SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 6% gewijzigd door #ANONIEM op 02-02-2010 13:21:22 ]
Ja, maar daar heb ik me wel eens eerder over uitgelaten.quote:Op dinsdag 2 februari 2010 13:00 schreef RRGJL het volgende:
Hebben jullie trouwens ook weleens last van het ontbreken van een doel in het leven? Het lijkt wel een mid-life crisis waar ik al sinds een jaar of 16/17 in zit
Dan baal ik er zo van dat het eigenlijk allemaal zo nutteloos is. Waar gaat het heen, dit leven? Waarom doe ik dit allemaal? Klinkt misschien depressief, maar dat valt op zich wel meeHet zijn gewoon serieuze vragen die ik mezelf stel maar waarmee ik niets kan behalve mezelf aanhoren.
okey..en kan je miss uitleggen welk deel van mijn post je precies bedoelt?quote:Op dinsdag 2 februari 2010 13:40 schreef robuust89 het volgende:
+1
sluit zich aan in het rijtje.
mijn theorie: mijn pubertijd heeft zich niet echt laten zien, en dat is het moment in je leven wanneer je je afvraagt: wie ben ik? wat wil ik? en het antwoord wat je dan vind, is je doel. mijn doel is vrij vaagjes, ik wil later mensen helpen, verzorgen, maar hoe?
dus, de tip van jullie is dat ik het soms wat meer moet loslaten.. hoe zeg je dat, het mes snijd aan 2 kanten, met zelfanalyse kan je dingen fixen, maar door dat juist niet te doen, kom je ook al een heel end.
o, en francis, als ik wat jij zegt (waar ik me in kan vinden) tegen me ouders zeg... dan krijg je een pittige discussiekortom, ik volg je, maar me oudjes zijn 180° anders. jeuj.
Hoi, ik ben een vreemde eend in de bijt en heb (als dat mag) een paar vragen, niet voor mezelf maar voor iemand die ik ken.quote:Op dinsdag februari 2010 schreef ... het volgende:
Voor mijzelf heb ik dat overwonnen de afgelopen 2 jaar. ik weet pas 4 jaar dat ik Asperger heb. dus daarvoor wist ik dat ik wel anders dan anderen was maar ik dacht... ik ben gewoon een vreemde snuiter, deal with it.
Sinds ik het weet ben ik echter mijlenver vooruit gegaan. Met vooral het laatste jaar waar ik van 0 vrienden met 1 broer naar 5 goede vrienden en zo'n 50 kroegvrienden ben gegaan
Mijn diagnose heeft mij veel vooruit geholpen omdat ik eindelijk wist waarom ik anders was.ben, en in dat opzicht heeft het mij veel rust en duidelijkheid gegeven waarom mijn leven zo is gegaan als het gegaan is.quote:Op dinsdag 2 februari 2010 14:46 schreef Watmaaktzezichweerdruk het volgende:
[..]
Hoi, ik ben een vreemde eend in de bijt en heb (als dat mag) een paar vragen, niet voor mezelf maar voor iemand die ik ken.
Waarom helpt een diagnose je zoveel vooruit? Ga je jezelf anders beoordelen of ga je zaken anders aanpakken? En is het goed om een diagnose zo vroeg mogelijk te krijgen en, zo ja, waarom?
En ik las hier ergens ook dat ASS-ers vaak contacten laten verwateren, maar het dan wel leuk vinden als een verwaterd contact weer belt of mailt. Wil iemand me uitleggen hoe dit werkt?
Aha. Waaruit kan die hulp zoal bestaan (ook op jonge leeftijd)? Op internet heb ik vanalles gelezen over hulp bij financiën of huishouden, maar ik ben meer geïnteresseerd in sociale hulp. Waar moet ik dan aan denken? Het is een algemenere vraag, misschien minder op jou van toepassing omdat jij (als ik het goed lees) pas later een diagnose hebt gekregen.quote:Mijn diagnose heeft mij veel vooruit geholpen omdat ik eindelijk wist waarom ik anders was.ben, en in dat opzicht heeft het mij veel rust en duidelijkheid gegeven waarom mijn leven zo is gegaan als het gegaan is.
Tevens was de diagnose goed omdat ik nu doelgerichte hulp kon vragen en krijgen. Een diagnose zo vroeg mogelijk krijgen is van belang zodat je al vroeg het "probleem" kan aanpakken zonder er eerst jaren mee te moeten sukkelen. Kan heel veel ellende en pijn besparen.
Bedankt voor je antwoord. Hoe werkt dit precies? Ben je na 2 maanden kwijt wat de karaktereigenschappen van deze persoon zijn of waar je hem/haar van kende?quote:Contacten laten verwateren is iets wat ik ook doe, maar als ik b.v. iemand 2 maanden niet gezien of gesproken heb dan moet ik zeg maar al opnieuw beginnen met contact maken alsof ware het de allereerste ontmoeting. Als ik iemand nog veel langer niet gezien heb maakt niet uit dan, zo'n 2 maanden is wel de grens van het verwateren. Leuk vind ik het wel als iemand dan contact op neemt, maar tevens vind ik het enorm eng want ik moet weer opnieuw beginnen met contact leggen en aftasten zeg maar.
De sociale hulp kan b.v. bestaan uit begeleiding door een hulpverlener die samen met jou gaat kijken waar jij problemen mee hebt en op die manier in kaart brengt waar jij mee geholpen zou willen worden. Daarna zal dmv gerichte hulpverlening geprobeerd kunnen worden het sociale aspect iets minder eng te maken en handvatten aan te leren die nuttig zijn om op sociaal vlak toch iets te gaan doen (al zal het vaak lastig blijven).quote:Op dinsdag 2 februari 2010 15:03 schreef Watmaaktzezichweerdruk het volgende:
[..]
Aha. Waaruit kan die hulp zoal bestaan (ook op jonge leeftijd)? Op internet heb ik vanalles gelezen over hulp bij financiën of huishouden, maar ik ben meer geïnteresseerd in sociale hulp. Waar moet ik dan aan denken? Het is een algemenere vraag, misschien minder op jou van toepassing omdat jij (als ik het goed lees) pas later een diagnose hebt gekregen.
[..]
Bedankt voor je antwoord. Hoe werkt dit precies? Ben je na 2 maanden kwijt wat de karaktereigenschappen van deze persoon zijn of waar je hem/haar van kende?
deze postquote:Op dinsdag 2 februari 2010 13:09 schreef francis998 het volgende:
[..]
ik heb hier dus last van. Mijn doel in mijn leven is het afronden van een studie en een goede baan te hebben.
Maar om de zoveel verwerp ik dit doel, en vind ik aan studie en werken niks..en wil ik ook geen van beide. En dan kom ik weer in de problemen.
En zo vaak vraag ik me af wat het nut van alles is, geld verdienen, werken, leren enzo..als je het uieindelijk toch niet meeneemt in je kist...en nadat je van deze aarde vertrekt heb je er niks aan..
dus dan vraag ik me ook het nut af, van moeite doen..voor al die standaard dingen in het leven. En dan krijg ik zoiets van het leven zou moeten draaien om lol hebben..en alleen dat. terwijl werk een bijzaak zou moeten zijn, terwijl het in deze maatschappij eigenlijk juist hoofdzaak is..
ja..ik snap het als mijn posts wat verward zijn maar dat ben ik zelf nu..ik voel me net dronken...alleen ik heb geen slok op..raar...
Aha, bedankt voor de uitleg.quote:Op dinsdag 2 februari 2010 15:33 schreef Juup© het volgende:
<knip>
en dan dus die post, snappes vous?quote:Op dinsdag 2 februari 2010 13:55 schreef francis998 het volgende:
[..]
okey..en kan je miss uitleggen welk deel van mijn post je precies bedoelt?
Aangezien ik het ook niet helemaal met mijn ouders kan bespreken..dan krijg ik een discussie die endigt in een ruzie.
Dus aub..welk deel bedoel je precies???
ps. zit nu een beetje te flippen..probeerde 2 bouses te ficen..maar ben het denk ik aan 't verknallen.![]()
em...ikke niet snappen...miss ben ik een beetje errug sloom ofzo..maar ik kan hem dus echt niet volgen...quote:Op dinsdag 2 februari 2010 15:59 schreef robuust89 het volgende:
[..]
en dan dus die post, snappes vous?
Op de vraag 'wat bedoel je' antwoordde hij met 'deze postquote:Op dinsdag 2 februari 2010 16:02 schreef francis998 het volgende:
[..]
em...ikke niet snappen...miss ben ik een beetje errug sloom ofzo..maar ik kan hem dus echt niet volgen...![]()
![]()
okey, ik volg hem nu grotendeels...maar ik bedoelde eigenlijk voordat ik de weg kwijt raakte,quote:Op dinsdag 2 februari 2010 16:09 schreef RRGJL het volgende:
[..]
Op de vraag 'wat bedoel je' antwoordde hij met 'deze post'
quote:ik heb hier dus last van.
DEEL1: Mijn doel in mijn leven is het afronden van een studie en een goede baan te hebben.
Maar om de zoveel verwerp ik dit doel, en vind ik aan studie en werken niks..en wil ik ook geen van beide. En dan kom ik weer in de problemen.
DEEL2: En zo vaak vraag ik me af wat het nut van alles is, geld verdienen, werken, leren enzo..als je het uieindelijk toch niet meeneemt in je kist...en nadat je van deze aarde vertrekt heb je er niks aan..
dus dan vraag ik me ook het nut af, van moeite doen..voor al die standaard dingen in het leven. En dan krijg ik zoiets van het leven zou moeten draaien om lol hebben..en alleen dat. terwijl werk een bijzaak zou moeten zijn, terwijl het in deze maatschappij eigenlijk juist hoofdzaak is..
ja..ik snap het als mijn posts wat verward zijn maar dat ben ik zelf nu..ik voel me net dronken...alleen ik heb geen slok op..raar...
Maar ik vind juist dat dat moet kunnen !quote:Op maandag 1 februari 2010 18:42 schreef Cassandra87 het volgende:
Over het eerste. Ik voel me daardoor aangesproken. Ik reageer soms inhoudelijk, soms wil ik mijn dag gewoon vertellen.
Bij mij heeft de diagnose geholpen door de begrijpen waarom je bepaalde dingen doet zoals je ze doet. Ook helpt het heel veel voor je omgeving. Ik zal mijn asperger nooit als excuus gebruiken maar soms maakt het het voor de ander ook makkelijker om je te begrijpen. Mijn hersenactiviteit is heel anders dan van bijvoorbeeld mijn broer terwijl wij qua doen en laten op 2 druppels water lijken. de informatie gaat over veel meer verbindingen dus ik heb langer de tijd om over dingen na te denken.quote:Op dinsdag 2 februari 2010 14:46 schreef Watmaaktzezichweerdruk het volgende:
[..]
Hoi, ik ben een vreemde eend in de bijt en heb (als dat mag) een paar vragen, niet voor mezelf maar voor iemand die ik ken.
Waarom helpt een diagnose je zoveel vooruit? Ga je jezelf anders beoordelen of ga je zaken anders aanpakken? En is het goed om een diagnose zo vroeg mogelijk te krijgen en, zo ja, waarom?
En ik las hier ergens ook dat ASS-ers vaak contacten laten verwateren, maar het dan wel leuk vinden als een verwaterd contact weer belt of mailt. Wil iemand me uitleggen hoe dit werkt?
quote:Op dinsdag 2 februari 2010 16:44 schreef robuust89 het volgende:
deel 2 is het![]()
mag ik vragen naar je haarkleur?![]()
(ja, ik heb nogal flauwe humor
)
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |