Het hoeven er natuurlijk niet 9 te zien, ik heb namelijk nog wel het vermoeden dat de VVD zetels gaat verliezen en rond de 32 zal eindigenquote:Op vrijdag 28 mei 2010 23:40 schreef freako het volgende:
[..]
9 zetels inlopen, 12 dagen voor de verkiezingen, terwijl de PvdA wind tegen heeft. Ik zie het niet gebeuren.
SP mag van mij ook wel stijgen horen, maar niet omdat ik het zo'n geweldige partij vindquote:Op zaterdag 29 mei 2010 00:58 schreef forzaudinese het volgende:
Hoop dat de SP de stijgende lijn voortzet .Roemer is de enige leider die zijn standpunten kan verdedigen in het debat zonder dat hij moet nadenken en hij heeft ook geen smoesjes nodig zoals de leiders van de 3 grote partijen.
Goed punt inderdaad, dat biedt toch wat meer ruimte.quote:Op zaterdag 29 mei 2010 00:52 schreef Breekfast het volgende:
D66 heeft overigens niet de HRA tot breekpunt gemaakt, maar eist verandering op de woningmarkt. Toch een verschil.
De ideologie van de SP staat mij niet aan, maar Roemer is betrouwbaar en de SP is ook wel een betrouwbare partij vind ik. Verder heeft SP nog echt een ideologische overtuiging, daarom heb ik veel liever SP-links dan PvdA-links.quote:Op zaterdag 29 mei 2010 01:00 schreef MrBadGuy het volgende:
SP mag van mij ook wel stijgen horen, maar niet omdat ik het zo'n geweldige partij vind
Betrouwbaar zijn ze wel, maar het is wel echt een oppositie partij. Hun gedachtegoed staat echter zeer ver bij mij vandaan, maar als ze kiezers bij de PvdA vandaan kunnen halen dan vind ik dat primaquote:Op zaterdag 29 mei 2010 01:12 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
De ideologie van de SP staat mij niet aan, maar Roemer en de SP is wel een betrouwbare partij vind ik. Verder heeft SP nog echt een ideologische overtuiging, daarom heb ik veel liever SP-links dan PvdA-links.
Ja, logisch. Hij wil CDA-kiezers naar zich toe trekken.quote:Op zaterdag 29 mei 2010 00:52 schreef Breekfast het volgende:
Een paars kabinet zie ik echt niet gebeuren, en Rutte heeft al aangegeven dat hij dat ook niet waarschijnlijk acht.
LOL, SP een overtuiging?quote:Op zaterdag 29 mei 2010 01:12 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
De ideologie van de SP staat mij niet aan, maar Roemer is betrouwbaar en de SP is ook wel een betrouwbare partij vind ik. Verder heeft SP nog echt een ideologische overtuiging, daarom heb ik veel liever SP-links dan PvdA-links.
Tja, Paars heeft maar 76 zetels. Paars plus is vervolgens wel heel links.quote:Op zaterdag 29 mei 2010 01:53 schreef Dichtpiet. het volgende:
ondertussen maakt de VVD geen breekpunt van de HRA, dus paars zou theoretisch nog kunnen ...
Paars min dus eigenlijk.quote:Op zaterdag 29 mei 2010 01:57 schreef Morendo het volgende:
[..]
Tja, Paars heeft maar 76 zetels. Paars plus is vervolgens wel heel links.
Volgens mij beaamde Pechtold toch wel degelijk tijdens het laatste debat dat het aanpakken van de woningmarkt incl. de HRA een breekpunt voor hem is.quote:Op zaterdag 29 mei 2010 00:52 schreef Breekfast het volgende:
Ik hoop dat D66 nog wat zetels wegpakt bij Cohen, VVD D66 CDA lijkt mij ideaal.
D66 heeft overigens niet de HRA tot breekpunt gemaakt, maar eist verandering op de woningmarkt. Toch een verschil.
Een paars kabinet zie ik echt niet gebeuren, en Rutte heeft al aangegeven dat hij dat ook niet waarschijnlijk acht.
Dat valt mij ook op. Hij is niet bang is voor lastige vragen.quote:Op zaterdag 29 mei 2010 00:58 schreef forzaudinese het volgende:
Hoop dat de SP de stijgende lijn voortzet .Roemer is de enige leider die zijn standpunten kan verdedigen in het debat zonder dat hij moet nadenken en hij heeft ook geen smoesjes nodig zoals de leiders van de 3 grote partijen.
Ja, Pechtold wil de totale woningmarkt, zowel de huur- als koopmarkt hervormen, en gaat niet in een kabinet zitten dat dat niet wil, hij heeft het een breekpunt genoemd. HRA moet bij hem aangepakt worden, in een grotere context van hervormingen.quote:Op zaterdag 29 mei 2010 02:08 schreef Dutchguy het volgende:
[..]
Volgens mij beaamde Pechtold toch wel degelijk tijdens het laatste debat dat het aanpakken van de woningmarkt incl. de HRA een breekpunt voor hem is.
hij noemde de HRA expliciet als breekpunt?quote:Op zaterdag 29 mei 2010 02:08 schreef Dutchguy het volgende:
[..]
Volgens mij beaamde Pechtold toch wel degelijk tijdens het laatste debat dat het aanpakken van de woningmarkt incl. de HRA een breekpunt voor hem is.
De grootste partij in de huidige peilingen is de VVD en vorig jaar stond de PVV continu op de eerste of tweede plek, dus die "slinkse peilingen" zijn wel heel slecht in het manipuleren ....quote:Op zaterdag 29 mei 2010 10:30 schreef Opmaat het volgende:
We worden gemanipuleerd door slinkse peilingen en rode analisten.
Man, lul niet. Linkse partijen zijn allang van het populisme afgestapt. Dat is nu juist meer overgenomen door de rechtse partijen om het volk bang te maken. Een eenheid creëeren en zo alles wat daarbuiten valt als gevaarlijk bestempelen. En ja, de SP heeft een ideologie die je in ál hun standpunten terug ziet. Maar waarschijnlijk heb je je niet zo in hun programma verdiept. De SP is de meest socialistische partij in Nederland en, he wat grappig, SP staat voor socialistische partij. Kom nou niet zeiken over een gebrek aan ideologie ofzo. Verwijt dat liever de PvdA of VVD.quote:Op zaterdag 29 mei 2010 01:56 schreef Dichtpiet. het volgende:
[..]
LOL, SP een overtuiging?
SP is een links-populistische partij, ze brullen alleen maar wat over inkomensplafonds en graaiers. het ouderwetse socialisme bestaat niet meer in Nederland.
VVD zal geen probleem zijn die willen met nog wel extremer samenwerken. Maar D66 zie ik het niet doenquote:
Niet direct, maar er is wel veel overlap tussen D66 en CU. Denk aan milieubeleid, aanpakken HRA, etc.quote:Op zaterdag 29 mei 2010 12:11 schreef du_ke het volgende:
[..]
VVD zal geen probleem zijn die willen met nog wel extremer samenwerken. Maar D66 zie ik het niet doen.
Die gaat niet onder de 30 komen. En de VVD niet boven de 35quote:Op vrijdag 28 mei 2010 23:22 schreef PLAE@ het volgende:
[..]
Balkenende is vertrouwd. Die wint nog wel wat.
Dan ben jij blijkbaar niet zo goed op de hoogte van de positie van de vrouw in de streng gereformeerde gemeenschappenquote:Op vrijdag 28 mei 2010 23:23 schreef Bolkesteijn het volgende:
Hoho, dat is geen terecht vergelijking. De vergelijking zou terecht zijn als SGP-mannen hun vrouwen zouden verbieden bepaalde handelingen uit te voeren. Dat gebeurd niet, vrouwen mogen alleen niet lid worden van de SGP omdat de leden dat afgesproken hebben, maar daarmee wordt niet de bewegingsvrijheid van de SGP vrouw ingeperkt. En dat gebeurd bij een moslim man die zijn vrouw verbied het huis uit te gaan wel. Dat is een heel groot verschil.
Mocht de VVD de grootste worden, ik zie dat nog niet gebeuren, dan zouden ze toch nog voldoende invloed moeten hebben om Paars+ niet al te links te laten zijn. Dan is GL gewoon een goede toevoeging zodat die samen met D66 de liberale inbreng in de coalitie kunnen leverenquote:Op zaterdag 29 mei 2010 01:57 schreef Morendo het volgende:
[..]
Tja, Paars heeft maar 76 zetels. Paars plus is vervolgens wel heel links.
quote:Op zaterdag 29 mei 2010 10:30 schreef Opmaat het volgende:
We worden gemanipuleerd door slinkse peilingen en rode analisten. Helaas is Nederland een land van meelopers en zal dit walgelijke gehersenspoel hier zeker werken. In Zwitserland b.v. zou de linkse kerk dit niet voor elkaar krijgen en absoluut geen bestaansrecht hebben.
Dit allemaal op kosten van de belastingbetaler en zogenaamd objectief. Bah
De VVD is gewoon te rechts voor de CU en de CU is te christelijk voor D66.quote:Op zaterdag 29 mei 2010 12:11 schreef du_ke het volgende:
[..]
VVD zal geen probleem zijn die willen met nog wel extremer samenwerken. Maar D66 zie ik het niet doen.
Ik zit iig niet te wachten op GL in een coalitie. Paars kan prima zijn, maar absoluut geen Paars+.quote:Op zaterdag 29 mei 2010 12:18 schreef du_ke het volgende:
[..]
Mocht de VVD de grootste worden, ik zie dat nog niet gebeuren, dan zouden ze toch nog voldoende invloed moeten hebben om Paars+ niet al te links te laten zijn. Dan is GL gewoon een goede toevoeging zodat die samen met D66 de liberale inbreng in de coalitie kunnen leveren.
CU is op de meeste vlakken gewoon stevig rechts-conservatief hoorquote:Op zaterdag 29 mei 2010 12:40 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
De VVD is gewoon te rechts voor de CU en de CU is te christelijk voor D66.
Tja dan denken we daar verschillend over. Mij lijkt een partij toevoegen aan die coalitie met goede frisse ideeen en een positieve blik op de toekomst juist erg goed.quote:Op zaterdag 29 mei 2010 12:42 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Ik zit iig niet te wachten op GL in een coalitie. Paars kan prima zijn, maar absoluut geen Paars+.
Ah, dus toch het CDA erbij?quote:Op zaterdag 29 mei 2010 12:49 schreef du_ke het volgende:
[..]
Tja dan denken we daar verschillend over. Mij lijkt een partij toevoegen aan die coalitie met goede frisse ideeen en een positieve blik op de toekomst juist erg goed.
Die spruitjeslucht doet mij niet direct fris aan.quote:
Niks mis met spruitjes als het alternatief een toekomst is waarin we uberhaupt niks meer te eten hebben.quote:Op zaterdag 29 mei 2010 12:56 schreef du_ke het volgende:
[..]
Die spruitjeslucht doet mij niet direct fris aan.
Heel goed op de hoogte niet, ik ken persoonlijk geen streng christelijke mensen, maar het was denk ik nog niet bij je op gekomen dat vrouwen hier ook vrijwillig voor kunnen kiezen. Er zijn de laatste tijd vrij veel reportages geweest over de SGP, daarin zag je toch telkens duidelijk dat de vrouwen binnen de SGP echt duidelijk voor het huishouden kozen. Anderzijds waren er ook meer progressieve SGP'ers die minder aan deze rolverdeling vast hielden. Er kwam totaal geen beeld van naar voren van onvrijwilligheid. Dat is gewoon een heel groot verschil met de verhoudingen in nogal wat moslim families, zoals dat blijkt uit het slaan van vrouwen, eerwraak, en het verplicht binnen blijven.quote:Op zaterdag 29 mei 2010 12:16 schreef du_ke het volgende:
Dan ben jij blijkbaar niet zo goed op de hoogte van de positie van de vrouw in de streng gereformeerde gemeenschappen.
Dat was toch het scenario als Balkenende nog vier jaar doorgaat?quote:Op zaterdag 29 mei 2010 12:58 schreef Mike het volgende:
[..]
Niks mis met spruitjes als het alternatief een toekomst is waarin we uberhaupt niks meer te eten hebben.
Volgens alle cijfers staan we er toch beter voor dan de meeste andere Europese landen, waarbij ook nog een ons verschil tussen arm en rijk tot de kleinste ter wereld hoort. Zo slecht gaat het dus niet met het CDA in de regering.quote:Op zaterdag 29 mei 2010 13:04 schreef du_ke het volgende:
[..]
Dat was toch het scenario als Balkenende nog vier jaar doorgaat?
Dat zeg ik, jij bent niet goed op de hoogte van de streng gereformeerde gemeenschappen. Ik woon iets te dicht bij Staphorst en ken daarmee voldoende Staphorsters om je positieve beeld op dit gebied te delen. En denk je echt dat al die meisjes vrijwillig met een rok aan naar school gaan, ook midden in de winter? Of die veel te jonge meisjes die echt geen abortus mogen als ze zwanger zijn geraakt?quote:Op zaterdag 29 mei 2010 13:03 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Heel goed op de hoogte niet, maar het was denk ik nog niet bij je op gekomen dat vrouwen hier ook vrijwillig voor kunnen kiezen. Er zijn de laatste tijd vrij veel reportages geweest over de SGP, daarin zag je toch telkens duidelijk dat de vrouwen binnen de SGP echt duidelijk voor het huishouden kozen. Anderzijds waren er ook meer progressieve SGP'ers die minder aan deze rolverdeling vast hielden. Er kwam totaal geen beeld van naar voren van onvrijwilligheid. Dat is gewoon een heel groot verschil met de verhoudingen in nogal wat moslim families.
Als die vrouwen geen problemen hebben met hun positie, waar is die regel om hen uit het bestuur te houden dan voor nodig?quote:Op zaterdag 29 mei 2010 13:03 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Heel goed op de hoogte niet, ik ken persoonlijk geen streng christelijke mensen, maar het was denk ik nog niet bij je op gekomen dat vrouwen hier ook vrijwillig voor kunnen kiezen. Er zijn de laatste tijd vrij veel reportages geweest over de SGP, daarin zag je toch telkens duidelijk dat de vrouwen binnen de SGP echt duidelijk voor het huishouden kozen. Anderzijds waren er ook meer progressieve SGP'ers die minder aan deze rolverdeling vast hielden. Er kwam totaal geen beeld van naar voren van onvrijwilligheid. Dat is gewoon een heel groot verschil met de verhoudingen in nogal wat moslim families, zoals dat blijkt uit het slaan van vrouwen, eerwraak, en het verplicht binnen blijven.
Misschien moet je eens met afvallige leden uit die gemeenschappen gaan praten hoe zij die cultuur van hel en verdoemenis daar hebben ervaren.quote:Op zaterdag 29 mei 2010 13:03 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Heel goed op de hoogte niet, ik ken persoonlijk geen streng christelijke mensen, maar het was denk ik nog niet bij je op gekomen dat vrouwen hier ook vrijwillig voor kunnen kiezen. Er zijn de laatste tijd vrij veel reportages geweest over de SGP, daarin zag je toch telkens duidelijk dat de vrouwen binnen de SGP echt duidelijk voor het huishouden kozen. Anderzijds waren er ook meer progressieve SGP'ers die minder aan deze rolverdeling vast hielden. Er kwam totaal geen beeld van naar voren van onvrijwilligheid. Dat is gewoon een heel groot verschil met de verhoudingen in nogal wat moslim families, zoals dat blijkt uit het slaan van vrouwen, eerwraak, en het verplicht binnen blijven.
Dat kan natuurlijk prima voortkomen uit het geloof dat zij zelf omarmen. Maar laat er geen misverstand over bestaan. Dwang keur ik af, en als daar sprake van is is dat niet goed. Maar dat is nog geen reden om daarmee artikel 1 GW voor relaties tussen burgers onderling te laten gelden. Discriminatie moet wat mij betreft toegestaan zijn tussen burgers onderling, ik vind het wel zeer verwerpelijk, maar we moeten juist zien te voorkomen dat er onderdrukking en geweld bestaat, maar dat is heel iets anders dan discriminatie.quote:Op zaterdag 29 mei 2010 13:07 schreef du_ke het volgende:
Dat zeg ik, jij bent niet goed op de hoogte van de streng gereformeerde gemeenschappen. Ik woon iets te dicht bij Staphorst en ken daarmee voldoende Staphorsters om je positieve beeld op dit gebied te delen. En denk je echt dat al die meisjes vrijwillig met een rok aan naar school gaan, ook midden in de winter? Of die veel te jonge meisjes die echt geen abortus mogen als ze zwanger zijn geraakt?
Daarom zijn ze natuurlijk ook afvallig. Het feit dat zij afvallig kunnen zijn toont mijn gelijk toch wel een beetje aan.quote:Op zaterdag 29 mei 2010 13:13 schreef Dichtpiet. het volgende:
Misschien moet je eens met afvallige leden uit die gemeenschappen gaan praten hoe zij die cultuur van hel en verdoemenis daar hebben ervaren.
Ook als dat gaat om moslims?quote:Op zaterdag 29 mei 2010 13:14 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Dat kan natuurlijk prima voortkomen uit het geloof dat zij zelf omarmen. Maar laat er geen misverstand over bestaan. Dwang keur ik af, en als daar sprake van is is dat niet goed. Maar dat is nog geen reden om daarmee artikel 1 GW voor relaties tussen burgers onderling te laten gelden.
Het is een politieke partij, dat is een stukje overheid. En nogmaals, als je dwang afkeurt en zegt dat die vrouwen toch niet willen meedoen, waar is dan überhaupt die regel voor nodig?quote:Op zaterdag 29 mei 2010 13:14 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Dat kan natuurlijk prima voortkomen uit het geloof dat zij zelf omarmen. Maar laat er geen misverstand over bestaan. Dwang keur ik af, en als daar sprake van is is dat niet goed. Maar dat is nog geen reden om daarmee artikel 1 GW voor relaties tussen burgers onderling te laten gelden.
Fout, het is een vereniging en daarmee is het van de leden.quote:Op zaterdag 29 mei 2010 13:17 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
Het is een politieke partij, dat is een stukje overheid.
Ik wil juist een regel afschaffen.quote:En nogmaals, als je dwang afkeurt en zegt dat die vrouwen toch niet willen meedoen, waar is dan überhaupt die regel voor nodig?
Het woord 'afvallig' zelf toont anders aan dat de tolerantie in sommige kringen nog ver te zoeken is.quote:Op zaterdag 29 mei 2010 13:14 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Daarom zijn ze natuurlijk ook afvallig. Het feit dat zij afvallig kunnen zijn toont mijn gelijk toch wel een beetje aan.
Goed, dat zou kunnen. Maar ze hebben wel als doel het hebben van invloed op het overheidsbeleid, dat geldt toch niet voor elke vereniging.quote:Op zaterdag 29 mei 2010 13:18 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Fout, het is een vereniging en daarmee is het van de leden.
Maar wat is het belang van het vastleggen van het standpunt van de SGP rond vrouwen, als SGP-vrouwen toch niet de politiek in willen?quote:[..]
Ik wil juist een regel afschaffen.
Ik bedoel dat die mensen je zullen vertellen dat het veel moeite heeft gekost om zich los te maken van die gemeentes.quote:Op zaterdag 29 mei 2010 13:14 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Daarom zijn ze natuurlijk ook afvallig. Het feit dat zij afvallig kunnen zijn toont mijn gelijk toch wel een beetje aan.
Het gaat om het principiële vraagstuk over de overheid op grond van artikel 1 GW inbreuk mag maken in de statuten die de leden van de SGP hebben vastgesteld.quote:Op zaterdag 29 mei 2010 13:20 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
Maar wat is het belang van die regel, als SGP-vrouwen toch niet de politiek in willen?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |