Dat is helemaal de vraag niet. De vraag is of en wanneer je iemands lichamelijke integriteit aan mag tasten.quote:Op dinsdag 27 april 2010 12:02 schreef Stefan het volgende:
[..]
JA, uiteraard, maar het gaat meer om de vraag je mag beschikken over het leven van je ongeboren kind.
En daar komt ook het leven van een ongeboren kind bij kijken, ook met een eigen lichaam en bewustzijn.quote:Op dinsdag 27 april 2010 12:08 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Dat is helemaal ff vraag niet. De vraag is of en wanneer je iemands lichamelijke integriteit aan mag tasten.
Ja, en de algemene opinie is dus dat een moeder die lichamelijke integriteit niet onbeperkt mag aantasten, wanneer een kind 8 maanden oud is.quote:Op dinsdag 27 april 2010 12:08 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Dat is helemaal ff vraag niet. De vraag is of en wanneer je iemands lichamelijke integriteit aan mag tasten.
Je kan over het blobje niets beslissen zonder de lichamelijke integriteit... enz.quote:Op dinsdag 27 april 2010 12:12 schreef -Strawberry- het volgende:
[..]
En daar komt ook het leven van een ongeboren kind bij kijken, ook met een eigen lichaam en bewustzijn.
Je kan het niet zo simplistisch bekijken als jij dat doet, vind ik.
Stel het wordt jou in ene verboden om op zaterdag te winkelen. Dat is immers de sabbath van de joden. Vindt je dat terecht?quote:Op dinsdag 27 april 2010 12:05 schreef Stefan het volgende:
[..]
En als mijn vrije keuze is dat ik zonder gordel wil rijden, rechts wil inhalen of vind dat het rode stoplicht niet voor mij geldt?
Het gaat niet om wat er terecht is. De een zijn keus is de ander zijn gebod. Waarom mag ik niet zelf beschikken over mijn lichaam en kan ik niet zonder helm motorrijden?quote:Op dinsdag 27 april 2010 12:42 schreef RvLaak het volgende:
[..]
Stel het wordt jou in ene verboden om op zaterdag te winkelen. Dat is immers de sabbath van de joden. Vindt je dat terecht?
Ik ben ook tegen verplicht gordel en helm dragen. Je moet pas zaken verbieden als derden daar last van hebben.quote:Op dinsdag 27 april 2010 12:48 schreef Stefan het volgende:
[..]
Het gaat niet om wat er terecht is. De een zijn keus is de ander zijn gebod. Waarom mag ik niet zelf beschikken over mijn lichaam en kan ik niet zonder helm motorrijden?
Kortom, andermans keuzes passen idd niet altijd in jouw straatje, so be it. Joden winkelen niet op zaterdag, dat is hun keus, dat staat mijn keus het wel te doen niet in de weg.
Snap ook niet waarom dit bekeurd wordt. Kijk, dat je dan niet verzekerd bent is logisch, maar das een keus.quote:Op dinsdag 27 april 2010 12:52 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Ik ben ook tegen verplicht gordel en helm dragen. Je moet pas zaken verbieden als derden daar last van hebben.
Op het moment dat je verongelukt en je door de voorruit vliegt, wordt het ook andermans probleem.quote:Op dinsdag 27 april 2010 12:52 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Ik ben ook tegen verplicht gordel en helm dragen. Je moet pas zaken verbieden als derden daar last van hebben.
Ik denk dat die ander minder schade heeft als ik geen helm draag.quote:Op dinsdag 27 april 2010 12:58 schreef -Strawberry- het volgende:
[..]
Op het moment dat je verongelukt en je door de voorruit vliegt, wordt het ook andermans probleem.
Dat doet mijn verzekering. En als jij denkt dat je er op achteruit gaat mag jij mijn helm betalen.quote:Op dinsdag 27 april 2010 13:10 schreef Hephaistos. het volgende:
Wel uit eigen zak je ziekenhuisrekening betalen dan he!
Niet.quote:Op dinsdag 27 april 2010 13:26 schreef RvLaak het volgende:
het hele gordel/helm gebeuren vind ik wat moeilijk. Hoe ver moet je gaan om mensen tegen hun eigen stupiditeit te beschermen wordt dan mijn vraag.
Inderdaad, alles beter dan op basis van het boek van een fictief opperwezen.quote:Op maandag 26 april 2010 17:46 schreef Hephaistos. het volgende:
Geef mij een willekeurige politieke partij, en ik geef je een hele waslijst aan standpunten waarmee ze diep ingrijpen op de persoonlijke vrijheid van burgers. En dan niet via de dogma's van het christendom, maar via de dogma's van het liberalisme, het socialisme, of welke stroming dan ook.
Maar het is natuurlijk makkelijker om net te doen alsof heel Nederland elkaar vrij wil laten, behalve die bemoeizuchtige gelovigen... Dat is waar..
De mensen die NIET ergens in geloven zie je ook over het algemeen niet zo verschikkelijk hun overtuigingen doordrukken zoals mensen die wel geloven dat (proberen te) doen.quote:Op maandag 26 april 2010 13:48 schreef EviL_AleX het volgende:
Ongeacht recht, wanneer je écht gelooft in iets dan kan je niet anders dan fundamenteel vinden dat je gelijk hebt. En je daar naar gedragen. Dus als je overtuigingen stellen dat je anderen MOET beperken, dan doe je dat.
Anders ben je qua overtuiging een mietje.
Het is een fascistische opinie. "De maatschappij" heeft niets te maken met een onderdeel van iemands lichaam. "De maatschappij" kan alleen iets met dat onderdeel doen als ze het uit de moeder snijden of de moeder vastbinden.quote:Op dinsdag 27 april 2010 12:12 schreef Hephaistos. het volgende:
[..]
Ja, en de algemene opinie is dus dat een moeder die lichamelijke integriteit niet onbeperkt mag aantasten, wanneer een kind 8 maanden oud is.
Maar die lichamelijke integriteit komt wel in het geding als je ervoor kiest om verstandelijk gehandicapten bijvoorbeeld de prikpil geeft omdat je vindt dat het niet geoorloofd is kinderen te krijgen. Belangenverstrengeling, jwz. Dus zoveel waarde heeft dat argument nu ook weer niet.quote:Op maandag 26 april 2010 20:48 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Dat moet ze zelf weten. het is haar lichaam. Je kunt er niets tegen doen zonder haar lichamelijke integriteit aan te tasten.
Ik ben er ook niet voor om verstandelijk gehandicapten gedwongen te steriliseren.quote:Op dinsdag 27 april 2010 16:29 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Maar die lichamelijke integriteit komt wel in het geding als je ervoor kiest om verstandelijk gehandicapten bijvoorbeeld de prikpil geeft omdat je vindt dat het niet geoorloofd is kinderen te krijgen. Belangenverstrengeling, jwz. Dus zoveel waarde heeft dat argument nu ook weer niet.
Ach ja, jij vindt alles fascistisch, dus da's nauwelijks een maatstafquote:Op dinsdag 27 april 2010 16:29 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Het is een fascistische opinie. "De maatschappij" heeft niets te maken met een onderdeel van iemands lichaam. "De maatschappij" kan alleen iets met dat onderdeel doen als ze het uit de moeder snijden of de moeder vastbinden.
Ik vind heel veel opgedrongen voorkeuren fascistisch en daar heb ik argumenten voor.quote:Op dinsdag 27 april 2010 16:33 schreef Hephaistos. het volgende:
[..]
Ach ja, jij vindt alles fascistisch, dus da's nauwelijks een maatstaf![]()
Denk jij dat de maatschappij daar beter op wordt? Bijvoorbeeld, geen volumelimiet op MP3-spelers. Dan is straks een groot deel van de bevolking doof omdat ze als jongeren de verantwoordelijkheid niet aan konden.quote:
Dat is dan jammer voor die jongeren dat ze geen ouders hadden die ze opvoedden.quote:Op dinsdag 27 april 2010 16:38 schreef -Strawberry- het volgende:
[..]
Denk jij dat de maatschappij daar beter op wordt? Bijvoorbeeld, geen volumelimiet op MP3-spelers. Dan is straks een groot deel van de bevolking doof omdat ze als jongeren de verantwoordelijkheid niet aan konden.
Ik ben daar zeer terughoudend in. Daarnaast moet je mij geen rijbewijs verbieden omdat iemand anders geen auto kan rijden.quote:Dit is dan slechts een voorbeeld, maar in sommige gevallen is het wenselijk om mensen tegen zichzelf in bescherming te nemen.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |