Het mag bij mijn weten gewoon, ik heb er al 3x mee gereisd en nooit problemen gehad. En dan ging het om ritten met meer dan 700 kilometer, door Nederland, en meerdere controles.quote:Op dinsdag 27 april 2010 23:41 schreef bork het volgende:
[..]
Oh? 5 x gecontroleerd en 0 x commentaar, leg uitIk dacht dat het wel mocht vandaar ook gedaan.
Die van de sneeuwactie van de NS niet.. Niet als je de voorwaarde leest in ieder geval. Dan staat er dat je een NS jaar abonnement moet hebben.quote:Op woensdag 28 april 2010 07:49 schreef Ireyon het volgende:
Een 2->1 Overgangskaartje is gewoon geldig met elk 2de Klas kaartje in wat voor vorm dan ook.. Losse kaartjes, kruidvatkaartjes, Studentenchipkaart, etc.
Die werden uitgedeeld aan abonnementshouders, dus dat lijkt me vrij logisch.quote:Op woensdag 28 april 2010 08:56 schreef Lord_Brett_Sinclair het volgende:
[..]
Die van de sneeuwactie van de NS niet.. Niet als je de voorwaarde leest in ieder geval. Dan staat er dat je een NS jaar abonnement moet hebben.
Kan, maar er mag een bepaald aantal bevestigingen los zitten voordat het spoor wordt afgekeurd.quote:Op woensdag 28 april 2010 10:07 schreef zquing het volgende:
ik zag vandaag dat een paar moeren die 't spoor aan die houten stukken vastmaken los zaten. Moet ik daarvoor prorail mailen?
De 766 wordt binnenkort weer groen geschilderd.quote:Op dinsdag 27 april 2010 23:45 schreef Duvel het volgende:
Man, wat ziet dat stel er dramatisch uit...
Toch pas na een grondige bakrevisie?quote:Op woensdag 28 april 2010 11:12 schreef Socios het volgende:
[..]
De 766 wordt binnenkort weer groen geschilderd.
Geen idee of ze dat daarvoor of daarna doen.quote:Op woensdag 28 april 2010 11:29 schreef Duvel het volgende:
Toch pas na een grondige bakrevisie?
Ik dacht altijd dat je die niet mocht combineren, dat dat op dat aangehechte strookje stondquote:Op dinsdag 27 april 2010 23:41 schreef bork het volgende:
[..]
Oh? 5 x gecontroleerd en 0 x commentaar, leg uitIk dacht dat het wel mocht vandaar ook gedaan.
De OV-chip virm heb ik nog niet eens gezien. Wil hem toch echt effe treffen hoor..quote:Op woensdag 28 april 2010 12:24 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Vanochtend heb ik in Utrecht die OPVchip Virm gezienWat een lelijkheid
Ik niet. Ik wil geen pijn aan mijn ogen hebben.quote:Op woensdag 28 april 2010 13:36 schreef greavy het volgende:
[..]
De OV-chip virm heb ik nog niet eens gezien. Wil hem toch echt effe treffen hoor..
Zekerquote:Op woensdag 28 april 2010 13:47 schreef Socios het volgende:
Hey Peterselieman, nog met Mat ´54 gewees afgelopen weekendt?
De stoptreinen die station Gouda aandoen worden anders voor meer dan 75% door SLT verzorgd, echt doodsaai. Hoe meer dat spul het land in gaat, hoe beter, weg ermee.quote:Op woensdag 28 april 2010 14:35 schreef ReisT het volgende:
Je bedoelt, dat het de planning is dat er SLT gaat rijden. Een paar weken terug werd nog gezegd dat dat vanaf 12 april zou zijn. Niks van terecht gekomen. Als SLT ergens niet goed in is dan is het wel in alle diensten rijden waar het planmatig zou moeten rijden.
Er is meer SLT gepland dan er is, vervolgens wordt dit in een gewijzigd plan vervangen door o.a. mat'64, en dan komt er langzamerhand meer SLT, maar dat wordt niet in dat plan gezet waardoor het werkloos aan de kant staat. En er zijn natuurlijk nog een heel aantal machinisten niet opgeleid.quote:Op woensdag 28 april 2010 14:35 schreef ReisT het volgende:
Je bedoelt, dat het de planning is dat er SLT gaat rijden. Een paar weken terug werd nog gezegd dat dat vanaf 12 april zou zijn. Niks van terecht gekomen. Als SLT ergens niet goed in is dan is het wel in alle diensten rijden waar het planmatig zou moeten rijden.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |