Zo weer een hoop positieve berichten!
Ik zou eigenlijk donderdagochtend gaan hardlopen, maar had nog te weinig energie voor deze inspanning.
In plaats daarvan ben ik deze week voor het eerst weer na drie weken pauze twee keer naar de sportschool geweest, zodat naast mijn beenspieren ook mijn andere spieren weer aan het werk gezet zijn.
Wat betreft hardlopen heb ik voor mijn kuiten maandag op de lopende band een zware heuveltraining gedaan en donderdag gedurende 12 minuten een redelijk zwaar interval programma.
Als alternatieve training ben ik gisteren de omgeving wezen verkennen per fiets en heb verschillende (mogelijke) hardlooproutes verkend. Al met al ben ik 2,5 uur op pad geweest en op mijn zoektocht naar aansluitende routes heb ik ook nog flinke stukken door mul zand geploegd op een zware herenfiets.
Wonderwel voelden mijn kuiten vandaag redelijk soepel aan en besloot ik om toch maar te gaan lopen. Ik had zoveel energie gekregen van het fietsen dat ik stiekem besloot de 5KM te gaan lopen met een streeftijd van 26:00.
Nadat ik veel te snel gestart was kon ik gelukkig mijn ademhaling onder controle brengen in de eerste kilometer. Met de wind in de rug liep ik vervolgens op hoge snelheid verder. Halverwege moest ik het tempo iets laten zakken. Bij de stoplichten heb ik zelfs even gewandeld. Het laatste stuk had ik de wind tegen, maar kon het tempo hoog houden tot aan de rotonde. Weer een stukje gewandeld en ik zag dat ik nog flink wat tijd over had. Met goede moed weer versneld en op het laatst niet meer naar de tijd gekeken en een kleine eindsprint ingezet.
Tot mijn verbazing had ik de 5KM niet in 26:00 gelopen, maar zelfs in 25:00 (12,0 km/u)

Na aftrek van 0,25 km wandelen bedroeg mijn hardloopsnelheid zelfs 12,7 km/u