quote:Op vrijdag 14 mei 2010 10:18 schreef Lagrinta het volgende:
[..]
Dat kan ook. Maar wij hebben andere gewoonten dan in Libië. Net zoals in de Angelsaksische wereld ze hem een "wonder boy" noemen. Dat vind ik ook donut-sentiment.
Dat is wel prettig idd, arm kind.quote:Op vrijdag 14 mei 2010 11:04 schreef zoeperzazke het volgende:
Tvp. Hoorde net op het nieuws dat ze nu meer maatregelen gaan nemen om de privacy van Ruben te beschermen, zodat er niet meer met hem gebeld kan worden oid, ze hebben het ook in Libié erg kwalijk genoemd.
Volledig terecht. Een walgelijke actie van dat kutkrantjequote:Op vrijdag 14 mei 2010 11:04 schreef zoeperzazke het volgende:
Tvp. Hoorde net op het nieuws dat ze nu meer maatregelen gaan nemen om de privacy van Ruben te beschermen, zodat er niet meer met hem gebeld kan worden oid, ze hebben het ook in Libié erg kwalijk genoemd.
http://www.standaard.be/artikel/detail.aspx?artikelid=ID2Q6UOFquote:Airbus maakte mogelijk doorstart
TRIPOLI (AP, REUTERS, ANP) - Mogelijk probeerden de piloten van de neergestorte Airbus in Libië een doorstart te maken vanwege slecht zicht, als gevolg van de opkomende zon en nevel. Dat zeiden gisteren veiligheidsmensen en piloten in Tripoli.
Vlucht 771 van de Libische maatschappij Afriqiyah Airways stortte woensdagmorgen bij zonsopgang neer nabij de luchthaven van Tripoli. De Airbus A330-200 kwam verschillende honderden meters voor de startbaan terecht.
Het toestel was opgestegen in Johannesburg in Zuid-Afrika. Na de landing zou het doorvliegen naar Brussel. Aan boord waren 104 passagiers en bemanningsleden. Eén Nederlandse jongen overleefde de crash.
Onderzoekers uit de Verenigde Staten, Frankrijk, Zuid-Afrika, Nederland en Libië bekijken samen wat de oorzaak is van de vliegtuigcrash woensdag bij Tripoli. Dat heeft de Libische verkeersminister Mohammed Zaidan gisteren verklaard.
Formeel is het onderzoek een bevoegdheid van de Libische autoriteiten. De twee zwarte dozen die zijn gevonden zijn overgedragen aan het onderzoeksteam. Maar de analyse van de gegevens kan nog maanden op zich laten wachten.
Over een lengte van honderden meters lagen de brokstukken van de Libische Airbus verspreid. Vanaf ongeveer een kilometer voor de landingsbaan lag gisteren open en bloot de chaos van verwrongen staal, stoelen, servies, zwemvesten, kleding, boeken en andere persoonlijke bezittingen. Bezoekers en journalisten konden vrijelijk tussen de brokstukken door lopen. De stoffelijke overschotten van omgekomen passagiers en bemanningsleden waren verwijderd.
Onder meer technische mankementen als motorfalen worden als mogelijke oorzaak onderzocht. De Airbus was nieuw, hij was pas in september van vorig jaar aan de maatschappij geleverd. Ook wordt bestudeerd of de piloten door een lange nachtvlucht vermoeid waren.
Een terreuraanslag sloten de Libische autoriteiten in ieder geval uit. Ook waren er geen aanwijzingen dat de aswolk van de IJslandse vulkaan Eyjafjallajökull een storing van de motoren zou hebben veroorzaakt.
Uit beelden van de rampplek blijkt dat het vliegtuig volledig is vernietigd. Dat wijst erop dat het met grote kracht is neergekomen. Tekenen van een grote brand waren er niet, terwijl dat bij dit soort ongevallen gebruikelijk is als de brandstoftanks eveneens worden vernield. 'Ik zou dit als eerste onderzoeken, dit gebrek aan vuur. Betekent het dat de brandstof op was?' vroeg een bron binnen de luchtvaartautoriteit zich af.
Delen van de romp waren achterstevoren neergekomen, wat erop lijkt te wijzen dat het vliegtuig een radslag maakte. Dat zou weer betekenen dat het vliegtuig eerst met één vleugel de grond raakte, mogelijk omdat de piloot op het laatste moment probeerde een doorstart te maken.
De belangrijkste landingsbaan van de luchthaven in Tripoli ligt in een oost-westrichting. De meeste vliegtuigen komen vanuit het oosten aanvliegen, omdat zich aan die kant van de landingsbaan de belangrijkste navigatieapparatuur bevindt en omdat vanuit die richting de winden het gunstigst zijn. De Airbus van Afriqiyah naderde echter vanuit het westen. De wind was vanuit deze richting minder gunstig en de piloten keken recht in de opkomende zon. Bovendien moesten ze ook rekening houden met een grondnevel, waardoor het zicht slechter was. Misschien wilde de piloot daarom een doorstart maken.
Een Europese piloot die vaak naar Tripoli is gevlogen, zei dat de landingsbaan standaard vanuit het oosten wordt benaderd. De beslissing om deze keer vanuit het westen aan te vliegen noemde hij vreemd.
De Airbus A330 is van hetzelfde type als de vlucht Air France 447, die in juni vorig jaar neerstortte in de Atlantische Oceaan. De oorzaak van dat ongeluk is nog altijd niet bekend.
snap ik alleen niet dat ze vooraf al om ambulances vragen...quote:Op vrijdag 14 mei 2010 11:28 schreef Krantenman het volgende:
Nieuwe theorieën over de crash:
[..]
...
Mogelijk probeerden de piloten van de neergestorte Airbus in Libië een doorstart te maken vanwege slecht zicht, als gevolg van de opkomende zon en nevel. Dat zeiden gisteren veiligheidsmensen en piloten in Tripoli.
...
http://www.standaard.be/artikel/detail.aspx?artikelid=ID2Q6UOF
Onder meer de hypothese over de aanvliegroute (west i.p.v. oost) vind ik eigenlijk opmerkelijk.
Wat bedoel je? Zoiets staat er toch niet?quote:Op vrijdag 14 mei 2010 11:34 schreef woid het volgende:
[..]
snap ik alleen niet dat ze vooraf al om ambulances vragen...
dat werd toch vermeld vrij kort na de crash? dat de piloten de verkeersleiding vroegen om ambulances klaar te zetten?quote:Op vrijdag 14 mei 2010 11:36 schreef Krantenman het volgende:
[..]
Wat bedoel je? Zoiets staat er toch niet?
Nee, volgens mij is al vrij snel bevestigd dat de piloten meldden dat er een bug in het toestel zat en dat er ambulances klaargezet moesten worden.quote:Op vrijdag 14 mei 2010 11:41 schreef woid het volgende:
[..]
dat werd toch vermeld vrij kort na de crash? dat de piloten de verkeersleiding vroegen om ambulances klaar te zetten?
of is dat intussen ontkracht.
Dat wordt ontkend door Libië maar bevestigd door anderen, zeg het maar dus....quote:Op vrijdag 14 mei 2010 11:41 schreef woid het volgende:
[..]
dat werd toch vermeld vrij kort na de crash? dat de piloten de verkeersleiding vroegen om ambulances klaar te zetten?
of is dat intussen ontkracht.
Ik denk persoonlijk dat het wel zo is, we zullen er misschien nog wel achter komen.quote:Libyan state television showed a large field scattered with small and large pieces of plane debris and dozens of police and rescue workers with surgical masks and gloves, some of them carrying at least one body away. They gathered small personal items such as wallets and cell phones from the wreckage.
The speculation is that the plane came down "hard and fast" due to the disintegrated nature of the wreckage.
Others sifted through debris -- some of it still smoldering -- including a flight recorder and green seats with television screens on them. A large piece of the plane's tail was visible, bearing Afriqiyah's brightly colored logo with the numbers "9.9.99," a reference to the date of the founding of the African Union.
One passenger wrote on Twitter on approach to the airport that something was wrong with the plane, referring to a "left wing inlet," Dutch media reported. The pilot of the plane appeared to know he was in trouble upon approach, calling ahead to Tripoli to request ambulances be at the ready.
Beide theorieën kunnen best samengaan natuurlijk. Bv. de 'radslag' kan veroorzaakt zijn door instabiliteit van het vliegtuig, en ze kunnen de 'ongebruikelijke' aanvliegroute gekozen hebben omdat ze wisten dat er iets mis was en zo snel mogelijk een noodlanding wilden maken of zo.quote:Op vrijdag 14 mei 2010 11:56 schreef kahaarin het volgende:
[..]
Dat wordt ontkend door Libië maar bevestigd door anderen, zeg het maar dus....
http://www.foxnews.com/wo(...)ash-tripoli-airport/
[..]
Ik denk persoonlijk dat het wel zo is, we zullen er misschien nog wel achter komen.
Niet idioot maar inherent aan de nieuwe media. Het voor- en nadelenquote:Op vrijdag 14 mei 2010 12:02 schreef Haantjedevoorste het volgende:
[..]
Daar ben ik het wel mee eens...
Maar het is toch idioot dat het kan?
Eea zal blijken als de Flight Datarecorder en Cockpit Voice recorder worden uitgelezen...quote:Op vrijdag 14 mei 2010 12:04 schreef Krantenman het volgende:
[..]
Beide theorieën kunnen best samengaan natuurlijk. Bv. de 'radslag' kan veroorzaakt zijn door instabiliteit van het vliegtuig, en ze kunnen de 'ongebruikelijke' aanvliegroute gekozen hebben omdat ze wisten dat er iets mis was en zo snel mogelijk een noodlanding wilden maken of zo.
Dat is waar, maar ik heb gelezen dat Libië ontkent dat er is gevraagd om ambulances, kan even niet meer vinden waar. Ik vind het dan wel weer erg vreemd dat er getwitterd werd dat het wel zo was. Ik ga nog ff zoeken naar de libische reactie daar op. brb.quote:Op vrijdag 14 mei 2010 12:04 schreef Krantenman het volgende:
[..]
Beide theorieën kunnen best samengaan natuurlijk. Bv. de 'radslag' kan veroorzaakt zijn door instabiliteit van het vliegtuig, en ze kunnen de 'ongebruikelijke' aanvliegroute gekozen hebben omdat ze wisten dat er iets mis was en zo snel mogelijk een noodlanding wilden maken of zo.
Ja dagquote:Op vrijdag 14 mei 2010 10:06 schreef LosPollos het volgende:
[..]
Trek anders pas conclusies als je weet wat er heeft gespeeld en hoe het is gegaan. Al die aannames vind ik minstens zo'n bedenkelijk niveau hebben als De Telegraaf.
Er zijn dus nieuwe tegenstrijdigheden.quote:Various unconfirmed reports have been surfacing on Libyan media. Among the most popular of these (and I stress that these are NOT CONFIRMED) being reported by major Libyan news outlets, is a report that the captain of the aircraft had called the tower stating that he had a problem and he needed emergency crews on standby at the airport. One news report claims the pilot stated that an engine was out and that the plane was on its second approach. However, Libyan officials deny any of these claims and said today that international news outlets should wait for the confirmed reports to come out.
There was also mention among pilots that the visibility was lower than reported at Tripoli and that landing into the sun made it even more difficult. As I mentioned in the original post, HLLT does not have precision landing approaches, so the approaches lack altitude information. Approaches using one of the airport navigational aids had to be extra careful because the navigational aid was suffering signal interference due to airport development work.
Mmm ja, interessant. Verder onderzoek afwachten maar.quote:Op vrijdag 14 mei 2010 12:18 schreef kahaarin het volgende:
Okay, gevonden:
http://www.velozia.com/?p=3784
[..]
Er zijn dus nieuwe tegenstrijdigheden.
Klopt, die "journalist" zegt zelf de dokter gebeld te hebben en die heeft de telefoon doorgegeven, ik denk er precies zo over als jij. Zij heeft alle moeite gedaan om hem te spreken te krijgen terwijl er nadrukkelijk is verzocht iedereen met rust te laten.quote:Op vrijdag 14 mei 2010 12:10 schreef Greys het volgende:
[..]
Ja dagOverdrijf jij anders even en ga jij het mij even kwalijk nemen en met de Telegraaf vergelijken als ik het walgelijk vind wat ze gedaan hebben. Dat is mijn mening en daar blijf ik bij, punt.
Het is geen conclusie, het is gewoon wat ik er bij voel. Daar heb ik alle recht toe, maak het nou even. Je hoeft niet precies te weten wat hier gespeeld heeft om te kunnen voelen dat dit niet is hoe het hoort. Dat moet zélfs jij toch gewoon met me eens zijn. En anders maar niet
quote:
En dan nu claimen dat ze Ruben "onverwacht" aan de telefoon kreeg.... alsof het wel binnen de fatsoensnormen ligt om de arts te bellenquote:Op vrijdag 14 mei 2010 12:22 schreef kahaarin het volgende:
[..]
Klopt, die "journalist" zegt zelf de dokter gebeld te hebben en die heeft de telefoon doorgegeven, ik denk er precies zo over als jij. Zij heeft alle moeite gedaan om hem te spreken te krijgen terwijl er nadrukkelijk is verzocht iedereen met rust te laten.
Zal me niks verbazen als ze zich heeft voorgedaan als familie.quote:Op vrijdag 14 mei 2010 12:53 schreef Leandra het volgende:
[..]
En dan nu claimen dat ze Ruben "onverwacht" aan de telefoon kreeg.... alsof het wel binnen de fatsoensnormen ligt om de arts te bellen
Mij ook niet, maar gezien de kennelijke publiciteitsgeilheid van de Libische overheid en het ziekenhuis zou het me niets verbazen als ze gewoon gezegd heeft dat ze van "de grootste krant van Holland" was, en dat die arts daarom zo stupide de telefoon doorgaf aan Ruben.quote:Op vrijdag 14 mei 2010 13:04 schreef Felixa het volgende:
[..]
Zal me niks verbazen als ze zich heeft voorgedaan als familie.
Even samenvatten:quote:Op vrijdag 14 mei 2010 13:09 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ik kan er echter nog steeds niet bij dat ze het gore lef hebben om de arts te bellen, en dat er op de redactie vervolgens een compleet gebrek aan zelfregulerend vermogen blijkt te zijn, en ze het gewoon publiceren.
hehehehequote:Op vrijdag 14 mei 2010 13:26 schreef Frutsel het volgende:
[..]
Dit topic is niet meer zo belangrijk door de 'aktie' van de Telegraaf
Noem jij dit een primeur?quote:Op vrijdag 14 mei 2010 13:26 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Even samenvatten:
-Telegraaf haalt een primeur
-Rest van de media baalt en neemt de primeur over, samen met "de Telegraaf is slecht"
En dat dat dat kutblaadje ook van tevoren kunnen bedenken... Maarja, eurotekens in de ogen en hup, publiceren maar!quote:Op vrijdag 14 mei 2010 13:37 schreef nummer_zoveel het volgende:
[..]
Noem jij dit een primeur?
Iedereen spreekt er schande van dat ze dit hebben gedaan, lijkt me achteraf dus niet zo'n strakke actie. Ze hadden waarschijnlijk gehoopt dat het anders werd opgevangen , maar helaasch...
Er zijn gewoon grenzen, en daar zijn ze nu overheen gegaan.
tuurlijk... goed voor hun medewerkers.. goed voor de bonussenquote:Op vrijdag 14 mei 2010 13:42 schreef Roel_Jewel het volgende:
[..]
En dat dat dat kutblaadje ook van tevoren kunnen bedenken... Maarja, eurotekens in de ogen en hup, publiceren maar!
Geruchten, vermoedens, "van horen zeggen", vertaalfouten, enz.quote:Op vrijdag 14 mei 2010 13:46 schreef nummer_zoveel het volgende:
Volgens nu.nl heeft de piloot geen problemen gemeld net voor de landing:
http://www.nu.nl/buitenla(...)sche-problemen-.html
Waar komen die verhalen over oproepen ambulances te sturen dan vandaan?
'Wat ik kan bevestigen, is dat het vliegtuig de grond raakte voordat het de landingsbaan bereikte.''quote:Op vrijdag 14 mei 2010 13:46 schreef nummer_zoveel het volgende:
Volgens nu.nl heeft de piloot geen problemen gemeld net voor de landing:
http://www.nu.nl/buitenla(...)sche-problemen-.html
Waar komen die verhalen over oproepen ambulances te sturen dan vandaan?
Ik trok ook al zo'n raar gezicht bij het lezen daarvan.quote:Op vrijdag 14 mei 2010 13:57 schreef woid het volgende:
[..]
'Wat ik kan bevestigen, is dat het vliegtuig de grond raakte voordat het de landingsbaan bereikte.''
![]()
![]()
![]()
en verder is het idd niet gekomen.
Ja!quote:Op vrijdag 14 mei 2010 12:53 schreef Leandra het volgende:
[..]
En dan nu claimen dat ze Ruben "onverwacht" aan de telefoon kreeg.... alsof het wel binnen de fatsoensnormen ligt om de arts te bellen
Dat men het ziekenhuis belt, ok. Maar men heeft het over een mobiele telefoon. Hoe komt de telegraaf aan het mobiele nummer van de, op dat moment, dienstdoende arts?quote:Op vrijdag 14 mei 2010 14:10 schreef Loveless85 het volgende:
Dat ze die arts bellen kan nog vind ik. Is ook dubieus, maar nog wel redelijk binnen de normen. Alleen dat die man dan niet meteen de hoorn erop flikkert en hun doorverwijst naar BuZa of de familie snap ik al niet. En al helemaal niet dat hij dan zomaar dat ventje aan de lijn geeft (als het al zo is gelopen).
En als je dan als journalist een beetje fatsoen hebt respecteer je gewoon zijn privacy en situatie en ga je geen interview met een minderjarige afnemen. Zonder toestemming van familie. Met een zwaar getraumatiseerd mannetje wat waarschijnlijk hevig onder de medicijnen zit.
quote:'Piloot meldde geen problemen'
De piloot van het Libische ramptoestel heeft voor de crash geen technische problemen gemeld bij de verkeerstoren. Tot het laatste moment verliep alles normaal. Dat zegt de leider van het onderzoek.
Hij kan nog niets zeggen over de oorzaak van het ongeluk en sluit wat dat betreft niets uit. De crash van de Airbus van Afriqiyah Airways in Tripoli kostte 103 mensen het leven. Onder hen waren 70 Nederlanders.
Het onderzoek naar de oorzaak staat onder leiding van Libië, maar er zijn ook twee Nederlandse waarnemers bij.
© RTL Nieuws.nl
quote:Tripoli aircrash survivor Ruben - the man who found him
Published on : 14 May 2010 - 2:09pm | By Hans Jaap Melissen (Photo: RNW)
Across the world, people have been gripped by the fate of the Dutch boy who is the sole survivor of the Tripoli air disaster. Radio Netherlands Worldwide correspondent Hans Jaap Melissen is in Tripoli and spoke to the Libyan soldier who found nine-year-old Ruben among the burning wreckage.
For 25 years, the colonel has been entrusted with security at Tripoli International Airport. He was going about is job as usual in the early hours of 12 May when the Airbus 330 from Johannesburg crashed near one of the runways.
Lifeless bodies
The colonel rushed to the crash site and began searching for survivors in the mist and smoke among the burning wreckage. But all he could see were the lifeless bodies of the victims, most of them still firmly buckled into their seats.
He moved on and approached the burning wings that denoted the mid section of the decimated aircraft and saw the scattered bodies of three or four more victims. Suddenly his eye was caught by a figure that appeared to be moving.
"When I first saw the child it was clear that he was bleeding. And suffering fractures in his foot. And he was on the verge of coma."
As he came closer, he could make out a young boy, whose legs were bleeding. The injury looked severe. He could see a bone sticking out through the skin.
"The seatbelt was still fastened and he was strapped into the seat. I released him and took him to the ambulance."
Not a sound
The colonel unfastened the boy's safety belt and freed him from the seat. He was unconscious but seemed to revive every now and then. The colonel lifted him up and took him to a waiting ambulance. The boy did not utter a sound.
"When I carried him to the ambulance, I could see that he was in pain. He started to cry when we put him on the stretcher in the ambulance."
By this time he had started to regain consciousness. Later it became clear that the boy, Ruben, was the only survivor of the disaster. All of the other 103 occupants, including his father, mother and elder brother, lost their lives in the crash.
Impact
Two days after the crash, the 600-metre long site is still strewn with the personal belongings of the dead passengers. The objects are reminders of the holiday from which they were returning – shoes, clothes, a South African phrasebook, postcards featuring wild animals.
But it is young Ruben who is at the eye of the media storm. His personal story of hope and tragedy is bringing the emotional impact of the Tripoli air disaster home to a worldwide audience.
geen grote brand.. een beetje brand heb je altijd wel omdat de vleugels aan gort gingen.. de kerosine dampen ontvlammen dan wel even hoorquote:Op vrijdag 14 mei 2010 14:43 schreef Roel_Jewel het volgende:
[..]
Er was toch geen brand geweest? Wat een sensatieartikel weer.
Op tv zag je ze ook wel wat rokend puin natspuiten, maar inderdaad geen grote brand.quote:Op vrijdag 14 mei 2010 14:45 schreef Parzival het volgende:
[..]
geen grote brand.. een beetje brand heb je altijd wel omdat de vleugels aan gort gingen.. de kerosine dampen ontvlammen dan wel even hoor
Zoveel 'hele stoelen' waren er anders niet te zien op de foto's van de puinhopen. Vreemd dat ze nu zeggen dat de meeste slachtoffers nog in hun stoel gegespt zaten.quote:But all he could see were the lifeless bodies of the victims, most of them still firmly buckled into their seats.
Dat getwitter vind ik ook opvallend jaquote:Op vrijdag 14 mei 2010 12:10 schreef kahaarin het volgende:
[..]
Dat is waar, maar ik heb gelezen dat Libië ontkent dat er is gevraagd om ambulances, kan even niet meer vinden waar. Ik vind het dan wel weer erg vreemd dat er getwitterd werd dat het wel zo was. Ik ga nog ff zoeken naar de libische reactie daar op. brb.
quote:Op vrijdag 14 mei 2010 14:43 schreef Roel_Jewel het volgende:
[..]
Er was toch geen brand geweest? Wat een sensatieartikel weer.
en als die slachtoffers nou zijn weg gehaald, voordat de beelden de wereld over zijn gegaan?quote:Op vrijdag 14 mei 2010 14:47 schreef Greys het volgende:
[..]
Zoveel 'hele stoelen' waren er anders niet te zien op de foto's van de puinhopen. Vreemd dat ze nu zeggen dat de meeste slachtoffers nog in hun stoel gegespt zaten.
Ik heb ook maar weinig stoelen gezien op de beelden. Het was natuurlijk wel een spoor van 800 meter langquote:Op vrijdag 14 mei 2010 14:47 schreef Greys het volgende:
[..]
Zoveel 'hele stoelen' waren er anders niet te zien op de foto's van de puinhopen. Vreemd dat ze nu zeggen dat de meeste slachtoffers nog in hun stoel gegespt zaten.
Gisreren ook air crash investigation gezien??quote:Op vrijdag 14 mei 2010 11:35 schreef Parzival het volgende:
ik vind het opmerkelijk dat ook dat franse ding nooit gevonden is en dus ook de oorzaak niet. Boeing had ook een tijdje een dodelijk defect aan boord van elke 737.. de servoklep die het rolroel regelt kon onder omstandigheden in omgekeerde richting gaan werken.. iets wat je als piloot natuurlijk niet zomaar even hersteld..
wellicht is dit ook zoiets .. ik hoop het eigenlijk niet want dat vorige mankementje koste toch wel aardig wat levens
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |