoon te veel negatieve ervaringen met ze opgedaan
Gelukkig geldt dat alleen voor mijn digitale alter egoquote:Op donderdag 4 november 2010 21:57 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
maar dat hoeft je toch niet direct van elke vorm van realisme en relativeringsvermogen te beroven.....?
quote:Op donderdag 4 november 2010 21:57 schreef droom_econoom8 het volgende:
Dit bammetje ziet er geen brood meer in
![]()
bammetjesquote:Bouwreus kopje kleiner door afwaarderingen
BAM VINDT AM GEEN GELUKKIGE AANKOOP
Van een onzer verslaggeefsters
BUNNIK – Beleggers hebben gisteren alle beursgenoteerde bouwers afgestraft op het onverwachte nieuws dat BAM een dikke honderd miljoen euro heeft afgeschreven op vastgoedpoot AM. Ook de kersverse bestuursvoorzitter van BAM, Nico de Vries, is teleurgesteld: „AM is achteraf gezien geen gelukkige investering geweest.”
Volgens de topman van het grootste bouwbedrijf van Nederland viel het niet mee om de boodschap te moeten afgeven. „Ik had me mijn eerste optreden als bestuursvoorzitter toch wel anders voorgesteld”, zei hij.
Het bedrijf heeft de economische crisis en de instorting van de woningmarkt niet zien aankomen en zeker onderschat. Steeds meer projecten worden uitgesteld of stopgezet. In lopende exploitaties treedt vertraging, verdunning en versobering op met lagere opbrengsten. Het vastgoedbedrijf AM werd in 1996 overgenomen door BAM en ING.
De bouwer uit Bunnik nam in 2009 het ING-belang in AM over en voegde het begin dit jaar samen met zijn eigen vastgoedtak.
Vanwege de slechte prestaties bij AM moest vorig jaar AM-topman Peter Noordanus, zwager van de toenmalige topman Joop van Oosten, het veld ruimen. „We hebben AM op het hoogtepunt van de markt gekocht. Daarna is de woningmarkt verslechterd.”
Volgens marktkenners zit er ook ellende bij de andere twee grote beursgenoteerde bouwbedrijven, die gisteren werden meegesleurd in het negatieve sentiment rond BAM. Analisten houden terdege rekening met tegenvallers bij Heijmans en Ballast Nedam. De pijn bij deze bouwers is ook te vinden bij de divisies bouw en projectontwikkeling.
BAM heeft zijn vastgoedpoot nu in de etalage gezet, maar wil het alleen kwijt als er een goede prijs voor wordt betaald. Dat kan wel even duren. „Het is geen sinecure om in deze tijd grondposities te desinvesteren’, aldus De Vries. Hij is niet bang dat zijn bedrijf wordt overgenomen door een grotere Europese partij, nu het bedrijf door slechte prestaties op de beurs een aantrekkelijke prooi wordt. „We gaan werken aan een koersstijging en hopen zo uit die discussie te blijven.”
Maar sectordeskundigen denken hier anders over. De marktomstandigheden in de bouw- en vastgoedwereld verslechteren zo snel dat zich een golf van overnames zal voordoen, zo verwachten zij. Een consolidatie is volgens hen het logische gevolg van de dramatische vraaguitval in de markt.
BAM heeft begin dit jaar al voor ¤ 70 miljoen waardeverminderingen en voorzieningen genomen voor vastgoedprojecten bij AM.
Voor analisten kwam de nieuwe afwaardering als een donderslag bij heldere hemel. „Ik verwacht wel dat dit nu het einde is van de afschrijvingen. Ik calculeer niet in dat er nog meer van dit soort afschrijvingen volgen. Dat is op zich positief’’, aldus analist Edwin de Jong van SNS Securities.
BAM verwacht voor heel 2010 een break even -resultaat, vooral onder druk van de afschrijvingen bij AM. „Het boekverlies betekent niet dat er geld uit het bedrijf gaat”, benadrukt Tom Muller van Theodoor Gilissen. Het operationeel verlies van ¤ 50 miljoen overtreft zijn voorspelling van ¤ 35miljoen.Desondanksiser geen emissie nodig, weet hij te vertellen.
Door de slechte resultaten bij de vastgoedpoot zal de Bunnikse bouwer opnieuw moeten reorganiseren. De Vries kon nog niet zeggen hoeveel banen er dit keer op de tocht staan. De afgelopen jaren gingen er al 225 banen verloren bij de bouwreus.
bron: Telegraaf
Weet je wat ik raar vindt? Dat als wij zeggen dat grond niet zomaar wegegeven gaat worden jij dat niet gelooft en dat als je het nu in een nieuwbericht leest van een bedrijf wat er specialist in is jij het nog steeds raar vindt.quote:Op vrijdag 5 november 2010 07:44 schreef xenobinol het volgende:
[..]
[..]
bammetjes
Weet je wat ik zo raar vindt? Dat als men die grondposities nu eens goedkoop van de hand doet, dan kan men toch gewoon weer bouwen![]()
Feitelijk gaat deze impasse BAM vanzelf de kop kosten, althans.... er komen weer een hoop werkeloze mensen bij. Goed voor de economie, want die mensen hebben nu tijd over om de hele dag de winkels leeg te kopen![]()
Xeno ziet het meer als een oude kledingcollectie.quote:Op vrijdag 5 november 2010 08:28 schreef Bayswater het volgende:
Zijn net aandeeltjes, gewoon in portefeuille houden en wachten op betere tijden.
Als je de oude collectie bewaart komt het over 20 jaar weer in de modequote:Op vrijdag 5 november 2010 08:43 schreef Sjabba het volgende:
[..]
Xeno ziet het meer als een oude kledingcollectie.
Precies. Je moet altijd 1 mode voorlopen, of 6 modes achterlopen, zo was het toch?quote:Op vrijdag 5 november 2010 09:19 schreef xenobinol het volgende:
Als je de oude collectie bewaart komt het over 20 jaar weer in de mode
Ik had dit wel verwacht, vandaar dat ik ook geen grote prijsdalingen verwachten (en vanwege nog een aantal factoren).quote:Op vrijdag 5 november 2010 10:07 schreef xenobinol het volgende:
Ik lees regelmatig de column van 'Jansen versus De Boer' op de NVM site. Vandaag laat Betty de Boer maar weer eens zien hoe zo'n leugenachtige dame het is:
"Beste Paulus,
Dank voor je mooie woorden over onze nieuwe premier Mark Rutte. Zijn eerste optreden afgelopen week heeft inderdaad een indruk achtergelaten van een dynamische, jonge premier die er geen doekjes om windt, en bovendien inhoudelijk uitstekend op de hoogte is!
Rutte is daarnaast een premier van alle Nederlanders, van arm en ja Paulus, ook van rijk. Met het aanpakken van een selectief groepje van 25.000 huishoudens lossen we het probleem van de hoge staatsschuld niet op. Gelukkig blijft de hypotheekrenteaftrek onaangetast. De midden- en lage inkomens zouden met afschaffing hiervan onevenredig hard getroffen zijn. Het had deze groepen honderden euro’s in de maand gekost, met nog een waardedaling van de woning er overheen. We denken dus aan alle inkomensgroepen Paulus, hoog, en ja, ook laag!
Met vriendelijke groeten,
Betty"
Hoezo Betty? De hoge inkomens hebben wel degelijk het meeste profijt van de HRA. Jullie willen de rekening niet eerlijk verdelen, jullie willen hem enkel op het bordje van de huurders neerleggen, want de HRA is heilig voor de liberalen. Echt.... heel triest Betty, heel triest![]()
VVD, de partij voor zwakbegaafde leugenaars en huiseigenaren
grappig dat je altijd 'vergeet' dat deze groepen ook onevenredig veel aan de staatsruif bijdragen.....quote:Op vrijdag 5 november 2010 10:07 schreef xenobinol het volgende:
Ik lees regelmatig de column van 'Jansen versus De Boer' op de NVM site. Vandaag laat Betty de Boer maar weer eens zien hoe zo'n leugenachtige dame het is:
"Beste Paulus,
Dank voor je mooie woorden over onze nieuwe premier Mark Rutte. Zijn eerste optreden afgelopen week heeft inderdaad een indruk achtergelaten van een dynamische, jonge premier die er geen doekjes om windt, en bovendien inhoudelijk uitstekend op de hoogte is!
Rutte is daarnaast een premier van alle Nederlanders, van arm en ja Paulus, ook van rijk. Met het aanpakken van een selectief groepje van 25.000 huishoudens lossen we het probleem van de hoge staatsschuld niet op. Gelukkig blijft de hypotheekrenteaftrek onaangetast. De midden- en lage inkomens zouden met afschaffing hiervan onevenredig hard getroffen zijn. Het had deze groepen honderden euro’s in de maand gekost, met nog een waardedaling van de woning er overheen. We denken dus aan alle inkomensgroepen Paulus, hoog, en ja, ook laag!
Met vriendelijke groeten,
Betty"
Hoezo Betty? De hoge inkomens hebben wel degelijk het meeste profijt van de HRA. Jullie willen de rekening niet eerlijk verdelen, jullie willen hem enkel op het bordje van de huurders neerleggen, want de HRA is heilig voor de liberalen. Echt.... heel triest Betty, heel triest![]()
VVD, de partij voor zwakbegaafde leugenaars en huiseigenaren
Ja... dus... als liberaal streef je dan een algehele belasting na en ben je juist voorstander van de afschaf van de HRA. Maar daar kunnen de bankvriendjes niet van vreten, hoe liberaal ben jij eigenlijk?quote:Op vrijdag 5 november 2010 10:19 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
grappig dat je altijd 'vergeet' dat deze groepen ook onevenredig veel aan de staatsruif bijdragen.....
Hoe kun je een nieuwbouwwoning met een bestaande woning vergelijken??? Ik kan een nieuwe volkswagen Golf ook niet vergelijken met een Golf uit 1990..quote:Op donderdag 4 november 2010 14:01 schreef HansvD het volgende:
[..]
En toch zijn nieuwbouwwoningen over het algemeen goedkoper dan bestaande woningen.
Ik kocht een nieuwbouwwoning, vergelijkbare bestaande woning van 15 jaar oud koste 35.000 euro meer exclusief kosten koper. En had dus een 15 jaar oude CV / Keuken /Badkamer.
Dinosaur_sr heeft gewoon gelijk als het gaat om de selectieve vergeetachtigheid van mensen die nog meer belastingen willen voor de rijkeren.quote:Op vrijdag 5 november 2010 10:36 schreef xenobinol het volgende:
[..]
Ja... dus... als liberaal streef je dan een algehele belasting na en ben je juist voorstander van de afschaf van de HRA. Maar daar kunnen de bankvriendjes niet van vreten, hoe liberaal ben jij eigenlijk?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |