Maddy haalde een 40tal topics, vind je dat ook erger dan deze aanslag op de burgers?quote:Op maandag 5 april 2010 20:05 schreef DelBosque het volgende:
[..]
Wat ik bedoel is dat een incident uit juli 2007 130+ reacties haalt omdat de Amerikanen de daders zijn. Maar 3 zelfmoordaanslagen die nog geen 24 uur geleden zijn gepleegd door terroristen en die het leven hebben gekost aan 42 Irakezen, haalt maar 6 reacties.
Klopt inderdaad, ik zie het nu ookquote:Op maandag 5 april 2010 20:10 schreef franske19 het volgende:
[..]
Vanaf 2:04 zie je vier mannen in beeld, zeker twee van hen hebben een wapen in de hand. Je ziet het zwaaien.
Omdat Amerika een uiterst luxe positie kent: rijk aan heel veel grondstoffen en geen enkele bedreiging. Canada kan het niet (als ze het al zouden willen), Mexico kan het niet (idem) en voor de verdere rest ligt alleen Alaska binnen handbereik van de Russen.quote:Op maandag 5 april 2010 20:08 schreef wesp40 het volgende:
Laten wij maar een leuk feestje houden elke keer een Amerikaanse soldaat neer wordt geknald.
Ik vraag me al enkele maanden af waarom geen enkele land het durft om de VS binnen te vallen.
Het kan makkelijk toch? Vooral als ze zich verenigen in een bond (bijv. Engeland, Frankrijk, en Canada).
Met een paar luchtaanval missies over bepaalde deelstaten krijg je dat teringvolk snel op de knieën.
Dan maar opsplitsen alles wat daar buit te maken valt
Als het zo is zijn dat de beveiligers. Iedereen van de pers loopt daar met beveiliging.quote:
Hebben iets in de hand dat op een wapen lijkt.quote:Op maandag 5 april 2010 20:10 schreef franske19 het volgende:
[..]
Vanaf 2:04 zie je vier mannen in beeld, zeker twee van hen hebben een wapen in de hand. Je ziet het zwaaien.
daarom moeten de landen zich verenigen (bijv canada vanuit het noorden en frankrijk vanuit het noord-oosten)quote:Op maandag 5 april 2010 20:16 schreef Stupendous76 het volgende:
[..]
Omdat Amerika een uiterst luxe positie kent: rijk aan heel veel grondstoffen en geen enkele bedreiging. Canada kan het niet (als ze het al zouden willen), Mexico kan het niet (idem) en voor de verdere rest ligt alleen Alaska binnen handbereik van de Russen.
Wel claimt de VS een extra groot maritiem gebied als 'eigendom', eist ze alle gegevens van vliegverkeer dat over de VS (of door haar geclaimde gebieden) vliegt.
De enige echte oorlogen die ze hebben gekend was hun onafhankelijkheidsstrijd en hun burgeroorlog. Het enige andere wat ze hebben gedaan is andere landen binnenvallen (waar ze dan ook keer op keer behoorlijk goed in falen)
Ik kijk ook naar de feiten. De optelsom is eenduidig: de andere grootmachten zijn dieper gezakt (of nooit hoog gekomen).quote:Op maandag 5 april 2010 19:24 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Nee hoor, ik kijk gewoon naar de feiten. En dan kom je snel af van het idee dat de VS overwegend goed zijn en hun vijand fout.
Geen enkel land is zo kleinschalig en ethisch bewust dat er geen fouten worden gemaakt.quote:Het worden er weer meer, maar als je bewust foltert en moordt dan ben je een schurk, met dito staat.
Mwah, technologische overmacht is vanuit een bepaalde optiek wellicht 'laf'. Maar het verkrijgen van een dergelijk voordeel in een oorlog is de essentie van oorlogvoeren. Het is geen gevecht in een boksring met een scheidsrechter. Als je zoveel sterker dan je vijand bent kun je niet anders dan 'laf' zijn. En natuurlijk generaliseer je weer. Jij hebt net als ik geen flauw idee wie een onderscheiding heeft gekregen en voor wat. Het geheel begrijpen is wederom kinderlijk makkelijk.quote:Ik stel gewoon vast dat het een lafbekkenleger is, ondanks dat ze als helden worden afgeschilderd, is het qua manier van vechten een van de lafste legers ooit.
Slechte zaak natuurlijk. Maar bekijk het eens vanuit een andere hoek: die lekken betreffen voornamelijk de VS (of andere Westerse landen), dat is een zwaar nadeel vergeleken met andere mogendheden die bijvoorbeeld journalisten of dissidenten zonder aarzeling vermoorden of die de bevolking veel minder vrijheid en rechten gunnen.quote:
Dan nog niet, de VS hebben hun verdediging redelijk op orde, al is het maar met oude troep, ze hebben er genoeg van. Ik pleit ook niet voor een inval ofzo, maar hun behoorlijk luxe situatie doet ze niet beseffen dat het er in de rest van de wereld heel erg anders is dan in hun land/hun wereld.quote:Op maandag 5 april 2010 20:20 schreef wesp40 het volgende:
[..]
daarom moeten de landen zich verenigen (bijv canada vanuit het noorden en frankrijk vanuit het noord-oosten)
Als Duitsland en Engeland deelnemen heb je geen enkele land meer voor nodig. Dat is al zo'n supermacht (die 4 landen dan)
Rusland zou ook niet stil bij zitten.
Hoe kunnen die gasten in de heli dat nu weten. Als ik het radio verkeer beluister vind er een vuurgevecht plaats tussen Amerikaanse grondtroepen en een aantal insurgents. Deze filmploeg met een aantal bewakers met wapens wil dit kennelijk filmen. Tja dan kan het zijn dat je beschoten wordt. Tragisch maar geen moord.quote:Op maandag 5 april 2010 20:17 schreef BluesRebel het volgende:
[..]
Als het zo is zijn dat de beveiligers. Iedereen van de pers loopt daar met beveiliging.
(ook lachen over die tank die over een lijk gaat![]()
)
Als het inderdaad zo is dat de VS bijvoorbeeld WikiLeaks plat wilden leggen, dan lijkt mij die vrijheid redelijk discutabel.quote:Op maandag 5 april 2010 20:25 schreef waht het volgende:
[..]
Slechte zaak natuurlijk. Maar bekijk het eens vanuit een andere hoek: die lekken betreffen voornamelijk de VS (of andere Westerse landen), dat is een zwaar nadeel vergeleken met andere mogendheden die bijvoorbeeld journalisten of dissidenten zonder aarzeling vermoorden of die de bevolking veel minder vrijheid en rechten gunnen.
Ik geef je helemaal gelijk als je zegt dat het hier veel beter is dan in andere landen, naar onze maatstaven.quote:Het Westen bestaat uit relatief vrije democratieën. Daarom komen we dit soort dingen te horen. Jonge Chinezen weten niet wat het TIananmen-protest inhoudt, dat krijgen zij gewoon niet te horen. Wij ervaren de vrijheid veel te onbewust, en weten niet dat dit een uitzondering is op de wereld.
Ik zeg niet dat wij dan ook maar een autoritaire dictatuur moeten worden zodat de inlichtingendiensten beter geheimen kunnen beschermen, zo lang je maar bewust bent van het conflict tussen de grote machten der aarde en de uitdagingen die dergelijke overheidsinstanties hebben. Want laten we eerlijk zijn, de vrijheid die we hebben is géén door God gegeven recht, maar een vergaard recht dat we tegen buitenlandse en binnenlandse vijanden moeten beschermen.
Ik geloof er geen bal van dat de VS sterk genoeg is om zo'n aanval af te wenden zonder dat er degelijke schade ontstaat. Misschien tientallen jaren geleden maar vergeet niet hun verzwakte economische positie.quote:Op maandag 5 april 2010 20:25 schreef Stupendous76 het volgende:
[..]
Dan nog niet, de VS hebben hun verdediging redelijk op orde, al is het maar met oude troep, ze hebben er genoeg van. Ik pleit ook niet voor een inval ofzo, maar hun behoorlijk luxe situatie doet ze niet beseffen dat het er in de rest van de wereld heel erg anders is dan in hun land/hun wereld.
Waardoor ze bijvoorbeeld Irak binnengevallen zijn en het vreemd vinden dat er dan lijkenzakken terugkomen in plaats van bedankkaartjes.
Als militair kan je dat ook niet, blijkt uit deze video.quote:Op maandag 5 april 2010 20:30 schreef franske19 het volgende:
[..]
Je kan als burger gewoon niet oordelen over dingen waar je geen verstand van hebt. Als jij in een dagelijkse strijd verwikkeld bent met een stel gewetenloze figuren die mannen, vrouwen en kinderen executeren, opblazen of als menselijk schild gebruiken dan ga je vanzelf anders reageren op bepaalde dingen. Zo zit de mens nu eenmaal in elkaar, het is een vorm van zelfbescherming.
[..]
WikiLeaks zou ook moeten blijven in mijn ogen. Idealiter zouden ze ook gelekte documenten uit andere oorden publiceren maar dat zal waarschijnlijk niet gebeuren.quote:Op maandag 5 april 2010 20:35 schreef Stupendous76 het volgende:
[..]
Als het inderdaad zo is dat de VS bijvoorbeeld WikiLeaks plat wilden leggen, dan lijkt mij die vrijheid redelijk discutabel.
Overigens hoop ik dat de Amerikaanse militairen die dit gelekt hebben niet gepakt worden, want zo heel vrij blijkt dat land dan toch niet zo te zijn.
Overheden hebben inderdaad de neiging om vrijheden te beperken. Dat is een van de binnenlandse vijanden van vrijheid waar ik het over had.quote:Ik geef je helemaal gelijk als je zegt dat het hier veel beter is dan in andere landen, naar onze maatstaven.
Aan de andere kant: sinds een aantal jaar is voor mij duidelijk geworden dat het enkel schijn is. Wat wij (ik neem aan ook jij) onder vrijheid verstaan is echt niet hetzelfde als onze regeringen/overheden daar van vinden.
Sterker nog: sinds een aantal jaren zijn er diverse ontwikkelingen om datgene wat als vrijheid wordt gezien op zijn minst te controleren (waarvan internet natuurlijk een perfect voorbeeld is)
Nog dieper ja.quote:Op maandag 5 april 2010 20:25 schreef waht het volgende:
Ik kijk ook naar de feiten. De optelsom is eenduidig: de andere grootmachten zijn dieper gezakt (of nooit hoog gekomen).
Daarom zei ik ook respecteren. Respect voor de mensenrechten is al verondersteld bij het begrip fouten. Als je ze niet respecteert zijn elektroden op de genitaliën, gebruik van honden, naar landen met martelkamers verslepen en het doodschieten van journalisten ook geen fouten. Dat waren het bij de VS dan ook niet.quote:Geen enkel land is zo kleinschalig en ethisch bewust dat er geen fouten worden gemaakt.
Wat het zo'n laf leger maakt is dat ze met die technische superioriteit kiezen voor nul komma nul risico op het sneuvelen van Amerikaanse militairen, ten koste van vele burgerslachtoffers. Neem de wegversperringen, daar is het schieten bij de lichtstmogelijke twijfel. En dat zet dan weer kwaad bloed, waardoor je dan nog weer voorzichtiger moet zijn. Met wat meer moed kun je heel veel onschuldigen heel laten, net als in de video. Hun lafheid is dus medeoorzaak van het falen. Naast ordinaire kwaadaardigheid, die was er ook.quote:Mwah, technologische overmacht is vanuit een bepaalde optiek wellicht 'laf'. Maar het verkrijgen van een dergelijk voordeel in een oorlog is de essentie van oorlogvoeren. Het is geen gevecht in een boksring met een scheidsrechter. Als je zoveel sterker dan je vijand bent kun je niet anders dan 'laf' zijn. En natuurlijk generaliseer je weer. Jij hebt net als ik geen flauw idee wie een onderscheiding heeft gekregen en voor wat. Het geheel begrijpen is wederom kinderlijk makkelijk.
Nee hoor, het is gewoon onderdeel van de oorlogsmarketing. Die moest verkocht worden, en dan moet je het als een heldhaftig en goedwillend Amerikaans leger voorstellen, en niet de laffe en kwaadaardige moordmachine op rooftocht die het eigenlijk was.quote:Slechte zaak natuurlijk. Maar bekijk het eens vanuit een andere hoek: die lekken betreffen voornamelijk de VS (of andere Westerse landen), dat is een zwaar nadeel vergeleken met andere mogendheden die bijvoorbeeld journalisten of dissidenten zonder aarzeling vermoorden of die de bevolking veel minder vrijheid en rechten gunnen.
Slechts voor een klein deel met je eens.quote:Op maandag 5 april 2010 20:46 schreef waht het volgende:
[..]
Overheden hebben inderdaad de neiging om vrijheden te beperken. Dat is een van de binnenlandse vijanden van vrijheid waar ik het over had.
Het dilemma is dat overheden geheime activiteiten moeten ondernemen om weerstand te bieden tegen de dictatoriale regimes in deze wereld. Een transparante overheid is een prachtig iets, maar als de overheid voor ons, de burgers, transparant is, is de overheid dat ook voor vijanden.
Akkoord. Respect voor de rechten van de mens ontbreken inderdaad. De VS hebben in de strijd tegen het vermeende kwaad steeds meer eigenschappen van het kwaad overgenomen.quote:Op maandag 5 april 2010 20:54 schreef Weltschmerz het volgende:
Daarom zei ik ook respecteren. Respect voor de mensenrechten is al verondersteld bij het begrip fouten. Als je ze niet respecteert zijn elektroden op de genitaliën, gebruik van honden, naar landen met martelkamers verslepen en het doodschieten van journalisten ook geen fouten. Dat waren het bij de VS dan ook niet.
De situatie van nu is het gevolg van de grove misvattingen aan de zijde van de politici die de oorlog hebben ontworpen en verkocht. Dat kan je de individuele soldaat niet aanrekenen. Het is niet makkelijk om kwaadaardigheid te bestrijden met goedheid. Zeker niet als je over een wapen beschikt.quote:Wat het zo'n laf leger maakt is dat ze met die technische superioriteit kiezen voor nul komma nul risico op het sneuvelen van Amerikaanse militairen, ten koste van vele burgerslachtoffers. Neem de wegversperringen, daar is het schieten bij de lichtstmogelijke twijfel. En dat zet dan weer kwaad bloed, waardoor je dan nog weer voorzichtiger moet zijn. Met wat meer moed kun je heel veel onschuldigen heel laten, net als in de video. Hun lafheid is dus medeoorzaak van het falen. Naast ordinaire kwaadaardigheid, die was er ook.
Dat is lichtelijk overdreven.quote:Nee hoor, het is gewoon onderdeel van de oorlogsmarketing. Die moest verkocht worden, en dan moet je het als een heldhaftig en goedwillend Amerikaans leger voorstellen, en niet de laffe en kwaadaardige moordmachine op rooftocht die het eigenlijk was.
Er móet geen vijand zijn, maar er ís een vijand.quote:Op maandag 5 april 2010 21:16 schreef Stupendous76 het volgende:
[..]
Slechts voor een klein deel met je eens.
Het hele idee dat er een vijand moet zijn die bestreden moet worden geeft al aan hoe ver het is.
Het is gewoon een moordpartij en de schutters verdienen het voor de krijgsraad te komen. Hier zijn geen excuses voor mogelijkquote:Op maandag 5 april 2010 21:18 schreef baba117 het volgende:
Hoe walgelijk het filmpje ook is ik vraag me af hoe ik zou reageren als piloot of schutter. Je weet niet of meneer de schieter zijn beste vriend dood een vliegtuig in heeft gedragen. Schieten op een burger busje die een gewonde helpt gaat dan weer VEEL te ver. Als iemand over een lijk heenrijd gaan lachen ook. Als het voorval daarna door officieren die NIET in een gevechtssituatie zijn in de doofpot word gedaan... Echt triest dit.
Ja, in den haag. Mits geen amerikanen want dan mogen ze ons binnenvallen. Denk dat amerika dit soort dingen ook beter intern kan regelen. Ze hebben zowiezo een stuk meer ervaring met oorlog.quote:Op maandag 5 april 2010 21:32 schreef LXIV het volgende:
[..]
Het is gewoon een moordpartij en de schutters verdienen het voor de krijgsraad te komen. Hier zijn geen excuses voor mogelijk
In Den Haag zal dit toch nooit gebeuren, daar worden enkel onze tegenstanders berecht.quote:Op maandag 5 april 2010 21:38 schreef klotefokker het volgende:
[..]
Ja, in den haag. Mits geen amerikanen want dan mogen ze ons binnenvallen. Denk dat amerika dit soort dingen ook beter intern kan regelen. Ze hebben zowiezo een stuk meer ervaring met oorlog.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |