Ergens denk ik dat Wilders dermate opgewonden raakt van de welgevormde curves van een regeringszetel dat hij er nog overheen zou gaan als het hem syfilis zou opleveren.quote:
en dus VVD PvdA GroenLinks D66quote:Op woensdag 9 juni 2010 21:23 schreef Montov het volgende:
Overigens, het CDA met zo'n enorme dreun in de coalitie? PVV met onmogelijke standpunten en gebrek aan concessies? Lastig.
Het zal dit worden, of nieuwe verkiezingen.quote:
Verwacht maar geen wezenlijke verschuivingen meer. This is pretty much it.quote:Op woensdag 9 juni 2010 22:19 schreef Picchia het volgende:
Wow, wat een enge exit-poll. Gelukkig is het nog maar een poll, want dit zou echt een ramp zijn. Paars.
Het is schandelijk dat de overige partijen hebben verzuimd om te benadrukken en helder uit te leggen waarom de PVV een gevaar is voor de rechtstaat is zoals wij die kennen. Als mensen het dan nodig vinden om alsnog op de PVV te stemmen, prima. Het zelfdestructief vermogen van democratie in optima forma.quote:Op woensdag 9 juni 2010 21:47 schreef Reya het volgende:
en bijna een zesde van het electoraat lijkt een partij te hebben gesteund die meer dan aanschuurt tegen de randen van de rechtsstaat. Dat stemt me niet vrolijk.
Ik zou het eerder onverantwoord-conservatief noemen.quote:Op woensdag 9 juni 2010 23:25 schreef Monidique het volgende:
Henk Kamp noemde CDA-VVD-PVV-SGP "centrum-rechts". Sja...
Tja dan heb je het ook wel over een...quote:Op woensdag 9 juni 2010 23:25 schreef Monidique het volgende:
Henk Kamp noemde CDA-VVD-PVV-SGP "centrum-rechts". Sja...
Volgens de toekomstige premier gaf Balkenende dan ook leiding aan het allerslechtste kabinet ooit.quote:Op woensdag 9 juni 2010 23:18 schreef Monidique het volgende:
Ik ben het even aan het uitzoeken, maar het is in ieder geval meer dan veertig jaar geleden dat een zittend premier is afgestraft. Kok verloor, Balkenende verloor eerder, maar bleef in het kabinet. De Uyl ging niet verder als premier, maar won wel.
De VVD heeft eerder al laten zien dat ze niet te beroerd zijn om met de SGP formatieonderhandelingen te voeren om andere partijen (D66) onder druk te zetten. Rutte gaat de PVV gewoon gebruiken om een betere onderhandelingspositie te krijgen voor Paars+.quote:Op donderdag 10 juni 2010 10:04 schreef Picchia het volgende:
We kunnen elke richting op, dus ik hoop dat ze nu op inhoudelijke gronden een coalitie gaan vormen.
Wishful thinking. Een coalitie over links zal niet veel stabieler zijn dan een coalitie over rechts. Denk maar aan het laatste kabinet met de PvdA of het laatste kabinet met D66. GroenLinks blijft ook een gok. En de programmatische verschillen (de speerpunten tijdens de verkiezingen) zijn aanzienlijk groter dan met de PVV.quote:Op donderdag 10 juni 2010 18:58 schreef Montov het volgende:
[..]
De VVD heeft eerder al laten zien dat ze niet te beroerd zijn om met de SGP formatieonderhandelingen te voeren om andere partijen (D66) onder druk te zetten. Rutte gaat de PVV gewoon gebruiken om een betere onderhandelingspositie te krijgen voor Paars+.
Slechte goederen.quote:Op donderdag 10 juni 2010 19:48 schreef Monidique het volgende:
Hoe heet iets wat goed en slecht tegelijkertijd is?
Wellicht valt de PVV met groter gemak te koeioneren.quote:Op donderdag 10 juni 2010 20:39 schreef ethiraseth het volgende:
Ik zie zelfs nu de verkiezingen voorbij zijn nog steeds niet hoe de PVV dichter bij de VVD staat dan de PvdA. Alleen maar omwille van de HRA (waarvan iedereen behalve een paar lijsttrekkers zegt dat het moet verdwijnen) en wat nikszeggende dingen als "strenger straffen"?![]()
Het kan altijd slechter:quote:Op donderdag 10 juni 2010 20:39 schreef ethiraseth het volgende:
Ik zie zelfs nu de verkiezingen voorbij zijn nog steeds niet hoe de PVV dichter bij de VVD staat dan de PvdA. Alleen maar omwille van de HRA (waarvan iedereen behalve een paar lijsttrekkers zegt dat het moet verdwijnen) en wat nikszeggende dingen als "strenger straffen"?![]()
http://andrewsullivan.the(...)-dutch-teaparty.htmlquote:The elections in the Netherlands seem to me to be a wake-up call. Holland has fared remarkably well in the Great Recession, but even there, the rise of the populist far right is unmistakable. If you put Mark Rutte's fiscal austerity party with Geert Wilders' anti-Islamic party, you have the Dutch tea-party coalition:
A campaign that many thought would focus on immigration and Afghanistan instead seemed to turn on economic issues, with voters apparently embracing the Liberal Party’s message of austerity and spending cuts — but no tax increases — to reduce the expanding budget deficit.
But reaction to immigration was never far below the surface, with even the Liberals taking pages out of Mr. Wilders’ policies and vowing to keep immigrants from getting social benefits for 10 years.
Wilders does not hide his beliefs: his beef is not just with Islamism, but with Islam itself.
Cohen was ook helemaal niet sterk. Het zit hem denk ik vooral daarin.quote:Op donderdag 10 juni 2010 20:39 schreef ethiraseth het volgende:
Ik zie zelfs nu de verkiezingen voorbij zijn nog steeds niet hoe de PVV dichter bij de VVD staat dan de PvdA. Alleen maar omwille van de HRA (waarvan iedereen behalve een paar lijsttrekkers zegt dat het moet verdwijnen) en wat nikszeggende dingen als "strenger straffen"?![]()
Nooit! TON zit nog in het land.quote:Op donderdag 10 juni 2010 20:44 schreef Roquentin het volgende:
Verdonk weg. Hoeven we nooit meer te zien...
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |