Dat was dan ook de vraag helemaal niet:quote:Op maandag 26 juli 2010 00:18 schreef xenobinol het volgende:
Nou... mijn huur stijgt niet met 3% per jaar
quote:Op zondag 25 juli 2010 19:20 schreef xenobinol het volgende:
Gelukkig stijgen de huren geen 3% per jaar
quote:Op zondag 25 juli 2010 19:30 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
Gemiddeld genomen over de afgelopen jaren wel hoor. ( http://statline.cbs.nl/St(...)25-1932&HDR=T&STB=G1 )
Gemiddeld genomen (ja, per jaar) vanaf 1978 tot 2009 zelfs 4,1%, van 1999 tot 2009 is het 2,6% en van 1989 tot 2009 is het 3,45%
Correct! er zit namelijk een groot verschil tussen prijs en waardequote:Op zondag 25 juli 2010 19:30 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
En dat maakt dan de gedachtengang wel correct?
Wat telt is dat jij het het waard vindt, als kopen goedkoper is dan huren dan is dat prachtig, vertel het ook even aan DAM die zal in zijn nopjes zijnquote:
Och zolang ik hier voor circa 50% van de huurprijs van een gelijkwaardige woning zit, zal het me toch echt worst zijn wat de zogenaamde waarde van mijn woning is. Voor mij is hij het namelijk dik waard.![]()
Statistieken zegt niets over individuele gevallenquote:
Gemiddeld genomen over de afgelopen jaren wel hoor. ( http://statline.cbs.nl/St(...)25-1932&HDR=T&STB=G1 )
Tja.... geen 3% in de jaren dat ik huur dus, wederom statistieken zijn niet alles.quote:
Gemiddeld genomen (ja, per jaar) vanaf 1978 tot 2009 zelfs 4,1%, van 1999 tot 2009 is het 2,6% en van 1989 tot 2009 is het 3,45%
quote:
Tuurlijk. Laat me raden, je woont zelf in een bouwvallig huisje en de woningbouwvereniging loopt bij jou de deur plat?
Lig je nog wakker van je veel te hoge hypotheek DAM, Bankfurt huurt en kan daardoor van een fijne nachtrust genieten, ga ik nu ook doen. Oogjes dicht en....quote:Op maandag 26 juli 2010 00:28 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
@bankfurt, geef gewoon antwoord op de vraag
Dus jij denkt werkelijk dat als jij ineens het bedrag wat ik ervoor betaald heb een andere naampje geeft dat ik hem dan wel tegen 60% van die waarde zou verkopen?quote:Op maandag 26 juli 2010 00:25 schreef xenobinol het volgende:
Correct! er zit namelijk een groot verschil tussen prijs en waarde
Ik ken DAM niet, dus doe jij dat maar. EDIT OW, bedoel je hem. Ik ken zijn situatie verder niet, dus heeft het weinig zin me daarmee te bemoeien.quote:Wat telt is dat jij het het waard vindt, als kopen goedkoper is dan huren dan is dat prachtig, vertel het ook even aan DAM die zal in zijn nopjes zijn![]()
Vandaar dat we ook over gemiddelden spreken. Sommige huurders zijn wat beter af, anderen nog veel slechter.quote:Statistieken zegt niets over individuele gevallen![]()
Hoe lang je al huurt doet niet terzake. Feit is dat als je niet koopt je de komende 50(?) jaar blijft huren. Dan kan het echt geen kwaad om wat verder te kijken dan je neus lang is.quote:Tja.... geen 3% in de jaren dat ik huur dus, wederom statistieken zijn niet alles.
Meestal aan de bewoner zelf. En die zal vast wel weten of zijn woning in een redelijke staat is. Toch?quote:Nee hoor... de goede huizen verhuren ze, de uitgeleefde rotzooi met achterstallig onderhoud, die probeert men te verkopen aan een sukkel starter
Maar het was wel kapitaalvernietiging,quote:Op vrijdag 23 juli 2010 17:19 schreef pberends het volgende:
"Kapitaalvernietiging"
We noemen het leeglopen van de internetzeepbel toch ook geen kapitaalvernietiging?
De prijs van een huis wordt bepaald door de "perceptie" van geldhoeveelheid.quote:Op maandag 26 juli 2010 00:28 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
@bankfurt, geef gewoon antwoord op de vraag
Droeftoeter....quote:Op maandag 26 juli 2010 00:44 schreef Bankfurt het volgende:
Eigendom is een farce, je kunt je huis niet meenemen in een koffer.
Klopt ! En jij ook niet,quote:Op maandag 26 juli 2010 00:55 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Droeftoeter....![]()
Probeer jij morgen maar eens het huis van je overburen te verkopen of voor mijn part Paleis op de Dam. Zul je ondervinden dat beiden wel degelijk een eigenaar hebben, en dat jij dat niet bent.
AH, dit gaat leerzaam worden.quote:Op maandag 26 juli 2010 01:07 schreef Bankfurt het volgende:
Klopt ! En jij ook niet,
Ik wacht af...quote:Niemand is eigenaar van iets, men mag het hooguit gebruiken, maar hebben ... NO WAY.
Ja.quote:Heb je een huis ?
Ja.quote:Mag je het verbouwen zonder vergunning van de overheid ? NEE
Nee.quote:Hebben ambtenaren vrij toegang tot je huis ? JA
Ja, ook eneco, waterschapschapbelasting, wegenbelasting, CAI, ziektekosten enz.quote:Betaal je HWF, eigenaarsbelasting, ingezetenenbelasting, verontreinigingsbelasting etc ... ? JA
Ik.quote:Dus wie is de baas in het huis ?
Euh sorry hoor, maar als je je hypotheek hebt afbetaald ben je gewoon eigenaar van je huis, net zoals je eigenaar bent van een bakje aardbeien dat je afrekent bij de kassa van de supermarkt.quote:Op maandag 26 juli 2010 01:07 schreef Bankfurt het volgende:
[..]
Klopt ! En jij ook niet,
Niemand is eigenaar van iets, men mag het hooguit gebruiken, maar hebben ... NO WAY.
Heb je een huis ?
Mag je het verbouwen zonder vergunning van de overheid ? NEE
Hebben ambtenaren vrij toegang tot je huis ? JA
Betaal je HWF, eigenaarsbelasting, ingezetenenbelasting, verontreinigingsbelasting etc ... ? JA
Dus wie is de baas in het huis ?
![]()
Xeno spoort niet en denkt van welquote:Op maandag 26 juli 2010 00:36 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
EDIT OW, bedoel je hem. Ik ken zijn situatie verder niet, dus heeft het weinig zin me daarmee te bemoeien.
quote:Op maandag 26 juli 2010 00:44 schreef Bankfurt het volgende:
[..]
De prijs van een huis wordt bepaald door de "perceptie" van geldhoeveelheid.
Zowel huren als kopen heeft nadelen.
Het huis is altijd eigendom van de staat, de bewoner moet het beheren en verzorgen.
Eigendom is een farce, je kunt je huis niet meenemen in een koffer.
.
Ach... Galileo werd ook verketterd... het heeft ruim 350 jaar geduurd eer de gevestigde orde zijn fout durfde toe te geven en zijn excuses aanboodquote:Op maandag 26 juli 2010 07:33 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Xeno spoort niet en denkt van wel
Jij spoort nietquote:Op maandag 26 juli 2010 09:06 schreef xenobinol het volgende:
[..]
Ach... Galileo werd ook verketterd... het heeft ruim 350 jaar geduurd eer de gevestigde orde zijn fout durfde toe te geven en zijn excuses aanbood
Hopelijk ben jij wat sneller van begrip
Eerst:quote:Op maandag 26 juli 2010 09:06 schreef xenobinol het volgende:
[..]
Ach... Galileo werd ook verketterd... het heeft ruim 350 jaar geduurd eer de gevestigde orde zijn fout durfde toe te geven en zijn excuses aanbood
Hopelijk ben jij wat sneller van begrip
'Eigenaar' is een juridisch concept, wat Bankfurt bedoelt is dat je eigenlijk nooit absolute beschikking kan hebben over je bezit, de overheid stelt duidelijke grenzen aan wat jij met je bezit mag doen en zadelt je op met allerlei belastingen. Daarnaast kan je je eigendom niet meenemen, zelfs al zou je je eigendom (in dit geval een woning) willen verplaatsen (indien technisch mogelijk) dan moet je overheid jou hier toestemming voor verlenen.quote:Op maandag 26 juli 2010 05:35 schreef Krantenman het volgende:
Euh sorry hoor, maar als je je hypotheek hebt afbetaald ben je gewoon eigenaar van je huis, net zoals je eigenaar bent van een bakje aardbeien dat je afrekent bij de kassa van de supermarkt.
De enige manier waarop de overheid je dan nog dwars kan kan zitten is door te onteigenen, , maar dat is dan in het vrij onwaarschijnlijke scenario dat ze een spoorlijn of een snelweg willen aanleggen in je achtertuin. En zelfs dan zijn ze verplicht om je financieel te vergoeden.
Statistiek zegt ook niets over individuele gevallen, of wou jij het tegenovergesteld beweren?quote:Op maandag 26 juli 2010 09:15 schreef lutser.com het volgende:
Eerst:
Statistieken zegt niets over individuele gevallen
Ja... soms maak ik ook nog wel eens een minder serieuze opmerkingquote:
En dan jezelf vergelijken met Galileo.
quote:
Als die 200 miljard naar de Staatskas (Staatsschuld!) gaat lijkt het me een heel goed plan!quote:Op zondag 25 juli 2010 18:14 schreef Verburg_K het volgende:
[..]
En dan wil Rutte de corporaties toestemming geven om 1.000.000 corporatiewoningen extra te gaan verkopen, dat gaat dus nog eens 5 miljard HRA extra kosten PER JAAR, over tien jaar dus 50 miljard euro
De 2 miljard huursubsidie blijft gewoon bestaan want die mensen kunnen het niet betalen, al is het uit het oogpunt van de corporaties wel verstandig om nu te gaan afbouwen .
Het gaat hier dus om 1.000.000 x gemiddeld 180.000 euro, dus zeg 200 miljard euro
Deze VVD truc lijkt me groter dan de truc met het zorgstelsel
Tja maar ik vrees van niet,quote:Op maandag 26 juli 2010 10:49 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Als die 200 miljard naar de Staatskas (Staatsschuld!) gaat lijkt het me een heel goed plan!
Waarom worden winsten niet gewoon verboden? Die woningcorporaties hadden toch nooit tot doel winst te maken? Verbiedt het dan simpelweg, laat ze het maar verdelen over de huurders (in de vorm van huurverlaging). Als je bedenkt dat ze zo'n 10.000 euro (orde-grootte) per huurder in kas hebben, uiteraard dankzij de huursubsidie, kan je je afvragen of "sociale woningbouw" nog wel een juiste term is.quote:Op maandag 26 juli 2010 10:56 schreef Verburg_K het volgende:
[..]
De Pvda kon in de paars periode de winstbelasting op corporaties niet van de grond krijgen , pas met het CDA lukte dat
Goede stelling, winstverbod voor de corporaties, alle centjes moeten terug in de huizen aan onderhoud en nieuwbouw, verplicht om dit geld uit de geven aan woningen IN Nederlandquote:Op maandag 26 juli 2010 11:14 schreef RemcoDelft het volgende:
Waarom worden winsten niet gewoon verboden? Die woningcorporaties hadden toch nooit tot doel winst te maken? Verbiedt het dan simpelweg, laat ze het maar verdelen over de huurders (in de vorm van huurverlaging). Als je bedenkt dat ze zo'n 10.000 euro (orde-grootte) per huurder in kas hebben, uiteraard dankzij de huursubsidie, kan je je afvragen of "sociale woningbouw" nog wel een juiste term is.
Ik begrijp sowieso niet waarom de overheid de huursubsidie niet gaat verhalen op de corporaties, of heeft de politiek belang met het creëren van potjes voor allerlei vriendjes??quote:Op maandag 26 juli 2010 11:14 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Waarom worden winsten niet gewoon verboden? Die woningcorporaties hadden toch nooit tot doel winst te maken? Verbiedt het dan simpelweg, laat ze het maar verdelen over de huurders (in de vorm van huurverlaging). Als je bedenkt dat ze zo'n 10.000 euro (orde-grootte) per huurder in kas hebben, uiteraard dankzij de huursubsidie, kan je je afvragen of "sociale woningbouw" nog wel een juiste term is.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |