Israel mag niet eens een kerncentrale (voor energiedoeleinden) hebben, want ze hebben het NPT niet getekend. (non-proliferatieverdrag). Dat weigeren ze tot op de dag van vandaag. Dat jij vervolgens zelfs hun illegale bezit en ontwikkeling van kernwapens goedpraat is - een beetje vaag.quote:Op vrijdag 14 mei 2010 16:53 schreef Virus3000 het volgende:
Als Israel ineens aankondigd dat ze geen atoomwapens hebben heeft Iran geen schrik meer om Israel aan te vallen en vallen ze dus israel aan...
De enigste reden waarom ze nu Israel niet aanvallen is omdat ze bang zijn voor de acties terug.
Je moet ergens mee kunnen dreigen anders krijg je heel de lading van de rest over je heen. Zo simpel is het gewoon
Geldkraan dicht. Sancties etc.quote:Op vrijdag 14 mei 2010 16:50 schreef Nemephis het volgende:
En als Israël niet meedoet... atoombom erop?
quote:Op vrijdag 14 mei 2010 16:47 schreef HAKIM_1988 het volgende:
De vijf grootste kernmachten, de Verenigde Staten, Rusland, Groot-Brittannië, Frankrijk en China, zijn klaar voor 'concrete stappen' om van het Midden-Oosten een kernwapenvrije zone te maken. Het van oorsprong Arabische plan is erop gericht om de hele regio, inclusief Israël, te onderwerpen aan het Non-proliferatieverdrag (NPT).
[ afbeelding ]
"We zijn klaar om alle relevante voorstellen in de loop van de conferentie te overwegen om zo tot een besluit te komen dat gericht is op het nemen van concrete stappen in deze richting", zei de Russische onderhandelaar Anatoli Antonov namens de vijf landen.
Tijdens de herzieningsconferentie, die deze maand plaatsvindt in New York, wordt het plan van de Arabische landen nieuw leven ingeblazen. De vijf kernmachten lijken bereid te zijn een actievere rol op zich te nemen en de druk op Israël op te voeren om zijn geheime kernwapenarsenaal op te geven.
In 1995 werd tijdens een vergelijkbare conferentie een resolutie aangenomen waarin werd opgeroepen tot een Midden-Oosten dat vrij is van nucleaire, chemische en biologische wapens. Ook vijf andere gebieden -Afrika, Zuidoost-Azië, Centraal-Azië, Latijns-Amerika en het zuiden van de Stille Oceaan- moesten vrij worden van deze wapens.
De VS heeft het idee lange tijd onderschreven, maar ondernam nooit actie om de doelstelling te bereiken. Maandag zei de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Hillary Clinton echter dat Washington 'praktische maatregelen om dat doel te bereiken' steunt. Hoe ver de VS, Israëls grootste bondgenoot, wil gaan is vooralsnog onduidelijk. Het ontbreken van vrede tussen de Arabieren en de Israëliërs blijft volgens Washington een obstakel.
De Russische onderminister voor buitenlandse zaken, Sergei Riabkov, zei dat de VS en Rusland een gezamenlijke aanpak hebben ontwikkeld, een niet nader omschreven compromis dat in plaats moet komen van een Egyptisch voorstel om in 2011 een conferentie in het Midden-Oosten bijeen te roepen.
De Egyptische minister van buitenlandse zaken Ahmed Aboul Gheit zei donderdag dat een internationale conferentie nodig is om de regio kernwapenvrij te krijgen. Volgens Aboul Gheit voert Egypte gesprekken met de Verenigde Naties en de vijf permanente leden van de VN-Veiligheidsraad over de 'taakomschrijving' voor een dergelijke conferentie.
Woensdag riep de voorzitter van het Internationaal Atoomenergie Agentschap (IAEA) alle 151 lidstaten op met voorstellen te komen hoe Israël toch overgehaald kan worden om het NPT te ondertekenen en het arsenaal kernwapens onder toezicht van het IAEA te stellen. Israël belandt hiermee in een ongemakkelijke positie. Het land wil dat de internationale gemeenschap stevige actie onderneemt om te voorkomen dat Iran kernwapens bouwt, maar legt tegelijkertijd oproepen om openheid over zijn eigen nucleaire mogelijkheden te geven -het land zou over zo'n tachtig kernkoppen beschikken- naast zich neer.
Een aantal Israëlische hoogwaardigheidsbekleders, onder wie de ministers van kernenergie, strategische bedreigingen en communicatie en de onderminister van buitenlandse zaken, wilde donderdag niet ingaan op de toenemende internationale druk. Net als India, Pakistan en Noord-Korea, heeft Israël altijd geweigerd het NPT te ondertekenen. De joodse staat bevestigt noch ontkent over kernwapens te beschikken en zegt dat deze handelwijze een steunpilaar vormt van zijn militaire strategie, die gebaseerd is op afschrikking.
Een snelle ondertekening van een verdrag waarmee een kernwapenvrije zone wordt ingesteld is hoogst onwaarschijnlijk. Israël heeft lang volgehouden dat er eerst een gedegen vrede tussen de Arabieren en Israël moet worden bereikt, voordat het een dergelijke regionaal beleid wil overwegen. Een andere regionale grootmacht, Iran, wordt ondertussen door waarnemers nauwlettend in de gaten gehouden. Het ambitieuze atoomprogramma van Teheran wordt door de VS en zijn bondgenoten beschouwd als potentieel gevaar. Islamitische landen zijn daarentegen van mening dat Israëls nucleaire mogelijkheden de grootste bedreiging voor de regio vormen.
http://www.trouw.nl/nieuw(...)j_Midden-Oosten.html
Wat jammer voor jou dat Obama net weer miljarden heeft geinvesteerd in een verdedigingssysteem voor Israel. Dus daar gaat je droomscenario.quote:
Enige wat ik jammer vind, is dat ik dit weekend geen biertje kan pakken. Moet werken. Wat een verdedigingssysteem te maken heeft met dit topic is me verder een raadsel.quote:Op vrijdag 14 mei 2010 17:20 schreef DeParo het volgende:
[..]
[..]
Wat jammer voor jou dat Obama net weer miljarden heeft geinvesteerd in een verdedigingssysteem voor Israel. Dus daar gaat je droomscenario.
quote:Op vrijdag 14 mei 2010 17:21 schreef DeParo het volgende:
Bovendien heeft dit onderwerp alleen betrekking op een kernwapenvrije wereld.
Iets waar Rusland en de VS mee begonnen zijn en nu ook andere landen proberen op te leggen.
Het is dus eerder een druk op Iran.
Dan druk op Israel.
Dat er dus geen druk is op Israel.quote:Op vrijdag 14 mei 2010 17:32 schreef HAKIM_1988 het volgende:
[..]
Enige wat ik jammer vind, is dat ik dit weekend geen biertje kan pakken. Moet werken. Wat een verdedigingssysteem te maken heeft met dit topic is me verder een raadsel.
Ga eens naar een bibliotheek, of sla een echte papieren krant open, dan leer je nog eens wat.quote:
Je kunt lezen noch discussiëren, maar dat maakt niet uit. Genoeg mensen hier die het je kunnen leren.quote:Op vrijdag 14 mei 2010 17:39 schreef DeParo het volgende:
[..]
Dat er dus geen druk is op Israel.
Het heeft ook niets te maken met Israel.
Jouw titel slaat dus alweer nergens op Hakim.
[..]
In plaats van dit soort rare opmerkingen reageerdan eens inhoudelijk.quote:Op vrijdag 14 mei 2010 17:44 schreef HAKIM_1988 het volgende:
[..]
Je kunt lezen noch discussiëren, maar dat maakt niet uit. Genoeg mensen hier die het je kunnen leren.
Internationale betrekkingen veranderen met de tijd.quote:Op vrijdag 14 mei 2010 17:53 schreef Thomas B. het volgende:
Ik hoor al jaren dat de internationale druk op Israel toeneemt. Maar vooralsnog heeft dat niks opgeleverd. Eventuele sancties worden hard weggelachen en zolang Israel nog steeds voldoende steun ervaart in de internationale politiek, waarin ik echt geen verandering zie komen, zal ze ook geen strobeed in de weg worden gelegd wat betreft kernwapen proliferatie. Ze zullen druk op de ketel houden met betrekking tot Iran en op die manier de aandacht afleiden van hun eigen kernprogramma.
Dit artikel, overigens van 6 mei niet van vandaag, heeft ook niets met een desbetreffende druk te maken.quote:Op vrijdag 14 mei 2010 17:53 schreef Thomas B. het volgende:
Ik hoor al jaren dat de internationale druk op Israel toeneemt. Maar vooralsnog heeft dat niks opgeleverd. Eventuele sancties worden hard weggelachen en zolang Israel nog steeds voldoende steun ervaart in de internationale politiek, waarin ik echt geen verandering zie komen, zal ze ook geen strobeed in de weg worden gelegd wat betreft kernwapen proliferatie. Ze zullen druk op de ketel houden met betrekking tot Iran en op die manier de aandacht afleiden van hun eigen kernprogramma.
Altijd leuk die idealistische stukjes in Haaretz. Ze zijn de internationale betrekkingen daar toch wel ver vooruit volgens mij. Maar zolang de bevolking haar leiders kiest zie ik niet echt verandering komen daar. In tegendeel, het gaat zich alleen maar recalcitranter opstellen.quote:Op vrijdag 14 mei 2010 18:14 schreef HAKIM_1988 het volgende:
[..]
Internationale betrekkingen veranderen met de tijd.
Figuren als Netanyahu, Lieberman etc. mogen van mij lekker doorgaan waar ze mee bezig zijn. Ze graven hun eigen graf.
http://www.haaretz.com/pr(...)voodoo-doll-1.290274
Ik probeer de discussie wat breder te trekken. Ik weet hoeveel moeite je daar altijd mee hebt, maar probeer even mee te denken.quote:Op vrijdag 14 mei 2010 18:23 schreef DeParo het volgende:
[..]
Dit artikel, overigens van 6 mei niet van vandaag, heeft ook niets met een desbetreffende druk te maken.
Israels reactie op kritiek is vaak dat de wereld met een vergrootglas naar ze kijkt. Het ironische is dat ze zichzelf doelbewust in die positie manoevreren om vervolgens hun handje op te houden bij de Amerikaanse belastingbetaler.quote:Op vrijdag 14 mei 2010 18:39 schreef NorthernStar het volgende:
Amerika heeft wetten die het verbieden "financiele hulp" te verstrekken aan landen die nukes hebben maar het NPT niet hebben ondertekend.
De iets van 91 miljard dollar die Israel heeft ontvangen is daarmee illegaal. Ook alle wapens, vliegtuigen en wat allemaal wel niet die Israel kado heeft gehad zijn wettelijk verboden.
Zie hem in bochten wringen.
Amerika geeft ook wapens en miljarden dollars aan Pakistan, die het NPT ook niet heeft ondertekend. Dus dat Amerika alleen maar het 'joodse vriendje' voortrekt, is onzin.quote:Op vrijdag 14 mei 2010 18:39 schreef NorthernStar het volgende:
Amerika heeft wetten die het verbieden "financiele hulp" te verstrekken aan landen die nukes hebben maar het NPT niet hebben ondertekend.
De iets van 91 miljard dollar die Israel heeft ontvangen is daarmee illegaal. Ook alle wapens, vliegtuigen en wat allemaal wel niet die Israel kado heeft gehad zijn wettelijk verboden.
Zie hem in bochten wringen.
The Foreign Assistance Act of 1961 was amended by the Symington Amendment (Section 669 of the FAA) in 1976. It banned U.S. economic, and military assistance, and export credits to countries that deliver or receive, acquire or transfer nuclear enrichment technology when they do not comply with IAEA regulations and inspections.quote:Op vrijdag 14 mei 2010 20:31 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
Amerika geeft ook wapens en miljarden dollars aan Pakistan, die het NPT ook niet heeft ondertekend. Dus dat Amerika alleen maar het 'joodse vriendje' voortrekt, is onzin.
dat ze het niet getekend hebben houdt niet in dat ze geen kerncentrale mogen hebben. Het verdrag tekenen betekent dat je je er aan houdt, niet tekenen betekent dat je je er ook niet aan hoeft te houden.quote:Op vrijdag 14 mei 2010 17:09 schreef HAKIM_1988 het volgende:
[..]
Israel mag niet eens een kerncentrale hebben, want ze hebben het NPT niet getekend. (non-proliferatieverdrag). Dat weigeren ze tot op de dag van vandaag.
Misschien moet je eens opzoeken wat het NPT betekent. Het is namelijk precies andersom. De mensen die er voor getekend hebben verplichten zich ertoe geen wapens (meer) te ontwikkelen. Als je niet tekent verplicht je je tot niks.quote:Op vrijdag 14 mei 2010 17:09 schreef HAKIM_1988 het volgende:
[..]
Israel mag niet eens een kerncentrale hebben, want ze hebben het NPT niet getekend. (non-proliferatieverdrag). Dat weigeren ze tot op de dag van vandaag. Dat jij vervolgens zelfs hun illegale bezit en ontwikkeling van kernwapens goedpraat is - een beetje vaag.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |