http://nos.nl/artikel/160(...)p-weg-naar-gaza.htmlquote:Een vloot met pro-Palestijnse activisten is vanaf Cyprus vertrokken richting de Gazastrook. De zes schepen zijn bevoorraad met voedsel en andere humanitaire hulpmiddelen.
De organisatoren van de tocht protesteren tegen de blokkade, die inmiddels al drie jaar duurt. Israël heeft het gebied van de buitenwereld afgesloten na de machtsovername door Hamas in 2007. Ook Egypte houdt de grenzen dicht.
Zo'n achthonderd mensen maken deel uit van de vloot, onder wie journalisten, schrijvers en artiesten uit zo'n veertig verschillende landen.
Technische problemen
Het konvooi dat nu van Cyprus naar de Gazastrook vaart is een initiatief van de organisatie Free Gaza Movement. Voorop gaat een Turks schip met zeshonderd opvarenden.
Het was de bedoeling dat de vloot gisteren zou vertrekken, maar door technische problemen werd dat uitgesteld tot vandaag. Twee beschadigde boten bleven op Cyprus achter.
Blokkeren
"We zijn vastbesloten om Gaza te bereiken", zei een van de activisten. "We zijn er van overtuigd dat de belegering van Israël illegaal is. En die willen wij doorbreken."
Israël heeft al laten weten de vloot tegen te houden. "We zullen proberen om hen op een vreedzame manier tegen te houden als ze de kusten van de Gazastrook proberen te benaderen, maar als zij trachten door te varen, zullen we hen blokkeren", bevestigt de woordvoerder van de minister van Buitenlandse Zaken.
Wel zal Israël de goederen onderscheppen en die na een controle via de eigen kanalen naar de Gazastrook vervoeren. Israël noemt de vloot een propagandadaad en beweert dat er van een humanitaire crisis geen sprake is.
Teruggestuurd
Het is niet de eerste keer dat er een vloot met hulpgoederen door de zeeblokkade probeert te komen. Bij eerdere pogingen werden de schepen door Israël teruggestuurd of naar Israël begeleid. Er worden maar zelden schepen toegelaten tot de Gazastrook.
quote:Op maandag 31 mei 2010 05:10 schreef NorthernStar het volgende:
http://twitter.com/freegazaorg
# Live images from the IHH ship, wounded civilians: http://www.livestream.com/insaniyardim 1 minute ago via web
# Israeli soldiers shooting unarmed civilians. 3 minutes ago via web
# Israeli soldiers shooting at people, all over the Turkish boat. Watch IHH streaming video 4 minutes ago via web
# Report from IHH boat..two killed, 31 wounded. No verification but medical emergency can be seen from ship 6 minutes ago via web
# the #Flotilla is about 145 Km / 90 miles from #Gaza (straight line) 10 minutes ago via web
http://www.jpost.com/Israel/Article.aspx?ID=176961quote:Gaza flotilla: 2 dead, dozens injured in navy boarding
Passengers tried to wrest weapons from soldiers, Army Radio reports; Turkish leadership call emergency meeting to discuss response to attack at sea, call in Israeli ambassador.
Passengers tried to grab weapons away from soldiers boarding the Gaza protest flotilla, starting the violence, Army Radio reported Tuesday morning, responding to accusations that Israeli commandos assaulted the ships guns blazing.
Activists aboard the ships repeatedly said they would not respond with violence to the navy's interception of their flotilla.
At least two activists were killed and dozens more were wounded in clashes as hundreds of Israeli commandos boarded the ships, firing guns and employing gas, Turkish media and Al-Jazeera reported earlier Tuesday morning.
Al-Jazeera reported Turkish leaders called an emergency meeting to discuss responses to the attack at sea. The Israeli ambassador in Turkey was called in to offer explanations, according to a report.
http://www.nu.nl/buitenla(...)loot-gazastrook.htmlquote:TEL AVIV/ GAZASTAD - Bij een Israëlische aanval op een internationaal konvooi schepen van pro-Palestijnse activisten zouden zeker tien doden en tientallen gewonden zijn gevallen. Dat meldde een tv-zender van de radicaalislamitische Hamasbeweging in de Gazastrook maandagochtend.
© ANP
Commando's van de Israëlische strijdkrachten zouden zeker een schip hebben bestormd. Ze lieten zich vanuit helikopters op het dek zakken.
Volgens de organisatie van de hulpactie bevond het aangevallen Turkse schip met ongeveer zeshonderd activisten aan boord zich onmiskenbaar in internationale wateren.
Doden
Volgens de Israëlische televisie zijn bij bestorming zeker tien personen om het leven gekomen. Minstens een schip werd in de Middellandse Zee onderschept.
De Israëlische strijdkrachten noemden de actie van pro-Palestijnse activisten een provocatie.
Koers verlegd
Eerder meldde de Arabische zender al-Jazeera nog dat het konvooi met hulpgoederen voor de door Israël en Egypte afgesloten Gazastrook, zijn koers had verlegd om een confrontatie met de Israëlische marine te voorkomen.
De zes schepen van de internationale mensenrechtenorganisatie Beweging Vrij Gaza (FGM) en een Turkse organisatie vertrokken zondagmiddag uit Cyprus. De in totaal ruim zevenhonderd pro-Palestijnse activisten willen in de Gazastrook 10.000 ton hulpgoederen afleveren en zo de blokkade doorbreken.
Gewaarschuwd
De Israëlische marine wil voorkomen dat het ''illegale'' hulpkonvooi de haven van Gaza bereikt. De strijdkrachten hadden de actievoerders gewaarschuwd. Israël eiste dat de vloot naar de Israëlische havenstad Ashdod zou varen. De goederen zouden dan door de Israëliërs kunnen worden gecontroleerd en eventueel naar de Gazastrook worden gebracht.
Israël en Egypte verscherpten drie jaar geleden de blokkade van de Gazastrook nadat de Hamasbeweging daar de macht had gegrepen. Volgens Jeruzalem is er geen humanitaire crisis in het Palestijnse gebied.
Ja volgens mij wel. Zelfs een Israelisch parlementslid. Daar is in Israel een actie voor opgezet om haar uit de knesset te zetten.quote:Op maandag 31 mei 2010 07:28 schreef IHVK het volgende:
Er zaten ook EU parlementariërs op het schip toch ?
Tevens een aanval op een NAVO land.
Klopt ja. Ik heb gister wel een poging gedaan wie er allemaal aan bood waren maar kon geen overzicht oid vinden.quote:Op maandag 31 mei 2010 07:41 schreef IHVK het volgende:
Wat ik erover weet is dat er EU parlementariërs op probeerden te komen, maar dat niet mocht via het zuiden van Cyprus en ze probeerden erop te komen via het noorden.
Weet niet of het gelukt is verder.
Hij zal wel "bezorgd om de situatie" zijn en Israël oproepen "voorzichtig te werk gaan", maar we moeten niet vergeten dat Hamas aan de macht is in Gaza en raketten en Israël is onder bedreiging, etc. Zoiets?quote:Op maandag 31 mei 2010 08:04 schreef IHVK het volgende:
Ben benieuwd wat Verhagen zal zeggen.
Ja dat zal het wel zijn ja..quote:Op maandag 31 mei 2010 08:06 schreef Monidique het volgende:
[..]
Hij zal wel "bezorgd om de situatie" zijn en Israël oproepen "voorzichtig te werk gaan", maar we moeten niet vergeten dat Hamas aan de macht is in Gaza en raketten en Israël is onder bedreiging, etc. Zoiets?
En uiteindelijk geen gevolgen hebben.quote:Op maandag 31 mei 2010 08:14 schreef Disana het volgende:
Radio 1: dit zal tot een reusachtige diplomatieke rel leiden.
Niet zo relevant als dit allemaal in internationale wateren heeft plaatsgevonden.quote:Op maandag 31 mei 2010 08:18 schreef opgebaarde het volgende:
Tsja, met 2 boten en 600 opvarende gewoon gaan is best provocerend, hoe illegaal en belachelijk de blokkades ook zijn. En dan gaan we er vanuit dat er alleen maar hulpgoederen werden vervoerd...
Nou ja, zeker weten doe je het nooit.quote:Op maandag 31 mei 2010 08:21 schreef IHVK het volgende:
De goedpraters zijn ook weer gearriveerd zie ik.
Natuurlijk waren het alleen hulpgoederen..
Dat maakt helemaal niet uit dat dat nog in Internationaal water is gebeurd omdat de vloot meerdere malen heeft gezegd dat het illegale activiteiten verricht en dat het een militaire zone in gaat varen. Dan heeft Israel gewoon het recht om zijn elangen te verdedigen.quote:Op maandag 31 mei 2010 08:20 schreef Fortune_Cookie het volgende:
[..]
Niet zo relevant als dit allemaal in internationale wateren heeft plaatsgevonden.
Je kunt er van uit gaan. Dit is een internationaal georganiseerd iets met belangrijke betrokkenen. Ik weet voor 99,9 % zeker dat er geen wapens ofzo onderweg waren.quote:Op maandag 31 mei 2010 08:22 schreef Fortune_Cookie het volgende:
[..]
Nou ja, zeker weten doe je het nooit.
Of je informeert je gewoon en leest dat er vijf passagiersschepen zijn en drie schepen met bouwmaterialen en medische en schoolvoorzieningen.quote:Op maandag 31 mei 2010 08:18 schreef opgebaarde het volgende:
Tsja, met 2 boten en 600 opvarende gewoon gaan is best provocerend, hoe illegaal en belachelijk de blokkades ook zijn. En dan gaan we er vanuit dat er alleen maar hulpgoederen werden vervoerd...
Goedpratersquote:Op maandag 31 mei 2010 08:21 schreef IHVK het volgende:
De goedpraters zijn ook weer gearriveerd zie ik.
Natuurlijk waren het alleen hulpgoederen..
Alsof Hamas die goederen niet voor zichzelf zou opeisen. De normale burger zou daar weinig tot niets van terugzien.quote:Op maandag 31 mei 2010 08:27 schreef bijdehand het volgende:
[..]
GoedpratersHet komt gewoon van 2 kanten, Israel is niet de enige schuldige.
Israel heeft vandaag weer bewezen de agressor te zijn door een hulpkonvooi met humanitaire goederen aan te vallen.quote:Op maandag 31 mei 2010 08:27 schreef bijdehand het volgende:
[..]
GoedpratersHet komt gewoon van 2 kanten, Israel is niet de enige schuldige.
jij gelooft ook alles wat je leest he.quote:Op maandag 31 mei 2010 08:26 schreef Disana het volgende:
[..]
Of je informeert je gewoon en leest dat er vijf passagiersschepen zijn en drie schepen met bouwmaterialen en medische en schoolvoorzieningen.
In dit specifieke geval wel.quote:Op maandag 31 mei 2010 08:27 schreef bijdehand het volgende:
[..]
GoedpratersHet komt gewoon van 2 kanten, Israel is niet de enige schuldige.
Israel viel binnen op die schepen, toen werden ze aangevallen. Die schepen mochten daar niet eens zijn dus ik snap het probleem ook niet zo.quote:Op maandag 31 mei 2010 08:30 schreef IHVK het volgende:
[..]
Israel heeft vandaag weer bewezen de agressor te zijn door een hulpkonvooi met humanitaire goederen aan te vallen.
Dat moet je kunnen toegeven.
Zolang dat schip in internationale wateren vaart en nog niets heeft gedaan wat niet mag? Echt niet hoorquote:Op maandag 31 mei 2010 08:24 schreef NoRemorse het volgende:
[..]
Dat maakt helemaal niet uit dat dat nog in Internationaal water is gebeurd omdat de vloot meerdere malen heeft gezegd dat het illegale activiteiten verricht en dat het een militaire zone in gaat varen. Dan heeft Israel gewoon het recht om zijn elangen te verdedigen.
Als een schip illegale activiteiten verricht of oorlogs daden dan mag dat gewoon door de authoriteiten aangepakt worden. Anders zouden piraten het wel heel makkelijk hebben blijven ze gewoon in internationaal water en zou niemand er wat aan kunnen doen.
Jij zat fout, je had het over 2 schepen. Jij gelooft ook alles wat je leest uitkomt.quote:Op maandag 31 mei 2010 08:30 schreef NoRemorse het volgende:
[..]
jij gelooft ook alles wat je leest he.
die schepen kunnen vol met wapentuig liggen, het geweldadige karakter van de opvarende bewijst al genoeg.
Dit zijn gewoon schepen vol met huurlingen en ileologische soldaten van Hamas.
Als ze die hulpgoederen eht Gaza in hadden willen brengen dan hadden ze dat via Israel kunnen doen.
De agressor? Uitlokking door een vloot met pro-palestina "activisten" door het negeren van een door een rechtsgeldig land opgelegde blokkade.quote:Op maandag 31 mei 2010 08:30 schreef IHVK het volgende:
[..]
Israel heeft vandaag weer bewezen de agressor te zijn door een hulpkonvooi met humanitaire goederen aan te vallen.
Dat moet je kunnen toegeven.
Rustig joh...quote:Op maandag 31 mei 2010 08:26 schreef Disana het volgende:
[..]
Of je informeert je gewoon en leest dat er vijf passagiersschepen zijn en drie schepen met bouwmaterialen en medische en schoolvoorzieningen.
Dus als iemand een steen gooit naar het leger en het leger schiet, dan is het leger de enige schuldigequote:
Die schepen mochten daar wel degelijk zijn, als ze zich in internationale wateren bevonden.quote:Op maandag 31 mei 2010 08:31 schreef bijdehand het volgende:
[..]
Israel viel binnen op die schepen, toen werden ze aangevallen. Die schepen mochten daar niet eens zijn dus ik snap het probleem ook niet zo.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |