Bronquote:De game-industrie doet niets om gameverslaving te voorkomen en ontloopt daarmee haar maatschappelijke verantwoordelijkheid. Dat concludeert onderzoeksbureau IVO in een onderzoek voor het ministerie van Volksgezondheid, schrijft Trouw vandaag. IVO berekende dat Nederland dertigduizend tot tachtigduizend gameverslaafden telt.
Het geeft volgens de krant vooral problemen als samen met vaak anonieme anderen via internet wordt gespeeld. Jeroen Lemmers, die bij de Universiteit van Amsterdam al drie jaar onderzoek doet naar gameverslaving, legt in de krant uit dat het niet simpel is om maatregelen te nemen. Een waarschuwing dat een spel verslavend is, net als op sigarettenpakjes, zou alleen maar aanbevelend werken.
De branchevereniging van de game-industrie, de NVPI, stelt dat de bedrijven wel hun maatschappelijke verantwoordelijkheid nemen. Dat zouden ze doen door leeftijdsindiacties op de verpakking te zetten en aan te geven of er seks, drugs, gescheld of geweld in het spel voorkomt.
Een waarschuwing op de verpakking zou niet veel zin hebben, daarbij pakt een spel voor 97 procent van de kopers niet verslavend uit.
Daar zit het hem in inderdaad. Zowel WoW als CoD hebben die factor.. Bij WoW wordt je beter naarmate de gear beter wordt (en je hoger level bereikt) en bij CoD MW2 krijg je betere wapens en extra's. De beloning maakt het denk ik verslavend.quote:Op dinsdag 2 februari 2010 09:20 schreef incognitoomuch het volgende:
Sowieso ieder spel waar je virtueel in groeit is een gevaar.
Je wilt beter zijn dan de rest, je wilt bij de besten horen dus je steekt om die reden al veel tijd in zoiets.
Ze zijn al goed op weg om dit spelconcept over te brengen naar de consoles, en het kan eigenlijk alleen maar gekker worden...
In mijn optiek zal een waarschuwing ook weinig uithalen. De meeste waarschuwingen/verboden doen weinig aan het probleem maar meer aan de wens vanuit het volk. Ook al is het resultaat er niet (veel) beter op.quote:Op dinsdag 2 februari 2010 09:18 schreef Ian_Nick het volgende:
Alsof zo'n waarschuwing ook maar iets gaat veranderen. Mensen moeten gewoon leren zichzelf een beetje onder controle te houden.
Eens, en niet weer de verantwoordelijkheid afschuiven op de industrie.quote:Op dinsdag 2 februari 2010 09:18 schreef Ian_Nick het volgende:
Alsof zo'n waarschuwing ook maar iets gaat veranderen. Mensen moeten gewoon leren zichzelf een beetje onder controle te houden.
Als iedereen nou maar gewoon zo hard mogelijk blijft roepen dat iets als bijvoorbeeld WoW verslavend is gaan mensen het gewoon als excuus gebruiken om zichzelf niet in de hand te houden.quote:Op dinsdag 2 februari 2010 09:32 schreef teknomist het volgende:
[..]
Eens, en niet weer de verantwoordelijkheid afschuiven op de industrie.
Laten we het zo stellen... Het draait uiteindelijk alleen maar om werkgelegenheid en geld.quote:Op dinsdag 2 februari 2010 09:38 schreef Ian_Nick het volgende:
[..]
Als iedereen nou maar gewoon zo hard mogelijk blijft roepen dat iets als bijvoorbeeld WoW verslavend is gaan mensen het gewoon als excuus gebruiken om zichzelf niet in de hand te houden.
Ik denk dat in dat opzicht een waarschuwing eerder averechts werkt.
Wat is het probleem dan? Of het nou gamen is of gokken of carrière maken of bloemschikken: er zal altijd een miniem groepje zijn dat er niet mee om kan gaan en erin doorschiet.quote:daarbij pakt een spel voor 97 procent van de kopers niet verslavend uit.
Vervelende Game Developers die inspelen op de wensen van de (verslaafde) gamers...quote:
Voor even ja. Die grote dreigende waarschuwings stickers op de sigaretten pakjes ziet men op een gegeven moment ook niet meer.quote:Op dinsdag 2 februari 2010 11:05 schreef speknek het volgende:
Ik ben benieuwd hoeveel zoden de 'roken werkt verslavend' boodschap op het pakje sigaretten aan de dijk heeft gezet.
Aan de andere kant kan het confronterend werken. Mensen die op die manier gamen zijn natuurlijk eigenlijk gewoon bezig met vluchtgedrag, als er dan pontificaal in beeld staat dat ze verslaafd kunnen zijn, zet ze dat misschien aan tot denken.
Waarom zouden die mensen eigenlijk tot denken aangezet moeten worden?quote:Op dinsdag 2 februari 2010 11:05 schreef speknek het volgende:
Aan de andere kant kan het confronterend werken. Mensen die op die manier gamen zijn natuurlijk eigenlijk gewoon bezig met vluchtgedrag, als er dan pontificaal in beeld staat dat ze verslaafd kunnen zijn, zet ze dat misschien aan tot denken.
quote:Op dinsdag 2 februari 2010 13:30 schreef SoldMayor het volgende:
COD MW2 kwam 10 november en ik heb nu 403 uur gespeeld.
Dat was dus ongeveer 4.5 uur per dag![]()
En ik ben al 1.5 week gestopt dus verslavend was het wel maar je kan je ook zo mee stoppen.
Dat is met andere dingen dus niet zo.
quote:World of Warcraft - 4.384 hours
quote:Call of Duty: Modern Warfare 2 Multiplayer: 342 hours
Dat is een goed punt.quote:Op dinsdag 2 februari 2010 09:38 schreef Ian_Nick het volgende:
[..]
Als iedereen nou maar gewoon zo hard mogelijk blijft roepen dat iets als bijvoorbeeld WoW verslavend is gaan mensen het gewoon als excuus gebruiken om zichzelf niet in de hand te houden.
Ik denk dat in dat opzicht een waarschuwing eerder averechts werkt.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |