Hara, neem een Westie, die moet jij vooruit trekken ipv andersomquote:Op donderdag 27 mei 2010 20:14 schreef Harajuku. het volgende:
[..]
Roepen om aan te halen dan toch?Sowieso is alleen aanhalen wanneer jij hem roept wel een goede, en niet wanneer de hond het wil.
Bij Charlie hebben we trouwens ook van alles gedaan om het trekken te stoppen en hem naast te krijgen lopen, maar niets werkte. Nu hebben we recentelijk iets nieuws geprobeerd en dat werkte gelijk bij hem. Dus ja, ik blijf erbij dat het ook heus aan de hond ligt.
Wij nemen daarom altijd een stamboomhond en observeren de ouders goed. Dan heb je natuurlijk nog geen garanties, maar zegt toch vaak wel veel.quote:Op vrijdag 28 mei 2010 00:40 schreef childintime het volgende:
[..]
Wij hebben ook zo'n hond gehad....We hadden toen 4 honden (2 Bouviers, 1 Fox en 1 Kruising hondje uit Belgie). Met 3 was niets mis, hoewel die Fox natuurlijk behoorlijk pittig kon zijn, maar dat is Terrier eigen. 1 Van de Bouviers was een levensgevaarlijke hond. Was niet raszuiver (vermoedelijk aan de kleur van zijn ogen en de structuur van zijn vacht te zien x Herder). Zowel met andere honden als met mensen was hij niet te vertrouwen. Welke cursus en opvoedtechnieken er ook op hem werden toegepast. Het was gewoon een hond die tot zijn hersenbloeding aan toe (toen hij 12 was) nooit een centimeter ruimte moest krijgen. Je moest er continu bovenop zitten (figuurlijk en soms zelfs letterlijk). Een spelletje was voor hem geen spelletje, alles zag hij als ernst en een bedreiging. Het zou een goede hond zijn geweest voor bv bewaking van een verlaten terrein s'nachts. Maar zelfs deze hond weg doen was een te groot risico, omdat wij precies zijn onvoorspelbare gedrag kenden en daarop ingespeeld waren. Deze hond had makkelijk iemands dood kunnen worden, want hij was ook nog eens enorm groot, nergens bang voor en beresterk (zeulde op de hei en in het bos urenlang halve boomstammen rond, speelde er niet mee, maar liep ze gewoon de hele wandeling vast te houden).
In sommige honden "zit"gewoon bepaald gedrag, wat je niet weet als je hem als pup in huis neemt. En er zijn idd ook honden waar dit gedrag absoluut niet uit te krijgen is. Zij het niet met pedagogische "zachte" hand, maar ook niet met simpele harde hand.
De andere Bouvier had wel een stamboom maar die leek qua gedrag meer op een eeeh....Westie. Lag de godganse dag te slapen en was niet vooruit te branden. Kreeg ook al op zijn 6e leukemie en moest dus ingeslapen wordenquote:Op vrijdag 28 mei 2010 00:47 schreef Harajuku. het volgende:
[..]
Wij nemen daarom altijd een stamboomhond en observeren de ouders goed. Dan heb je natuurlijk nog geen garanties, maar zegt toch vaak wel veel.
Ja dat hebben wij ook gedaan. Zeker bij Maltezers (hetzelfde als bij Goldens) zijn ze behoorlijk doorgefokt en is er veel broodfok. Dat risico wilden we niet lopen en buiten dat wil ik daar ook geen cent aan bijdragen.quote:Op vrijdag 28 mei 2010 00:47 schreef Harajuku. het volgende:
[..]
Wij nemen daarom altijd een stamboomhond en observeren de ouders goed. Dan heb je natuurlijk nog geen garanties, maar zegt toch vaak wel veel.
Wat je nu zegt ervaar ik ook zo met Harley. HIj weegt maar 2,5 kilo, maar ik zal hem never nooit vertrouwen bij kinderen. En dat is vermoeiend. Zeker als je een dochter van zeven hebt die vaak af wil spreken en veel buitenspeelt met de voordeur open. Ik moet continue opletten, hem aan de riem doen etc. etc.quote:Op vrijdag 28 mei 2010 00:53 schreef childintime het volgende:
[..]
. Het is alleen zo dodelijk vermoeiend om zo'n hond te hebben, want je moet ogen van voor en van achteren hebben.
Geen idee hoe zo'n uitlaatservice werkt hoor ,maar de leider moet toch de oppas zijn in dit geval,ik ga er vanuit dat de groep telkens een andere samestelling van honden heeft?quote:Op zondag 30 mei 2010 01:38 schreef childintime het volgende:
Zo ben ik er ook nooit zo dol op om van die hondenuitlaatdiensten tegen te komen in het bos ofzo. Ze laten die honden maar voor zich uit rennen en er zit nou eenmaal altijd een "leider" bij. Als die iets zou doen, dan doet het hele zooitje mee en voordat de "oppas" er dan bij is, is het leed al geschiedt. Ik grijp in als een hond zomaar mijn hondje aanvalt, maar als dat er meer dan 2 zijn ben ik ook machteloos.
Mijn vrouw heeft een HUS gehad, je loopt meestal met een groep van maximaal 10 -12 in principe loslopende honden, dat is ook een vereiste voor het mee mogen in een HUS, als je hond niet sociaal is, kan het gewoon niet, dan gaat het in de bus al mis..quote:Op zondag 30 mei 2010 06:14 schreef Guess. het volgende:
[..]
Geen idee hoe zo'n uitlaatservice werkt hoor ,maar de leider moet toch de oppas zijn in dit geval,ik ga er vanuit dat de groep telkens een andere samestelling van honden heeft?
Dat klopt ja. Natuurlijk wordt jij als oppasser geacht de leider te zijn. Maar op het moment dat zo'n roedel ervan door gaat, heeft 1 van de honden dat leiderschap op zich genomen. Zaak is dus om dit heel snel te onderkennen en degeen die het leiderschap op zich neemt direkt tot de orde te roepen. Helaas gebeurt dat regelmatig niet. En heb je dus zo'n 8 tot 12 honden die zich maar een beetje uit lopen te leven. De groep die ik toen in het bos tegen kwam, kwam op mij af stormen. Nou schrok ik er niet van, maar Westie scheet peulen (grote groep honden die recht op hem af komt stormen) en de uitlater liep ergens nog tussen de bomen te kletsen met iemand die erbij was.quote:Op zondag 30 mei 2010 22:04 schreef Sounddragon het volgende:
[..]
Mijn vrouw heeft een HUS gehad, je loopt meestal met een groep van maximaal 10 -12 in principe loslopende honden, dat is ook een vereiste voor het mee mogen in een HUS, als je hond niet sociaal is, kan het gewoon niet, dan gaat het in de bus al mis..
Wij hadden toen nog een boxerteef die de absolute alfateef van de groep was, en die luisterde onvoorwaardelijk, haar terugroepen betekende automatisch dat de hele groep terugkwam (mits je net als met één enkele hond) op tijd ingrijpt.. als de groep al in stampede is om ergens op af te gaan wordt het allemaal wat lastiger.. niet dat er dan snel iets gebeurt, maar het is wel een beetje spannend als het spul op je af rent![]()
Als er probleemgevalletjes bij zaten bleven die uiteraard gewoon aangelijnd, loopse teven: niet mee, zieke honden: niet mee, pups onder een jaar: niet mee, te poude honden: niet mee, aggressief dominante honden: niet mee, weglopers: niet mee, 'oor kapot' honden: niet mee.
Helaas zijn niet alle HUSsen zo streng, en de meesten zijn al helemaal geen lid van de overkoepelende organisatie die een beetje toezicht houdt op de kwaliteit mbt vervoer en service en de opleiding van de uitlater/ster, en daardoor kun je dus zomaar één of andere afgekeurde slimmerd met een roedel overlast veroorzakende honden tegenkomen.
Ik vind kleine honden vaak ook niks, of beter gezegd, hun eigenaren. Negen van de tien kleine honden zijn in mijn ervaring erg dominant en onopgevoed waarbij de eigenaar dan wel lichamelijk overwicht kan hebben waardoor het gelukkig niet altijd mis gaat maar psychologisch zijn die honden de eigenaar volledig de baas. Ze hebben geen enkel respect voor de baas, voor andere honden en voor rangorde en weigeren andere honden op een normale manier te begroeten waardoor ze inderdaad de ellende over zichzelf afroepen. Of wederom: de baas brengt ze in die positie door na te laten een fatsoenlijke baas te zijn.quote:Op woensdag 26 mei 2010 03:03 schreef trovey het volgende:
Wat ik helaas nog wel eens merk bij mensen die grote honden hebben die niet fijn op kleine honden reageren is dat de mensen vaak kleine honden niets vinden (en dat soms ook ronduit in je gezicht mededelen met een heel vervelend toontje in hun stem). Zij zien het blijkbaar als normaal dat als mijn hond enigzins angstig reageert omdat er een hond die 20-30 keer zo zwaar is en tig keer zo groot ineens op haar afstormt en dat ze daardoor gaat blaffen om zich te verdedigen op dat onbekende grote gevaar zich dood mag laten bijten want mijn hond lokt "dat gedrag uit bij zijn hond", "moet mijn hond dat maar niet doen"is hun antwoord als je dan nog net je hondje zwaaiend aan de riem uit de dichtklappende kaken van die hond kunt redden. Ja, ik blijf ook rustig staan afwachten als er iemand met een honkbalknuppel die 2,10 is is en even zo breed op me af komt stormen.
Grote honden die normaal doen tegenover kleine honden hebben meestal ook bazen die niet neerkijken op kleine honden.
![]()
Bij ons was het nog iets makkelijkerquote:Op maandag 31 mei 2010 00:15 schreef childintime het volgende:
[..]
Dat klopt ja. Natuurlijk wordt jij als oppasser geacht de leider te zijn. Maar op het moment dat zo'n roedel ervan door gaat, heeft 1 van de honden dat leiderschap op zich genomen. Zaak is dus om dit heel snel te onderkennen en degeen die het leiderschap op zich neemt direkt tot de orde te roepen. Helaas gebeurt dat regelmatig niet. En heb je dus zo'n 8 tot 12 honden die zich maar een beetje uit lopen te leven. De groep die ik toen in het bos tegen kwam, kwam op mij af stormen. Nou schrok ik er niet van, maar Westie scheet peulen (grote groep honden die recht op hem af komt stormen) en de uitlater liep ergens nog tussen de bomen te kletsen met iemand die erbij was.
Ik heb dus een kleine hond en idd als die bijvoorbeeld in het bos al blaffend op mensen afrent dan is het meestal: "aahhh gut...kleine druktemaker. Oehhh ik wordt echt heel bang van je " etc. Probleem is dat ik vaak met iemand anders loop die een een grote pluizige herdermix uit Portugal heeft en die gaat dan gezellig meerennen en blaffen....dan vinden mensen het ineens een stuk minder schattig. Ze doen alle twee nix, want het zijn een stel mietjes bij elkaar...maar als die grote pluis op mensen afrent denken ze meteen dat ie ze in stukken gaat scheuren ofzo. Meestal is het ook even blaffen, kijk eens hoe stoer we zijn en dan keihard terug rennen naar de baasquote:Op maandag 31 mei 2010 13:45 schreef MinderMutsig het volgende:
Mensen vinden veel teveel 'schattig' van een kleine hond terwijl deze zich soms gewoon ronduit misdragen. Had een Dobermann of een Rotweiler datzelfde gedrag vertoont had hij op zijn lazer gekregen maar van een Westie of Jack Russel vinden baasjes dat gedrag ineens leuk, grappig of schattig.
"Och kijk nou, Jackie denkt dat hij een herder is!" "Mijn Chihuahua heeft het hart en de moed van een leeuw!
"
Ik ga daar net zo mee om als met wild blaffende honden die op mijn pup afstormen. Mezelf extra breed maken, een beetje voor de pup gaan staan en dan heel dominant die mensen wegsturen. "Nee.quote:Op maandag 31 mei 2010 23:12 schreef Guess. het volgende:
Ik vind wel dat er vaak door "grote honden" eigenaren een vooroordeel is tegenover kleine hondjes en hun baasjes. Ik voed ze gewoon op als honden maar je moet es met 3 kleine hondjes over straat,vooral als het pups zijn.....Toen ik mijn teckel-pup over straat sleurde omdat ie gewoon niet wou lopen kreeg ik me toch opmerkingen,dat ik em mishandelde enzo.Als ik ze corrigeer krijg ik regelmatig de opmerking: Ach hij is maar zo klein en dan nog maar niet te spreken over de mensen die ze ongevraagd aanhalen terwijl jij ze probeert met goed fatsoen op te voeden.Ik heb het zelfs meegemaakt dat toen de jongste van de 3 nog een pup was ik met ze in de lift stond en de buurvrouw em wou aaien tegen de andere 2 volwassen zei toen die ook aandacht wilde: Nee jongens jullie niet ik wilde alleen Teun aaien.Ja hallo hoe is het dan?!
Nou, iedereen vindt golden retrievers ook leuk hoor. En vooral wanneer je dus overduidelijk aan het trainen bent, inderdaadquote:Op maandag 31 mei 2010 23:12 schreef Guess. het volgende:
Ik vind wel dat er vaak door "grote honden" eigenaren een vooroordeel is tegenover kleine hondjes en hun baasjes. Ik voed ze gewoon op als honden maar je moet es met 3 kleine hondjes over straat,vooral als het pups zijn.....Toen ik mijn teckel-pup over straat sleurde omdat ie gewoon niet wou lopen kreeg ik me toch opmerkingen,dat ik em mishandelde enzo.Als ik ze corrigeer krijg ik regelmatig de opmerking: Ach hij is maar zo klein en dan nog maar niet te spreken over de mensen die ze ongevraagd aanhalen terwijl jij ze probeert met goed fatsoen op te voeden.Ik heb het zelfs meegemaakt dat toen de jongste van de 3 nog een pup was ik met ze in de lift stond en de buurvrouw em wou aaien tegen de andere 2 volwassen zei toen die ook aandacht wilde: Nee jongens jullie niet ik wilde alleen Teun aaien.Ja hallo hoe is het dan?!
Ja idd dat is ook zo'n soort hond waar iedereen veriefd op word,helemaal als pup,ik snap het wel maar ow zo irritant als jij ze iets probeert te leren.Je geeft een kind dat om aandacht loopt te gillen toch ook geen snoepje denk ik dan!quote:Op maandag 31 mei 2010 23:55 schreef Harajuku. het volgende:
[..]
Nou, iedereen vindt golden retrievers ook leuk hoor. En vooral wanneer je dus overduidelijk aan het trainen bent, inderdaad
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |