quote:Ik hink op twee gedachten wat betreft deze maatregel. Enerzijds staat het als een paal boven water dat scheefhuur in de toekomst moet worden voorkomen. Anderzijds gaat het mij eigenlijk te ver om mensen met een bovenmodaal inkomen te dwingen particulier te huren of een huis te kopen.PVV maakt volgens de oppositie een megadraai
De Europese regels voor de toewijzing van sociale huurwoningen worden op 1 januari gewoon ingevoerd. Dat is het resultaat van het verwerpen van een SP-motie daarover gisteren in de Tweede Kamer.
De regels schrijven voor dat 90 procent van de huishoudens met een hoger jaarinkomen dan 33.000 euro in 2011 niet meer in aanmerking komt voor een socialehuurwoning. De huidige inkomenseis ligt aanzienlijk lager.
Volgens brancheorganisatie Aedes vallen straks tienduizenden huishoudens buiten de boot omdat er in de vrije huursector te weinig woningen beschikbaar zijn. Voorzitter Marc Calon gaat daarom proberen of er voor 2011 nog ’kleine aanpassingen’ mogelijk zijn.
De regels zijn in overleg tussen voormalig minister voor wonen Van der Laan en oud-eurocommissaris Kroes vastgesteld. De Europese Commissie wil de omvangrijke sociale huursector in Nederland inperken omdat het oneigenlijke staatssteun zou betreffen.
De SP wilde dat de huidige minister voor wonen, Donner, de regels niet zou invoeren en in Brussel opnieuw zou onderhandelen. Donner voelde daar weinig voor. Volgens de minister is er sprake van ’dwingend recht’ en kan Nederland daar niet meer onderuit. Bij verder uitstel zou het risico bestaan op een ingebrekestelling van de staat. Corporaties moeten dan met terugwerkende kracht onterecht verkregen staatssteun terugbetalen.
Aanvankelijk leek het erop dat de minister ’in strijd met zijn geweten’ opnieuw moest gaan onderhandelen, want de PVV verzette zich tot gisteravond namelijk tegen invoering van de regels.
Vlak voor de stemming in de Tweede Kamer draaide de partij bij. Steun van de PvdA, GroenLinks, de ChristenUnie en de Partij voor de Dieren was daarom niet voldoende.
„PVV’er Eric Lucassen wilde de motie zelfs als eerste indienen”, foeterde SP-kamerlid Sadet Karabulut kort na de stemming. „Maandenlang hebben ze gezegd ’handen af van de sociale huisvesting’ en spraken ze over Henk en Ingrid. En nu schikken ze zich weer naar de coalitie.”
Voor de tegenstanders van de nieuwe regels is er nog wel hoop. Minister Donner gaat in Brussel nog proberen om regionale verschillen mee te laten wegen.
Zo zou op een gespannen woningmarkt, zoals in Amsterdam, de eis van 90 naar 80 procent verlaagd kunnen worden. Meer mensen komen dan in aanmerking voor een sociale huurwoning. Andere regio’s moeten dan wel iets inleveren.
Volgens Donner is daar in Europa ruimte voor.
quote:Wat stoer van jou zeg.Op vrijdag 29 oktober 2010 12:26 schreef HugoBaas het volgende:
Ik doe niet aan huren dus het kan me niet schelen.
quote:Weet iemand wat de huidige inkomenseis dan is?De regels schrijven voor dat 90 procent van de huishoudens met een hoger jaarinkomen dan 33.000 euro in 2011 niet meer in aanmerking komt voor een socialehuurwoning. De huidige inkomenseis ligt aanzienlijk lager.
quote:Volgens woningnet 30.000Op vrijdag 29 oktober 2010 12:28 schreef Wokkel het volgende:
[..]
Weet iemand wat de huidige inkomenseis dan is?
quote:Niets stoers aan, gewoon een mededeling dat het me niet boeit.
quote:Hoezo? Die mensen mogen niet goedkoop wonen? Flikker op.Op vrijdag 29 oktober 2010 12:29 schreef mjh487 het volgende:
Het is een schande! Mensen die 2 tot 3 keer modaal verdienen, en nog steeds in hun huurwoninkje zitten voor 300 euro per maand. Die zouden ze er gewoon uit moeten trappen zodat starters ook kansen krijgen.
quote:Dus de maximale inkomenseis gaat van 30.000 naar 33.000? Hoezo vallen er dan mensen uit de boot, dan kunnen er toch juist meer mensen in aanmerking komen voor een sociale huurwoning?
quote:In veel gevallen is er geen inkomenseis. Woningcorporaties beheren heel goedkope woningen waarbij de huurder een inkomen van maximaal 23.000 euro per jaar mag hebben. Daarboven bestaat in veel gevallen geen inkomenseis.Op vrijdag 29 oktober 2010 12:28 schreef Wokkel het volgende:
[..]
Weet iemand wat de huidige inkomenseis dan is?
quote:Hartstikke fijn. Wat doe je dat in dit topic? Of wilde je gewoon effe meedelen dat je een koopwoning bezit?Op vrijdag 29 oktober 2010 12:32 schreef HugoBaas het volgende:
[..]
Niets stoers aan, gewoon een mededeling dat het me niet boeit.
quote:Ik vind dat huurders niet zo moeten huilen.Op vrijdag 29 oktober 2010 12:34 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Hartstikke fijn. Wat doe je dat in dit topic? Of wilde je gewoon effe meedelen dat je een koopwoning bezit?
quote:Doe is normaal, misschien zijn er mensen die liever een grote auto hebben in plaats van een groot huis.Op vrijdag 29 oktober 2010 12:29 schreef mjh487 het volgende:
Het is een schande! Mensen die 2 tot 3 keer modaal verdienen, en nog steeds in hun huurwoninkje zitten voor 300 euro per maand. Die zouden ze er gewoon uit moeten trappen zodat starters ook kansen krijgen.
quote:Net schreef je nog dat het je niets kan schelen.Op vrijdag 29 oktober 2010 12:35 schreef HugoBaas het volgende:
[..]
Ik vind dat huurders niet zo moeten huilen.
quote:Dus mensen met meer geld moeten dan maar verhuizen.Op vrijdag 29 oktober 2010 12:36 schreef onzichtbare het volgende:
dus dat wil zeggen alles met een riant salaris moet het goedkoperen huis verlaten want er zijn er bij waarvan je denkt hoe is het mogelijk dat ze er wonen<in een huurhuis> komen er eindelijk huizen vrij voor de minder bedeelde
quote:Dat gebeurt volgens mij ook niet. Het betreft een uitsterfregeling.Op vrijdag 29 oktober 2010 12:35 schreef Whiskers2009 het volgende:
Ik vind dat je mensen niet hun huis uit kunt zetten als ze te veel gaan verdienen
quote:Ik vind dat mensen niet gesubsidieerd moeten worden.Op vrijdag 29 oktober 2010 12:35 schreef Whiskers2009 het volgende:
Ik vind dat je mensen niet hun huis uit kunt zetten als ze te veel gaan verdienen
quote:Dus voor de nieuwe huurders? Maar ook alls je van huurwoning wilt wisselen neem ik aan (andere stad, andere buurt? Anders levert het toch weinig effect op?Op vrijdag 29 oktober 2010 12:38 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Dat gebeurt volgens mij ook niet. Het betreft een uitsterfregeling.
quote:Behalve de mensen met een koopwoning dan, hypocrietOp vrijdag 29 oktober 2010 12:40 schreef Sachertorte het volgende:
[..]
Ik vind dat mensen niet gesubsidieerd moeten worden.
quote:Uiteraard geldt de regel ook als je van huurwoning wisselt. Ik heb ergens ook wel begrip voor de maatregel. Het komt meer dan eens voor dat de doorstroming op de woningmarkt stokt. Dat is een manier om dat tegen te gaan.Op vrijdag 29 oktober 2010 12:41 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Dus voor de nieuwe huurders? Maar ook alls je van huurwoning wilt wisselen neem ik aan (andere stad, andere buurt? Anders levert het toch weinig effect op?
quote:Die worden niet gesubsidieerd, wie heeft je dat wijsgemaakt?Op vrijdag 29 oktober 2010 12:41 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Behalve de mensen met een koopwoning dan, hypocriet
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |