Je bedoelt de rode curve? Die gaat naar 393 bij 0%. Het is maar een benadering die zou kloppen als de rechte lijnen in het plaatje ervoor daadwerkelijk recht zouden zijn.quote:Op maandag 5 april 2010 01:04 schreef dvr het volgende:
[..]
Frappant dat het aantal dagen met 0% rendement naar oneindig neigt. We hadden dit forum wel Ledigheid & Windhandel kunnen noemen.
In het verleden weleens naar dat soort dingen gekeken maar daar zit niet veel in. Je vindt wel een constante positieve verwachting van 0,03% (omdat buy&hold werkt).quote:Op maandag 5 april 2010 01:09 schreef dvr het volgende:
SeLang, heb je weleens een grafiek gedraaid van het percentage winstgevende dagen dat valt na 1, 2, 3, etc. voorgaande winstgevende dagen? Zo van: als de vorige twee dagen positief waren, is 55% van de daaropvolgende dagen dat ook?
Waar het me om ging is dat het geen normaalverdeling is. En dat is in dit bereik al overduidelijk. Dat exponentiele verband blijft aardig opgaan, ook voor een grotere range. Al wordt het dan wel noisy omdat je bijna geen samples hebt.quote:Op maandag 5 april 2010 00:31 schreef Mendeljev het volgende:
Btw, wat voor gay grafiekjes zijn dat als je alleen binnen een beperkt bereik een verdeling wilt zien. Het gaat toch juist om de tail? Het middenstuk kun je wel met alles goed benaderen.
Goed om het bij te houden. Ik zal verder geen commentaar leverenquote:Op maandag 5 april 2010 01:27 schreef sitting_elfling het volgende:
[ afbeelding ]
Zoals je ziet alles behalve perfect. Vooral week 6-7 was kiele kiele met 100% er af binnen een week. (meer 1 dag 2 verkeerde trades) Ik heb het eens gecorreleerd aan de frequentie trades die ik doe. En dat liep bijna 1 op 1
Deze 10-jarige rente, is dat de rente op Amerikaanse staatsobligaties ? En waar zie jij deze rentestanden als ik vragen mag ?quote:Op maandag 5 april 2010 12:47 schreef piepeloi55 het volgende:
De 10-jarige rente in de VS heeft inmiddels de pigs (op griekenland na) en de UK ingehaald.
http://www.bloomberg.com/markets/rates/index.htmlquote:Op maandag 5 april 2010 14:10 schreef RobertKunath het volgende:
[..]
Deze 10-jarige rente, is dat de rente op Amerikaanse staatsobligaties ? En waar zie jij deze rentestanden als ik vragen mag ?
Ja, de actuele rente op 10-jarige staatsobligaties. Nu de FED (gedeeltelijk) is gestopt met het pimpen (lees: drukken van de rente) krijgt de lange rente weer een meer natuurlijk evenwicht in de markt. Geld van gemonitariseerde schuldpapier vluchtte grotendeels in staatsobligaties, wat de rente drukte. Dat is nu afgelopen en het is niet meer dan logisch als een deel van die cash in staatsobligaties nu langzaamaan terug vlucht in de andere schuldpapieren.quote:Op maandag 5 april 2010 14:10 schreef RobertKunath het volgende:
Deze 10-jarige rente, is dat de rente op Amerikaanse staatsobligaties ? En waar zie jij deze rentestanden als ik vragen mag ?
1/4 short.. puts aex dus kan niks doen.quote:Op maandag 5 april 2010 17:01 schreef sitting_elfling het volgende:
Vraag me af of ik de longs voor vandaag de deur uit moet doen. Ik zit knetterhard long (gebruikt margin van 52% op het moment) en het gaat op het moment vrij aardig. Ik kan me haast niet voorstellen dat Europa morgen niet groen opent gezien de futures van de Amerikaanse beurzen vandaag en het goede huizencijfer vandaag. Ik neig te aimen naar een verdubbeling van de winst van vandaag. Zitten er nog meer mensen short of long op het moment?
Ik kijk het nog even aan tot sluiting van WS. Mijn termijn is inderdaad vrij kort. Op het moment dat het nu flink naar beneden gaat gooi ik ze er uit. Maar heb zo'n vaag vermoeden dat we morgen wel eens een leuke opening kunnen krijgen.quote:Op maandag 5 april 2010 17:21 schreef richbitch het volgende:
[..]
1/4 short.. puts aex dus kan niks doen.
wel iets langere termijn kijk ik denk ik dan jij
Ik neem aan dat je denkt te willen profiteren van een 'gap' tussen de open beurzen in Amerika en de gesloten beurzen van Europa. Jammer genoeg werkt het zo nietquote:Op maandag 5 april 2010 17:12 schreef tony_clifton- het volgende:
Is er eigenlijk nog een mogelijkheid om long te gaan op de Europese beurzen voor morgen? Waarschijnlijk niet voor opening? (aandelen/Turbo's/opties)
Het ziet er nu allemaal rooskleurig uit. Goede banen cijfers en home sales in de VS, dow jones richting 11.000. Als dat aardbevinkje in California van gisteravond geen voorbode van een grote knal was, kan er weinig misgaan.quote:Op maandag 5 april 2010 17:01 schreef sitting_elfling het volgende:
Vraag me af of ik de longs voor vandaag de deur uit moet doen. Ik zit knetterhard long (gebruikt margin van 52% op het moment) en het gaat op het moment vrij aardig.
Natuurlijk zegt de FED dat ze geen geld gaan drukken, want dan is het spel meteen over en uit. Maar als je kijkt hoe de Amerikaanse overheid zijn nog steeds snel oplopende tekorten dan wel moet financieren, ben je ook gauw klaar. Het buitenland kan of wil ze niet meer financieren, zodat de burgers het zelf zullen moeten gaan opbrengen, maar veel van die burgers zitten al financieel in de knoei door de werkloosheid, ingestorte huizenprijzen en torenhoge schulden. Als de overheid gaat bezuinigen of de lasten gaat verzwaren, worden die problemen alleen maar erger. En het maatschappelijke draagvlak voor lastenverzwaringen is flinterdun, er heerst nu al een grote en potentieel gewelddadige tweespalt in het land.quote:Op maandag 5 april 2010 15:19 schreef piepeloi55 het volgende:
De FED zal in de toekomst zijn imago dus moeten oppoetsen en strenger monetair beleid volgen om de 'inflation expectations' laag te houden. Ze geven aan dit in de toekomst te zullen doen en tonen ook steeds meer kritiek op de regering, om het begrotingstekort op orde te brengen. Waarbij de FED onder ede talloze keren heeft verzekert nooit en ten nimmer staatsobligaties te zullen monitariseren, hoe moeilijk het ok zal worden om te bezuinigen en/of herfinacieren e.d. (helaas voor de goudbezitters).
ja, iemand heeft zelfs een aangepaste versie gemaakt en verkoopt deze. de logica van TTT klopt wel maar ik vind wel dat er behoorlijk veel aannames worden gemaakt. bijv. dat er constant wordt gemanipuleerd op de markten. dat kan je wel zeggen maar waar is je bewijs?quote:Op maandag 5 april 2010 13:23 schreef Zure_Pruim het volgende:
Zijn er hier mensen die zich hebben verdiept in de Taypor Trading Technique? Een mechanische trading methode met een waslijst aan regels.
Ik moet het ooit lezen.
Dacht ik alquote:Op maandag 5 april 2010 17:32 schreef sitting_elfling het volgende:
Ik neem aan dat je denkt te willen profiteren van een 'gap' tussen de open beurzen in Amerika en de gesloten beurzen van Europa. Jammer genoeg werkt het zo nietEn je kunt al wel futures van Europese beurzen kopen maar die staat natuurlijk ook al hoger dan afgelopen vrijdag.
Ik hou het nog even aan. Ik ben het volledig met je eens. Elk negatief nieuws wordt keihard weggedrukt en elk positief nieuwtje wordt omarmd. En het voordeel dat dat allemaal nog niet echt ingeprijsd is in de Nederlandse beurs. Ben echt benieuwd hoe die straks gaat reageren. Al denk ik wel dat we weer te hard van stapel lopen en het wachten is tot een correctie. Ik betwijfel alleen dat die correctie vrij stevig zal zijn. Misschien kan een slecht kwartaal periode weer de beurzen wat rechttrekken.quote:Op maandag 5 april 2010 17:36 schreef dvr het volgende:
[..]
Het ziet er nu allemaal rooskleurig uit. Goede banen cijfers en home sales in de VS, dow jones richting 11.000. Als dat aardbevinkje in California van gisteravond geen voorbode van een grote knal was, kan er weinig misgaan.
Je wou je portfolio toch op de schop nemen? Al iets van terecht gekomen?quote:Op maandag 5 april 2010 17:42 schreef tony_clifton- het volgende:
[..]
Dacht ik al
Achja. Zeer gefrustreerd nu, ben zowaar door de voornaamste indexen voorbijgestoken![]()
.
Welke TA?quote:Op maandag 5 april 2010 17:39 schreef deenigeechteTS het volgende:
[..]
ik zit ook long maar gooi ze eruit na vandaag, of als we de 1190 raken voor S&P. Volgens technische analyse moeten we dat getal vandaag bereiken.
Ik geloof niet zo in die monetarisatie verhalen en de FED toont naar mijn inziens een zeer degelijke kennis van zaken te hebben met hun beleid, hoewel ik in het begin van al dat pimpen ook zeer kritisch was. Dat er (steeds meer) inflatie-roepers zijn, toont in mijn ogen meer dan genoeg aan dat de FED geen enkele kans van de markt krijgt om te monetariseren, zelfs al zouden ze het willen. Amerika zal dan ook flink moeten bezuinigen en defaulten op toekomstige verplichtingen aan het volk. Die depressie komt er alsnog, zover die er nog niet is.quote:Op maandag 5 april 2010 17:37 schreef dvr het volgende:
Natuurlijk zegt de FED dat ze geen geld gaan drukken, want dan is het spel meteen over en uit. Maar als je kijkt hoe de Amerikaanse overheid zijn nog steeds snel oplopende tekorten dan wel moet financieren, ben je ook gauw klaar. Het buitenland kan of wil ze niet meer financieren, zodat de burgers het zelf zullen moeten gaan opbrengen, maar veel van die burgers zitten al financieel in de knoei door de werkloosheid, ingestorte huizenprijzen en torenhoge schulden. Als de overheid gaat bezuinigen of de lasten gaat verzwaren, worden die problemen alleen maar erger. En het maatschappelijke draagvlak voor lastenverzwaringen is flinterdun, er heerst nu al een grote en potentieel gewelddadige tweespalt in het land.
Dat betwijfel ik ten zeerste, op een speculatieve spike na. De Amerikaanse staatsschuld is dan relatief gezien nog niet zo enorm groot, maar de absolute bedragen die nodig zijn om te financieren/herfinancieren zijn dat wel + een enorm begrotingstekort dat ook geen vertrouwen in de toekomst geeft aan de markt. Uiteindelijk gaat het in depressionaire omstandigheden om vermogensbehoud en cash zoekt dan de veiligst mogelijke belegging. Gezien de onevenwichtigheden in de VS, zullen ze ook een van de zwaarste depressies moeten doorstaan. Ook als de depressie elders iets eerder begint (meestal gaat dat ongeveer gelijktijdig) zal de VS daar geen gare bij spinnen op termijn.quote:m.i. is Amerika's enige hoop dat de rest van de wereld, met name Europa, eerder in een diepe economische depressie wegzakt. Dan zal het spaargeld / investeringskapitaal naar Amerika vluchten en daarmee de Amerikaanse tekorten blijven financieren -- vandaar het Amerikaanse gehamer op een 'strong dollar' en op de problemen van de Europese 'PIGS'.
Apple kopen? Dat verbaast mijquote:Op maandag 5 april 2010 18:03 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Je wou je portfolio toch op de schop nemen? Al iets van terecht gekomen?Mijn (aandelen) portfolio doet op het moment ook vrij weinig maar ze gaan ook niet keihard onderuit. Zit er dus over na te denken om tegen mijn principe in maar 1 of 2 typische 1:1 aandelen met de beurs aan te schaffen. Apple bijvoorbeeld.
[..]
Welke TA?
Natuurlijk weet niemand hoe het straks gaat lopen en dat hangt ook van allerlei onvoorspelbare factoren af. Om maar iets te noemen: stel dat we daadwerkelijk dicht bij "peak oil" zitten. Dan wil straks opeens iedereen een zo sterk mogelijke munt hebben, precies omgekeerd van wat we nu zien. Dit is maar een voorbeeldje hoor, om even aan te geven hoe het spel plotseling kan veranderen door onvoorziene (externe) omstandigheden.quote:Op maandag 5 april 2010 17:37 schreef dvr het volgende:
[..]
Natuurlijk zegt de FED dat ze geen geld gaan drukken, want dan is het spel meteen over en uit. Maar als je kijkt hoe de Amerikaanse overheid zijn nog steeds snel oplopende tekorten dan wel moet financieren, ben je ook gauw klaar.
Sja. Eigenlijk heb je ook wel gelijk. AAPL volgt de beurs natuurlijk niet heel erg sterkquote:Op maandag 5 april 2010 18:15 schreef tony_clifton- het volgende:
[..]
Apple kopen? Dat verbaast mijMet mijn nul achtergrond zie ik al overal alarmbellen enz
. Maar 't kan idd wel wat opleveren.
Bezuinigingen zie ik Amerika nog niet snel doenquote:Op maandag 5 april 2010 18:18 schreef SeLang het volgende:
[quote]
Wat kan men dan wel doen? Ik denk dat men niet gaat ontkomen aan enorme bezuinigingen (=deflatoir) en ik denk dat pensioenfondsen e.d. verplicht zullen worden om een bepaald percentage van de ingelegde gelden in US-Treasuries te beleggen. Ik zie eigenlijk geen andere opties dan dit soort maatregelen.
Oud plaatje, maar het geeft een aardig beeld wie wat heeft. Hou er rekening mee dat het grootste deel van het blauwe gedeelte ("Intragovernmental holdings") geen marketable debt is maar gewoon de (ongefinancierde) beloften van de overheid wat betreft pensioenen, medicare etc. Dat is natuurlijk ook een schuld van de overheid, maar niet in de zin van dat dat Treasuries vertegenwoordigt. Het is een gat waarvoor over een aantal jaren extra Treasuries moeten worden uitgegeven. De FED heeft maar $800B ofzo aan Treasuries.quote:Op maandag 5 april 2010 18:30 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Bezuinigingen zie ik Amerika nog niet snel doenmaar volgens mij beleggen pensioenfondsen al redelijk (of steeds meer) in de treasuries toch?. Kan daar zo een bericht niet meer over terug vinden, had daar namelijk wat over gelezen.
Van dit soort berichten word ik juist altijd heel bearish.quote:Op maandag 5 april 2010 18:58 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
India zit trouwens in overdrive.
Beurs naar een tweejaars hoogtepunt
Massaal werven (agressief) van nieuw personeel
Bharti Airtel doet vrolijk met twee vingers in de neus een overname van $ 10 mrd (gestructureerd via Nederland trouwens)
Ik zie om mij heen op het werk mensen alleen maar beursorders invoeren (en ik werk niet op de dealing room)
Vandaag is een appartment in Mumbai voor een recordbedrag verkocht, en da's landelijk nieuws (voor de liefhebber 1.08 mln rupee / square foot is circa 16.000 euro per m2)
Er is geen glinstertje slecht nieuws in de financiele pers te lezen.
Infaltie is inmiddels overigens ruim boven de 10%
Wat nou crisis?
Hier in Nederland valt dat toch allemaal nog wel mee. Denk eerder dat het 1996 is. De vooravond van een mooie, langdurige ralley.quote:Op maandag 5 april 2010 19:03 schreef SeLang het volgende:
Ik waan me weer in het jaar 2000. Deja-vu all over...
Dit bedoel ik dus. Dat dacht toen ook iedereen.quote:Op maandag 5 april 2010 19:05 schreef LXIV het volgende:
[..]
Hier in Nederland valt dat toch allemaal nog wel mee. Denk eerder dat het 1996 is. De vooravond van een mooie, langdurige ralley.
Dat kan, maar dan moet je wel kopers hebben voor lange maturities. Dan moet de yield omhoog want je moet concurreren met andere beleggingscatagorieen zoals aandelen, onroerend goed, etc. De Treasury gaat de komende jaren een groot belang hebben bij een crisis op de aandelenmarktquote:Op maandag 5 april 2010 19:06 schreef Mendeljev het volgende:
Kunnen de kortlopende treasuries niet meer uitgegeven worden zodat de average maturity toeneemt? Hoe onrealistisch is dat scenario?
hoe kan dat nou, mr. efficiente markt?quote:Op maandag 5 april 2010 19:02 schreef LXIV het volgende:
[..]
Van dit soort berichten word ik juist altijd heel bearish.
Yup, morgen vast een nieuwe high op AEX.quote:Op maandag 5 april 2010 19:30 schreef sitting_elfling het volgende:
Ook een 52wk high op de Amerikaanse beurzen
Dat is de emotie. Rationeel ga ik uit van de EMH, emotioneel denk ik er soms anders over en soms handel ik er zelfs naar!quote:Op maandag 5 april 2010 19:16 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
hoe kan dat nou, mr. efficiente markt?
Wat zei die Pimco-baas ook weer, vanaf 4,25% moet je oppassen want dan kon de bondmarket weleens in een vrije val komen?quote:Op maandag 5 april 2010 19:27 schreef SeLang het volgende:
De high van vandaag tot nu toe (10yr Treasury): 4,007%
'quote:Op dinsdag 6 april 2010 00:01 schreef ujjain het volgende:
Na zoveel hectiek is iedereen ook ingesteld van... we zullen weer een keer naar 600/700 komen en daar wil ik van meeprofiteren, maar ze zijn ook doodsbang dat er weer een crash is, het zou zomaar kunnen en dat effect zou alleen maar versterkt worden door de grote verliezen die in het verleden al zijn geleden.
Deutsche Bank 2006-2010 is gewoon factor 5 minder waard geworden en weer factor 5 meer waard geworden. Mensen zijn heel angstig, maar willen ook heel graag de opwaartse trend meepikken. Zou dat niet ervoor zorgen dat nu steeds meer mensen bijleggen en bij een daling van 5% nog eens een grote groep mensen geld van de beurs haalt of short gaat?
Je moet altijd kopen wat een tijdje op sell staat.quote:Op dinsdag 6 april 2010 00:38 schreef ujjain het volgende:
Ja, ik was al aan het kijken naar beleggingsadvies. Deutsche bank was 4x buy, 2x hold.
Maar ING (iirc) was 2x buy, 2x sell, 1x hold. Dat is dan weer tegenstrijdig
SeLang, je roept al een hele tijd dat het slecht gaat en dat aandelen te duur zijn. De beurs oordeelt anders.quote:Op maandag 5 april 2010 19:07 schreef SeLang het volgende:
[..]
Dit bedoel ik dus. Dat dacht toen ook iedereen.
Ik weet het niet hoor. Die flikkers bij de grote zaken hebben eerst weer een moeder aller short pogingen gedaan rond 9 uur om mensen die long zaten zoals mij een vinger op te steken (quote:
Nicequote:Op dinsdag 6 april 2010 10:13 schreef sitting_elfling het volgende:
Geely doet het ook niet onaardig met zn 7.5% erbij vandaag
Exact, bedankt voor de heldere uitleg. Als men al inflatie zal creeren zal een devaluatie meer waarschijnlijker zijn.quote:Op maandag 5 april 2010 18:18 schreef SeLang het volgende:
[..]
Natuurlijk weet niemand hoe het straks gaat lopen en dat hangt ook van allerlei onvoorspelbare factoren af. Om maar iets te noemen: stel dat we daadwerkelijk dicht bij "peak oil" zitten. Dan wil straks opeens iedereen een zo sterk mogelijke munt hebben, precies omgekeerd van wat we nu zien. Dit is maar een voorbeeldje hoor, om even aan te geven hoe het spel plotseling kan veranderen door onvoorziene (externe) omstandigheden.
Maar uitgaande van de huidige situatie lijkt me het uitlokken van een hoge inflatie (als dat al zou lukken...) onwaarschijnlijk om de volgende reden:
[ afbeelding ]
Met een gemiddelde maturity van iets meer dan 4 jaar moeten er dus vele $T worden doorgerold en daar bovenop komen dan eens gemiddeld $1T per jaar extra tekorten die moeten worden gefinancierd. Elke poging om die schulden weg te inflateren zal leiden tot veel hogere rente en dat wordt al snel onbetaalbaar. Kortom, ik denk dat de overheid die inflatie mogelijkheid helemaal niet heeft, ook al denkt bijna iedereen van wel.
Dit is een groot verschil met vlak na de oorlog toen men een grote staatsschuld ( >100% van GDP ten gevolge van de oorlog) wel met succes heeft weten weg te inflateren, want:
1) Vlak na de oorlog was de gemiddelde maturity 10 jaar ofzo.
2) Het budget was min of meer in balans met af en toe zelfs overschotten, in plaats van compleet out of control zoals nu.
[ afbeelding ]
Er kwam dus weinig of geen nieuwe schuld bij terwijl de bestaande schuld voor lange tijd "vast" zat. Dus de overheid had toen de mogelijkheid om houders van Treasuries straffeloos te naaien met hoge inflatie. Nu gaat dat niet meer lukken zonder het eigen graf te graven.
Daarom ben ik het ook pertinent oneens met al die mensen die de hoge tekorten en schulden op dit moment wegwuiven door te zeggen dat de schulden (als % van GDP) weleens hoger zijn geweest.
Wat kan men dan wel doen? Ik denk dat men niet gaat ontkomen aan enorme bezuinigingen (=deflatoir) en ik denk dat pensioenfondsen e.d. verplicht zullen worden om een bepaald percentage van de ingelegde gelden in US-Treasuries te beleggen. Ik zie eigenlijk geen andere opties dan dit soort maatregelen.
Geeft een shortsqueeze niet een spike omhoog ipv omlaag?quote:Op dinsdag 6 april 2010 10:13 schreef sitting_elfling het volgende:
Check die shortsqueeze even van 25 punten in een minuutje tijd toen de beurs open ging om 8 uur. Ik durf te wedden dat een boel mensen daar flink door heen zijn geknaldEikels
![]()
[ afbeelding ]
quote:Op dinsdag 6 april 2010 10:48 schreef Arcee het volgende:
[..]
Geeft een shortsqueeze niet een spike omhoog ipv omlaag?
Is het eigenlijk toegestaan een aandeel te downgraden om zelf goedkoop in te kopen?quote:Op dinsdag 6 april 2010 00:52 schreef LXIV het volgende:
[..]
Je moet altijd kopen wat een tijdje op sell staat.
Staat het allemaal op buy, dan gaat de koers iig niet meer stijgen op grond van adviesverhogingen. Ieder advies is dan negatief (muv hogere koersdoelen).
Koop je iets wat op sell, sell, sell, sell, sell, staat, dan zit alle ellende tenminste in de koers en kan het enkel nog beter gaan.
Zo handel ik tenminste!
Na een lang en saai Paasweekend, toch nog een reactie op het bovenstaande.quote:Op donderdag 1 april 2010 15:24 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Hmm. Obligaties en galapagos. Het lijkt me dat je dan een relatief hoog (te hoog?) percentage in Galapagos hebt zitten. Gezien het aandeel is dat toch enigszins wat risico vol niet waar? Ik probeer niet meer dan 5% van het kapitaal in 1 aandeel te gooien.
5AB is weer bezig op z'n 5AB'squote:Op dinsdag 6 april 2010 10:52 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Je hebt inderdaad gelijk
Ik was even in de war met snelle drop naar beneden. Dus noemde het "short" squeeze. Maar de beurs is sindsdien wel weer lekker omhoog geknald. Alles staat knetter groen in de portfolio
Oke! Zo hanteer ik het zelf ook een beetje. Jammer dat Galapagos het op dit moment niet erg aardig doet.quote:Op dinsdag 6 april 2010 11:28 schreef Lemans24 het volgende:
[..]
Na een lang en saai Paasweekend, toch nog een reactie op het bovenstaande.
Ik probeer het percentage per aandeel ook laag te houden, veel meer dan 5% zit er niet in Galapagos. Al zou ik de grens in de praktijk op 10% leggen, ivm een relatief klein kapitaal. Het percentage aan obligaties is natuurlijk veel groter (bijna 45%)
Alle chinese aandelen vertonen weer spuit11 gedrag. +6 +7 +10. Werd ook wel weer eens tijd na dat zijwaartse geleuter van afgelopen 2 week. 5AB moet eigenlijk boven de 35 sluiten om eindelijk weer eens wat extra kracht door te zetten omhoog.quote:
Als je verlangt naar een aantal jaartjes brommen in de gevangenis wel jaquote:Op dinsdag 6 april 2010 11:05 schreef JimmyJames het volgende:
[..]
Is het eigenlijk toegestaan een aandeel te downgraden om zelf goedkoop in te kopen?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |