Zo laat je het wel overkomen. Maar eigenlijk is je dochter hier het enige slachtoffer.quote:
Dat is niet je enige optie, je wil alleen niet echt verder kijken dan oma en opa heb ik het idee. Wel eens bij een gastouderbureau geïnformeerd? Dat zijn niet zomaar de eerste de beste mensen die ze van straat of uit een advertentie plukken om kinderen op te vangen. En wellicht kan je dochter daardoor wel al vroeg in de ochtend ergens terecht.quote:zoals al meer gezegt kunnen we onze dochter niet naar een dagverblijf brengen ivm met de tijden.
Als die mogelijkheid er was, dan hadden we dat allang gedaan. Het enige wat dus rest is praten met opa en oma.
een veelvoorkomend misverstand in dit topicquote:Op zondag 13 juni 2010 19:43 schreef Ssserpente het volgende:
Sorry, Teamleid, ik ben het met je eens, merk ik, na het lezen van je laatste post. Ik had idd het idee dat jij vindt dat kinderen nooit bij opa en oma, een KDV, een buurvrouw of weetikveelwie ondergebracht zouden mogen worden.
Ik vermoed zomaar dat TS in dat gesprek niet zo duidelijk is geweest als in de OP. En daar kan ik me ook best iets bij voorstellen, aangezien het zeker niet leuk zal zijn om zo'n gesprek te voeren.quote:Ik kan er alleen nog steeds niet over uit dat TS's ouders gewoon schijt hebben aan de opvoedregels die de ouders van hun kleinkind hanteren. Helemaal niet als de gezondheidsklachten zo duidelijk zijn als TS beweert.
[quote]
dat ben ik helemaal met je eens. Ik kan mij niet voorstellen dat mijn ouders/schoonouders onze wensen zo naast zich neer zouden leggen, zeker als de gezondheidsklachten zo evident zijn.
Natuurlijk zijn het opa's en oma's en zullen zij geneigd zijn om hun kind net een snoepje meer te geven dan de ouders zelf, dat hoort er ook een beetje bij natuurlijk.... maar zo overduidelijk de wensen van de ouders van het kind aan je laars lappen vind ik onbegrijpelijk
[quote]
Eigenlijk geloof ik TS niet zo als ie zegt dat ie echt met z'n ouders gepraat heeft. Waar gaat het dan in hemelsnaam mis..?
Daar verbaas ik me dus ook over, mijn moeder heeft 5 eigen en een paar pleegkinderen opgevoed. Die weet prima hoe opvoeden in z'n werk gaat. Toch zal ze zich als ze opvang is altijd conformeren aan onze regels... Natuurlijk zal er bij oma ook wel eens een koekje of snoepje inzitten wat Willem straks bij ons bijvoorbeeld niet zou krijgen op dat moment. Daar is ze oma voor, maar zo'n overdaad als bij TS zal echt niet gaan gebeuren. En zo wel, dan is het hier inderdaad echt een kwestie van een andere oplossing zoeken voor de opvang.quote:Op zondag 13 juni 2010 19:43 schreef Ssserpente het volgende:
Ik kan er alleen nog steeds niet over uit dat TS's ouders gewoon schijt hebben aan de opvoedregels die de ouders van hun kleinkind hanteren. Helemaal niet als de gezondheidsklachten zo duidelijk zijn als TS beweert.
Eigenlijk geloof ik TS niet zo als ie zegt dat ie echt met z'n ouders gepraat heeft. Waar gaat het dan in hemelsnaam mis..?
Hoe opa en oma zich gedragen valt niet veel aan te veranderen als we TS moeten geloven. Want zelfs na gesprekken willen ze zich niet aanpassen. Of TS is gewoon erg slecht in boodschappen op een duidelijke manier overbrengen richting opa en oma. In beide gevallen blijft echter het dochtertje de pineut van alles.quote:Op zondag 13 juni 2010 19:46 schreef Herkauwer het volgende:
Misschien moeten we terug naar de discussie over hoe opa en oma zich gedragen?
quote:Op zondag 13 juni 2010 19:48 schreef kenosis het volgende:
Misschien kunnen opa en oma hun kleinkind naar de opvang brengen. Jullie kunnen op tijd naar je werk terwijl opa en oma blijkbaar al op tijd wakker zijn.
In dat ene uurtje zullen ze hun kleinkind toch niet vol stouwen.
- 'We gaan dochterlief naar een KDV brengen. Kunnen jullie haar elke ochtend na een uurtje daar heen brengen?'quote:Op zondag 13 juni 2010 19:48 schreef kenosis het volgende:
Misschien kunnen opa en oma hun kleinkind naar de opvang brengen. Jullie kunnen op tijd naar je werk terwijl opa en oma blijkbaar al op tijd wakker zijn.
In dat ene uurtje zullen ze hun kleinkind toch niet vol stouwen.
- 'We gaan dochterlief naar een KDV brengen. Kunnen jullie haar elke ochtend na een uurtje daar heen brengen?'quote:Op zondag 13 juni 2010 19:55 schreef kwiwi het volgende:
[..]
- 'We gaan dochterlief naar een KDV brengen. Kunnen jullie haar elke ochtend na een uurtje daar heen brengen?'
* 'Maar wij zijn toch thuis? En we vinden het hartstikke leuk om op ons eigen kleinkind te passen'
- 'Dat weten we, maar jullie luisteren niet en blijven haar volstoppen met suiker'
* 'O dus we zijn niet goed genoeg om op ons eigen kleinkind te passen, maar wel om taxi te zijn naar de plaats waar jullie haar liever neerzetten?'
...Zou zomaar een scenario kunnen zijn
Ik hoop natuurlijk van harte voor TS dat het in dat geval deze wordtquote:Op zondag 13 juni 2010 19:57 schreef teamlead het volgende:
[..]
- 'We gaan dochterlief naar een KDV brengen. Kunnen jullie haar elke ochtend na een uurtje daar heen brengen?'
* 'Maar wij zijn toch thuis? En we vinden het hartstikke leuk om op ons eigen kleinkind te passen'
- 'Dat weten we, maar wij vinden het voor de ontwikkeling van [dochter] goed om haar met leeftijdsgenootjes in contact te brengen en bovendien kunnen jullie dan gewoon oma en opa zijn ipv oppas
zo kan het ook
Dat dusquote:Op zondag 13 juni 2010 20:00 schreef SacreCoeur het volgende:
Ik zou gewoon lekker naar een vanaf 6.45 á 7.00 KDV gaan zoeken.
Als het praten over het eten al niet hielp wil ik het KDV scenario niet weten.
Je hebt je naam niet mee, een huis heb ik zelf wel, een goeie baan ook, een goeie oppasoma en opa en ach... ik zoek helemaal geen vent.quote:
Het lijstje van TS betreft de hele dag, he. Even voor de duidelijkheid.quote:Op zondag 13 juni 2010 20:31 schreef Suzanna het volgende:
Dus jullie willen dat je dochtertje elke ochtend (vóór het middagslaapje dus) 500 ml aan peutermelk én een yoghurtje drinkt en eet? Dat is ook niet bepaald gezond, wat Tinkepink ook al zegt. Hoeveel melkproducten krijgt ze de rest van de dag? Verder heb ik altijd begrepen dat een kind op die leeftijd (baby-af) maar zo'n liter aan vocht nodig heeft op een dag, als je zo snel al op meer dan 500 ml zit is dat ook best wel veel lijkt me... zeker als het allemaal zuivel is.
Er zijn best veel alternatieven etc. te vinden, ook voor jullie lijstje.
Verder denk ik dat jullie misschien wel een gastouder kunnen vinden die zo vroeg een kind kan/ wil opvangen. Dat is misschien even zoeken maar ze zijn er vast wel. Als ik gastouder zou zijn, zou ik dat in ieder geval best goed vinden, maar dat is natuurlijk niet een heel goed referentiekader, daar ben ik me van bewust![]()
.
In ieder geval: succes met de beslissingen en overwegingen, en neem vooral niet alles wat in dit topic staat te serieus, maak je eigen afweging van feiten, meningen, en wat je belangrijk vindt. Succes!!
Toen ik je naam zag staan wist ik dat je hetzelfde had gepost als ik wilde doenquote:Op zondag 13 juni 2010 20:04 schreef Tinkepink het volgende:
Ik heb de rest van het topic niet helemaal doorgelezen, dus misschien ben ik spuit 11, maar jullie lijstje bevat ook het nodige suiker.
Vervang de 500 ml peutermelk eens door normale melk, 2 stuks fruit is best veel voor een klein kind, tarwe biscuitje is ook vooral suiker en een danoontje is eigenlijk ook vooral suiker met kwark. Geeft dat kind gewoon yoghurt met eventueel wat fruit erdoorheen. Dus, het lijkt op het eerste gezicht beter, maar is het niet perse.
Misschien een gekke vraag, maar zou jullie kindje niet gewoon oververmoeid kunnen zijn oid?
Hier in het gehucht waar ik woon kan dat zelfs en anders zijn er nog gastouders via een buro, lijkt me stug dat het niet bestaat daar waar TS woont.. maar kost geld hè..?!quote:Op zondag 13 juni 2010 19:19 schreef MaLo het volgende:
[..]
Bij de kinderdagverblijven hier in de stad, kun je (als je extra betaalt) je kind al vanaf 7 uur brengen. Het ontbijt kun je dan meegeven. Zou dat voor jullie geen optie zijn, in ieder geval voor 2 a 3 ochtenden in de week?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |