Nee dus. Natuurlijk is een geintje leuk, maar dat is heul iets anders dan iemand onder het beton schoffelen. Vroeger was KLB een leuk forum waar je serieus en met en knipoog over dingen kon klagen.quote:Op woensdag 30 juni 2010 00:06 schreef leeell het volgende:
[..]
hier ben ik het dus met je oneens, FOK! is voor mij nu eenmaal een uitlaatklep, een plek waar je mensen (onder het mom van bijv KLB) helemaal de grond in kan boren zodra ze persoonlijke informatie of wat dan ook afgeven, dit is bash in zn puurste vorm en ik doe het ervoor, hoe slecht het eigenlijk ook is
ja en KLB is zwaar verkankerd momenteel, alleen jammer dat jullie dat zelf niet willen zien.quote:
Daarom, het hangt er maar net vanaf waar je het vaakst komt. Ik denk dat de mensen in OUD, LIF en CUL er misschien heel anders over denken dan in ONZ en KLB.quote:Op woensdag 30 juni 2010 00:10 schreef leeell het volgende:
[..]
ja ok, ik doe ook gewoon heel normaal op FOK! als je mn PH bekijkt maarja, FOK is nu niet eenmaal een lieve plek, (KLB en ONZ dan vooral)
dit is nooit meer te veranderen, het gebash zal altijd doorgaan omdat het nu eenmaal zo ver is gekomen
je allergrootste rekenfoutquote:Op woensdag 30 juni 2010 00:10 schreef leeell het volgende:
[..]
dit is nooit meer te veranderen, het gebash zal altijd doorgaan omdat het nu eenmaal zo ver is gekomen
Dan heb je eens een echte klacht, word je als autist, als josti, als mongool uitgemaakt.quote:Op woensdag 30 juni 2010 00:13 schreef Symphonic het volgende:
[..]
ja en KLB is zwaar verkankerd momenteel, alleen jammer dat jullie dat zelf niet willen zien.
Echt fucking sad.
maar KLB is KLB niet meer en het oude komt nooit meer terug.quote:Op woensdag 30 juni 2010 00:12 schreef Symphonic het volgende:
[..]
Nee dus. Natuurlijk is een geintje leuk, maar dat is heul iets anders dan iemand onder het beton schoffelen. Vroeger was KLB een leuk forum waar je serieus en met en knipoog over dingen kon klagen.
Nu is KLB nog erger verbaggerd dan ONZ en is het volkssport nummer 1 geworden om users onder het beton te schoffelen, nietszeggende kutplaatjes te posten en vooral als een kudde schapen dezelfde nietszeggende tering opmerkingen de ether in te slingeren.
Joh wat een leuke uitlaatklep. Whehehehehe ik kan hetzelfde zielige riedeltje afspelen als de user voor me. Nou nou nou wat knap. Probeer eens als een normaal mens reageren, en misschien heb je dan nog veeel meer voldoening aan je uitlaatklep.
En ONZ is de uitlaatklep voor LEUKE lolletjes.....
Ik denk dat de mods maar eens harder moeten optreden als het niet normaal meer kan.quote:
4chan?quote:Op woensdag 30 juni 2010 00:16 schreef leeell het volgende:
ik snap dat jullie me ervoor afrekenen, maar ik doe nu eenmaal in KLB enja dat subforum is nu eenmaal de Nederlandse 4chan, en moet je eens gaan vergelijken hoeveel ze samen overeenkomen met elkaar, en als je naar mn PH kijkt, mn posts in GAM en MUZ en LWL zijn allemaal heel normaal, dus zo kan het ook maar in KLB nu eenmaal niet meer.
Er is geen oude KLB. Dat is echt hetzelfde als nu, alleen was het toen een kalm forum.quote:Op woensdag 30 juni 2010 00:15 schreef leeell het volgende:
[..]
maar KLB is KLB niet meer en het oude komt nooit meer terug.
Wat ze dan hier nog net niet doen is je NAW gegevens opzoeken en je thuis lastig vallen + pizza's bestellen.quote:Op woensdag 30 juni 2010 00:23 schreef Biogarde het volgende:
[..]
4chan?![]()
Dus als ik een neger ben, een topic open en de 15 eerstvolgende reacties zijn: TS is een neger, dan lijkt het op 4chan?
En KLB is helemaal niet zo rot, KLB is anders. Pak er maar een willekeurig topic uit 2004 bij. 1:1. Alleen is het nu like 10 keer drukker en heb je sneller dat 'bagger' opvalt. KLB is groot en extreem druk.
omdat de user in KLB altijd het zelfde zijn, er komen maar heel weinig "buitenstaanders" bij waardoor je een soort concentratie van kankerusers krijgt die 24/7 lopen te baggeren, en mocht er dan een onverhoopte buitenstaander langskomen die vol goede moed zn hyves neerplempt en vervolgens afgemaakt word (geluidstechnicus anyone) dan zeg ik ja dan is je subforum verrotquote:Op woensdag 30 juni 2010 00:23 schreef Biogarde het volgende:
[..]
4chan?![]()
Dus als ik een neger ben, een topic open en de 15 eerstvolgende reacties zijn: TS is een neger, dan lijkt het op 4chan?
En KLB is helemaal niet zo rot, KLB is anders. Pak er maar een willekeurig topic uit 2004 bij. 1:1. Alleen is het nu like 10 keer drukker en heb je sneller dat 'bagger' opvalt. KLB is groot en extreem druk.
Maar waarom reageer je daar zo?quote:Op woensdag 30 juni 2010 00:16 schreef leeell het volgende:
ik snap dat jullie me ervoor afrekenen, maar ik doe nu eenmaal in KLB enja dat subforum is nu eenmaal de Nederlandse 4chan, en moet je eens gaan vergelijken hoeveel ze samen overeenkomen met elkaar, en als je naar mn PH kijkt, mn posts in GAM en MUZ en LWL zijn allemaal heel normaal, dus zo kan het ook maar in KLB nu eenmaal niet meer.
En daar ga jij je iets van aantrekken of niet?quote:Voordat je reageert
ontopic blijven of wegwezen
1: omdat KLB, omdat uitlaatklep , omdat humorquote:Op woensdag 30 juni 2010 00:26 schreef Stali het volgende:
[..]
Maar waarom reageer je daar zo?
Het is niets nieuws hoor. KLB was ooit heel leuk maar zeker sinds een jaar of twee al niet meer.
En nu krijg je kennelijk in bepaalde invoervelden de tekst
[..]
En daar ga jij je iets van aantrekken of niet?
dus je weet dat het verrot is, maar je werkt er gewoon lachend aan mee.quote:Op woensdag 30 juni 2010 00:25 schreef leeell het volgende:
[..]
omdat de user in KLB altijd het zelfde zijn, er komen maar heel weinig "buitenstaanders" bij waardoor je een soort concentratie van kankerusers krijgt die 24/7 lopen te baggeren, en mocht er dan een onverhoopte buitenstaander langskomen die vol goede moed zn hyves neerplempt en vervolgens afgemaakt word (geluidstechnicus anyone) dan zeg ik ja dan is je subforum verrot
precies en daarme degradeer je jezelf tot een rotte appel.quote:Op woensdag 30 juni 2010 00:27 schreef leeell het volgende:
[..]
1: omdat KLB, omdat uitlaatklep , omdat humor
2: nee
edit: 2: in dit topic wel, omdat serieus gesprek en geen bagger
omdat ik van het KLB van nu hou, ik ken de users, de vaste groepen die er altijd zijn, ik beleef er veel plezier aan.quote:Op woensdag 30 juni 2010 00:27 schreef Symphonic het volgende:
[..]
dus je weet dat het verrot is, maar je werkt er gewoon lachend aan mee.
Misschien moet je eens bij jezelf terade gaan waarom dat is, en of KLB in een normale vorm niet veel leuker kan zijn. Ik blijf erbij: er moet ruimte zijn voor een geintje en een gebbetje, maar in deze vorm is het absoluut doorgeslagen in een onwenselijke vorm.
maar ik ben dit (<<<) niet, met mij is er niets mis.quote:Op woensdag 30 juni 2010 00:28 schreef Symphonic het volgende:
[..]
precies en daarme degradeer je jezelf tot een rotte appel.
Je legt hier precies bloot wat er mis is.
Eens, maar dan moet het wel kenbaar gemaakt worden. Crew ziet niet alles.quote:Op woensdag 30 juni 2010 00:29 schreef snakelady het volgende:
Ben het wel met je eens, ik zait op verschillende fora en nergens reageren mensen zo bruut als hier, merk dat ik me hier ook anders gedraag dan op de andere fora waar ik kom.
Denk dat dat het grootste probleem is, mensen gaan er in mee.
Maar echt het belachelijk maken van mensen of zelfs op hyves lastig vallen en zoals bij mij wel eens is gebeurd via een link foto's van mijn kinderen achterhalen en ongevraagd posten is eigenlijk te gek voor woorden en daar mag van mij ook veel strakker op gemod worden.
quote:Op woensdag 30 juni 2010 00:30 schreef leeell het volgende:
[..]
maar ik ben dit (<<<) niet, met mij is er niets mis.
jullie moeten begrijpen dat iedereen in KLB zich als een alter-ego van zichzelf voordoet, daar heb je nu eenmaal de anonimiteit en vrijheid voor.
Haha, goed punt. Dat ondervind ik zelf regelmatig met mijn ´treintopics´. Ik weet als TS dat ik hoe dan ook gebasht ga worden, maar het is gewoon supergrappig (zolang het binnen de eerder vermelde grenzen blijft). Stukje zelfspot hoort daar ook bij.quote:Op woensdag 30 juni 2010 00:28 schreef Biogarde het volgende:
KLB is gewoon laagdrempelig en als je weinig eigenwaarde hebt open je een topic over je waardeloze sexleven. Geloof me, dubbel fun voor iedereen. En TS weet dat, de users weten dat en de crew weet dat. Kan ik wel verbieden dat een users dergelijke topics opent of users reacties plaatsen als: HAHAHA, TS NEUKT NIET, maar juist dat laatste vinden users en topicstarters leuk, want anders blijven ze er niet. En de meest geniale topics komen uit die hoek, dus schiet mij maar lek.
helemaal mee eens eens, gaat te ver, zelfs de mods gaan erin mee , strengere aanpak helpt.quote:Op woensdag 30 juni 2010 00:29 schreef snakelady het volgende:
Ben het wel met je eens, ik zait op verschillende fora en nergens reageren mensen zo bruut als hier, merk dat ik me hier ook anders gedraag dan op de andere fora waar ik kom.
Denk dat dat het grootste probleem is, mensen gaan er in mee.
Maar echt het belachelijk maken van mensen of zelfs op hyves lastig vallen en zoals bij mij wel eens is gebeurd via een link foto's van mijn kinderen achterhalen en ongevraagd posten is eigenlijk te gek voor woorden en daar mag van mij ook veel strakker op gemod worden.
er zit nog een hele range tussen KLB serieus maken en KLB normaliseren.quote:Op woensdag 30 juni 2010 00:28 schreef Biogarde het volgende:
Kijk, je kan KLB wel serieus maken en ONZ gebruiken voor de lollerienz!1 garpen en TTT's only, maar ik denk dat je dan je doel voorbij schiet.
Het forum is giga groot, er moet gewoon een plek zijn waar je gek kan doen en jezelf kan zijn. Serieus zijn kan in R&P, al lukt dat bijna niemand![]()
KLB is gewoon laagdrempelig en als je weinig eigenwaarde hebt open je een topic over je waardeloze sexleven. Geloof me, dubbel fun voor iedereen. En TS weet dat, de users weten dat en de crew weet dat. Kan ik wel verbieden dat een user dergelijke topics opent of users reacties plaatsen als: HAHAHA, TS NEUKT NIET, maar juist dat laatste vinden users en topicstarters leuk, want anders blijven ze er niet. En de meest geniale topics komen uit die hoek, dus schiet mij maar lek.
Juist. En wanneer alles binnen de grenzen van de FAQ/policy blijft is er niets aan de hand imo. Ik ga niet noten of bannen omdat users een semi lollige grap maken.quote:Op woensdag 30 juni 2010 00:31 schreef Socios het volgende:
[..]
Haha, goed punt. Dat ondervind ik zelf regelmatig met mijn ´treintopics´. Ik weet als TS dat ik hoe dan ook gebasht ga worden, maar het is gewoon supergrappig (zolang het binnen de eerder vermelde grenzen blijft). Stukje zelfspot hoort daar ook bij.
maar een forum is nu eenmaal een anarchie, wat wil je doen dan? ban me maar dan kloon ik , kloon gevonden? jammer er zijn nog wel 5000 baggeraars die er zijn, niemand leest de policy niemand houd zich eraan. KLB danquote:Op woensdag 30 juni 2010 00:31 schreef yvonne het volgende:
[..]
Prima, maar dan zeggen wij dat er toch echt een policy is die je in acht hebt te houden.
KLB is géén vrijbrief om je te misdragen.
Grappen zoals "TS is een aap" of "TS kan beter bananen gaan plukken in Ghana" zijn dus geen probleem voor je?quote:Op woensdag 30 juni 2010 00:32 schreef Biogarde het volgende:
[..]
Juist. En wanneer alles binnen de grenzen van de FAQ/policy blijft is er niets aan de hand imo. Ik ga niet noten of bannen omdat users een semi lollige grap maken.
Die vallen buiten de policy en daar zou dus op gemod moeten worden.quote:Op woensdag 30 juni 2010 00:34 schreef TwenteFC het volgende:
[..]
Grappen zoals "TS is een aap" of "TS kan beter bananen gaan plukken in Ghana" zijn dus geen probleem voor je?
nu moet ik weer lachenquote:Op woensdag 30 juni 2010 00:34 schreef TwenteFC het volgende:
[..]
Grappen zoals "TS is een aap" of "TS kan beter bananen gaan plukken in Ghana" zijn dus geen probleem voor je?
quote:Op woensdag 30 juni 2010 00:36 schreef Biogarde het volgende:
[..]
Die vallen buiten de policy en daar zou dus op gemod moeten worden.
quote:Op woensdag 30 juni 2010 00:33 schreef leeell het volgende:
[..]
maar een forum is nu eenmaal een anarchie, wat wil je doen dan? ban me maar dan kloon ik , kloon gevonden? jammer er zijn nog wel 5000 baggeraars die er zijn, niemand leest de policy niemand houd zich eraan. KLB dan
99% van de kankercellen weet dat ze niet ongeremd mogen delen. En ze doen het toch! Soms is het beter om de hele tumor gewoon te amputeren (KLB dus dicht te zetten).quote:Op woensdag 30 juni 2010 00:37 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Een forum is een anarchie? Wat een onzin. Verkloten users het, gaan ze eraf, klonen ze, gaan die eraf, desnoods een IPban. Baggeren is geen ramp, zolang het binnen grenzen blijft. Er is een verschil tussen lolbroekerij en racisme of doodsverwensingen. Of je de policy wel of niet gelezen hebt, 99% van de KLBers weet dondersgoed wat wel en niet mag.
iets met druppel op een gloeiende plaat, en ja iedereen weet wat hij mag en niet mag, en mensen gaan daar nu eenmaal overheen omdat mensen zich niet gaan inhouden over wat ze willen zeggen op een forum.quote:Op woensdag 30 juni 2010 00:37 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Een forum is een anarchie? Wat een onzin. Verkloten users het, gaan ze eraf, klonen ze, gaan die eraf, desnoods een IPban. Baggeren is geen ramp, zolang het binnen grenzen blijft. Er is een verschil tussen lolbroekerij en racisme of doodsverwensingen. Of je de policy wel of niet gelezen hebt, 99% van de KLBers weet dondersgoed wat wel en niet mag.
quote:Op dinsdag 29 juni 2010 23:28 schreef Socios het volgende:
[..]
Pluis_Konijn is een superlief meisje dat onwijs mooi kan zingen. Snap die ´bashactie´ ook niet dan.
Ik denk dat iemand als yvonne FOK! en haar users kent als haar broekzak. En dat is toch de meest aanwezige rooie die overal weet en verstand van heeft.quote:Op woensdag 30 juni 2010 00:37 schreef Maanvis het volgende:
Jep, FOK! is een poel des verderfs waar alleen maar kutusers posten. Dat is althans de instelling die de modjes hebben. Zie alleen maar eens hoe rooien reageren in FB. Geen duidelijk antwoord geven op vragen en als je doorvraagt klagen dat je zeurt of trollt. Waardoor uiteindelijk het zeuren en trollen alleen maar overblijft, want dat is het enige nuttige wat nog uit FB te halen is. Bepaalde onduidelijke policy's worden alleen in het leven geroepen om "van het gezeik af te zijn als we eens inconsequent zijn".
De algehele houding van FOK! jegens zijn users is "Niet zeiken, bevalt het niet dan rot je maar op". Nou waar zou die bagger dan vandaan komen? Voor een kutbaas wil jij ook niet werken, en op FOK! zijn nou eenmaal weinig leuke bazen in de verbaggerde fora.
En mbt bans; Iedereen die hier al meer dan 5 jaar komt weet precies hoe je die kunt ontwijken. En loop je een keer toevallig eentje op dan ben je er na 48u weer.
En mbt gemeen zijn.. ik af en toe lomp in R&P en soms in WGR, tegen zwakke mensen die ik niet mag. Lekker makkelijk. En modjes laten het daar allemaal de vrije loop, op zich niets mis mee want daar worden de TS'ers daar ook hard van.
En verder nog: Blijkbaar faalt het beleid al ontiegelijk lang. Misschien is het tijd om de beleidsmakers, die al jaren op hun rode of donkerblauwe pluche zitten, te vervangen? Ik kan me voorstellen dat als je al jaren rood of donkerblauw bent dat je dan niet meer weet wat er speelt onder de users en hoe bepaalde zaken overkomen op de users
.
nouja waar ligt de grens tussen moedwillig baggeren en hersenscheetjes plaatsen? ikzelf doe het 2e namelijk heel vaak, als ik wil weten hoe een idee dat aan mijn hoofd ontsprong gedragen wordt in de buitenwereld. Vaak heul slecht. maargoed, dat weet ik dus pas nadat ik het post. Want mijn katten vinden alles toch wel leuk wat ik doe dus die zijn geen goede graadmeter.quote:Op woensdag 30 juni 2010 00:38 schreef Biogarde het volgende:
En context etc etc. Het is niet makkelijk omdat trends razendsnel veranderen in forums als KLB en ONZ.
Als iemand het woord famfare of soberzo gebruikt in zijn of haar post (want dat is een trend), dan ga ik dat niet verbieden. Ik ga dat verbieden wanneer het vervelend begint te worden of omdat het er echt begint uit te zien als moedwillig baggeren.
Jij helpt me altijd goed.quote:Op woensdag 30 juni 2010 00:30 schreef Biogarde het volgende:
[..]
Eens, maar dan moet het wel kenbaar gemaakt worden. Crew ziet niet alles.
Daarom is het op FOK! ook zo'n teringbende, omdat de rooien de users zo goed kennenquote:Op woensdag 30 juni 2010 00:40 schreef Biogarde het volgende:
[..]
Ik denk dat iemand als yvonne FOK! en haar users kent als haar broekzak. En dat is toch de meest aanwezige rooie die overal weet en verstand van heeft.
En zit ze fout, dan zegt ze dat net zo goed. Ook tegen FA's, users, etc etc.
quote:Op woensdag 30 juni 2010 00:33 schreef leeell het volgende:
[..]
maar een forum is nu eenmaal een anarchie, wat wil je doen dan? ban me maar dan kloon ik , kloon gevonden? jammer er zijn nog wel 5000 baggeraars die er zijn, niemand leest de policy niemand houd zich eraan. KLB dan
quote:Op woensdag 30 juni 2010 00:39 schreef leeell het volgende:
[..]
iets met druppel op een gloeiende plaat, en ja iedereen weet wat hij mag en niet mag, en mensen gaan daar nu eenmaal overheen omdat mensen zich niet gaan inhouden over wat ze willen zeggen op een forum.
Ik weet hoe het werkt en ga er dan ook heel soepel mee om. Ben immers zelf een baggeraar. Maar er zijn grenzen en die staan ook in mijn notes. En die grens mag je van mij voor een groot deel zelf opzoeken, maar accepteer dan wel dat er consequenties kunnen ontstaan. En daar hebben veel users moeite mee, simpelweg omdat ze er niet mee om kunnen gaan, puber zijn of omdat ze FOK! denken te kennen.quote:Op woensdag 30 juni 2010 00:40 schreef Maanvis het volgende:
[..]
nouja waar ligt de grens tussen moedwillig baggeren en hersenscheetjes plaatsen? ikzelf doe het 2e namelijk heel vaak, als ik wil weten hoe een idee dat aan mijn hoofd ontsprong gedragen wordt in de buitenwereld. Vaak heul slecht. maargoed, dat weet ik dus pas nadat ik het post. Want mijn katten vinden alles toch wel leuk wat ik doe dus die zijn geen goede graadmeter.
ja en dat is het nu precies.quote:Op woensdag 30 juni 2010 00:42 schreef yvonne het volgende:
[..]
Tsja, dan wordt het een kwestie van lange adem...
Dus je hebt liever een newbie user als FA/A die er op los gaat bannen? Ik denk juist dat het fijn is dat ik weet wie Maanvis is, al kwam je nauwelijks in mijn fora toen ik mod was.quote:Op woensdag 30 juni 2010 00:41 schreef Maanvis het volgende:
[..]
Daarom is het op FOK! ook zo'n teringbende, omdat de rooien de users zo goed kennen.
quote:Op woensdag 30 juni 2010 00:41 schreef Maanvis het volgende:
[..]
Daarom is het op FOK! ook zo'n teringbende, omdat de rooien de users zo goed kennen.
quote:
Soms vind ik haar manier van modden ok niet goed eigenlijk.quote:Op woensdag 30 juni 2010 00:40 schreef Biogarde het volgende:
[..]
Ik denk dat iemand als yvonne FOK! en haar users kent als haar broekzak. En dat is toch de meest aanwezige rooie die overal weet en verstand van heeft.
En zit ze fout, dan zegt ze dat net zo goed. Ook tegen FA's, users, etc etc.
quote:Op woensdag 30 juni 2010 00:43 schreef Biogarde het volgende:
[..]
Ik weet hoe het werkt en ga er dan ook heel soepel mee om. Ben immers zelf een baggeraar. Maar er zijn grenzen en die staan ook in mijn notes. En die grens mag je van mij voor een groot deel zelf opzoeken, maar accepteer dan wel dat er consequenties kunnen ontstaan. En daar hebben veel users moeite mee, simpelweg omdat ze er niet mee om kunnen gaan, puber zijn of omdat ze FOK! denken te kennen.
En het komt ook wel goed met ze, ze moeten alleen een paar keer tegen de lamp lopen.
Yvonne heeft mij ooit eens in het echt gezien, betwijfel alleen of ze het zelf nog weet.quote:Op woensdag 30 juni 2010 00:43 schreef leeell het volgende:
ik vraag me altijd wel af; wie kent mij nu ?
kent yvonne mij als user? ik denk het niet maarja
nouja je moet wel 3 meter boven het maaiveld uitsteken om echt tegen de lamp te lopen.quote:Op woensdag 30 juni 2010 00:43 schreef Biogarde het volgende:
[..]
Ik weet hoe het werkt en ga er dan ook heel soepel mee om. Ben immers zelf een baggeraar. Maar er zijn grenzen en die staan ook in mijn notes. En die grens mag je van mij voor een groot deel zelf opzoeken, maar accepteer dan wel dat er consequenties kunnen ontstaan. En daar hebben veel users moeite mee, simpelweg omdat ze er niet mee om kunnen gaan, puber zijn of omdat ze FOK! denken te kennen.
En het komt ook wel goed met ze, ze moeten alleen een paar keer tegen de lamp lopen.
Mag hier niet praten over vorige bansquote:Op woensdag 30 juni 2010 00:46 schreef yvonne het volgende:
[..]
Ik had het allang gelezen.
Fijn, jouw mening toch?
Waarom dan zo lafjes verwijderen
Loop hier een tijdje rondquote:Op woensdag 30 juni 2010 00:48 schreef leeell het volgende:
sowieso hoort er geen ethiek te zijn in een forum, het recht van de sterkste (oftwel de meerderheid met de grootste bek)
en hou je daar niet van? ga je toch naar het Viva forum
ik loop hier nu al een tijdje rond en het FOK! draait om KLB en bijbehorend gedrag en de rest van de subfora zijn ondertussen overspoeld en staan er een beetje buiten (R&P anyone?)
Zegt de jongen die te pas en te onpas mensen voor autist uitmaakt.quote:Op dinsdag 29 juni 2010 21:31 schreef AdvancedPower het volgende:
Waar zouden we in godsnaam allemaal zo gemeen tegen elkaar doen?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |