Ik raadslid in Eindhoven.quote:
Mwah zo soft is D66 ook weer niet. D66 is de laatste jaren voor allerlei wijzigingen geweest om mensen met een uitkering meer achter hun vodden aan te zitten om een baan te vinden.quote:Op zaterdag 4 september 2010 19:02 schreef Breekfast het volgende:
Toch vind ik dat ze het op gebied van de immigratie/allochtonen problematiek zich er te makkelijk vanaf brengen.
In het verkiezingsprogramma wordt er vrij weinig aandacht aangeschonken, terwijl veel Nederlanders dit als een zeer belangrijk probleem ervaren.
D66 zet in op onderwijs, reintegratie en werk om de criminele jeugd weer op het rechte pad te krijgen.
Hoewel ik niet graag groepen in een hokje wil stoppen als liberaal, kan men toch niet ontkennen dat bepaalde groepen allochtonen zich beter aanpassen dan de andere.
Daarnaast denkt D66 dat iedereen bereid is zich in te zetten voor deze maatschappij, terwijl ik toch denk dat er ook grote groepen zijn die bij wijze van spreke gewoon met hun homies elke dag lekker willen chillen met maandelijks een uitkering die ze ontvangen.
Vraag aan D66'ers: Vinden jullie dit niet een veel te softe aanpak?
D66 legd de complete verantwoordelijkheid voor het voorkomen van criminaliteit bijna volledig bij de overheid zelf. Reintegratie projecten moeten anders, overheid moet meer doen om ze onderwijs in te krijgen enzovoort.
Ging het liberalisme er ook niet om dat burgers zelf een bepaalde verantwoordelijkheid hebben?
Wel stelling nemen tegen bouw bij Fort Benoorden he!quote:Op zaterdag 4 september 2010 19:42 schreef borisz het volgende:
[..]
Goed. TOt nu toe prima heb nog niets hoeven doen. Door onverwachte dingen pas 15 september eerste bestuursvergadering.
.
[..]
Jammer dat we zo ver van elkaar wonen (bijna 3 uur met het OVquote:Op dinsdag 7 september 2010 11:47 schreef sc00p het volgende:
Ik ben sinds een aantal maanden ook lid van D66, net zoals de rest krijg ik nu ook steeds uitnodigingen voor debatten en masterclasses etc.. Behalve mezelf, ken ik niemand die lid is van D66, is het evengoed leuk om daar eens even een kijkje te nemen?
Dat kan toch evengoed, als we gewoon afspreken vlakbij de plek waar het plaatsvindquote:Op dinsdag 7 september 2010 11:49 schreef Maraca het volgende:
[..]
Jammer dat we zo ver van elkaar wonen (bijna 3 uur met het OV!) anders had ik voorgesteld dat we samen zouden kunnen gaan
Zit namelijk met hetzelfde..
Het is mij wel bevallen. Er zijn meer mensen die op eigen houtje naar masterclasses en debatten gaan. Tijdens de borrels achteraf leer je genoeg mensen kennen. Niemand die het vreemd vind om nieuwe gezichten te zien. Tot dusver heb ik de sfeer als heel open ervaren.quote:Op dinsdag 7 september 2010 11:47 schreef sc00p het volgende:
Ik ben sinds een aantal maanden ook lid van D66, net zoals de rest krijg ik nu ook steeds uitnodigingen voor debatten en masterclasses etc.. Behalve mezelf, ken ik niemand die lid is van D66, is het evengoed leuk om daar eens even een kijkje te nemen?
Dat is waar.. maar ik krijg ook uitnodigingen voor regionale dingenquote:Op dinsdag 7 september 2010 11:52 schreef sc00p het volgende:
[..]
Dat kan toch evengoed, als we gewoon afspreken vlakbij de plek waar het plaatsvind
Klopt, die krijg ik ook. Stuur anders eens een PM met je msn ofzo...quote:Op dinsdag 7 september 2010 11:54 schreef Maraca het volgende:
[..]
Dat is waar.. maar ik krijg ook uitnodigingen voor regionale dingenMaar volgens mij zijn er ook dingen in Utrecht
Precies! Was echt leuk gister... volgende week is er een bijeenkomst over Privacy, maar daar is geen bekende spreker bij, gewoon een student en JD-lid die zich daar in verdiept heeftquote:Op dinsdag 7 september 2010 12:23 schreef Maraca het volgende:
Dan moeten wij ook maar eens een keertje gaan
Top ideequote:Op dinsdag 7 september 2010 12:23 schreef Maraca het volgende:
Dan moeten wij ook maar eens een keertje gaan
Veel D66' ers bij de JOVDquote:Op dinsdag 7 september 2010 11:47 schreef sc00p het volgende:
Ik ben sinds een aantal maanden ook lid van D66, net zoals de rest krijg ik nu ook steeds uitnodigingen voor debatten en masterclasses etc.. Behalve mezelf, ken ik niemand die lid is van D66, is het evengoed leuk om daar eens even een kijkje te nemen?
quote:Op zaterdag 4 september 2010 12:27 schreef Ringo het volgende:
[..]
Dat mag nog wel een flink stuk rechtser. Sowieso sta ik zeer positief tegen een fusie met (het liberale deel van) de VVD. Als dan ook het weldenkende deel van GroenLinks durft meeverhuizen, dan zullen we ooit misschien eens af zijn van die linksige PvdA-terreur,.
Ja, wat betreft immigratie mogen ze ook wel een beetje dimmen. Als we zo'n integratie land als Amerika waren oke, maar Nederland lijkt me -vooral op langer termijn- wel vol. We moeten natuurlijk ook een beetje lichamelijk vrijheid hebben.quote:Op dinsdag 7 september 2010 14:59 schreef MaxC het volgende:
De enige echte liberale partij van Nederland, dus uiteraard ook op gestemd.![]()
één van de weinige punten waar ik het niet mee eens is, is zoveel macht te geven aan Brussel. Nederland is van ouds één van de meest progressieve en liberale landen(met bv. softdrugs, abortus en euthanasie) ter wereld en ik ben bang dat dit minder wordt hoe meer macht de EU heeft.
In die opzichten zal de EU nooit inbreng krijgen in ons land, dat is ook niet iets wat D66 wil.quote:Op dinsdag 7 september 2010 14:59 schreef MaxC het volgende:
De enige echte liberale partij van Nederland, dus uiteraard ook op gestemd.![]()
één van de weinige punten waar ik het niet mee eens is, is zoveel macht te geven aan Brussel. Nederland is van ouds één van de meest progressieve en liberale landen(met bv. softdrugs, abortus en euthanasie) ter wereld en ik ben bang dat dit minder wordt hoe meer macht de EU heeft.
Daar zou ik niet zo zeker van zijn. De EU legt nu al een behoorlijke druk op ons softdrugs beleid, met name Duitsland. Het is al zo ver dat een pasjes systeem onvermijdelijk begint te worden door een verdrag, waarvan ik zo niet weet welke. Stond een tijdje terug in de Elsevier.quote:Op dinsdag 7 september 2010 15:12 schreef sc00p het volgende:
[..]
In die opzichten zal de EU nooit inbreng krijgen in ons land, dat is ook niet iets wat D66 wil.
D66 staat er voor om softdrugs te legaliseren en te reguleren. Hierover willen we ons ook hard maken tegenover de EU, dit kun je ook vinden op de website van D66.quote:Op dinsdag 7 september 2010 15:41 schreef mlg het volgende:
[..]
Daar zou ik niet zo zeker van zijn. De EU legt nu al een behoorlijke druk op ons softdrugs beleid, met name Duitsland. Het is al zo ver dat een pasjes systeem onvermijdelijk begint te worden door een verdrag, waarvan ik zo niet weet welke. Stond een tijdje terug in de Elsevier.
De JOVD heeft er ook wel een paar omdat de JD niet in iedere stad actief is. D66 is een partij die vooral in de Randstad en Brabant erg actief is.quote:
Maar de kans dat je harde houding beloond wordt is gezien de Europese verhoudingen gering. Voor mij was de overmatige pro-Europa houding ook de reden dat ik nog getwijfeld heb.quote:Op dinsdag 7 september 2010 15:48 schreef sc00p het volgende:
[..]
D66 staat er voor om softdrugs te legaliseren en te reguleren. Hierover willen we ons ook hard maken tegenover de EU, dit kun je ook vinden op de website van D66.
Pensioenen regelen de landen op dit moment nog zelf, als je dit op europees niveau wilt gaan regelen moet er sowieso eerst véél meer macht voor de EU komen.quote:Op dinsdag 7 september 2010 22:08 schreef Citizen.Erased het volgende:
Als D66 echt iets wil doen in Europa dan moeten ze maar eens beginnen om de pensioensleeftijd naar eenzelfde niveau te brengen.
Dat klinkt behoorlijk goed inderdaad. Ik zeg doen!quote:Op woensdag 8 september 2010 10:27 schreef mlg het volgende:
Om te beginnen zouden ze in Europees verband het pensioenbeleid moeten veranderen. Pensioenen op zn zuid-Amerikaans bv. Werkt een stuk beter, en makkelijk in te reguleren op Europees niveau.
That's not a bad thing, vind ik danquote:Op woensdag 8 september 2010 10:22 schreef sc00p het volgende:
[..]
Pensioenen regelen de landen op dit moment nog zelf, als je dit op europees niveau wilt gaan regelen moet er sowieso eerst véél meer macht voor de EU komen.
Klinkt inderdaad niet verkeerd en heeft overeenkomsten met de plannen van D66 om meer mobiliteit in de arbeidsmarkt te willen creëren.quote:Op woensdag 8 september 2010 10:54 schreef Premium_Quality het volgende:
[..]
Dat klinkt behoorlijk goed inderdaad. Ik zeg doen!
Wel als je die macht niet voldoende controleert.quote:Op woensdag 8 september 2010 12:38 schreef Augustus_Thijs het volgende:
[..]
That's not a bad thing, vind ik dan
In ieder geval wel van de JOVD. Zitten VVD'ers, D66'ers, en zeer beperkt ook PVV'ers. Maar van de SP en PVDA moet je niet lid worden!quote:Op donderdag 9 september 2010 14:21 schreef DestroyerPiet het volgende:
hallo,
ik zit ook al een tijdje te denken om lid te worden van de D'66 alleen nu ben ik ook al lid van een lokale politieke partij en daar actief als fractieassistent. bij ons in de gemeente is D66 niet lokaal actief (athans niet echt ze zijn samen met Groenlinks en PVDA samen 1 lokale partij)
Maar nu vroeg ik me af of je lid mag zijn van D'66 en een andere politieke partij? ik heb gehoord bij sommige partijen dat niet mag (SP, PVDA)
Lid worden is geen probleem. Er zijn wel meer dubbele leden zoals Joris Voorhoeve.quote:Op donderdag 9 september 2010 14:21 schreef DestroyerPiet het volgende:
hallo,
ik zit ook al een tijdje te denken om lid te worden van de D'66 alleen nu ben ik ook al lid van een lokale politieke partij en daar actief als fractieassistent. bij ons in de gemeente is D66 niet lokaal actief (athans niet echt ze zijn samen met Groenlinks en PVDA samen 1 lokale partij)
Maar nu vroeg ik me af of je lid mag zijn van D'66 en een andere politieke partij? ik heb gehoord bij sommige partijen dat niet mag (SP, PVDA)
Voor zover ik weet mag dat gewoon bij D'66. Het is immers jouw eige keuze.quote:Op donderdag 9 september 2010 14:21 schreef DestroyerPiet het volgende:
hallo,
ik zit ook al een tijdje te denken om lid te worden van de D'66 alleen nu ben ik ook al lid van een lokale politieke partij en daar actief als fractieassistent. bij ons in de gemeente is D66 niet lokaal actief (athans niet echt ze zijn samen met Groenlinks en PVDA samen 1 lokale partij)
Maar nu vroeg ik me af of je lid mag zijn van D'66 en een andere politieke partij? ik heb gehoord bij sommige partijen dat niet mag (SP, PVDA)
mag hij zelf weten lijkt me. Overigens heeft D66 genoeg raakvlakken met de PvdA tegenwoordig.quote:Op donderdag 9 september 2010 14:44 schreef mlg het volgende:
[..]
In ieder geval wel van de JOVD. Zitten VVD'ers, D66'ers, en zeer beperkt ook PVV'ers. Maar van de SP en PVDA moet je niet lid worden!
Ach man, ga lekker fietsen met je Wilders fanboy obsessiequote:Op maandag 13 september 2010 23:56 schreef voice-over het volgende:
d66, wat een ontzettend sneue partij is dat toch. Hun leider, de gladde veilingmeester Pechtold, heeft nog steeds niet door dat Wilders een visie uitdraagt die door een fors toenemend aantal echte Nederlanders wordt gedeeld. Als je enige bestaansrecht Wilders bestrijden is, dan ben je toch wel van een meelijwekkende betekenis voor de Nederlandse politiek.
"Voice-overquote:Op maandag 13 september 2010 23:56 schreef voice-over het volgende:
d66, wat een ontzettend sneue partij is dat toch. Hun leider, de gladde veilingmeester Pechtold, heeft nog steeds niet door dat Wilders een visie uitdraagt die door een fors toenemend aantal echte Nederlanders wordt gedeeld. Als je enige bestaansrecht Wilders bestrijden is, dan ben je toch wel van een meelijwekkende betekenis voor de Nederlandse politiek.
Je haalt me de woorden uit de mond! D66 is de meest innovatieve partij van het moment.quote:Op dinsdag 14 september 2010 00:10 schreef DennisMoore het volgende:
't Goeie is dat D66 niet primair een belangenpartij is, en niet de mening probeert te blaten van zoveel mogelijk Nederlanders, om daarmee zoveel mogelijk punten te scoren bij Maurice.
Je moet niet luisteren naar de kiezer, maar je moet zoveel mogelijk kiezers proberen te overtuigen het met jou eens te zijn. Je moet slechts luisteren naar je leden.
Ook niet helemaal waar, je leden hebben het binnen de partij voor het zeggen, maar ook die moet je zien te overtuigen als je een nieuw idee hebt, en/of als je hun stem wilt.quote:Op dinsdag 14 september 2010 00:10 schreef DennisMoore het volgende:
't Goeie is dat D66 niet primair een belangenpartij is, en niet de mening probeert te blaten van zoveel mogelijk Nederlanders, om daarmee zoveel mogelijk punten te scoren bij Maurice.
Je moet niet luisteren naar de kiezer, maar je moet zoveel mogelijk kiezers proberen te overtuigen het met jou eens te zijn. Je moet slechts luisteren naar je leden.
Da's een wisselwerking. Leden brengen ook nieuwe ideeën in en proberen elkaar daarvan te overtuigen.quote:Op dinsdag 14 september 2010 00:18 schreef JoaC het volgende:
Ook niet helemaal waar, je leden hebben het binnen de partij voor het zeggen, maar ook die moet je zien te overtuigen als je een nieuw idee hebt, en/of als je hun stem wilt.
Vandaar mij mierengeneuk, de dikgedrukte tekst dekte de lading niet.quote:Op dinsdag 14 september 2010 00:24 schreef DennisMoore het volgende:
[..]
Da's een wisselwerking. Leden brengen ook nieuwe ideeën in en proberen elkaar daarvan te overtuigen.
Het is zelfs d66 met een kleine letter d want het is maar een klein partijtje.quote:Op dinsdag 14 september 2010 00:07 schreef DennisMoore het volgende:
NB: 't Is ondertussen D66 en niet meer D'66. Dus d'apostrof mag worden weggelaten.
Maar Pechtold heeft bijna 1 miljoen stemmen minder dan Wilders. Voor een partij die maar 1 bestaansreden heeft, is dat een behoorlijk slechte prestatie.quote:Op dinsdag 14 september 2010 07:52 schreef Hexagon het volgende:
Maar wel met 21.000 keer zoveel leden als de PVV
Mwah het is ook wel nuttig om je voelsprieteh wat breder uit te zetten en ook in gesprek te zijn met de samenleving. Anders zou het risico lopen een sektarisch geheel te worden.quote:Op dinsdag 14 september 2010 00:10 schreef DennisMoore het volgende:
't Goeie is dat D66 niet primair een belangenpartij is, en niet de mening probeert te blaten van zoveel mogelijk Nederlanders, om daarmee zoveel mogelijk punten te scoren bij Maurice.
Je moet niet luisteren naar de kiezer, maar je moet zoveel mogelijk kiezers proberen te overtuigen het met jou eens te zijn. Je moet slechts luisteren naar je leden.
Nee hoor, alleen selectief luisterende PVV groupies vinden dat D66 maar een bestaansreden heeft. Dat moet je jezelf maar lekker wijs blijven maken als je jezelf daarmee wat beter voelt. Maar val daar ons aub niet mee lastig gezien je krampachtige verzinsels door iedere realiteit worden ontkracht.quote:Op dinsdag 14 september 2010 07:59 schreef voice-over het volgende:
[..]
Maar Pechtold heeft bijna 1 miljoen stemmen minder dan Wilders. Voor een partij die maar 1 bestaansreden heeft, is dat een behoorlijk slechte prestatie.
D66 is veel meer dan alleen de anti-Wilders partij die jij er in ziet. Maar goed in jouw wereldje draait alles om je blonde held dus ik snap je verwarringquote:Op dinsdag 14 september 2010 07:59 schreef voice-over het volgende:
[..]
Maar Pechtold heeft bijna 1 miljoen stemmen minder dan Wilders. Voor een partij die maar 1 bestaansreden heeft, is dat een behoorlijk slechte prestatie.
Dat zijn we helemaal eens.quote:Op dinsdag 14 september 2010 09:23 schreef DestroyerPiet het volgende:
er is namelik niks liberaals aan Geert Wilders.
Is toen, zo'n 45 jaar geleden, ook als enige vastgelegd in de statuten: "wij zijn tegen Wilders". Alle standpunten, wetsvoorstellen en wat dies meer zij zijn alleen maar ingebracht om een draagvlak te creëren in de maatschappij voor Wilders. Want zonder hem zou de partij natuurlijk geen enkel bestaansrecht hebben.quote:Op dinsdag 14 september 2010 07:59 schreef voice-over het volgende:
Maar Pechtold heeft bijna 1 miljoen stemmen minder dan Wilders. Voor een partij die maar 1 bestaansreden heeft, is dat een behoorlijk slechte prestatie.
Geen echt standpunt over dus waarschijnlijk de huidige situatie handhaven.quote:Op dinsdag 14 september 2010 11:46 schreef mlg het volgende:
Hoe staat D66 tegenover het legaliseren van wapenbezit?
Je ontwijkt ook elke tegenspraak in dit topic...quote:Op dinsdag 14 september 2010 07:59 schreef voice-over het volgende:
[..]
Maar Pechtold heeft bijna 1 miljoen stemmen minder dan Wilders. Voor een partij die maar 1 bestaansreden heeft, is dat een behoorlijk slechte prestatie.
quote:Op dinsdag 14 september 2010 11:50 schreef AgLarrr het volgende:
Gaan er nog mensen naar het liberaal café in Utrecht op 27-09?
Moet ik nog effe in m'n agenda kijkenquote:Liberaal Café: Anders Liberalisme
maandag 27 september 2010, 20:00 uur
Bar Walden, Domplein 16
D66 en de VVD organiseren samen een avond over Vrijheid, Verbondenheid en Verantwoordelijkheid.
De kiezer heeft zich uitgesproken, die wil het Anders: Liberalisme! Wat maakt een partij liberaal? En waarom zijn dit keer de liberale partijen de grote winnaars? Wat zijn de grondslagen van het liberalisme van de VVD en D66? En wat betekenen ze voor de inrichting van de maatschappij en de keuzes in de volgende jaren? Verschillen we echt, of stemmen we erg overeen. Waar kunnen we op samenwerken?
Op maandag 27 september vanaf 20:30 uur in Café Walden, Domplein te Utrecht
geven Fleur de Beaufort van de Teldersstichting (het wetenschappelijk bureau gelieerd
aan de VVD) en Frank van Mil, hoofd kenniscentrum van D66, hun uitleg van de
grondslagen van het Liberalisme en zullen dit illustreren aan de hand van actuele thema’s.
Alle leden van de VVD en D66 zijn uitgenodigd om mee te discussiëren over de
raakpunten met het andere liberalisme, maar natuurlijk zijn ook niet-leden van harte welkom. Na het debat is er uiteraard alle gelegenheid om na te praten en nieuwe en bekende mensen te ontmoeten.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |