Je denkt niet verkeerd, je behandeld hem als een mens.quote:Op woensdag 17 maart 2010 09:23 schreef Bla_Bla_Bla het volgende:
hm..mischien denk ik dan wel verkeerd.
Meer mensen met een mening hierover?
Helemaal herkenbaar.quote:Op woensdag 17 maart 2010 13:06 schreef Bla_Bla_Bla het volgende:
Tja dat uitlaten door een onbekende, ik weet t niet hoor. Het blijft wel een amerikaanse stafford (die absoluut heel erg lief is hoor) Maar t beestje heeft wel de naam, en er zijn genoeg mensen die daar nog steeds vreemd op reageren. En als er iets gebeurd als een vreemde ermee aan het wandelen is, dan weet ik al wie de schuld gaat krijgen.
Ik bedoelde ook niet direct een onbekende, maar misschien heb je een vriendin waar van je weet dat ie goed met de hond kan. Dat die hem af en toe eens meeneemt. Ik weet het, moet allemaal maar net zo kunnen, maar aan de andere kant weet je ook maar nooitquote:Op woensdag 17 maart 2010 13:06 schreef Bla_Bla_Bla het volgende:
dankje wel Guess,
Tja dat uitlaten door een onbekende, ik weet t niet hoor. Het blijft wel een amerikaanse stafford (die absoluut heel erg lief is hoor) Maar t beestje heeft wel de naam, en er zijn genoeg mensen die daar nog steeds vreemd op reageren. En als er iets gebeurd als een vreemde ermee aan het wandelen is, dan weet ik al wie de schuld gaat krijgen.
Maar goed hoe dan ook, ik ga kijken of ik niet toch iets met iemand kan regelen die ik vertrouw, want inderdaad..als je het zo bekijkt dat je na 11 jaar ineens ergens anders moet gaan wonen, terwijl mijn hondje mischien net weer aan t wennen is aan ons nieuwe huis en het allemaal mischien helemaal niet als zo vervelend ervaart...
Ik wil gewoon graag doen wat het beste is voor haar.
Het wordt zomer, langer licht! neem je kind en je hond mee het bos in.quote:Op woensdag 17 maart 2010 13:27 schreef Bla_Bla_Bla het volgende:
ja ik ga nog eens rondkijken of ik een bekende is die mischien wat extra tijd heeft of haar mee wilt nemen als ze toch het bos ingaan ofzo..
haha, nee maar ik had eerst in gedachten van een rasvereniging, maar toen dacht ik marktplaats, hadden ik en mn moeder laatst ook bijna een hondje vandaan, het is dat die mensen gewoon veel te laat reageerden. anders hadden we nu een hondje van 2 gehad, en 't was ook nog een cool hondje ook.quote:Op dinsdag 16 maart 2010 20:14 schreef krakkemieke het volgende:
[..]
Ik zou zelf eerder vertrouwen op de rasvereniging. Daar komen ws mensen die op zoek zijn naar juist die hond. En er zijn ook mensen die goed weten wat de hond nodig heeft. Niet dat jij dat niet zou weten.
Maar goed.
Nou...nee, echt kenmerken dat ze ongelukkig is niet (alhoewel ze soms ook dingen doet die ik niet snap en dus ook niet kan beoordelen of het een teken van onvrede is.quote:Op woensdag 17 maart 2010 16:30 schreef oh-oh het volgende:
Heb je echt gedragskenmerken van de hond waardoor je denkt ie zien dat ze ongelukkig is?
Hehe nee een bench is geen optie, dan word ze echt gek. Maar een eigen ruimte heeft ze wel (de hele garage en bijkeuken. Daar mag mijn dochtertje niet komen dus als ze echt rust wilt kan ze zich daar altijd terug trekken.quote:Het wordt zomer, langer licht! neem je kind en je hond mee het bos in.
Zet weer een bench neer en maak voor de hond zijn eigen plek waar zijn geur hangt en waar hij zich veilig kan voelen.
Daar heb je wel een punt waarschijnlijk.quote:Trouwens wie wil er een hond van 11 jaar? Nu het beestje herplaatsten kan voor problemen zorgen. Een hond na 11 jaar in een andere roedel stoppen kan niet goed zijn. Waarom neem je niet een gedragstherapeut in de arm.
Agree!quote:Op woensdag 17 maart 2010 21:17 schreef DancingPhoebe het volgende:
Wat leuk BBB dat je openstaat voor andere ideeën!
zoek even op alpha-vereniging van gedragstherapeuten!quote:Op donderdag 18 maart 2010 08:33 schreef Bla_Bla_Bla het volgende:
Ja natuurlijk sta ik open voor ideen, het liefst wil ik haar niet kwijt, maar soms weet je gewoon niet meer wat nou het beste is.
En ik probeer savonds ook met haar te spelen en te knuffelen, maar ik heb gewoon niet altijd tijd daarvoor. Ik ga eens met de dierenarts praten, kijken of hij iemand weet die ons op weg zou kunnen helpen om haar gedrag uit te leggen en we vanuit dat punt iets kunnen doen waar nodig.
Bedankt allemaal voor jullie reacties, ik stel het echt op prijs dat er mensen zijn die mee willen denken!
Welk gedrag ervaar jij nou precies als problematisch?quote:Op donderdag 18 maart 2010 08:33 schreef Bla_Bla_Bla het volgende:
Ja natuurlijk sta ik open voor ideen, het liefst wil ik haar niet kwijt, maar soms weet je gewoon niet meer wat nou het beste is.
En ik probeer savonds ook met haar te spelen en te knuffelen, maar ik heb gewoon niet altijd tijd daarvoor. Ik ga eens met de dierenarts praten, kijken of hij iemand weet die ons op weg zou kunnen helpen om haar gedrag uit te leggen en we vanuit dat punt iets kunnen doen waar nodig.
Bedankt allemaal voor jullie reacties, ik stel het echt op prijs dat er mensen zijn die mee willen denken!
Ik denk dat een hondengedragstherapeut prima kan helpen leren hoe het gedrag geinterpreteerd moet worden en hoe TS ermee om moet gaan. Misschien wordt het nu gezien als dat de hond het niet leuk heeft, maar valt het eigenlijk wel mee.quote:Op donderdag 18 maart 2010 11:37 schreef oh-oh het volgende:
[..]
Welk gedrag ervaar jij nou precies als problematisch?
Dat de hond zich wat terug trekt om het kind te ontwijken vind ik normaal gedrag, geen probleemgedrag, mss ervaar jij het als naar, maar voor de hond zelf is het wss helemaal niet zo erg.
En je kan natuurlijk heus wel elke dag eventjes wat tijd voor haar vrij maken, het hoeven geen uren te zijn toch?
Mee eens!quote:Op donderdag 18 maart 2010 11:43 schreef Guppyfriend het volgende:
[..]
Ik denk dat een hondengedragstherapeut prima kan helpen leren hoe het gedrag geinterpreteerd moet worden en hoe TS ermee om moet gaan. Misschien wordt het nu gezien als dat de hond het niet leuk heeft, maar valt het eigenlijk wel mee.
Eerlijk gezegd denk ik dat TS daar meer aan heeft dan hier te speculeren... No hard feelings natuurlijk!
Misschien heeft de rassenvereniging ook een goede tip voor gedragstherapie?
ik ookquote:Op woensdag 17 maart 2010 09:04 schreef Lienekien het volgende:
Ik denk, heel eerlijk gezegd, dat een hond het fijner vindt om zijn oude dag te slijten bij de mensen die hem vertrouwd zijn.
als een hond zich steeds terugtrekt van een situatie betekend dat dat ze zich niet prettig voelt. En dat kan zelfs zo vervelend voor de hond worden als ze zich in een hoek gedreven voelt dat het gevaarlijk zou kunnen zijn.quote:Op donderdag 18 maart 2010 11:37 schreef oh-oh het volgende:
[..]
Welk gedrag ervaar jij nou precies als problematisch?
Dat de hond zich wat terug trekt om het kind te ontwijken vind ik normaal gedrag, geen probleemgedrag, mss ervaar jij het als naar, maar voor de hond zelf is het wss helemaal niet zo erg.
En je kan natuurlijk heus wel elke dag eventjes wat tijd voor haar vrij maken, het hoeven geen uren te zijn toch?
quote:Op maandag 22 maart 2010 02:52 schreef childintime het volgende:
Mijn honden waren 15 en 4 toen mijn dochter werd geboren. Vooral die van 15 maakte ik me ernstig zorgen over. Zij was heel jaloers, had een hekel aan kinderen en drukte en was echt " mijn" hondje (Terrier). Maar ik heb het nooit in overweging genomen 1 van de dieren (2 honden, 2 katten) weg te doen.
Vanaf de dag dat we thuis kwamen met dochter uit het ziekenhuis heeft de oude hond 1 maal per dag in huis gepoept. Haar manier om te laten merken dat ze het er niet mee eens was. Tsja, het kind kun je nou eenmaal niet meer terug stoppenIk vond dit van het hondje acceptabel. Ze was tenslotte al 15 en met haar extreem jaloerse gedrag kon ik me daar nog wel bij neerleggen. Ik ging idd als kind wakker was met kind en al naar de hei met de honden en als kind sliep maakte ik extra tijd voor de honden vrij. Ik betrok ze ook bij de dingen die ik deed met kind. Kind voeden; honden waren in de buurt, met kind spelen; honden lagen er vlakbij. Wij hadden destijds niet de beschikking over een garage/bijkeuken oid. Maar zodra kind begon te kruipen/ lopen hebben we er met onze neus bovenop gezeten dat kind nooit de honden " lastig viel". Ze heeft ook nooit in de buurt van de voer/drinkbakken mogen komen, ten eerste omdat dat heel bedreigend voor de hond kan zijn, maar ook uit hygienisch oogpunt (als je kind ziet dat de hond eruit eet/ drinkt; gaat ze er rustig zelf ook uit eten/ drinken).
Jouw oude hond kan best wat slechter gaan horen/ zien en zich daardoor minder op haar gemak voelen. Oude honden kunnen behoorlijk diep slapen en dus " overvallen" worden door een kind wat ineens schreeuwt of met een stuk speelgoed gooit. De hond kan denken dat het misschien weleens op haar terechtkomt en dus angstig gedrag gaan vertonen. Ze kan ook een beetje beginnend seniel zijn en dus soms wat in de war.
Ik denk dat je hond ongelukkiger wordt door herplaatsing dan dat ze nu misschien zou zijn. Zorg dat ze idd ruimte heeft om zich terug te trekken en dan niet zodanig dat ze zich verplicht de hele dag moet afzonderen om rust te vinden. Ze vindt het gewoon ook heel fijn om dicht bij jullie te zijn. Probeer haar er zoveel mogelijk bij te betrekken, zoek iemand die af en toe eens met haar kan wandelen en verwen haar een beetje als de kleine slaapt.
Mijn hondje heeft nog 2 jaar geleefd na dochter's komst; ik denk dat ze dat niet gered zou hebben als ik haar weg had gedaan.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |