Wat zegt dat over mij dan? Ik constanteer alleen maar dat een groep mensen alleen maar kritiek hebben op de wereld en hun zin koste wat het kost doordrukken, maar deze mensen maken het leven zo complex, omdat we alsmaar MOETEN veranderen, dat er nooit geleefd kan worden. We werden geboren in een voor ons normale wereld, en we zien alleen maar dingen veranderen in ons leven. Als je tevreden bent in een tijd, dan verandert er weer iets waardoor je tevredenheid weer wordt weggenomen.quote:Op donderdag 7 oktober 2010 09:33 schreef Casos het volgende:
Maar in een wereld zonder geld is niet iedereen gelijk, je kan je nog steeds onderscheiden, je kan nog steeds meer hebben dan een ander, alleen moet je ervoor zorgen dat je dat ook gegunt wordt. En dat lukt je niet door mensen uit te buiten.
En zo fel als sommige Koosvogels aanvallen, zegt ook wel weer een hoop over die personen. Een wereld zonder geld, haalt het hele nut van hun bestaan onderuit, ze leven voor het geld. Kijk maar naar Piet en zijn economische waarde. Ik heb geen post van hem gezien waarin hij het denken wat Koos heeft ook maar enigzins lijkt te begrijpen. Geld is er niet in die wereld en zodoende kan je ook niet meer spreken over economische waarde, die gedachte moet je echt helemaal los durven laten. Het maakt niet uit of dat zo onrealistisch is als mogelijk, het gaat om een theorie, fantasie zo je wilt.
Er zal iets heel bijzonders moeten gebeuren wil dat sowieso mogelijk worden, zoals ik al eerder schetste, een bizarre uitvinding die ons huidige bestaan op de kop zal gooien of een stel kwaadaardige aliens zou de neuzen imo ook meer dezelfde kant op krijgen.
Maar leg mij eens uit waarom de mens in een dergelijke wereld geen ambities meer heeft en de behoefte heeft om te wedijveren met elkander? Competitie is niet enkel gebaseerd op materieel gewin.quote:Op donderdag 7 oktober 2010 09:12 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Dus nu is ineens je enige argument 'je kunt het niet weten'?
Kijk ik wil best met je in discussie gaan maar als je niet inhoudelijk kunt reageren op mijn uiteenzetting komen we nooit ergens. Zoals gezegd, we praten niet over een samenleving waar geld ineens uit gehaald wordt, maar over een waar geld nooit zal bestaan. Het enige wat jij doet is voorbeelden uit de huidige maatschappij gelijkstellen met onderdelen van mijn uiteenzetting die er niets mee te maken hebben. Ik stel bijvoorbeeld helemaal niet dat geld de enige motivator is. Ik zet simpelweg een serie oorzaak-gevolg ketens uiteen.
En ik vind het nogal neerbuigend om te impliceren dat ik er niets van af weet, ik heb mij wel zeker verdiept in dit onderwerp.
Dat je vastgeroest zit in het denken in geld. Dat waarde alleen in geld is uit te drukken.quote:Op donderdag 7 oktober 2010 09:38 schreef mlg het volgende:
[..]
Wat zegt dat over mij dan? Ik constanteer alleen maar dat een groep mensen alleen maar kritiek hebben op de wereld en hun zin koste wat het kost doordrukken, maar deze mensen maken het leven zo complex, omdat we alsmaar MOETEN veranderen, dat er nooit geleefd kan worden. We werden geboren in een voor ons normale wereld, en we zien alleen maar dingen veranderen in ons leven. Als je tevreden bent in een tijd, dan verandert er weer iets waardoor je tevredenheid weer wordt weggenomen.
Jij neemt mijn streven denk ik iets te serieus. Kijk, mn beste mlg, in dit topic wordt een hypothese besproken. Een die ik zeer interessant vind. Ik pleit er niet voor om de wereld per direct te veranderen. Ook heb ik niets te klagen over mijn leven. Je hoeft echter geen raketgeleerde te zijn om te constateren dat er nog een hoop misstanden zijn. Dat is niet vreemd, want wel leven immers niet in utopia. Dat wetende zijn er mensen die met nieuwe ideeen op de proppen komen, zoals the venus project. Het is een idee dat kan worden besproken en waar over na kan worden gedacht. Niemand pleit voor een revolutie.quote:Op donderdag 7 oktober 2010 09:21 schreef mlg het volgende:
[..]
Kom op man, maar ik ken je nu lang genoeg om te weten dat jij voor hervormingen staat. En de reden waarom je wil hervormen is, omdat je kennelijk dingen in de wereld ziet waarover je niet te spreken bent. Maakt ook niet uit verder.
Rijken kunnen meer dan armen. Maar waarom moeten armen meer? Zolang je onderdak, eten en sociale contacten hebt, dan ben je toch gewoon gelukkig. Ik zie arme mensen waarvan ik denk, die is waarschijnlijk nog gelukkiger dan ik ben.
Er is geopperd dat geld de mens juist helpt om zijn persoonlijke situatie te verbeteren. Het stimuleert dus verandering. Nu zeg je dat je niet wil dat de wereld, het leven, veranderd. Laat nu verandering een constante factor zijn in het bestaan. Echte stilstand bestaat niet, hoe graag de mens dit ook wil.quote:Op donderdag 7 oktober 2010 09:38 schreef mlg het volgende:
[..]
Wat zegt dat over mij dan? Ik constanteer alleen maar dat een groep mensen alleen maar kritiek hebben op de wereld en hun zin koste wat het kost doordrukken, maar deze mensen maken het leven zo complex, omdat we alsmaar MOETEN veranderen, dat er nooit geleefd kan worden. We werden geboren in een voor ons normale wereld, en we zien alleen maar dingen veranderen in ons leven. Als je tevreden bent in een tijd, dan verandert er weer iets waardoor je tevredenheid weer wordt weggenomen.
Ja, en dat bedoel ik. Mensen die veel wensen en verwachtingen hebben maken de wereld zo complex. Onze ouders hadden het vroeger een stuk slechter. Een snoepje was iets speciaals. Toch praten deze mensen over hun jeugd alsof ze in een utopie geleefd hebben.quote:Tevredenheid is trouwens afhankelijk van wensen en verwachtingen. Hierdoor is de één snel tevreden en de ander nooit.
Ik bedoel dus dat ons systeem versimpeld moet worden, en dat niet alles van bovenaf gestuurd moet worden. Laat de mens zich ontwikkelen zoals het gaat, en streef niet naar een geplande wereld.quote:Er is geopperd dat geld de mens juist helpt om zijn persoonlijke situatie te verbeteren. Het stimuleert dus verandering. Nu zeg je dat je niet wil dat de wereld, het leven, veranderd. Laat nu verandering een constante factor zijn in het bestaan. Echte stilstand bestaat niet, hoe graag de mens dit ook wil.
Effe tussendoor: de voorgestelde maatschappij kent juist geen sturing van boven. Volgens de geestelijk vader van het project werken overheden als een belemmering en moeten die verdwijnen.quote:Op donderdag 7 oktober 2010 09:51 schreef mlg het volgende:
Ik bedoel dus dat ons systeem versimpeld moet worden, en dat niet alles van bovenaf gestuurd moet worden. Laat de mens zich ontwikkelen zoals het gaat, en streef niet naar een geplande wereld.
Ik had het over het huidige systeem he. Overheden belemmeren de reeele ontwikkeling.quote:Op donderdag 7 oktober 2010 09:54 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Effe tussendoor: de voorgestelde maatschappij kent juist geen sturing van boven. Volgens de geestelijk vader van het project werken overheden als een belemmering en moeten die verdwijnen.
Piet, je bent echt een buitengewoon kinderachtig figuur en je lijkt ook geen flauw benul te hebben waar dit topic over gaat. Casos verwoordt het goed:quote:Op donderdag 7 oktober 2010 11:04 schreef Pietverdriet het volgende:
@ Koosvogels. Ga je de kernvraag nog beantwoorden? Hoe geef je economische waarde door in een maatschappij zonder geld?
quote:Op donderdag 7 oktober 2010 09:33 schreef Casos het volgende:
Een wereld zonder geld, haalt het hele nut van hun bestaan onderuit, ze leven voor het geld. Kijk maar naar Piet en zijn economische waarde. Ik heb geen post van hem gezien waarin hij het denken wat Koos heeft ook maar enigzins lijkt te begrijpen. Geld is er niet in die wereld en zodoende kan je ook niet meer spreken over economische waarde, die gedachte moet je echt helemaal los durven laten. Het maakt niet uit of dat zo onrealistisch is als mogelijk, het gaat om een theorie, fantasie zo je wilt.
Nee, koos heeft gelijk. Economische waarde bestaat niet, want de welvaart hoeft niet meer verdeeld te worden, sowieso de term welvaart bestaat niet meer. Echter leiden schaarse goederen en diensten uiteindelijk wel tot problemen, tenzij we dus een soort van autistisch soort zijn geworden of als er geen schaarse meer is.quote:Op donderdag 7 oktober 2010 11:04 schreef Pietverdriet het volgende:
@ Koosvogels. Ga je de kernvraag nog beantwoorden? Hoe geef je economische waarde door in een maatschappij zonder geld?
Eerlijk is eerlijk: ik zit ook nog met een hoop vragen. Ik heb namelijk geen idee of schaarste kan worden weggenomen. Feit is natuurlijk wel dat in veel gevallen sprake is van kunstmatige schaarste. Niet verwonderlijk aangezien schaarste automatisch betekent dat een product meer oplevert. Maar in veel gevallen is schaarste natuurlijk niet kunstmatig, maar is het er gewoon.quote:Op donderdag 7 oktober 2010 11:19 schreef mlg het volgende:
[..]
Nee, koos heeft gelijk. Economische waarde bestaat niet, want de welvaart hoeft niet meer verdeeld te worden, sowieso de term welvaart bestaat niet meer. Echter leiden schaarse goederen en diensten uiteindelijk wel tot problemen, tenzij we dus een soort van autistisch soort zijn geworden of als er geen schaarse meer is.
Als we uitsterven hebben dan hebben we dat aan onszelf te danken. We slopen onze aarde door vervuiling en de kans dat er nog een keer een grootschalig conflict uitbreekt is ook groot.quote:Op donderdag 7 oktober 2010 11:32 schreef mlg het volgende:
Een ander probleem is dat dit idee alleen mogelijk is met een technologische ontwikkeling, maar in de huidige wereld van schaarse zijn bepaalde technologische ontwikkelingen niet mogelijk, ondanks dat we misschien na 6000 jaar het begin van de mensheid zijn, wat ik ook betwijfel. Misschien zijn over een paar 100 jaar wel uitgestorven, net zoals de mammoeten ooit uitgestorven zijn. En sommige dingen zijn gewoon niet mogelijk, net zoals we niet met magische krachten een steen kunnen optillen.
De schaarste die wij nu ervaren is grotendeels kunstmatig. Er is voldoende voedsel, sterker nog: de hoeveelheid voedsel die de westerse wereld per dag weggooit is voldoende om de hele wereldbevolking te voeden. Andere zaken zoals bijvoorbeeld gebruiksgoederen zijn er ook genoeg. Het probleem zit hem in de verdeling. Tevens is geld hier dus een beperking om iedereen hiervan te voorzien. Een volgende fase van de menselijke beschaving zou dus een soort basisinkomen, of beter gezegd een garantie op de basisbehoeften. Wie meer wil kan geld verdienen om luxe te kopen maar voor het dak boven het hoofd, energie en de dagelijkse hap hoef je in principe niet te werken. In deze situatie bestaat geld nog steeds maar is het niet noodzakelijk om te kunnen overleven.quote:Op donderdag 7 oktober 2010 11:32 schreef mlg het volgende:
Een ander probleem is dat dit idee alleen mogelijk is met een technologische ontwikkeling, maar in de huidige wereld van schaarse zijn bepaalde technologische ontwikkelingen niet mogelijk, ondanks dat we misschien na 6000 jaar het begin van de mensheid zijn, wat ik ook betwijfel. Misschien zijn over een paar 100 jaar wel uitgestorven, net zoals de mammoeten ooit uitgestorven zijn. En sommige dingen zijn gewoon niet mogelijk, net zoals we niet met magische krachten een steen kunnen optillen.
Ik denk dat je zo'n technologische ontwikkelings gewoon uit je hoofd moet zetten, want zover komt het toch nooit. Ons bestaan moet je zien als een product. Het maakt een proces door, wat langzaam op gang komt, wat zich naarmate de vorderingen versnelt totdat je een product hebt. Zodra je het product hebt ga je wat kleine dingen aanpassen, veranderen en onderhouden. We ziten nog in het proces, maar het product is uiteindelijk niet zo spectaculair als een "wereld zonder geld".quote:Op donderdag 7 oktober 2010 12:05 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Als we uitsterven hebben dan hebben we dat aan onszelf te danken. We slopen onze aarde door vervuiling en de kans dat er nog een keer een grootschalig conflict uitbreekt is ook groot.
Goed punt, bijna vergeten te melden. Er wordt ook nauwelijks geinvesteerd in de creatie van duurzame consumptiegoederen. Wanneer een bedrijf als Philips lampen produceert die tientallen jaren meegaan, dan graaft zij haar eigen graf. Nu moeten immers een keer per maand nieuwe lampen worden gekocht, en dat houdt het bedrijf levend. Ik denk dat in veel gevallen een duurzame oplossing is te bedenken. Dergelijke ontwikkelingen worden echter tegengewerkt door het simpele gegeven dat er geld moet worden verdiend.quote:Op donderdag 7 oktober 2010 12:16 schreef Prutzenberg het volgende:
De noodzaak dat iedereen iets moet produceren is maakt dat er ook zoveel 'wegwerp' artikelen geproduceerd worden. Gecombineerd met een systeem dat is gebaseerd op oneindige groei zal dit op de lange termijn voor grote problemen zorgen. Daarom is het een goede zaak dat er over alternatieven, of beter, een volgende stap wordt nagedacht.
Ik had het over schaarste om technologische te ontwikkelen.quote:Op donderdag 7 oktober 2010 12:19 schreef Prutzenberg het volgende:
Nog even over die schaarste: Die is er niet (hoeft er niet te zijn!) voor voeding, huisvesting, gebruiksvoorwerpen als huisraad, tv's, electronica etc. Schaarste zal hem zitten in unieke voorwerpen, een Rembrandt of een handgemaakte raceauto.
Waarom niet? Er lopen nu al theoretische fyscici rond die dingen bedenken die ons verstand momenteel te boven gaan. Nogmaals, ik beweer niet dat de technologie binnen nu en pakweg vijftig jaar een idioot grote sprong maakt, maar stellen dat technologische ontwikkeling zo'n beetje zijn hoogtepunt heeft bereikt en dat we nooit verder komen, vind ik eerlijk gezegd nogal kortzichtig. Vrijwel elke beschaving in de geschiedenis van de mens denkt dat zij het eindpunt heeft bereikt. Toch wordt de bal telkens weer een stukje verder geworpen.quote:Op donderdag 7 oktober 2010 12:19 schreef mlg het volgende:
[..]
Ik denk dat je zo'n technologische ontwikkelings gewoon uit je hoofd moet zetten, want zover komt het toch nooit. Ons bestaan moet je zien als een product. Het maakt een proces door, wat langzaam op gang komt, wat zich naarmate de vorderingen versnelt totdat je een product hebt. Zodra je het product hebt ga je wat kleine dingen aanpassen, veranderen en onderhouden. We ziten nog in het proces, maar het product is uiteindelijk niet zo spectaculair als een "wereld zonder geld".
Het gaat bij bedrijven niet altijd om geld te verdienen, maar het gaat ook om "iets" om uit je prive leven te stappen. Ergens waar jij je tijd nuttig gebruikt, waarbij je van tijd schaarste maakt om tijd meer waarde te geven.quote:Op donderdag 7 oktober 2010 12:21 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Goed punt, bijna vergeten te melden. Er wordt ook nauwelijks geinvesteerd in de creatie van duurzame consumptiegoederen. Wanneer een bedrijf als Philips lampen produceert die tientallen jaren meegaan, dan graaft zij haar eigen graf. Nu moeten immers een keer per maand nieuwe lampen worden gekocht, en dat houdt het bedrijf levend. Ik denk dat in veel gevallen een duurzame oplossing is te bedenken. Dergelijke ontwikkelingen worden echter tegengewerkt door het simpele gegeven dat er geld moet worden verdiend.
Natuurlijk zijn de topmannen al rijk genoeg, maar niemand heeft er profijt van wanneer Philips duurzame goederen produceert. Dat geldt voor de topman, de personeelsmanager, de arbeider, enz. Het is dan ook helemaal niet verkeerd dat er op dit moment geen duurzame consumptiegoederen worden gemaakt. Dat hoort nou eenmaal bij onze economie. Onze economie heeft het zelfs nodig. Want ook de normale man heeft geld nodig en dat verdient hij door lampen te maken. Maar als je over wil schakelen naar een nieuwe maatschappij, dan zijn duurzame goederen niet alleen wenselijk, maar ook een vereiste.quote:Op donderdag 7 oktober 2010 12:27 schreef mlg het volgende:
[..]
Het gaat bij bedrijven niet altijd om geld te verdienen, maar het gaat ook om "iets" om uit je prive leven te stappen. Ergens waar jij je tijd nuttig gebruikt, waarbij je van tijd schaarste maakt om tijd meer waarde te geven.
En wat betreft Philips, die topmannen waren al rijk genoeg om elke seconde van zijn rente of dividenten een Bugatti te kopen.
Dat is het laatste waar ik mij zorgen om maak. Er zijn altijd wetenschappers die het puur om kennisvermeerdering gaat. Ook zullen er altijd problemen ontstaan die opgelost kunnen worden door een praktische toepassing van wetenschappelijke ontdekkingen.quote:Op donderdag 7 oktober 2010 12:22 schreef mlg het volgende:
[..]
Ik had het over schaarste om technologische te ontwikkelen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |