Ik zal me ook weer gaan bezighouden met waar dit topic voor bedoeld is.
Coraline (2009): Wat een ongelooflijk mooie stop-motion animatie is dit! Het gaat over een meisje dat samen met haar saaie ouders in een groot en saai huis woont. Dan ontdekt ze een geheime deur naar een parallelle wereld, waar alles veel leuker is. Of niet?
Het verhaal komt langzaam op gang, maar zodra ze in de parallelle wereld is, gaat het tempo fors omhoog en is het zeer vermakelijk. Echte spanning of humor of 'iets' dat er uitspringt miste ik echter. Een 7.5.
Oh, de 3D versie (met gekleurd brilletje) was overtuigender dan verwacht, maar na 5 minuten kon ik de kleuren niet meer correct laten overlappen en kreeg ik hoofdpijn. Ik heb dus in 2D gekeken.
The Mummy (1999): Heel simpel: Indiana Jones Lite.
Toen ie verscheen in 1999 heb ik de DVD echt grijsgedraaid: hiermee (en met The Matrix) heb ik DVD ontdekt... Elf jaar later is de film niet eens zo erg gedateerd en vind ik hem nog steeds leuk om te kijken. Eigenlijk een 7.0 waard, want meer dan een popcormfilm is het niet, maar uit nostalgie zou ik een 8 geven.
Apocalypto (2006): Mijn eerste Blu-ray ooit. Beeld en geluid bepalen de kwaliteit van de film niet, maar toch: wát een detail en wát een vet geluid! De jonge Maya Jaguar Paw wordt gevangen genomen door een rivaliserende stam, nadat vrijwel zijn complete dorp is vernietigd.
Deze film is veel beter dan je naar aanleiding van de geruchten zou gaan geloven. Misschien niet historisch accuraat (want er wordt nogal wat Maya- en Azteken historie gemixt), maar wel boeiend én mooi gefilmd. De film staat bekend om zijn grote hoeveelheid onnodig bloedvergieten, maar persoonlijk vond ik dat best meevallen. Ik zou het functioneel geweld willen noemen, en dat heeft deze film gewoon nodig.
Een deel van de locaties heb ik in Mexico zelf bezocht en het terugzien van o.a. de waterval en het Midden-Amerikaanse dierenleven voegde zeker wat toe. Een 8.0.
Cars (2006). Een meer Amerikaans aanvoelende animatie dan Cars heeft Pixar nog niet gemaakt. Vaak herkenbaar, maar soms wordt het wat vervelend. Ik ben een fan van autoracen en vond het begin en einde daarom erg leuk; de Michael Schumacher cameo is gewoon briljant. Het middendeel was helaas echter véél te traag. Als geheel daarom één van de mindere Pixar films, maar nog steeds beter dan de meeste animatiefilms van de laatste jaren. Met pratende auto's heb ik overigens geen probleem, in tegenstelling tot met de pratende honden in Up. Er komen immers geen mensen voor in Cars, de wereld bestaat uit louter auto's. Een 7.0.
[ Bericht 0% gewijzigd door Lemans24 op 24-02-2010 14:27:16 ]