Bron: http://www.uci.ch/Modules(...)DMTYxNw%26LangId%3D1quote:1 Luxembourg Pro Cycling Project
2 Rabobank Cycling Team
3 Garmin-Cervélo
4 HTC-Highroad
5 Omega Pharma-Lotto
6 Lampre-ISD
7 Katusha
8 Sky ProCycling
9 Liquigas-Cannondale
10 Saxo Bank SunGard
11 Team RadioShack
12 Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
13 Pro Team Astana
14 Movistar Team
15 BMC Racing Team
16 Euskaltel-Euskadi
17 Geox-TMC
18 Quick Step Cycling Team
19 Cofidis Le Crédit en ligne
20 AG2R
21 FDJ
22 Saur-Sojasun
23 Pegasus Sports
24 Skil-Shimano
25 Acqua e Sapone
26 Colnago-CSF Inox
27 Europcar
28 Androni Giocattoli
29 Topsport Vlaanderen-Mercator
30 Veranda's Willems-Accent
31 Team Type 1
32 CCC Polsat Polkowice
33 Bretagne-Schuller
34 Farnese Vini - Neri Sottoli
35 Landbouwkrediet
36 UnitedHealthcare Pro Cycling
37 Team Netapp
38 Team SpiderTech powered by C10
39 Caja Rural
40 Colombia Es Pasion-Café de Colombia
41 De Rosa-Ceramica Flamina
42 Andalucia Caja Granada
quote:Sittard-Geleen etappeplaats Eneco Tour
De laatste etappe van de Eneco Tour eindigt in 2011 in Sittard-Geleen. De slotetappe staat gepland voor zondag 14 augustus. Het is voor het eerst dat de etappekoers eindigt op een zondag.
De organisatie van de Eneco Tour onderhandelt nog met de gemeente Roermond over een etappe-aankomst. De Eneco Tour wordt in 2011 gehouden van maandag 8 tot zondag 14 augustus. Daardoor overlapt de etappekoers niet meer met andere grote wielerwedstrijden.
Zolang men niet officieel bevestigt dat ze Pro Tour (of nu World Tour) zijn, zou ik niets open trekken. Ik vertrouw de UCI en hun dagelijks wijzigende regelgeving voor geen meter.quote:Op dinsdag 2 november 2010 18:24 schreef rubbereend het volgende:
Mooi prestatie van de vakantieboerenHoogerland mag de champagne opentrekken, seizoen van de waarheid
dat dacht ik dus ook, zal me niet verbazen als Vacansoleil over twee weken opeens 22e staatquote:Op dinsdag 2 november 2010 20:01 schreef SaintOfKillers het volgende:
[..]
Zolang men niet officieel bevestigt dat ze Pro Tour (of nu World Tour) zijn, zou ik niets open trekken. Ik vertrouw de UCI en hun dagelijks wijzigende regelgeving voor geen meter.
Je vergeet Carrara.quote:Op dinsdag 2 november 2010 23:16 schreef DutchSL het volgende:
Ze hebben ook Intxausti, Pardilla (onbegrijpelijk dat die nu pas een fatsoenlijke kans krijgt) en Tondo aangetrokken. Er zijn niet veel ploegen met zoveel goede klimmers.
Wat heeft Vacansoleil dan voor al die klim rondes van de Tour tot de Vuelta al Pais Vasco en van Paris-Nice tot de Tour de Suisse? Ricco en als die niet geschorst wordt Mosquera. Plus met een oranje bril op Hoogerland en Poels. Daarnaast wat vergetelijke figuren als Lagutin en Pidgornny (zoals Movistar in die categorie er ook nog wel een stelletje heeft).
Bovendien hebben ze de verbeterde versie van Rojas gehaald: Ventoso.
Vacansoleil zal ook zonder PT ticket wel alle Vlaamse/Nederlandse koersen mogen rijden, een wildcard krijgen voor een paar rondes (zoals dit jaar al Paris-Nice, Tour de Suisse, Tour de Pologne), nog wat losse ProTour koersen en de Giro zal ook wel lukken. Dat is meer dan zat.
Dan hoef je iemand als Pidgornny al helemaal niet te noemen, want die is bergop echt niet beter dan Carrara. Zelfde geldt nu nog voor Poels, met de nadruk op nu nog.quote:Op dinsdag 2 november 2010 23:21 schreef DutchSL het volgende:
Nee. Carrara is een renner (uit de tweede/derde lijn) voor heuvelkoersen die niets in de echte bergen te zoeken heeft.
Jij bent de degene die Movistar er uit lichtte als voorbeeld van een ploeg die minder zou zijn dan Vacansoleil. Dus dat spreek ik tegen. Als je i.p.v. Movistar nu Euskaltel of Geox had genoemd, dan had ik iets over die ploegen gezegd.quote:Op dinsdag 2 november 2010 23:26 schreef SaintOfKillers het volgende:
Dat Movistar beter zou zijn dan Vacansoleil, rechtvaardigt hun mogelijke World Tour licentie ten nadele van Euskaltel of Geox niet.
Nee, Movistar zal niet voor al die klimrondes wildcards krijgen. In rondes zijn minder ploegen toegestaan (en dus minder wildcards te verdelen) en zie je ook veel vaker dat organisaties besluiten om niet alle plaatsen in te vullen. Bovendien is er nog de Tour, waar heel veel wildcards nu naar de Franse ploegen moeten gaan omdat ze niet meer in de ProTour zitten. Als je dan ook nog een wildcard moet uitgeven om Menchov of Samu Sanchez in de Tour te krijgen omdat Vacansoleil een verplichte uitnodiging krijgt, dan wordt het wel heel lastig om die wildcards fatsoenlijk te verdelen. Terwijl Vacansoleil best misbaar is in de Tour.quote:En de wielerkalender bestaat uit veel meer koersen dan alleen klimrondes, het enige waarin Movistar eigenlijk iets voorstelt, daar waar bijvoorbeeld Vacansoleil veel veelzijdiger is. En voor die klimrondes zal Movistar dan wel wildcards krijgen, dus dat kan je ook zo omdraaien. In de meeste eendagswedstrijden zou niemand hen missen.
Ik zeg dat ik Movistar best matig vind, Vacansoleil wordt in die post niet eens vermeld. Ik vergeleek ze daar nergens en als dat zo overkwam, dan was dat niet de bedoeling.quote:Op dinsdag 2 november 2010 23:50 schreef DutchSL het volgende:
[..]
Jij bent de degene die Movistar er uit lichtte als voorbeeld van een ploeg die minder zou zijn dan Vacansoleil. Dus dat spreek ik tegen. Als je i.p.v. Movistar nu Euskaltel of Geox had genoemd, dan had ik iets over die ploegen gezegd.
Ik schreef "Daarnaast wat vergetelijke figuren als" en gaf twee voorbeelden, je mag er verder bij zetten wie je wilt. Poels had ik in de oranje bril categorie gezet en Carrara zette ik er niet bij, omdat hij wel meer is dan een "vergetelijk figuur" (maar op een ander terrein).quote:Op dinsdag 2 november 2010 23:28 schreef TheArt het volgende:
[..]
Dan hoef je iemand als Pidgornny al helemaal niet te noemen, want die is bergop echt niet beter dan Carrara. Zelfde geldt nu nog voor Poels, met de nadruk op nu nog.
alsof er zoveel ploegen zijn die dat wel kunnen, en als ze het kunnen zijn ze wel in andere wedstrijden een pak minder. Vacansoleil is op dat gebied totaal niet verschillend aan de rest.quote:Op woensdag 3 november 2010 09:07 schreef DutchSL het volgende:
Ja, ze kunnen één hele mooie ronde rijden, maar geen drie.
dat de protour niks toe te voegen heeft aan het wielrennen, ben ik ook van overtuigd, maar dat heeft verder niets met vacansoleil te maken. Geen enkele ploeg staat er 100% in alle protourwedstrijden, geen enkele.quote:Het is ook in hun eigen sportieve belang om niet te veel rondes te moeten rijden. Ze moeten lekker op een wildcard een paar rondes er uit pikken om daar te pieken. Het is alleen maar slecht voor ze als ze in elke ronde moeten opdraven, je kunt je paar ronderenners niet overal opstellen.
En je moet het ook niet vanuit het Vacansoleil oogpunt bekijken, maar vanuit het belang voor de wielersport. Als Vacansoleil geen ProTour wordt zal geen enkele koers ter wereld daar nadeel van ondervinden, de koersen waar Vacansoleil iets aan toe te voegen heeft krijgen ze sowieso wel een wildcard voor (de meeste kregen ze dit jaar al een wildcard voor). De Vuelta is met Mosquera ook wel zeker en zelfs zonder Mosquera is er een aardige kans, omdat er maar twee kleine Spaanse ploegen zijn en er sowieso wildcards "over" blijven.
In de Tour hebben ze weinig toe te voegen (men zit daar niet echt op Ricco te wachten, laat staan dat ze iets met Hoogerland, Poels of Lagutin hebben.. voor zover deze mannen na de Giro nog niet uitgeblust zijn) en ze hoeven al helemaal niet alle koersen a la de Dauphiné of Tour de Romandie te rijden, ze kunnen toch niet overal presteren. Bovendien, als ze zich op een paar van deze rondes kunnen focusen kunnen ze daar veel punten scoren met oog op 2012. Zo'n Footon had afgelopen jaar ook beter niet alle koersen kunnen rijden en hetzelfde geldt voor de Franse ploegen. Helaas weegt de commercie van de Tour zo zwaar dat ze alle andere "lasten" van de ProTour er graag bij nemen.
Dit is natuurlijk een onzin argument. Omdat ze voor een aantal wedstrijden een wildcard KUNNEN krijgen. Hoeven ze geen Pro Tour licentie te hebben. Voor veel ploegen is de zekerheid van deelname en daarmee alle exposure van levensbelang. Daar hangen gewoon veel van af. Daarmee ontstaan vaak mogenlijkheden om meer renners te halen en een bredere ploeg te creeren. Dat VS in bepaalde rondes minder te zoeken hebben is idd waar maar ook die wedstrijden hebben vaak een of 2 vlakke aankomsten, een etappe met middelgebergte etc. Misschien dat VS niet meedoet voor de eindoverwinning maar etappes kunnen ze gewoon winnen.quote:Op woensdag 3 november 2010 12:06 schreef DutchSL het volgende:
Ik beweer nergens dat er ploegen zijn die wel in alle wedstrijden iets toevoegen.
Vacansoleil verschilt met die andere ploegen in de aan zekerheid grenzende waarschijnlijk dat zij voor alle koersen waar zij wel iets toevoegen al zo goed als verzekerd zijn van een wildcard als ze geen ProTour worden. Inclusief de Giro en (als Mosquera niet geschorst wordt, maar zelfs bij schorsing is er een reële kans) de Vuelta. De paar ronderenners bij Vacansoleil kunnen ook zonder ProTour status een perfect programma afwerken.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |