quote:Op zaterdag 20 februari 2010 23:13 schreef Cee het volgende:
Heb ik al meerdere malen gezocht naar een Canada topic, kan ik er geen vinden, denk ik dat er geen bestaat, ben ik te lui om er zelf een te starten, kom ik weer op het TRV subforum en HEY, daar is het Canada topic!
Hurrah!
Nou, TorontoVancouverPoutine dan maar, bij deze.
Ben zelf in '01 een keer een weekje in Toronto geweest, tripje naar de Niagara watervallen maar dat was tot dusver Canada voor mij. Jarenlang stond een roadtrip door West-Canada bovenaan mijn verlanglijstje maar het kwam er steeds niet van.
Maar morgen ga ik samen met een vriendin wat dingen uitpluizen voor een trip in september/oktober! De plannen nemen steeds vastere vorm aan.
Dus even dit (en de vorige) topics doorploegen en dan maar eens kijken of ik nog vragen heb.
quote:Op maandag 22 februari 2010 21:23 schreef jeroen1976 het volgende:
[..]
Dat ging weer snel he! Ik hoop dat je terugreis goed verlopen is.![]()
Ik heb weer tickets geboekt om voor een paar weekjes naar Nederland te komen, mn zusje gaat trouwen dus daar moet ik natuurlijk bij zijn!! Ik reis nooit veel in de zomer, maar deze keer wel (Juni).
Wat mij opviel is dat tickets echt shandalig hoog kunnen zijn! Zelfs Air Canada, waar ik meestal mee vlieg, kost $1800 voor een retourtje. KLM, Lufthansa etc. zijn gemiddeld $2500... Gelukkig is er nog een prijsvechter over, Air Transat. Mn tickets (Regina > Calgary > Toronto > Amsterdam) komt op $1200 incl.
Waar blijven de foto tevebe?quote:Op maandag 22 februari 2010 23:07 schreef tevebe het volgende:
Ik zal kijken of ik morgen, of in de komende dagen, wat foto's hier neerzet van mijn trip.
Plan je voor een rondreis door heel Canada of een bepaald gebied (enkele provincies)?quote:
West-Canada, we hebben afgelopen weekend geboekt en wachten nu op bevestiging.quote:Op dinsdag 9 maart 2010 01:00 schreef jeroen1976 het volgende:
[..]
Plan je voor een rondreis door heel Canada of een bepaald gebied (enkele provincies)?
Gaaf! Mijn eerste vakantie in Canada (voordat ik naar hier verhuisde) was zo ongeveer die route, maar terug via de US. Ga je een auto huren en tenten/motellen of ga je op pad met een tourbus, of een RV?quote:Op dinsdag 9 maart 2010 07:32 schreef Cee het volgende:
[..]
West-Canada, we hebben afgelopen weekend geboekt en wachten nu op bevestiging.Een rondreis van 3 weken, startend in Calgary, en dan naar o.a. Banff, Jasper, Whistler, een aantal dagen op Vancouver Island en Vancouver zelf. Hebben bewust gekozen voor een reis waar je overal minstens 2 dagen bent zodat je niet zo hoeft te haasten. Er zullen vast nog wel plaatsen zijn die je vanwege de tijd niet kan zien, maar who knows, maybe next time.
Ben nog nooit eerder in West-Canada geweest dus ik heb het op de 'makkelijke' manier gedaan en een vooropgestelde reis gekozen.
Nu nog wachten tot september.
Die alleys zijn typisch Vancouver. Eigenlijk verwacht je ze niet in zo'n mooie, moderne stad. Vooral s avonds ziet het er sketchy uit. Deze foto is gewoon gemaakt in downtown. Ben dus niet naar East Van gelopen, haha.quote:Op woensdag 10 maart 2010 00:35 schreef jeroen1976 het volgende:
[quote]Op dinsdag 9 maart 2010 19:07 schreef tevebe het volgende:
Iets later dan ik dacht, maar nu dan echt wat foto's![]()
[/quote
YAYLeuke foto's hoor! Vancouver is toch echt wel een van de mooiste steden ter wereld kwa ligging. Victoria op Van. Island is een goede tweede. Daar, of in een buitenwijk van Vancouver zou ik best wel willen wonen.
![]()
Een vraagje, is de 'alley' speciaal of wilde je de 'gevaarlijke' buurten van Vancouver laten zien?
Je kan een leuke wandeling maken om dat meer heenquote:Op dinsdag 9 maart 2010 01:04 schreef jeroen1976 het volgende:
Oh nog vergeten te zeggen, de foto in de OP heb ik afgelopen zomer gemaakt in de Rockies.
We gaan een auto huren en vervolgens hotellen/motellen. We zijn nogal luxe-beesten.quote:Op woensdag 10 maart 2010 01:00 schreef jeroen1976 het volgende:
[..]
Ga je een auto huren en tenten/motellen of ga je op pad met een tourbus, of een RV?
Volgens mij niet hoor, we hebben dit soort alleys ook in Regina, en toen ik in Edmonton woonde heb ik ook door veel van dit soort alleys gelopen (of gerent, lag eraan in welke buurt ik wasquote:Op woensdag 10 maart 2010 07:18 schreef tevebe het volgende:
[..]
Die alleys zijn typisch Vancouver. Eigenlijk verwacht je ze niet in zo'n mooie, moderne stad. Vooral s avonds ziet het er sketchy uit. Deze foto is gewoon gemaakt in downtown. Ben dus niet naar East Van gelopen, haha.
Als toerist maakt het niet uit waar je woont om de US in te komen, zolang je je paspoort maar bij je hebt en voor de weg terug is het een stuk makkelijker om door de Canadeze douane te komen zonder veel vragen als je je visum bij je hebt.quote:Op woensdag 10 maart 2010 21:59 schreef EddyAlbena het volgende:
Ik ga van september tot en met januari in Toronto studeren. Vind het zelf nogal raar omdat ik het echt van de één op de andere dag heb beslist en werd geselecteerd. Heb er wel zin in en zal hier de nodige informatie inwinnen.
Ik begin met m'n eerste vraag, is het makkelijk om als Nederlandse student, op dat moment woonachtig in Toronto, de USA in te komen als toerist?
Stel ik wil naar Chicago, is dat proces lang, visum en weet ik veel wat allemaal? En wat is de beste methode om daar te komen? Bus, trein, vliegtuig?
Ok duidelijk, thx! Zal me er, als het zover is, wat meer in verdiepen.quote:Op woensdag 10 maart 2010 22:21 schreef jeroen1976 het volgende:
[..]
Als toerist maakt het niet uit waar je woont om de US in te komen, zolang je je paspoort maar bij je hebt en voor de weg terug is het een stuk makkelijker om door de Canadeze douane te komen zonder veel vragen als je je visum bij je hebt.
Je hebt geen visum nodig om de US binnen te komen als Nederlandse toerist (max. verblijf is 3 maanden volgens mij, tenzij dit veranderd is tov 2 jaar geleden)
Bus zal wel het goedkoopste zijn, maar ook een stuk langer natuurlijk, kijk eens bij Greyhound.ca. Trein is meestal duur in Canada, zelfs duurder dan met het vliegtuig, maar of dit ook zo is van Toronto naar de US weet ik niet.
Dat kan ookquote:Op woensdag 10 maart 2010 22:05 schreef jeroen1976 het volgende:
[..]
Volgens mij niet hoor, we hebben dit soort alleys ook in Regina, en toen ik in Edmonton woonde heb ik ook door veel van dit soort alleys gelopen (of gerent, lag eraan in welke buurt ik was)
Misschien dat ze typisch Canadees zijn dan?
Montreal heeft genoeg sketchy plekjes, net als Toronto trouwens (tijdje gewoond in het verleden). Calgary is wat platter, misschien dat dat scheelt.quote:Op woensdag 10 maart 2010 22:54 schreef tevebe het volgende:
[..]
Dat kan ookIn Calgary, Montreal, Toronto heb ik ze niet gezien, maar laten we het houden op typisch Canadees. Feit is dat het er sketchy uitziet
Iedere stad heeft wel z'n sketchy plekjes, maar ik kan me van die steden niet van zulke alleys herinneren. Het is trouwens niet dat ik me onveilig voelde ofzo vanwege die alleys, maar vond ze wel leuk aangezien ik ze hier niet ziequote:Op woensdag 10 maart 2010 23:06 schreef Drive-r het volgende:
[..]
Montreal heeft genoeg sketchy plekjes, net als Toronto trouwens (tijdje gewoond in het verleden). Calgary is wat platter, misschien dat dat scheelt.
Klopt, maar in mijn idee was daar niet zoveel verschil in bij die steden (op Calgary na dan). Maar goed, iedereen ervaart het anders waarschijnlijk.quote:Op woensdag 10 maart 2010 23:12 schreef tevebe het volgende:
[..]
Iedere stad heeft wel z'n sketchy plekjes, maar ik kan me van die steden niet van zulke alleys herinneren. Het is trouwens niet dat ik me onveilig voelde ofzo vanwege die alleys, maar vond ze wel leuk aangezien ik ze hier niet zie
Hehe de back-alley op je foto ziet er eigenlijk helemaal niet zo sketchy uit, maar vrij netjes! Ik zal eens kijken of ik een foto kan maken van enkele back alleys hier down-town als ik zodrekt van mn werk af kom. Iig veel meer troep, dumpsters en graffiti.quote:Op woensdag 10 maart 2010 22:54 schreef tevebe het volgende:
[..]
Dat kan ookIn Calgary, Montreal, Toronto heb ik ze niet gezien, maar laten we het houden op typisch Canadees. Feit is dat het er sketchy uitziet
Calgary vind ik zowiezo een stuk opgeruimder en schoner dan menig Canadeze stad, en de meeste Canadeze steden vind ik weer een stuk schoner dan menig Europese stad. Maar ik ben nooit in een achterbuurt van Toronto of Montreal geweest, dus misschien is het daar net zo smerig.quote:Op woensdag 10 maart 2010 23:06 schreef Drive-r het volgende:
[..]
Montreal heeft genoeg sketchy plekjes, net als Toronto trouwens (tijdje gewoond in het verleden). Calgary is wat platter, misschien dat dat scheelt.
Daar ben ik het ook zeker wel mee eens, hoewel dat richting de achterbuurten inderdaad wel eens andersom kan zijn. Ik vond Montreal vooral prettig om te wonen, de "Ghetto" is echt een super leuke plek om zitten.quote:Op donderdag 11 maart 2010 00:19 schreef jeroen1976 het volgende:
[..]
Calgary vind ik zowiezo een stuk opgeruimder en schoner dan menig Canadeze stad, en de meeste Canadeze steden vind ik weer een stuk schoner dan menig Europese stad. Maar ik ben nooit in een achterbuurt van Toronto of Montreal geweest, dus misschien is het daar net zo smerig.
De reis was met een organisatie, laatste paar jaar zo Alaska en West Canada gezien en bevalt prima. Weet nu naar welke plekken ik later nog een keer terug wil komenquote:Op woensdag 10 maart 2010 22:14 schreef jeroen1976 het volgende:
Helemaal top mouzzer! Jammer idd van de bosbranden, daar had ik ook vaak last van toen in ik meer noordelijk woonde.
Zo'n grizzly is altijd gaaf ja, als je veilig in de auto zit. Vorig jaar zomer waren we aan het wandelen in een bos dichtbij mn vriendins vader huis en na een uur lopen in de wildernis, ver van de bewoonde wereld zagen we opeens een grote hoop verse berenpoep, en overal pas geknakte takken en boompjes. Dan wordt je opeens een stuk allerter en had je toch maar beter een geweer kunnen meenemen.(Mijn vriendin heeft een vergunning
). Gelukkig de beer niet tegengekomen.
Heb je die tour met een organisatie gedaan of op eigen houtje?
Heb ik een paar winters geleden gedaan, daarna doorgereden naar San Francisco. Leuke route, hoewel het 's winters tussen Calgary en Vancouver natuurlijk voornamelijk veel sneeuw is... Wel lekker rijden in een grote 4x4.quote:Op donderdag 29 april 2010 09:26 schreef Sayenne het volgende:
Wij gaan ook weer naar Canada in juli![]()
We beginnen in Calgary en eindigen in Vancouver. We hebben een huurauto en overnachten in motels. Hoe we precies van Calgary naar Vancouver rijden weten we nog niet, dat zien we daar wel![]()
Ja, had weinig last. Ligt wel overal sneeuw, dus je moet even wennen aan het 120km/uur rijden over de sneeuwvlaktes. Maar vaak lege, erg brede wegen, dus vrij ontspannen. Westkust van de VS ook erg mooi in de winter, beetje verlaten, maar dat heeft wel wat.quote:Op donderdag 29 april 2010 16:51 schreef Sayenne het volgende:
@Drive-r: Lijkt me heel mooi in de winter, vooral de rockies met sneeuw!
Kon je wel overal komen? Geen wegen afgesloten ivm sneeuw?
Zoek naar een combinatie of multi-stop ticket, bijvoorbeeld op KILROY. Je zou ook een flexibel retourticket kunnen kopen, dat je tegen betaling van 50 euro oid kan wijzigen als je plannen veranderen. Dan binnen N-A op zoek naar losse tickets, al is vliegen binnen Canada niet goedkoop. Toronto - Vancouver is vaak duurder dan Toronto - Amsterdam.quote:Op woensdag 2 juni 2010 11:44 schreef Vogel87 het volgende:
Weet iemand trouwens hoe het zit met het volgende: als ik klaar ben met mijn semester studeren, wil ik rond half december waarschijnlijk richting West-Canada (Calgary, Edmonton of Vancouver). Ik weet nu alleen nog niet precies wanneer, hoe ik dit ga doen en of dit qua tijd mogelijk is tegen die tijd.
Je moet echter bij vertrek richting Canada of VS ook een retourticket overleggen als bewijs dat je het land weer gaat verlaten binnen een half jaar. Weet iemand hoe je dat laatste kunt omzeilen? Bovendien vlieg ik liefst via Detroit weer verder ergens anders heen, omdat dat simpelweg veel goedkoper is, maar ik vraag me dus af of ik dan niet in de problemen kom als ik met een enkele reis naar Toronto ga.
Is helaas vrijdag overledenquote:Op donderdag 29 april 2010 16:51 schreef Sayenne het volgende:
@Hi_flyer: Dat is vervelend nieuws![]()
Ik hoop voor je dat je hem nog kunt zien in september.
Gecondoleerd. Het is wel erg cru dat je het maar net niet hebt gered nog bij hem langs te gaan. Maar wellicht leer je wel het land beter kennen waar hij blijkbaar van hield.quote:Op woensdag 2 juni 2010 19:44 schreef Hi_flyer het volgende:
[..]
Is helaas vrijdag overleden![]()
Anyway, we zullen alsnog tijd tekort hebben...
Bedankt! Ik heb echter nu een goedkoop enkeltje gevonden naar Toronto, is het dan ook voldoende om een retourtje vanuit New York te overleggen of moet je per-se een retourtje vanuit Canada tonen? Dit laatste kan ik namelijk nergens vinden op Google. Het is voor mij veel goedkoper om van Canada naar Amerika (New York) te reizen en van daaruit weer terug naar Europa te gaan. Ik ben erg benieuwd.quote:Op woensdag 2 juni 2010 18:20 schreef Basboussa het volgende:
[..]
Zoek naar een combinatie of multi-stop ticket, bijvoorbeeld op KILROY. Je zou ook een flexibel retourticket kunnen kopen, dat je tegen betaling van 50 euro oid kan wijzigen als je plannen veranderen. Dan binnen N-A op zoek naar losse tickets, al is vliegen binnen Canada niet goedkoop. Toronto - Vancouver is vaak duurder dan Toronto - Amsterdam.
Een enkele reis naar Canada boeken is bijna onmogelijk, en ze mogen (en doen dat gewoon ook) je toegang weigeren. Een retour/multi stop/combinatie ticket is een vereiste.
Bij welke maatschappij kan jij een enkeltje Toronto boeken?quote:Op dinsdag 15 juni 2010 23:36 schreef Vogel87 het volgende:
[..]
Bedankt! Ik heb echter nu een goedkoop enkeltje gevonden naar Toronto, is het dan ook voldoende om een retourtje vanuit New York te overleggen of moet je per-se een retourtje vanuit Canada tonen? Dit laatste kan ik namelijk nergens vinden op Google. Het is voor mij veel goedkoper om van Canada naar Amerika (New York) te reizen en van daaruit weer terug naar Europa te gaan. Ik ben erg benieuwd.
Air Transatquote:Op woensdag 16 juni 2010 16:18 schreef Basboussa het volgende:
[..]
Bij welke maatschappij kan jij een enkeltje Toronto boeken?
(...)
Check Airbnb eens.quote:Op donderdag 1 juli 2010 13:26 schreef EddyAlbena het volgende:
Nog een vraag. Ik heb een kamer toegewezen gekregen in Toronto voor mijn studie. Nu hoor ik net pas dat ik hier in kan trekken op 01 september terwijl ik al op 25 augustus aankom in Toronto. Iemand die mij enige acceptabele goedkope hotels kan adviseren. Het is wel voor zeven nachten dus het loopt bij een wat duurder hotel al snel hoog in de kosten.
Goh grappig dit. Krijg je volgens mij ook gelijk een hele andere/betere kennismaking met Canada/Toronto. Ik ga er eens goed naar kijken. Bedankt!quote:Op donderdag 1 juli 2010 15:13 schreef tijdrenner het volgende:
[..]
Check Airbnb eens.Zitten best een hoop kamers e.d. tussen die een stuk goedkoper zijn dan een hotel.
http://www.airbnb.com/travel/toronto/ca?checkin=08%2F25%2F2010&checkout=09%2F01%2F2010&city=Toronto&country=CA&lat=43.6525&lng=-79.3816667&location=Toronto%2C+Canada&number_of_guests=1&precision=city&state=ON&submit_location=Search
Dat denk ik ook ja! Niemand kent de stad beter dan de locals natuurlijk. Wij hebben via die website ook ons appartement in Vancouver gevonden.quote:Op donderdag 1 juli 2010 17:19 schreef EddyAlbena het volgende:
[..]
Goh grappig dit. Krijg je volgens mij ook gelijk een hele andere/betere kennismaking met Canada/Toronto. Ik ga er eens goed naar kijken. Bedankt!
Er gaat hier weleens een fietser hemelen.... Als je dat bedoelt. Nee, is niet echt op fietsers ingesteld, al ligt dat ook erg af waar je in Toronto zit, en waar je heen wilt. In en rond veel parken is het goed te doen, en langs Lakeshore/The Beaches/Boardwalk is het ook heel normaal en ueberhip. In de 'burbs kun je het overigens wel helemaal vergeten.... En zodra er sneeuw ligt, dan is het helemaal een spannend avontuur... Openbaar vervoer is wel ERG goed geregeld binnen Toronto, dus zo kun je ook wel heel wat zien.quote:Op maandag 26 juli 2010 21:02 schreef EddyAlbena het volgende:
Hoe zit het met fietsen in Toronto?
Ik zit daar dus een maand of vier en woon ook nog eens downtown. Ik kreeg het idee om gewoon een fiets te kopen en het lijkt me heerlijk om zo de stad te verkennen en mezelf zo te verplaatsen naar de verschillende locaties.
Heb even wat dingen gelezen en in bijv. de Lonely Planet krijg ik het idee dat fietsen iets aparts is. Net als een middagje wandelen zoals hier, met speciale wandelroutes en dat je dat daar dan hebt met fietsen. Er wordt echter ook geschreven over de strijd met milieuvervuiling dat er juist meer fietsen gebruikt worden door mensen.
Hoe zit het nou? In een filmpje wat ik net bekeek krijg ik het idee dat het wel gewoon kan, maar niet heel veilig is ivm de afwezigheid van fietspaden.
Bedankt! Ik kijk het dan wel even aan.quote:Op maandag 26 juli 2010 21:18 schreef Basboussa het volgende:
[..]
Er gaat hier weleens een fietser hemelen.... Als je dat bedoelt. Nee, is niet echt op fietsers ingesteld, al ligt dat ook erg af waar je in Toronto zit, en waar je heen wilt. In en rond veel parken is het goed te doen, en langs Lakeshore/The Beaches/Boardwalk is het ook heel normaal en ueberhip. In de 'burbs kun je het overigens wel helemaal vergeten.... En zodra er sneeuw ligt, dan is het helemaal een spannend avontuur... Openbaar vervoer is wel ERG goed geregeld binnen Toronto, dus zo kun je ook wel heel wat zien.
Ik fiets hier niet, 'burbs en kind enzo, maar de man weleens, maar die wordt er niet echt vrolijker van...
Jawel, in de USA zijn ze nogal strikt wat dat betreft. Regel je ESTA wel vóór 8 september, daarna moet je namelijk 14 dollar lappen voor een aanvraag.quote:Op vrijdag 13 augustus 2010 09:13 schreef tijdrenner het volgende:
We willen daar een dagje op en neer gaan met de trein naar Bellington, USA. Hebben we dan aan enkel een paspoort genoeg? Of moeten we voor dat dagje ook een esta formulier regelen?
Hoe lang gaan jullie?quote:Op vrijdag 13 augustus 2010 09:13 schreef tijdrenner het volgende:
Over een maandje vertrekken we al naar Vancouver!
We willen daar een dagje op en neer gaan met de trein naar Bellington, USA. Hebben we dan aan enkel een paspoort genoeg? Of moeten we voor dat dagje ook een esta formulier regelen?
Nog tips voor Vancouver en omgeving? We zijn afhankelijk van het OV. Sowieso staan Port Moody, Horseshoe Bay en Stanley Park/Vancouver Aquarium op de planning.
* Jaloers *quote:Op vrijdag 13 augustus 2010 20:48 schreef zeebeschuit het volgende:
24-28 september in Vancouver (vanuit Seattle en daarna door naar Portland). Liep nog ff te twijfelen om de trein te nemen vanaf Vancouver naar P-Town maar duurde me toch net iets te lang..
Hele reis is LA-SanFran-Portland-Seattle-Vancouver-Portland-Las Vegas (alles met OV + vliegen) in totaal 4 weken![]()
Bedankt voor de uitgebreide reactie! Granville Island ziet er erg tof uit. We gaan 2 weken. Van de 13de tm de 28ste.quote:Op vrijdag 13 augustus 2010 20:43 schreef VancouverFan het volgende:
[..]
Hoe lang gaan jullie?
Een tochtje met een watervliegtuig naar Victoria Island en met de boot terug.
http://www.harbour-air.com/tours.php?tour=08_victoria_fly_n_drive of
http://www.westcoastair.com/HTML/vancouver_victoria_tours.html
Daar een fiets huren en wat rondrijden. Niet te laat met de boot teruggaan, dan vaar je in het donker en zie je niks van de eilanden. De heen en weer reis is eigenlijk het leukste van de trip.
De toorts van de Olympische vlam, staat naast het conventie centrum aan Waterfront. Leuk foto momentje.
Stanley Park moet je eigenlijk met de fiets doen, of een hele dag uittrekken als je het lopend doet, is erg groot en mooi.
Robson Street is de winkelstraat van Vancouver.
Granville Island, een groot markt achtig gebied onder de brug.
Grouse Mountain, flinke berg aan de overkant van het water. Misschien al sneeuw daar.
Yaletown is een hippe buurt met veel cafes en restaurants.
quote:Op vrijdag 13 augustus 2010 23:14 schreef VancouverFan het volgende:
Vancouver is echt 1 van de mooiste steden ter wereld. Maar 2 weken is best wel lang om alleen in Vancouver te blijven.
Nog wat dagtripjes:
Grote houten brug in de bossen iets vanaf Vancouver.
http://www.capbridge.com/
Gastown, leuk winkel gebied met een klok die op stoom loopt!
http://www.translink.ca/ is het OV bedrijf van Vancouver. Zeker de Skytrain, metro, is goed te doen. Prima verbinding vanaf vliegveld naar centrum.
Richmond kun je verder overslaan.
Er zijn ook walvistochten vanuit Vancouver, o.a. vanaf Granville Islan, maar ik weet niet precies wanneer het goede seizoen daarvoor is.
We zijn ook zeker niet van plan om alleen in Vancouver te blijven. Ik denk dat er in de omgeving genoeg te zien en beleven is. Veel mooie omliggende plaatsen en eilanden.quote:Op vrijdag 13 augustus 2010 23:14 schreef VancouverFan het volgende:
Vancouver is echt 1 van de mooiste steden ter wereld. Maar 2 weken is best wel lang om alleen in Vancouver te blijven.
Nog wat dagtripjes:
Grote houten brug in de bossen iets vanaf Vancouver.
http://www.capbridge.com/
Gastown, leuk winkel gebied met een klok die op stoom loopt!
http://www.translink.ca/ is het OV bedrijf van Vancouver. Zeker de Skytrain, metro, is goed te doen. Prima verbinding vanaf vliegveld naar centrum.
Richmond kun je verder overslaan.
Er zijn ook walvistochten vanuit Vancouver, o.a. vanaf Granville Islan, maar ik weet niet precies wanneer het goede seizoen daarvoor is.
Iemand die mij hier nog mee kan helepn?quote:Op vrijdag 13 augustus 2010 21:15 schreef EddyAlbena het volgende:
Kan iemand mij wat duidelijkheid geven mbt levensonderhoud?
Wat kan ik nu verwachten in Toronto, ik ga daar midden in het centrum wonen. Ik lees dat het levensonderhoud duurder is dan hier, maar om rond te komen is Amsterdam weer een duurdere stad. Wat is het nou dan?
Als ik gewoon boodschappen doe, ben ik dan in Toronto meer kwijt of niet?
die capilano bridge is afzetterij qua $$, eenzelfde brug hang er in Lynn canyon en die is gratis en ik denk ook wel met het openbaar vervoer te bereikenquote:Op vrijdag 13 augustus 2010 23:14 schreef VancouverFan het volgende:
Vancouver is echt 1 van de mooiste steden ter wereld. Maar 2 weken is best wel lang om alleen in Vancouver te blijven.
Nog wat dagtripjes:
Grote houten brug in de bossen iets vanaf Vancouver.
http://www.capbridge.com/
Gastown, leuk winkel gebied met een klok die op stoom loopt!
http://www.translink.ca/ is het OV bedrijf van Vancouver. Zeker de Skytrain, metro, is goed te doen. Prima verbinding vanaf vliegveld naar centrum.
Richmond kun je verder overslaan.
Er zijn ook walvistochten vanuit Vancouver, o.a. vanaf Granville Islan, maar ik weet niet precies wanneer het goede seizoen daarvoor is.
vancouver downtown was duurder dan NL qua boodschappen, daarnaast ga je als je midden in het centrum woont nog wat sneller wat eten'drinken 's avonds dus dat maakt het nog duurder. Om nog maar niet over het stappen te spreken, alhoewel de alcoholprijzen buiten BC wel lager liggenquote:Op woensdag 18 augustus 2010 00:54 schreef EddyAlbena het volgende:
[..]
Iemand die mij hier nog mee kan helepn?
Daar stikt het ook van mijn familie, ben over 3,5 week in Lethbridgequote:Op maandag 23 augustus 2010 22:57 schreef klaasdj het volgende:
Van de kerst weer 'ns naar Canada. Lethbridge, Alberta to be precise. Familiebezoekje.
Mijn familie just moved there, vanuit Ontario. Het is daar beter voor tuinbouwersquote:Op maandag 23 augustus 2010 23:39 schreef Hi_flyer het volgende:
[..]
Daar stikt het ook van mijn familie, ben over 3,5 week in Lethbridge
Je bent minder kwijt. Maar het is niet altijd lekkerder/beter. Wel even goed je supermarkt uitzoeken en reclames napluizen. Kaas is veels te duur, brood is niet lekker, behalve bij een goede bakker en vlees is gewoon goeikoop.quote:Op woensdag 18 augustus 2010 00:54 schreef EddyAlbena het volgende:
[..]
Iemand die mij hier nog mee kan helepn?
Absoluut een goed land voor vleesliefhebbersquote:Op dinsdag 24 augustus 2010 00:55 schreef Basboussa het volgende:
[..]
Je bent minder kwijt. Maar het is niet altijd lekkerder/beter. Wel even goed je supermarkt uitzoeken en reclames napluizen. Kaas is veels te duur, brood is niet lekker, behalve bij een goede bakker en vlees is gewoon goeikoop.
Zitten wij ook mee ja. Wij vliegen de 13de naar Vancouver. Ik denk dat ik gewoon een colbertje en mijn vriend een adidas vestje meeneemt en we allebei nog wat vestjes en shirtjes meenemen, inderdaad gewoon laagjes aandoen.quote:Op vrijdag 3 september 2010 23:14 schreef Cee het volgende:
Pfffff, het komt dichterbij nu hoor! Nog welgeteld 8 dagen en dan ga ik. Zit me nu te pletter te stressen over wat ik in godsnaam moet inpakken qua kleding. Laagjes, laagjes, laagjes lijkt me het beste. Ik had geen fatsoenlijke jas voor niet-zomers/niet-winters weer, tenminste, geen jas dat makkelijk is voor korte hikes, tochtje naar een gletsjer, whale watching en city-tripping in één. Heb eergisteren dus een softshell gekocht ( deze, maar dan niet in roze), 150 euro, zit als gegoten, waterafstotend, winddicht, ademend, maar ik twijfel nog steeds. Misschien is ie toch niet warm genoeg voor plaatsen zoals Banff? Het is geen dikke jas of zo.
*zucht*
Iemand tips voor wat betreft kleding in de Rockies en Vancouver Island/Vancouver in mid-september tot begin oktober?
dat kan al vier jaar niet meer helaas pindakaas...quote:Op zaterdag 4 september 2010 19:33 schreef tijdrenner het volgende:
Hoe zit het trouwens met de betaalde belasting terugvragen? Kan dit alleen op het vliegveld of ook als we weer terug in Nederland zijn? Aangezien we 's nachts vliegen denk ik niet dat dat kantoortje daar open is..
He jammer. Was mooi geweest.quote:Op zaterdag 4 september 2010 19:41 schreef WooZ het volgende:
[..]
dat kan al vier jaar niet meer helaas pindakaas...
nou het gold zowieso alleen voor electronica ed, niet voor boodschappen/horeca etc...quote:
Doen we ook zeker! We gaan in Bellingham kleding inslaan.quote:Op zaterdag 4 september 2010 19:53 schreef WooZ het volgende:
[..]
nou het gold zowieso alleen voor electronica ed, niet voor boodschappen/horeca etc...
En net die electronica, kleding etc. is niet zo heel veel goedkoper in Canada, daarvoor kun je beter dagtripje over de grens maken naar de USA
Nou, het is vandaag al een stuk koeler, heur!quote:Op zaterdag 4 september 2010 00:19 schreef EddyAlbena het volgende:
Het is hier echt fucking 35 graden. Niet meer uit te houden in m'n keet zonder airco..
Thx voor de supermarkt-tips. Heb hier een Fresh2Go die zeer goed lijkt, meeste is net iets duurder dan in NL. Dollarama is echt een superstore
Ja idd, vergeleken met de rest van de week was dat ook wel zo. Vond het nog steeds iets te warm overdag. En vandaag dan...die wind. Liep op straat en opeens zo'n bord van een restaurant vliegt gewoon de weg op, wonder dat er geen auto's waren geraakt.quote:Op zaterdag 4 september 2010 21:41 schreef Basboussa het volgende:
[..]
Nou, het is vandaag al een stuk koeler, heur!
Einduluk, moet ik zeggen....
Fresh2Go is van Metro, nou niet de meest goedkope supermarkt. Probeer NoFrills, FoodBasics en de aanbiedingen bij FreshCo/Superstore....
Das mijn ervaring, hoor! En voor de goedkoopste groente/fruit naar de plaatselijke Chinees/Koreaan/Vietnamees.
rij ff 20 min. verder, dan ligt er een relaxte outlet in Tulalip. Daar heb ik al mn kleding ingeslagen, Guess, Ralph Lauren, Calvin Klein etc. etc.quote:Op zaterdag 4 september 2010 20:08 schreef tijdrenner het volgende:
[..]
Doen we ook zeker! We gaan in Bellingham kleding inslaan.Bedankt!
In Amerika zou ik ook altijd een Premium Outlet aanraden. De meeste outlets zijn over de jaren steeds minder interessant geworden, maar die Premium Outlets hebben altijd (ik heb er in ieder geval 4 bezocht in verschillende locaties) een beetje mooie zaken en niet enkel oude troep.quote:Op zondag 5 september 2010 02:03 schreef WooZ het volgende:
[..]
rij ff 20 min. verder, dan ligt er een relaxte outlet in Tulalip. Daar heb ik al mn kleding ingeslagen, Guess, Ralph Lauren, Calvin Klein etc. etc.
En 1km voorbij die outlet ligt een groot winkelcentrum ook met goedkope kleding (oa RL polo's 15 euro, oxbow zwembroeken 12 euro etc)
http://www.premiumoutlets.com/outlets/outlet.asp?id=71
Leuke was dat een (canadese) vriendin bij de grens al haar btw alsnog moest betalen, en dat ik dat niet hoefde, omdat ik alles mee terugnaar NL nam
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |