Zeg dan niet dat het beter is om het niet te vertellen, als je mijn verhaal goed gelezen hebt.quote:Op maandag 29 maart 2010 15:39 schreef Krullehoofd het volgende:
[..]
Ook ik heb al gezegd in een eerdere post dat ik vreemdgaan niet goed vind. Ik wil het dan ook absoluut niet goed praten. Afspraak of geen afspraak, ik vind vreemdgaan niet goed.
Als je de situatie onder controle hebt is dat natuurlijk een stuk makkelijker dan het kiezen voor eerlijkheid waarbij je de controle loslaat en onzeker (angstig) bent voor/van de uitkomst. Wel egoïsme dus.quote:Op maandag 29 maart 2010 15:40 schreef klaagbaas het volgende:
[..]
Ja de stress van het in controle houden heb je nog ja...dat zou je jezelf niet aandoen als pure egoïst. Geen egoïsme dus.
Egoistisch is alles echt verwoesten door een stomme fout. Een fout kun je herstellen en daar leer je van. Iedereen maakt fouten. Indien het niet nodig is om te vertellen en je weet dat je door wilt gaan met je partner zou ik ook niets vertellen. Waarom zou je de wereld van je partner om zee willen helpen als er dan toch niets veranderd. Leer van je fouten, en als je je schuldig voelt dan zul je misschien ook meer je best doen voor haar.quote:Op maandag 29 maart 2010 15:33 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Nee, want je voorkomt een relatiebreuk en hebt alles in zekere zin nog onder controle, egoïsme dus.
Of niet, natuurlijk.quote:Op maandag 29 maart 2010 15:49 schreef Nietgek het volgende:
[..]
Egoistisch is alles echt verwoesten door een stomme fout.
Wie zegt dat er niets verandert?quote:Een fout kun je herstellen en daar leer je van. Iedereen maakt fouten. Indien het niet nodig is om te vertellen en je weet dat je door wilt gaan met je partner zou ik ook niets vertellen. Waarom zou je de wereld van je partner om zee willen helpen als er dan toch niets veranderd.
quote:Leer van je fouten, en als je je schuldig voelt dan zul je misschien ook meer je best doen voor haar.
Ja want egoïsme is alleen maar kiezen voor het makkelijke, ook als dat niet in je eigenbelang isquote:Op maandag 29 maart 2010 15:49 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Als je de situatie onder controle hebt is dat natuurlijk een stuk makkelijker dan het kiezen voor eerlijkheid waarbij je de controle loslaat en onzeker (angstig) bent voor/van de uitkomst. Wel egoïsme dus.
Nee, juist andersom. Je weet dan wat je bijna kwijt was. Zie het als een wake up call. Je weet als je het nogmaals verkloot je alles echt kwijt bent.quote:Op maandag 29 maart 2010 15:53 schreef Xa1pt het volgende:
Als je je schuldig voelt kan dat bijna alleen maar negatieve gevolgen voor je relatie in petto hebben. Want afstand, enzo.
Ik heb jouw verhaal goed gelezen. Maar jij de mijne niet. Ik praat vreemdgaan niet goed. Zoals ik eerder heb gezegd in een post, je moet een keuze maken, wil je verder met je partner dan zou opbiechten geen goede keuze zijn, wil je een breuk forceren dan is opbiechten wel een goede keuze. Zoals het hier geformuleerd wordt, in het geval van verder gaan met je partner, zou ik ervoor kiezen om het niet te zeggen. Ik kies voor mijn eigen geluk en dat is dan die relatie met mijn huidige vriendin.quote:Op maandag 29 maart 2010 15:43 schreef Fes1-2 het volgende:
[..]
Zeg dan niet dat het beter is om het niet te vertellen, als je mijn verhaal goed gelezen hebt.
Zullen we de definitie van egoïsme concretiseren ?quote:Op maandag 29 maart 2010 15:49 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Als je de situatie onder controle hebt is dat natuurlijk een stuk makkelijker dan het kiezen voor eerlijkheid waarbij je de controle loslaat en onzeker (angstig) bent voor/van de uitkomst. Wel egoïsme dus.
Bullshit, dat is helemaal niet de keuze.quote:Op maandag 29 maart 2010 15:59 schreef Krullehoofd het volgende:
[..]
Ik heb jouw verhaal goed gelezen. Maar jij de mijne niet. Ik praat vreemdgaan niet goed. Zoals ik eerder heb gezegd in een post, je moet een keuze maken, wil je verder met je partner dan zou opbiechten geen goede keuze zijn, wil je een breuk forceren dan is opbiechten wel een goede keuze. Zoals het hier geformuleerd wordt, in het geval van verder gaan met je partner, zou ik ervoor kiezen om het niet te zeggen. Ik kies voor mijn eigen geluk en dat is dan die relatie met mijn huidige vriendin.
In dit scenario is het vreemdgaan een feit. Iets dat dus al gebeurd is. Beslissingen voor dit gebeuren zijn mijns inziens buiten beschouwing. Gedane zaken nemen geen keer zoals je weet.quote:Op maandag 29 maart 2010 16:02 schreef Hoogstaande het volgende:
[..]
Bullshit, dat is helemaal niet de keuze.
De keuze is: Wil ik verder met mijn man?
Ja: Ik ga niet vreemd.
Nee: Ik ga wel vreemd.
Alles wat daarna gebeurd is het proberen goed te praten van een foute keuze, niks meer en niks minder!
Wat was je bijna kwijt? Zolang je je bek houdt ben je helemaal niets 'bijna kwijt'.quote:Op maandag 29 maart 2010 15:58 schreef Nietgek het volgende:
[..]
Nee, juist andersom. Je weet dan wat je bijna kwijt was.
quote:Zie het als een wake up call. Je weet als je het nogmaals verkloot je alles echt kwijt bent.
Als je goed leest haak ik daar ook juist op in.quote:Op maandag 29 maart 2010 16:09 schreef Krullehoofd het volgende:
[..]
In dit scenario is het vreemdgaan een feit. Iets dat dus al gebeurd is. Beslissingen voor dit gebeuren zijn mijns inziens buiten beschouwing. Gedane zaken nemen geen keer zoals je weet.
En dus is de angst voor de onzekerheid en de controle in eigen handen willen houden egoïstisch.quote:Op maandag 29 maart 2010 16:02 schreef Krullehoofd het volgende:
[..]
Zullen we de definitie van egoïsme concretiseren ?
Egoïsme is de opvatting of levenshouding waarbij de handelwijze van een persoon enkel gericht is op het eigen belang/welzijn.
Bevalt goed zeker, die slachtofferrol?quote:Op maandag 29 maart 2010 16:11 schreef AndersdanJOu het volgende:
Ik keur het vreemdgaan echt niet goed,maar het kan je helaas overkomen.
Nogmaals in dat scenario zal ik echt niet minder van haar houden of om haar geven als dat zo zou zijn. In jouw bewoordingen zou de relatie ook voor het vreemdgaan al een toneelstuk zijn.quote:Op maandag 29 maart 2010 16:13 schreef Hoogstaande het volgende:
[..]
Als je goed leest haak ik daar ook juist op in.
Jij geeft aan: Als je verder met je partner wil moet je het niet opbiechten. Ik zeg: Als je verder met je partner wil moet je niet vreemdgaan. Die keuze is dus al gemaakt, en is daarna dus niet meer van toepassing.
Als je dan nog wel verder wil met je man, is dat enkel slechts een toneelstuk, omdat je in feite er al voor gekozen hebt om dat niet te doen.
Ja ik heb je verhaal wel goed gelezen, en jij zou het je partner niet vertellen. Ik kan me echter niet voorstellen dat ik met iemand anders intiem kan zijn en tegelijkertijd nog net zo zielsveel van mijn partner kan houden als daarvoor. Ik hoef geen relatie met iemand die hier anders over denkt. Indien mijn partner dus vreemd gaat zal ik nooit kunnen geloven dat zij hetzelfde in de relatie steekt als ik, en net zoveel van mij houdt als ik van haar. Ze gebruikt me dan, en is egoïstisch. Als ze lef heeft vertelt ze aan mij wat ze gedaan heeft. De kans dat je er zelf achter komt is namelijk vrij groot, en er zelf achter komen doet nog veel meer pijn.quote:Op maandag 29 maart 2010 15:59 schreef Krullehoofd het volgende:
[..]
Ik heb jouw verhaal goed gelezen. Maar jij de mijne niet. Ik praat vreemdgaan niet goed. Zoals ik eerder heb gezegd in een post, je moet een keuze maken, wil je verder met je partner dan zou opbiechten geen goede keuze zijn, wil je een breuk forceren dan is opbiechten wel een goede keuze. Zoals het hier geformuleerd wordt, in het geval van verder gaan met je partner, zou ik ervoor kiezen om het niet te zeggen. Ik kies voor mijn eigen geluk en dat is dan die relatie met mijn huidige vriendin.
Vreemdgaan overkomt je niet ...quote:Op maandag 29 maart 2010 16:11 schreef AndersdanJOu het volgende:
Ik keur het vreemdgaan echt niet goed,maar het kan je helaas overkomen.
Ja, want het doel is dat ik gelukkig ben. En het gelukkig zijn bereik ik door middel van controle houden op de situatie. Wanneer je dit gaat delen met een ander, of dit nu je partner is of een buitenstaander, zorgt voor het kwijtraken van de controle.quote:Op maandag 29 maart 2010 16:15 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
En dus is de angst voor de onzekerheid en de controle in eigen handen willen houden egoïstisch.
Ja want angst is goed voor het eigenbelangquote:Op maandag 29 maart 2010 16:15 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
En dus is de angst voor de onzekerheid en de controle in eigen handen willen houden egoïstisch.
Denk dat er maar weinig mensen, psychopaten en autisten daarbuiten gelaten, gelukkig kunnen zijn met een leven waarin ze al wetende iemand een heel leven lang voorliegenquote:Op maandag 29 maart 2010 16:29 schreef Krullehoofd het volgende:
[..]
Ja, want het doel is dat ik gelukkig ben. En het gelukkig zijn bereik ik door middel van controle houden op de situatie. Wanneer je dit gaat delen met een ander, of dit nu je partner is of een buitenstaander, zorgt voor het kwijtraken van de controle.
Dat ligt eraan, wil ik door met mijn partner of niet ? Wil ik door dan hou ik zielsveel van haar en echt niet minder dan voor het vreemdgaan mocht dat gebeuren. En omdat ik zoveel van haar hou wil ik haar geen pijn doen en door het haar te vertellen ga ik haar pijn doen. Ja, het is egoïstisch, dat geef ik toe. Die kans is alleen groot als je het niet kunt wegstoppen.quote:Op maandag 29 maart 2010 16:25 schreef Fes1-2 het volgende:
[..]
Ja ik heb je verhaal wel goed gelezen, en jij zou het je partner niet vertellen. Ik kan me echter niet voorstellen dat ik met iemand anders intiem kan zijn en tegelijkertijd nog net zo zielsveel van mijn partner kan houden als daarvoor. Ik hoef geen relatie met iemand die hier anders over denkt. Indien mijn partner dus vreemd gaat zal ik nooit kunnen geloven dat zij hetzelfde in de relatie steekt als ik, en net zoveel van mij houdt als ik van haar. Ze gebruikt me dan, en is egoïstisch. Als ze lef heeft vertelt ze aan mij wat ze gedaan heeft. De kans dat je er zelf achter komt is namelijk vrij groot, en er zelf achter komen doet nog veel meer pijn.
Edit: Prima dat jij hier anders over denkt. Ik denk niet dat je een relatie met iemand kan hebben als je op dit punt verschilt, verder keur ik het niet af als je hier maar eerlijk over bent.
Die angst voor de onzekere uitkomst sluit je dus uit door niets te vertellen...quote:Op maandag 29 maart 2010 16:40 schreef klaagbaas het volgende:
[..]
Ja want angst is goed voor het eigenbelang
ja en daardoor gaat die angst en de kennis dat je iets verkeerd hebt gedaan zomaar wegquote:Op maandag 29 maart 2010 16:58 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Die angst voor de onzekere uitkomst sluit je dus uit door niets te vertellen...
De angst wel, ja. Dat je niets met die kennis doet is puur uit egoïsme.quote:Op maandag 29 maart 2010 17:01 schreef klaagbaas het volgende:
[..]
ja en daardoor gaat die angst en de kennis dat je iets verkeerd hebt gedaan zomaar weg
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |