abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  woensdag 7 april 2010 @ 23:03:47 #51
164713 Jos_
Allemaal zever.
pi_80066234
quote:
Op woensdag 7 april 2010 22:53 schreef ShadyLane het volgende:
Pfoe, dat is over twee maanden al, die zijn omgevlogen voor je het weet. Het zal dus van je huidige niveau afhangen of het haalbaar is. Een p.r. van 19nogwat op de 5km klinkt op zich wel alsof je een (erg) goeie conditie hebt, maar loop je ook langere afstanden? Hoe gaan die op dit moment?

Welkom iig . Als 12 juni te kort dag is kun je wellicht voor een halve in het najaar gaan?
Ik heb inderdaad wel een redelijke basis-conditie. Heb eigenlijk nooit meer dan een kilometer of 8 gelopen, maar het lijkt me wel een leuke uitdaging om langere afstanden te gaan lopen en ook aan wedstrijden mee te doen, denk dat dat toch wat extra sfeer met zich mee brengt. Ik hoef ook niet perse een hele goede tijd te lopen 12 juni, maar het zou toch wel prettig zijn als ik het kan volhouden zonder (al te veel) te wandelen tussendoor.

Voor de toekomst lijkt het me ook wel leuk om de Dam-tot-Dam loop of de 7heuvelenloop te lopen, maar moet nog maar even zien hoe het allemaal uitpakt.

Hebben de mensen hier eigenlijk speciale kleding? Ik loop altijd gewoon in sportbroekje en t-shirt, maar maakt het veel verschil om speciale hardloop-kleding te hebben? (Hardloopschoenen heb ik uiteraard wel.)
pi_80066652
Als je al een goeie conditie hebt is je belangrijkste zorg om je benen te wennen aan langere afstanden (en dan op zo'n manier dat je geen blessures oploopt). Ik weet niet of twee maanden daar genoeg voor is (heb zelf nooit een halve gelopen).

Qua hardloopkleding: volgens mij is behalve m'n vader iedereen er wel van overtuigd dat ademende shirts fijner zijn dan katoenen. Dat spul is bij sportwinkels best duur, maar Aldi en Lidl hebben soms aanbiedingen en vaak kun je bij je inschrijving voor grote hardloopevenementen ook een ademend shirt bestellen tegen een schappelijke prijs. De broek maakt volgens mij niet zoveel uit.
  woensdag 7 april 2010 @ 23:14:08 #53
137929 beertenderrr
Wup Holland Wup
pi_80066681
Is Annoh nog levend teruggekomen uit Utrecht? Sindsdien niets meer van gehoord
A "Nederlands restaurant" is a 'contradictio in terminus'.
If it don't matter to you, it don't matter to me
  woensdag 7 april 2010 @ 23:18:02 #54
164713 Jos_
Allemaal zever.
pi_80066858
Oké thanks voor de info. . Een ademend shirt is inderdaad wel een goed idee, zweet me namelijk na die 5 kilometer altijd al kapot. Ik zal de vorderingen hier wel een beetje blijven posten.
  donderdag 8 april 2010 @ 08:22:49 #55
56179 caspervc
Hamster, a dentist
pi_80071824
_jos,

De aldi en de lidl hadden vorige week acties met kleding, met een beetje geluk ligt er nog wel een shirtje... En kijk eens bij de perry sport of intersport in het aanbiedingenrek.
*Soms denk ik dat ik over dingen nadenk
pi_80072157
quote:
Op woensdag 7 april 2010 23:13 schreef ShadyLane het volgende:
Qua hardloopkleding: volgens mij is behalve m'n vader iedereen er wel van overtuigd dat ademende shirts fijner zijn dan katoenen. Dat spul is bij sportwinkels best duur, maar Aldi en Lidl hebben soms aanbiedingen en vaak kun je bij je inschrijving voor grote hardloopevenementen ook een ademend shirt bestellen tegen een schappelijke prijs. De broek maakt volgens mij niet zoveel uit.
Dit is ook precies wat ik wilde zeggen. Een ademend sportshirt maakt echt een groot verschil. In het verleden had ik altijd een nat, klef katoenen shirt tegen mijn lijf geplakt zitten.
Nu doe ik ook mijn fitness in zo'n shirt, zit echt een stuk lekkerder.

De shirts bij de Lidl en Aldi zijn allemaal weg. Het heeft geen nut daar nog naar te kijken.
Inderdaad de aanbiedingen en uitverkoop in de gaten houden.

Voor de winter is het trouwens een ander verhaal.
Dan is het wel handig om goede hardloopkleding te hebben. Denk dan aan de drie functionele lagen (vochtafvoer, isolatie, bescherming).
  donderdag 8 april 2010 @ 09:58:53 #57
17113 annoh
Beating hearts baby
pi_80073747
quote:
Op woensdag 7 april 2010 23:14 schreef beertenderrr het volgende:
Is Annoh nog levend teruggekomen uit Utrecht? Sindsdien niets meer van gehoord
Haha goed dat ik gemist word . Tsja, ik ben levend maar ook een beetje teleurgesteld teruggekomen uit Utrecht. Ik zal beginnen met mijn tijd: 2:04:30. Niet onder de 2 uur dus. Mission failed.

Het begon allemaal zo mooi. Ik was niet te lang voor de start aanwezig, maar had genoeg tijd om mijn startnummer (en het fijne shirt) op te halen, me om te kleden en nog even naar wat finishende marathoners te kijken. Wat een weinig glorieuze bedoening is dat eigenlijk, maar wel leuk om te zien: de een kwam met een enorme oerkreet over de finish, de ander leek niet meer te weten wat voor of achter was. En dan kregen ze een medaille, en mochten ze naar de kleedkamers strompelen.
Maargoed, toen zelf rennen. Ik vond het op het eerste stuk zo leuk dat we aan de andere kant de marathonlopers zagen lopen. Zij waren al helemaal kapot en kregen enthousiast applaus van alle halve marathon lopers, echt leuk. Het stuk langs het water was ook leuk, dat je aan de overkant de snelle kon zien gaan. Op een gegeven moment liep er een hele snelle vrouw tussen een stuk of 5 mannen, en die kreeg natuurlijk ook enthousiast applaus (vooral van alle vrouwen).
In het eerste uur liep ik 11 km, en ging het echt heerlijk. Mijn benen voelden goed, mijn ademhaling was perfect, en langzaam (nouja eigenlijk vrij snel) kreeg ik toch weer dat doel van 2 uur in mijn hoofd. Ik wist dat ik voor mijn doen een flink tempo liep, maar het ging zo lekker, ik heb wel geprobeerd wat gas terug te nemen, maar dat lukte me steeds maar voor korte stukjes. Dit bleef doorgaan tot km 15, en toen was het binnen 1 km die wat moeilijker ging gewoon klaar. Ik werd kotsmisselijk, en kon (daardoor?) niet meer lekker ademen, en vanaf toen werd het echt een struggle (vooral die %$&# brug!! ik klaag nooit meer over het vondelpark!). Uiteindelijk ben ik dus niet zo heel ontevreden met die 2:04:30, maar ik was wel echt terleurgesteld dat het laatste stuk zo ruk ging. Aan de ene kant ben ik gewoon te snel gestart en is het mijn eigen schuld, aan de andere kant vind ik het frustrerend dat het me niet gewoon lukt Ik had dinsdag trouwens ook echt bizar veel spierpijn, veel meer dan na mijn 19km trainingslopen. Maargoed, done is done.
De komende weken ga ik denk ikfocussen op langzame long runs en interval trainingen, zodat ik het 24 april nog een keer kan proberen.

Die google docs pagina voor PR tijden is trouwens echt heel slim, wat een goed idee!!
I'm just a girl in the world.
pi_80075163
tvp'tje Zondag 25 April halve marathon Enschede...
pi_80079959
Ik heb daar toch zo'n hekel aan. De ene dag loop je ongeveer fluitend ruim 9 km in goed een uur, 3 dagen laten ga je half dood bij een rondje van 7 km waar je dan ook maar 8 minuten sneller bent dan die 9 km van een paar dagen terug.

Ik zie het hier regelmatig voorbij komen, dus ik ben niet de enige die dat heeft. Maar hoe kan het toch dat je de ene keer zo ontzettend veel lekkerder loopt dan de andere keer?
Doe wat je niet durft.
Geef kinderen in Madagascar kans op onderwijs. Steun Abecole
www.Facebook.com/AbecoleNL
pi_80080129
Ik wil heeeel graag mee doen in Enschede aan de halve marathon maar denk dat het daar nog te vroeg is voor mij. Ben van plan om eerst 10K in Hengelo te doen aanstaande zondag.
Die wil ik proberen onder het uur uit te lopen. Moet de dag ervoor wel werken tot 3 uur 's nachts, hopelijk trekt de sfeer me er door heen.

Zie nu dat er ook een 5 mijl mogelijk is op de 25ste
A revolution is a fundamental change in power or organizational structures that takes place in a relatively short period of time.
pi_80080211
quote:
Op donderdag 8 april 2010 13:04 schreef HenkPietKlaasWim het volgende:
Ik zie het hier regelmatig voorbij komen, dus ik ben niet de enige die dat heeft. Maar hoe kan het toch dat je de ene keer zo ontzettend veel lekkerder loopt dan de andere keer?
ik heb al last van dit fenomeen zo lang als ik loop
bij mij heeft tijdstip, eten (wat/hoeveel/hoelang geleden) en de mate waarin ik hersteld ben van voorgaande sportieve uitspattingen wel enig effect, maar helemaal ben ik er niet achter.

[ Bericht 0% gewijzigd door HaverMoutKoekje op 08-04-2010 13:59:34 ]
pi_80084333
quote:
Op donderdag 8 april 2010 13:09 schreef 1517 het volgende:
Ik wil heeeel graag mee doen in Enschede aan de halve marathon maar denk dat het daar nog te vroeg is voor mij. Ben van plan om eerst 10K in Hengelo te doen aanstaande zondag.
Die wil ik proberen onder het uur uit te lopen. Moet de dag ervoor wel werken tot 3 uur 's nachts, hopelijk trekt de sfeer me er door heen.

Zie nu dat er ook een 5 mijl mogelijk is op de 25ste
18 April is er de IJsselloop in Deventer, heb je de mogelijkheid om 16KM te lopen, weet niet of dat haalbaar is? Wel een mooi parcours
pi_80086427
quote:
Op donderdag 8 april 2010 14:57 schreef PteV het volgende:

[..]

18 April is er de IJsselloop in Deventer, heb je de mogelijkheid om 16KM te lopen, weet niet of dat haalbaar is? Wel een mooi parcours
Shit, dan moet ik helaas werken. Als ik dat had geweten had ik vrij genomen 10 EM is mooie afstand
A revolution is a fundamental change in power or organizational structures that takes place in a relatively short period of time.
  donderdag 8 april 2010 @ 20:49:23 #64
107951 JortK
Immer kwaliteitsposts
pi_80098561
Net 7.5 km gedaan voor het eerst sinds twee weken, toch nog in 37:30

Binnenkort kijken voor een fiets, ik zit alleen te twijfelen tussen een echte racefiets of net een slag bredere banden...
  donderdag 8 april 2010 @ 22:38:37 #65
213360 ChrisMoneymaker
heeft geen idee.
pi_80104466
Ik zal me hier ook maar eens melden..

26 jaar, moest vroeger nooit zoveel van hardlopen hebben, maar heb alsnog het virus van mn pa (met behoorlijk aardig atletiekverleden) ge-erfd.

Ik ben nu 2 maanden bezig en erg snel gaat het nog niet (vandaag 3.7 km in 20 minuten) maar dat komt allemaal vanzelf wel.
pi_80106127
quote:
Op donderdag 8 april 2010 13:11 schreef computergirl het volgende:

[..]

ik heb al last van dit fenomeen zo lang als ik loop
bij mij heeft tijdstip, eten (wat/hoeveel/hoelang geleden) en de mate waarin ik hersteld ben van voorgaande sportieve uitspattingen wel enig effect, maar helemaal ben ik er niet achter.
Voedingspatroon kan wel werken. Afgelopen zondag natuurlijk heel veel dingen met eieren, suiker en room op en als gevolg daarvan besloten maar weer gewoon normaal te gaan eten en vooral geen zooi naar binnen te werken.
Misschien dat het daarom slecht ging? Ik ga het normal eten en niet snacken en zooi naar binnen gooien, wel een paar weken volhouden, dus ben benieuwd hoe ik zaterdag loop. Zal sowieso eens bijhouden wat ik eet en hoe ik loop. Er moet toch wel ergens logica inzitten?
Doe wat je niet durft.
Geef kinderen in Madagascar kans op onderwijs. Steun Abecole
www.Facebook.com/AbecoleNL
  donderdag 8 april 2010 @ 23:44:11 #67
235465 maffemaniak
'My home is in my head!&#
pi_80107319
quote:
Op donderdag 8 april 2010 08:22 schreef caspervc het volgende:
_jos,

De aldi en de lidl hadden vorige week acties met kleding, met een beetje geluk ligt er nog wel een shirtje... En kijk eens bij de perry sport of intersport in het aanbiedingenrek.
Heb ik ook gekocht! Ideaal! ik heb zo'n strakke hardloopbroek en das toch wel ideaal. Ik was een beetje septisch over de strakke broek (vond altijd dat je wel heel goed moet kunnen lopen voor profi kleding, staat een beetje raar als je in vol ornaat loopt te piepen en te gorgelen met een rood aangelopen hoofd.)

Maar ik had met een joggingbroek altijd last van schuurplekken bij mijn saakie, en daar is die strakke hardloopbroek wel een oplossing voor!

Shirts krijg ik via de broer van mijn huisgenootje, die is prof hardloper en die wint meestal shirts, maar hij wordt gesponserd , dus hij mag het niet dragen!
  donderdag 8 april 2010 @ 23:50:29 #68
137929 beertenderrr
Wup Holland Wup
pi_80107566
quote:
Op donderdag 8 april 2010 20:49 schreef JortK het volgende:
Net 7.5 km gedaan voor het eerst sinds twee weken, toch nog in 37:30

Binnenkort kijken voor een fiets, ik zit alleen te twijfelen tussen een echte racefiets of net een slag bredere banden...
waar ga je de fiets voor gebruiken?
Je moet trouwens nog even je PR's invullen in de OP
A "Nederlands restaurant" is a 'contradictio in terminus'.
If it don't matter to you, it don't matter to me
pi_80107973
Sow even een heel topic doorgelezen.

Goed dat iedereen zo goed bezig is. Ik probeer elke dag te lopen en dat gaat redelijk, alleen soms ben ik te druk (en bij te veel spierpijn doe ik het ook niet) maar tot nu toe is motivatie nog geen probleem.

Vanavond weer gelopen. Het ging best goed, alleen de verbetering merk ik nog niet echt...mja geduld is the key. Stiekem zit ik te denken om de plaatselijke singelloop te gaan lopen. 2,8 km is dat, dus dat is niks vergeleken met wat anderen lopen. En om eerlijk te zijn weet ik ook niet of ik dat wel zou redden, maar dat probeer ik van te voren dan wel een keer. Morgen maar eens een fatsoenlijke sport bh kopen. en daarna goede schoenen, want ik heb steeds pijn aan mijn voeten met lopen.

succes allen
  vrijdag 9 april 2010 @ 01:29:52 #70
137929 beertenderrr
Wup Holland Wup
pi_80110262
quote:
Op donderdag 8 april 2010 09:58 schreef annoh het volgende:

[..]

Haha goed dat ik gemist word . Tsja, ik ben levend maar ook een beetje teleurgesteld teruggekomen uit Utrecht. Ik zal beginnen met mijn tijd: 2:04:30. Niet onder de 2 uur dus. Mission failed.

Het begon allemaal zo mooi. Ik was niet te lang voor de start aanwezig, maar had genoeg tijd om mijn startnummer (en het fijne shirt) op te halen, me om te kleden en nog even naar wat finishende marathoners te kijken. Wat een weinig glorieuze bedoening is dat eigenlijk, maar wel leuk om te zien: de een kwam met een enorme oerkreet over de finish, de ander leek niet meer te weten wat voor of achter was. En dan kregen ze een medaille, en mochten ze naar de kleedkamers strompelen.
Maargoed, toen zelf rennen. Ik vond het op het eerste stuk zo leuk dat we aan de andere kant de marathonlopers zagen lopen. Zij waren al helemaal kapot en kregen enthousiast applaus van alle halve marathon lopers, echt leuk. Het stuk langs het water was ook leuk, dat je aan de overkant de snelle kon zien gaan. Op een gegeven moment liep er een hele snelle vrouw tussen een stuk of 5 mannen, en die kreeg natuurlijk ook enthousiast applaus (vooral van alle vrouwen).
In het eerste uur liep ik 11 km, en ging het echt heerlijk. Mijn benen voelden goed, mijn ademhaling was perfect, en langzaam (nouja eigenlijk vrij snel) kreeg ik toch weer dat doel van 2 uur in mijn hoofd. Ik wist dat ik voor mijn doen een flink tempo liep, maar het ging zo lekker, ik heb wel geprobeerd wat gas terug te nemen, maar dat lukte me steeds maar voor korte stukjes. Dit bleef doorgaan tot km 15, en toen was het binnen 1 km die wat moeilijker ging gewoon klaar. Ik werd kotsmisselijk, en kon (daardoor?) niet meer lekker ademen, en vanaf toen werd het echt een struggle (vooral die %$&# brug!! ik klaag nooit meer over het vondelpark!). Uiteindelijk ben ik dus niet zo heel ontevreden met die 2:04:30, maar ik was wel echt terleurgesteld dat het laatste stuk zo ruk ging. Aan de ene kant ben ik gewoon te snel gestart en is het mijn eigen schuld, aan de andere kant vind ik het frustrerend dat het me niet gewoon lukt Ik had dinsdag trouwens ook echt bizar veel spierpijn, veel meer dan na mijn 19km trainingslopen. Maargoed, done is done.
De komende weken ga ik denk ikfocussen op langzame long runs en interval trainingen, zodat ik het 24 april nog een keer kan proberen.

Die google docs pagina voor PR tijden is trouwens echt heel slim, wat een goed idee!!
Jammer om te horen dat het niet is gelukt, al had je je zinnen er natuurlijk niet op gezet Het waaide dan ook wel behoorlijk hard, dus wat dat betreft kan je het jezelf ook niet echt kwalijk nemen. Die van Amsterdam is wat dat betreft dan een stuk sneller en dat blijkt ook uit je pr.

Het zou overigens kunnen dat in die groep waar je die vrouw had gespot, ik zelf ook tussen liep Ik heb ook een hele tijd met een dame en wat anderen rondgehobbeld, maar er liepen er ook nog een paar voor me, dus het is geen zekerheid

En ja, die brug was idd ben daar ook volledig op stuk gelopen. Als ik van te voren had geweten dat die zou komen, had ik er wel rekening mee gehouden. Opeens stond je er moest je omhoog. Dat was balen Voor de mensen die in Zandvoort ook gelopen hebben, het was ongeveer net zoiets als de strandopgang als je het strand verlaat

Verder gewoon weer in de herkansing naar Amsterdam toe. Mocht dat niet lukken, wil ik me eventueel wel een keer beschikbaar stellen als haas als je dat graag hebt het zou mooi zijn die magische grens een keer te doorbreken en dat is zeker wel mogelijk

Overigens heb ik zondag een lokaal loopje, ben benieuwd hoe ik daar ga scoren. Bij de mannen recreanten zou ik zomaar een podiumplaats kunnen halen, dat zou wat zijn! Top 10 vind ik ook al prima, maar het belangrijkste blijft dat het gewoon een zeer leuk rondje is De rest is alleen heel mooi meegenomen Heb er nu al zin in! Spierpijn van maandag is nog niet helemaal weg, waarschijnlijk pas morgen weer helemaal hersteld. Dan snel nog 1 kleine training en dan zondag weer op volle snelheid achter de Kenianen aan
A "Nederlands restaurant" is a 'contradictio in terminus'.
If it don't matter to you, it don't matter to me
  vrijdag 9 april 2010 @ 08:39:31 #71
107951 JortK
Immer kwaliteitsposts
pi_80112306
quote:
Op donderdag 8 april 2010 23:50 schreef beertenderrr het volgende:

[..]

waar ga je de fiets voor gebruiken?
Je moet trouwens nog even je PR's invullen in de OP
Op is ingevuld

Ik wil de fiets gebruiken voor lange afstanden fietsen, dus puur voor sport.
  vrijdag 9 april 2010 @ 09:23:23 #72
137929 beertenderrr
Wup Holland Wup
pi_80113192
quote:
Op vrijdag 9 april 2010 08:39 schreef JortK het volgende:

[..]

Op is ingevuld

Ik wil de fiets gebruiken voor lange afstanden fietsen, dus puur voor sport.
ik zou als ik jou was dan gewoon lekker voor de dunne banden gaan, dan ga je veel harder en heb je veel minder weerstand (helemaal met wind tegen)
A "Nederlands restaurant" is a 'contradictio in terminus'.
If it don't matter to you, it don't matter to me
  vrijdag 9 april 2010 @ 09:47:42 #73
107951 JortK
Immer kwaliteitsposts
pi_80113826
quote:
Op vrijdag 9 april 2010 09:23 schreef beertenderrr het volgende:

[..]

ik zou als ik jou was dan gewoon lekker voor de dunne banden gaan, dan ga je veel harder en heb je veel minder weerstand (helemaal met wind tegen)
Tips voor een soort merk?
  vrijdag 9 april 2010 @ 10:30:06 #74
137929 beertenderrr
Wup Holland Wup
pi_80114993
quote:
Op vrijdag 9 april 2010 09:47 schreef JortK het volgende:

[..]

Tips voor een soort merk?
nee niet bepaald. Weet dat cannondale erg hoog aangeschreven staat, maar ik heb er zelf ook niet heel veel verstand van volgens mij kan je trouwens best nette fietsen van marktplaats af vissen voor een mooie prijs. Die uit de winkel zijn altijd zo idioot duur, terwijl een fiets best een tijdje mee kan gaan.


tijd om een stukje te gaan hardlopen, moet mijn best gaan doen om me in te houden. Wil zo graag weer net zo hard lopen als maandag maar ja, zondag wedstrijd dus moet me inhouden. Lastig

[ Bericht 21% gewijzigd door beertenderrr op 09-04-2010 11:55:12 ]
A "Nederlands restaurant" is a 'contradictio in terminus'.
If it don't matter to you, it don't matter to me
  vrijdag 9 april 2010 @ 13:06:10 #75
52187 Woodpecker
One happy bunny
pi_80120472
Zeg, ik krijg de mogelijkheid om als loper mee te doen aan een roparun-team. Heeft iemand hier ervaring mee, en is het geschikt voor een beginnend loper die net een halve marathon kan lopen?
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')