Haha dat is precies de winkel waar ik mijn kaas haalquote:Op donderdag 23 september 2010 20:55 schreef golfer het volgende:
http://www.lamuse.nl/
Beter bestaat niet.
Nou dat zat ik dus ook te denken, maar ja, maakt eigenlijk niet uit toch? Het smaakt in ieder geval lekkerder, of het nou echt is of niet.quote:
Veel supermarkten hebben hun eigen bakkerij en slagerij..quote:Op donderdag 23 september 2010 20:57 schreef Rosbief het volgende:
Brood van de bakker en vlees van de slager is ook beter dan uit de supermercato,
En dan nog is het lekkerder bij een goede keurslager of goede echte bakker.quote:Op donderdag 23 september 2010 20:59 schreef captainkid het volgende:
[..]
Veel supermarkten hebben hun eigen bakkerij en slagerij..
Dan verwacht ik nog de de ingrediėnten centraal ingekocht en vandaar uit gedistribueerd wordt. En daarom zijn de ingrediėnten minder vers en smaakt het brood/vlees minder.quote:Op donderdag 23 september 2010 20:59 schreef captainkid het volgende:
[..]
Veel supermarkten hebben hun eigen bakkerij en slagerij..
Blauwe kaas blijf ik het lekkerst vinden.quote:Op donderdag 23 september 2010 21:02 schreef Karina het volgende:
En als iemand nog een tip heeft voor een lekkere kaas om zo op te etenZe hebben zo veel, ik weet echt niet wat te nemen en ik vind alles lekker. Hele oude, schimmel, jonge, maakt niet uit, allemaal lekker.
Veelal afbakwerk wat meerdere dagen houdbaar is bij levering en het vlees is vaak voorverpakt aangeleverd.quote:Op donderdag 23 september 2010 20:59 schreef captainkid het volgende:
[..]
Veel supermarkten hebben hun eigen bakkerij en slagerij..
Maar waar zit dat beter dan in? Jonge kaas is jonge kaas zou je denken.quote:Op donderdag 23 september 2010 21:08 schreef Pietverdriet het volgende:
Omdat een goede kaasboer zich probeert te onderscheiden door betere kaas te verkopen dan de meeste supermarkten dat doen.
Die komen ook meestal uit een vierkante kaas en volgens mij is de bereiding dan ook niet zo goed als bij een ronde kaas. Volgens mij is de smaakverdeling in een vierkante kaas niet zo gelijkmatig als bij een ronde kaas maar wat het precieze verhaal is weet ik ook niet.quote:Op donderdag 23 september 2010 21:26 schreef Synthesist het volgende:
die goedkopere blokken kaas smaken me ook meestal iets te zout, en het blijft altijd wat te hard
Eens is... Kip haal ik ook liever op de markt.quote:Op donderdag 23 september 2010 21:01 schreef Godtje het volgende:
Ik kom best bij de AH en ik ga ook wel eens de fout in maar een aantal dingen die je er eigenlijk echt niet moet kopen wat mij betreft zijn kaas, kip en fruit.
Fruit belachelijk duur en een hele slechte kwaliteit.
Kip omdat het volgespoten smakeloze dingen zijn.
En dus de juist benoemde kaas. Slecht assortiment met wanproducten.
Waarom zou je kaas invriezen?quote:Op donderdag 23 september 2010 21:10 schreef Dunwich het volgende:
de meeste goedkope kazen uit de supermarkt komen uit fabrieken die de kazen niet echt goed laten rijpen in een kaas kelder, ook wordt er vaak kaas ingevroren en dan verzonden naar de supermarkt
ben vaak bij de aldi/lidl van die ingevroren kaasjes tegen gekomen
een echte kaasboer doet dit natuurlijk niet
Kwaliteit van het product, bv een boerenkaas is gemaakt van rauwe melk, veel smaakvoller.quote:Op donderdag 23 september 2010 21:11 schreef Karina het volgende:
[..]
Maar waar zit dat beter dan in? Jonge kaas is jonge kaas zou je denken.
Ingevroren kaas dus zie ik hierboven.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |