De crisis is voor de meeste mensen een abstract iets. Niemand kan zich iets voorstellen bij $12.000.000.000.000 schuld. De overgrote meerderheid van de mensen voelt concreet maar heel weinig van de crisis. Dat komt straks pas als de koopkracht gaat dalen, de belastingen worden verhoogd en voorzieningen worden gschrapt.quote:Op zondag 21 februari 2010 14:14 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik vraag me af waarom het volk dit zo gelaten passief dit alles over zich heen laat komen![]()
quote:Waar is de woede?
maandag 1 maart 2010 20:55 Ned 2
dinsdag 2 maart 2010 15:05 Ned 2 (Herhaling)
De wereldeconomie is in crisis. Het vertrouwen in de politiek en in de banken is sterk gedaald. Mensen zijn boos op de banken en op een economisch systeem waar slechts een handjevol mensen de exorbitante vruchten van plukt. Toch blijven massale protesten uit. Hoe komt dat? Waar blijft de woede? En waar leidt de onvrede tot verandering? Tegenlicht vraagt het aan socioloog Manuel Castells en filosoof Peter Sloterdijk en maakt kennis met de energieke revolutionairen van de nieuwe Do-It-Yourself cultuur.
Ha! Ik ben benieuwdquote:
Ze interviewen geen historici? Lijkt me dat die ook wel een en ander kunnen vertellen over onverschillige bevolkingen.quote:
ben het volledig met je eens. jammer ook dat nog geen van de politieke partijen hier sjoege geeft; lijkt me een punt waar goed mee valt te scoren (en ik vind het een terecht punt).quote:Op zondag 21 februari 2010 14:14 schreef EchtGaaf het volgende:
De gewone burger gaat opdraaien voor de huidige financiële crisis. De bobo's van banken, die onverantwoord grote risico's hadden genomen, en wegkomen met megahoge bonussen ontspringen de dans. Erger nog, ze gaan door alsof er niets is gebeurd. In de VS worden op het ogenblik zelfs hogere bonussen uitgedeeld dan voor de crisis....
Alle topics van EG zijn erg goedquote:Op vrijdag 11 maart 2011 16:54 schreef Hoedjeman het volgende:
Laat ik deze eens een schopje geven, te goeie topic om te begraven !
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
En dat is een reden om ons uit te gaan kleden leeg te zuigen? Schei toch uit joh. Kotsmisselijk wordt ik van deze dooddoeners.quote:Op zaterdag 12 maart 2011 08:44 schreef Hoppahoppa het volgende:
De grote volkswoede is er nu in ieder geval. Alleen niet in Nederland. Waarom? Omdat wij het hier stiekem zo verschrikkelijk goed hebben!!!
Dat vraag ik me ook af..quote:Op zondag 21 februari 2010 14:14 schreef EchtGaaf het volgende:
De gewone burger gaat opdraaien voor de huidige financiële crisis. De bobo's van banken, die onverantwoord grote risico's hadden genomen, en wegkomen met megahoge bonussen ontspringen de dans. Erger nog, ze gaan door alsof er niets is gebeurd. In de VS worden op het ogenblik zelfs hogere bonussen uitgedeeld dan voor de crisis....
De overheid redde diezelfde banken, die er zo'n potje van hebben gemaakt. Heeft miljarden aan belastinggeld gekost. Dat op z'n beurt weer leidt tot de op handen zijnde megabezuinigingen.
De burger betaalt de prijs voor de crisis, slechts een handjevol bobo's met megasalarissen lachen zich drie slagen in de rondte. De kleine man bloedt...
Wat ik mij nu al maandenlang afvraag is dit: waar blijft de volksopstand? Waarom wordt er geen stelling genomen tegen een financieel systeem dat tot op het bot kas- en kasverrot is. Of lees: door de top wegen gebrek aan moreel besef kapot is gemaakt en het feit dat politiek hun gang gewoon laat gaan?
Ik vraag me af waarom het volk dit zo gelaten passief dit alles over zich heen laat komen![]()
Lijden we burgers collectief zwaar aan het "gekookte kikker syndroom"?
Snap jij dit nog? Hoe denk jij daarover?
Tip: morgen bij tegenlicht wordt dit onderwerp belicht.
Dat kun je alleen stellen als je vergelijkingen maakt met anderen die het slechter hebben. Leuke strategie, maar je moet nooit je eigen standaard omlaag halen omdat anderen het slechter hebben. Dat is een drogredenering.quote:Op zaterdag 12 maart 2011 08:44 schreef Hoppahoppa het volgende:
De grote volkswoede is er nu in ieder geval. Alleen niet in Nederland. Waarom? Omdat wij het hier stiekem zo verschrikkelijk goed hebben!!!
Toch het 'gekookte kikker syndroom' dus..quote:Op zaterdag 12 maart 2011 09:05 schreef thumbnail het volgende:
Ik denk dat de echte woede uitblijft omdat alles heel geniepig gaat.
Elke keer loonmatigen met een paar procent en elke keer wat extra belasting erbij.
Dan langzaam het pensioen uitkleden maar dat merken we pas over 20 jaar.
Het gaat allemaal zo langzaam dat we het niet echt merken.
Nee, dat systeem is ons vooral opgedrongen. Ja, tenzij je het prima vindt om in Oost-Groningen te gaan huren.quote:Op zondag 21 februari 2010 15:24 schreef BasEnAad het volgende:
Aan al die genomen risico's heeft de 'gewone burger' ook zijn welvaart te danken. Bovendien bestaat de bevolking alleen maar uit burgers en bestaan bedrijven/banken ook uit burgers. Er is niet een groep bankiers die je aansprakelijk kan stellen, de enige schuldige is het systeem. En dat systeem hebben we met z'n allen gevoed.
Daar heb je op zich gelijk in. Maar kennelijk is de meerderheid in nederland nog niet zo overtuigd van dat het hier zo slecht is. Zo lang dat zo is, zal het hier wel rustig blijven.quote:Op zaterdag 12 maart 2011 08:57 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
[..]
Dat kun je alleen stellen als je vergelijkingen maakt met anderen die het slechter hebben. Leuke strategie, maar je moet nooit je eigen standaard omlaag halen omdat anderen het slechter hebben. Dat is een drogredenering.
Ben wel benieuwd waar het omslagpunt zit, eigenlijkquote:Op zaterdag 12 maart 2011 09:24 schreef Hoppahoppa het volgende:
[..]
Daar heb je op zich gelijk in. Maar kennelijk is de meerderheid in nederland nog niet zo overtuigd van dat het hier zo slecht is. Zo lang dat zo is, zal het hier wel rustig blijven.
Hm. ik zie dat niet echt als een uiting van volkswoede.quote:Op zaterdag 12 maart 2011 10:54 schreef Pietverdriet het volgende:
TS is het schijnbaar niet opgevallen dat we verkiezingen hadden waarbij de PVV een flink aantal zetels gewonnen heeft
Ik geloof dat dit em dus is....quote:Op zaterdag 12 maart 2011 09:10 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
[..]
Toch het 'gekookte kikker syndroom' dus..
En dat gebeurt dan in een democratie, door mensen die zich volksvertegenwoordiger noemen.. Eng vnd ik dat.
quote:Op zaterdag 12 maart 2011 08:37 schreef betyar het volgende:
Wat een kut kick en kut topic
Geen enkel topic van mij kan en mag in die kwalificatie worden uitgedrukt.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Tja, de Fransen vertonen een hele ander gedrag.quote:Op zaterdag 12 maart 2011 08:55 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
[..]
Dat vraag ik me ook af..
Ik denk dat het komt omdat men bereid lijkt te zijn de eigen situatie te verdedigen.. Zoiets als Rome staat in brand maar we feesten vrolijk door.
Mensen geloven werkelijk dat de zorg plotseling zoveel duurder is geworden dat zorgverzekeringen wel torenhoge premies moeten vragen en niets anders kunnen dan er zo weinig mogelijk voor terugdoen. Of ze zeggen dat het nog best goed is, want ja, als je een ernstige ziekte hebt word je toch nog wel geholpen en ja, het niveau van de zorg is zo slecht nog niet..
Of dat het onvermijdelijk is dat de pensioenen, waar mensen NB. voor gewerkt hebben niet uitbetaald worden, terwijl mijoenenbonussen vrolijk doorgaan en nog hoger worden, alsof er nooit een crisis is geweest.
Het is veel makkelijker om te geloven dat het nu eenmaal zo moet en het zal wel een keer weer overgaan. Alsof eenmaal gedane bezuinigingen weer teruggedraaid zullen worden als er weer een economische hoogconjunctuur is
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |