e.e.a. is doorgaans afhankelijk van type opleiding icm de schoolquote:Op zondag 31 januari 2010 13:51 schreef LilDutchPrincess het volgende:
Ik snap nooit hoe je zo lang over je scriptie kan doen?? Ik heb maar 14 weken namelijk, dan moet het ingeleverd zijn....
Begin morgen dus ben benieuwd
Hoe groot? Uhhh dat zal ik morgen wel horenquote:Op zondag 31 januari 2010 13:54 schreef gifkwal het volgende:
Het kan makkelijk, als je zelf niet zo'n stricte deadline hebt zoals jijDie bestaat bij mijn studie niet, dus het gevaar van lanterfanten is groot. Zo wilde ik zelf de eerste versie voor kerst al af hebben, maar zie... het is alweer bijna februari.
Succes met schrijven! Hoe groot moet de scriptie worden? 14 weken zou in principe moeten lukken denk ik hoor.
het schrijfwerk was bij mij ook twee weken.quote:Op zondag 31 januari 2010 13:58 schreef JohnLocke het volgende:
Mijn bachelor-scriptie heb ik in twee weken geschreven, daarvoor wel alle bronnen uitgezocht en uitgebreid doorgenomen.
Wauw! Snel zeg. (Al had ik het misschien ook gekund als ik 2 weken lang elke dag 8 uur zou schrijven... maar ja, daarvoor ben ik te luiquote:Op zondag 31 januari 2010 13:58 schreef JohnLocke het volgende:
Mijn bachelor-scriptie heb ik in twee weken geschreven, daarvoor wel alle bronnen uitgezocht en uitgebreid doorgenomen.
Daar kwam het wel een beetje op neer, en het was juist omdat ik zo lui was dat ik de druk nodig had van de deadline om eindelijk echt te beginnen.quote:Op zondag 31 januari 2010 14:02 schreef gifkwal het volgende:
[..]
Wauw! Snel zeg. (Al had ik het misschien ook gekund als ik 2 weken lang elke dag 8 uur zou schrijven... maar ja, daarvoor ben ik te lui)
Ik wil ook een echte deadline in plaats van alleen die ene die ik zelf verzin en waarvan het niet uitmaakt of ik hem overschrijd...quote:Op zondag 31 januari 2010 14:05 schreef JohnLocke het volgende:
[..]
Daar kwam het wel een beetje op neer, en het was juist omdat ik zo lui was dat ik de druk nodig had van de deadline om eindelijk echt te beginnen.
In principe kun je je eigen deadlines ook redelijk hard maken, op een bepaalde datum betekent verder uitstel immers studievertraging, jaar extra collegegeld, enzovoorts.quote:Op zondag 31 januari 2010 14:09 schreef gifkwal het volgende:
[..]
Ik wil ook een echte deadline in plaats van alleen die ene die ik zelf verzin en waarvan het niet uitmaakt of ik hem overschrijd...
Dat is al gebeurdquote:Op zondag 31 januari 2010 14:16 schreef JohnLocke het volgende:
[..]
In principe kun je je eigen deadlines ook redelijk hard maken, op een bepaalde datum betekent verder uitstel immers studievertraging, jaar extra collegegeld, enzovoorts.
Hoe kom je ooit op zo'n onderwerp?!quote:Op zondag 31 januari 2010 14:02 schreef gifkwal het volgende:
[..]
Waar gaan alle scripties hier trouwens over? Ik heb zelf vorige zomer onderzoek gedaan naar bierproducenten in Cambodia en Vietnam en hun manier van ethisch zakendoen (met betrekking tot meisjes die ze inhuren om het bier daar in de bars te verkopen). De scriptie gaat vooral over de manier waarop die bierproducenten met morele vraagstukken omgaan. Is voor de master Antropologie.
Voor mijn studie moet je sowieso veldwerkonderzoek doen, en omdat ik me tijdens de studie had gespecialiseerd in de regio Azie ging ik die richting uit. Het specifieke onderwerp vond ik doordat ik iets "nuttigs" wilde doen, bijvoorbeeld iets zoals checken of een fair trade onderneming wel werkelijk fair trade is. Door een beetje googelen kwam ik op het probleem van de promotiemeisjes in Cambodia terecht, dat leek me erg interessant, dus dat werd het.quote:Op zondag 31 januari 2010 14:32 schreef Horloge het volgende:
[..]
Hoe kom je ooit op zo'n onderwerp?!
Tijdens het eerste gesprek met de begeleider wordt de datum van de scriptie-verdediging al bepaald. Hier werken ze dus wel met een duidelijke deadline en dat is wel fijn.quote:Op zondag 31 januari 2010 14:09 schreef gifkwal het volgende:
[..]
Ik wil ook een echte deadline in plaats van alleen die ene die ik zelf verzin en waarvan het niet uitmaakt of ik hem overschrijd...
Moet je een onderzoek doen binnen of voor een bedrijf?quote:Op zondag 31 januari 2010 14:42 schreef Citizen.Erased het volgende:
[..]
Tijdens het eerste gesprek met de begeleider wordt de datum van de scriptie-verdediging al bepaald. Hier werken ze dus wel met een duidelijke deadline en dat is wel fijn.
Qua onderwerp is het nog even afwachten. Ben nog in gesprek met een tweetal bedrijven en dat is nog even afwachten.
Klinkt zeer interessant, ik neem aan dat je case studies gaat verwerken in je scriptie? Wat is de game-theory?quote:Op zondag 31 januari 2010 14:54 schreef AKnynke het volgende:
oi, tvp. Ik ben vorige week begonnen, 17 mei is de deadline. Ik studeer peace and conflict studies, en ik wil me focussen op de demand-side van vredesmissie's. Wanneer willen landen een missie in hun gebied, en wanneer niet? Hier is nog niets over geschreven, dus ben de eerste. Wat academisch heel interessant is, maar niet zo praktisch, omdat ik dus op geweldig veel velden moet bouwen. Waarschijnlijk ga ik een formeel model maken, dus met behulp van game-theory. Nog nooit gedaan, dus wel spannend!
Dat is wel gangbaar. Echter heeft wetenschappelijk verantwoord onderzoek voor sommige bedrijven niet zoveel waarde omdat het vaak te abstract blijft. Dat is eigenlijk het grootste probleem waar ik nu mee zit. Ga gewoon duidelijke afspraken maken hoe ik het academisch ga verantwoorden en wat ik het bedrijf zelf kan bieden.quote:Op zondag 31 januari 2010 14:52 schreef gifkwal het volgende:
[..]
Moet je een onderzoek doen binnen of voor een bedrijf?
Dat is lastig ja, een balans vinden tussen academische en praktische waarde van je onderzoek. Weet je al een beetje wat voor iets je wilt onderzoeken dan? Ik heb geprobeerd mijn onderzoeksvraag ook redelijk praktisch te houden zodat het interessant bleeft voor de bedrijven waar ik onderzoek naar deed.quote:Op zondag 31 januari 2010 15:08 schreef Citizen.Erased het volgende:
[..]
Dat is wel gangbaar. Echter heeft wetenschappelijk verantwoord onderzoek voor sommige bedrijven niet zoveel waarde omdat het vaak te abstract blijft. Dat is eigenlijk het grootste probleem waar ik nu mee zit. Ga gewoon duidelijke afspraken maken hoe ik het academisch ga verantwoorden en wat ik het bedrijf zelf kan bieden.
Ik ga me, zoals ik het nu voor ogen heb, richten op factoren die van belang zijn voor de acceptatie van een bepaalde nieuwe techniek. Daar bestaan op het moment verschillende modellen voor, maar die voldoen niet geheel meer. Daar zit sowieso een stuk academische relevantie.quote:Op zondag 31 januari 2010 15:13 schreef gifkwal het volgende:
[..]
Dat is lastig ja, een balans vinden tussen academische en praktische waarde van je onderzoek. Weet je al een beetje wat voor iets je wilt onderzoeken dan? Ik heb geprobeerd mijn onderzoeksvraag ook redelijk praktisch te houden zodat het interessant bleeft voor de bedrijven waar ik onderzoek naar deed.
Misschien case-studies als illustratie, misschien niet..ik ben er nog niet zo zeker van. Game-theory is een economisch model, gebasseerd op rationele 'actors'. In mijn situatie zullen partijen in een conflict er alles aan doen om hun 'gain' to maximaliseren, en aan de hand daarvan kun je een aantal voorspellingen doen. Best interessant, maar wel lastig omdat een heel aantal factoren beslissingen beinvloeden. Hebben ze alle informatie, hoe pikken ze signalen van de andere partij op, etc.quote:Op zondag 31 januari 2010 15:01 schreef gifkwal het volgende:
[..]
Klinkt zeer interessant, ik neem aan dat je case studies gaat verwerken in je scriptie? Wat is de game-theory?
Interessant, vooral in jouw geval bij het kijken naar het al dan niet welkom heten van zulke missies. Daar zullen vast allerlei overwegingen bij gepaard gaan.quote:Op zondag 31 januari 2010 15:23 schreef AKnynke het volgende:
[..]
Misschien case-studies als illustratie, misschien niet..ik ben er nog niet zo zeker van. Game-theory is een economisch model, gebasseerd op rationele 'actors'. In mijn situatie zullen partijen in een conflict er alles aan doen om hun 'gain' to maximaliseren, en aan de hand daarvan kun je een aantal voorspellingen doen. Best interessant, maar wel lastig omdat een heel aantal factoren beslissingen beinvloeden. Hebben ze alle informatie, hoe pikken ze signalen van de andere partij op, etc.
@Citizen: het lijkt me lastig om bij een bedrijf af te studeren, inderdaad om het probleem dat jij nu op brengt: hoe combineer je het academische met het professionele. Maar, het lijkt er op dat je een oplossing gevonden hebt!
Yes klopt! Thnxquote:Op zondag 31 januari 2010 19:26 schreef gifkwal het volgende:
Mooi cijfer! Wat bedoel je met in elk geval 1 stuk afgerond? Was het je bachelor?
Veel succes ermeequote:Op maandag 1 februari 2010 13:53 schreef mafkees01 het volgende:
[..]
Yes klopt! ThnxGa nu voor mijn master (business informatics)
Dank je!quote:Op maandag 1 februari 2010 13:56 schreef gifkwal het volgende:
[..]
Veel succes ermeeBegin je nu (februari) of in september?
O ja, fantatieke scriptiebegeleiders, zó fijn!quote:Op zondag 31 januari 2010 13:47 schreef gifkwal het volgende:
Hopelijk zit ik hier goed, via de zoekfunctie heb ik het gesloten deel 5 gevonden, deel 6 kon ik zelf niet vinden dus bij deze.
Deel hier je frustraties betreffende het schrijven van die oneindige scriptie!
Zelf ben ik al zo'n 5 maanden bezig en ben toe aan de conclusie. Daarna volgen helaas nog een heleboel verbeteringen en aanpassingen, want mijn begeleider heeft niet stilgezeten en draagt talloze extra bronnen aan die gecheckt danwel gebruikt moeten worden plus nog allemaal andere suggesties die verwerkt moeten worden. Het lijkt hierdoor wel een neverending story, komt het ooit nog af?
Hoe gaat het met mijn mede-scriptieschrijvers?
Hier ook twee wekenquote:Op zondag 31 januari 2010 13:58 schreef JohnLocke het volgende:
Mijn bachelor-scriptie heb ik in twee weken geschreven, daarvoor wel alle bronnen uitgezocht en uitgebreid doorgenomen. 9000 woorden trouwens.
Ja, al ben ik aan de andere kant heel blij met mijn begeleider want hij neemt het allemaal wel serieus en komt echt met goede suggesties. Ik moet hem dan ook gelijk geven met al zijn tips waar het nog beter/uitgebreider kan. Maar de frustratie van het klaar willen zijn blijft.quote:Op maandag 1 februari 2010 14:10 schreef Viking84 het volgende:
[..]
O ja, fantatieke scriptiebegeleiders, zó fijn!. En ze denken dat ze jou daarmee een gunst bewijzen (en ergens is dat ook zo, want je wilt een dichtgetimmerd onderzoek), maar snappen ze niet dat je ook wel eens een keer kláár wilt zijn!
.
Waar het ook vaak misgaat, is als je proefpersonen nodig hebt voor je onderzoek. Mijn huisgenoot heeft middelbare scholieren nodig. Eén school had min of meer toegezegd en toen hij langskwam om afspraken te maken (dacht hij) zeiden ze dat ze het nog moesten overleggen met de directie en er moest een brief naar de ouders etc. En toen hij na dat overleg met de directie belde om te vragen wat eruit was gekomen kreeg 'ie te horen dat het overleg uitgesteld was. Ja zo krijg je je scriptie natuurlijk nooit in één semester af hè.
Het echte werk heb ik in 2 weken gedaan, ja, en dan nog schreef ik maar 4 uurtjes per dag. Had daarvoor al wel wat voorwerk verricht en tussen de bedrijven door denk je ook wel na. Ik hoefde verder niets te herschrijven, geloof ik en had een 8. Tjaquote:Op maandag 1 februari 2010 14:15 schreef gifkwal het volgende:
[..]
Ja, al ben ik aan de andere kant heel blij met mijn begeleider want hij neemt het allemaal wel serieus en komt echt met goede suggesties. Ik moet hem dan ook gelijk geven met al zijn tips waar het nog beter/uitgebreider kan. Maar de frustratie van het klaar willen zijn blijft.
Maar mensen zoals jij die hun scriptie in 2 weken hebben geschreven, bedoelen jullie dan eerste versie schrijven, verbeteren, nog eens schrijven, nog eens verbeteren - dat alles in 2 weken?
Toch goed dat je het in elk geval af wil maken. En het is een hoop waard om voor jezelf te weten waar je interesses nou echt liggen en wat je daar in de toekomst mee wil doen!quote:Op maandag 1 februari 2010 14:28 schreef Dichtpiet. het volgende:
Ik heb eerst een HBO opleiding gedaan, toen een Master. Heb spijt van de Master, toch te hoog gegrepen allemaal en mijn interesse is toch niet zo sterk als ik had gedacht. Nu probeer ik het een beetje af te raffelen.![]()
Straks ga ik op HBO-functies solliciteren, ben toch veel liever praktisch bezig.
De verschillen per studie en per onderwerp van onderzoek zijn enorm.quote:Op maandag 1 februari 2010 14:20 schreef gifkwal het volgende:
Hm, als ik dat zo lees lijkt het echt alsof ik iets verkeerd doe
Oh, hier begint het afkraken van de studie Nederlands alweerquote:Op maandag 1 februari 2010 15:09 schreef Citizen.Erased het volgende:
[..]
De verschillen per studie en per onderwerp van onderzoek zijn enorm.
Waar refereer ik naar de studie Nederlands? Je schiet bij voorbaat al in de verdediging zo te zien.quote:Op maandag 1 februari 2010 16:14 schreef Viking84 het volgende:
[..]
Oh, hier begint het afkraken van de studie Nederlands alweer. Verdiep je eerst eens in die studie voor je met zo'n opmerking komt.
Nah, hoop geregel.. Net weer een bijbaantje geregeld dus het loopt top!quote:Op maandag 1 februari 2010 14:07 schreef gifkwal het volgende:
Je klinkt als een harde werker. Je hebt dus eerst HBO gedaan, toen een WO bachelor en nu master? Hoop dat je de master leuk gaat vinden en het niet een al te lange zit wordt tot de zomervakantie.
Zelf heb ik alleen WO bachelor gedaan, daarna een half jaar gewerkt om geld te sparen voor het veldwerk (en te bedenken waar ik heen wilde) en nu dus bijna klaar met de master. Ga hierna denk ik maar werken, heb geld nodig
Goed zeg! En weer studeren is inderdaad vast een verademing na die stage. Zelf doe ik culturele antropologie, is erg leuk omdat je 4 maanden veldwerkonderzoek doet en je mag zelf kiezen waar ter wereld en naar welk onderwerpquote:Op maandag 1 februari 2010 17:34 schreef mafkees01 het volgende:
[..]
Nah, hoop geregel.. Net weer een bijbaantje geregeld dus het loopt top!
Ik heb een HBO B en daarmee kon ik (met minimaal een 7 scriptie, gemiddeld gewogen eindcijfer een 7, taaltoets en deficientie) een master gaan doen.. Alles gelukkig gehaald
Ik heb er erg zin in.. Zeker na 5 maanden full time stage
Welke master doe jij nu dan? Want je bent dus bijna klaar zo te lezen
Ach, wen je aan! Het hoort erbij dus je moet maarquote:Op maandag 1 februari 2010 17:50 schreef gifkwal het volgende:
[..]
Goed zeg! En weer studeren is inderdaad vast een verademing na die stage. Zelf doe ik culturele antropologie, is erg leuk omdat je 4 maanden veldwerkonderzoek doet en je mag zelf kiezen waar ter wereld en naar welk onderwerpMaar ja, dat leuke gedeelte is dus al achter de rug, nu rest slechts het saaie, droge typen
Ah oke! Succes dan!quote:Op maandag 1 februari 2010 21:31 schreef Ewelina het volgende:
Makfkees, dat is dit semester dus. Ik heb echter nog niet alle vakken afgerond, dus echt haast is er niet bij
Jups, dat lijkt me vrij logisch.quote:Op zondag 7 februari 2010 17:36 schreef Maraca het volgende:
Even een vraagje tussendoor.. We zijn nu bezig met een PvA en we komen niet helemaal uit de bronvermelding![]()
We hebben dus het volgende
[alinea 1]
[alinea 2]
[alinea 3]
Alinea 1 en 3 zijn dezelfde bron en alinea 2 is een andere bron. Moet het dan als volgt worden verantwoord?
[alinea 1] 1
[alinea 2] 2
[alinea 3] 3
1 bron A
2 bron B
3 bron A
Reden dat we het vragen is omdat het een beetje vreemd staat in de voetnoot
Als het dezelfde bron is kun je achter alinea 3 ook een eentje zetten, vind ik.quote:Op zondag 7 februari 2010 17:36 schreef Maraca het volgende:
Even een vraagje tussendoor.. We zijn nu bezig met een PvA en we komen niet helemaal uit de bronvermelding![]()
We hebben dus het volgende
[alinea 1]
[alinea 2]
[alinea 3]
Alinea 1 en 3 zijn dezelfde bron en alinea 2 is een andere bron. Moet het dan als volgt worden verantwoord?
[alinea 1] 1
[alinea 2] 2
[alinea 3] 3
1 bron A
2 bron B
3 bron A
Reden dat we het vragen is omdat het een beetje vreemd staat in de voetnoot
Geen verkeerd idee!quote:Op zondag 7 februari 2010 17:52 schreef Dichtpiet. het volgende:
[..]
Als het dezelfde bron is kun je achter alinea 3 ook een eentje zetten, vind ik.
Wel een verkeerd idee! Wat maakt het uit alsof het stom staat, het is een bronvermelding, dat maakt niet zo veel uit hoe het er uit ziet. Je gebruikt de bronnen in die volgorde, en dan vermeld je ze ook in die volgorde. Je kunt toch niet een niet-logisch voetnoten systeem gebruiken? eerst nummer 1, 2 dan 5, dan 8, dan wordt het alleen maar verwarrender voor de lezer. Je moet zorgen dat het zo overzichtelijk mogelijk is voor de lezer, dan maakt het niet uit hoe het eruit ziet.quote:
quote:Op zondag 7 februari 2010 18:20 schreef AKnynke het volgende:
[..]
Wel een verkeerd idee! Wat maakt het uit alsof het stom staat, het is een bronvermelding, dat maakt niet zo veel uit hoe het er uit ziet. Je gebruikt de bronnen in die volgorde, en dan vermeld je ze ook in die volgorde. Je kunt toch niet een niet-logisch voetnoten systeem gebruiken? eerst nummer 1, 2 dan 5, dan 8, dan wordt het alleen maar verwarrender voor de lezer. Je moet zorgen dat het zo overzichtelijk mogelijk is voor de lezer, dan maakt het niet uit hoe het eruit ziet.
Het is niet 1, 2, 5, 8quote:Op zondag 7 februari 2010 18:20 schreef AKnynke het volgende:
[..]
Wel een verkeerd idee! Wat maakt het uit alsof het stom staat, het is een bronvermelding, dat maakt niet zo veel uit hoe het er uit ziet. Je gebruikt de bronnen in die volgorde, en dan vermeld je ze ook in die volgorde. Je kunt toch niet een niet-logisch voetnoten systeem gebruiken? eerst nummer 1, 2 dan 5, dan 8, dan wordt het alleen maar verwarrender voor de lezer. Je moet zorgen dat het zo overzichtelijk mogelijk is voor de lezer, dan maakt het niet uit hoe het eruit ziet.
Ja, natuurlijk overdreef ik het. Maar, waarom zou je het onlogsich maken als het ook logisch kan? Het enige wat ik dan zou kunnen bedenken is bij nummer 3 zetten "Zie 1", of iets in die trant.quote:Op zondag 7 februari 2010 18:28 schreef Dichtpiet. het volgende:
[..]
Het is niet 1, 2, 5, 8
Het is 1, 2, 3, 1, 4, 5, 2, 6
de volgorde blijft hetzelfde, alleen komen sommige voetnoten later nog even terug.
Hmmm, ik geef meer de voorkeur aan mijn manier en vind die logischer.quote:Op zondag 7 februari 2010 18:32 schreef AKnynke het volgende:
[..]
Ja, natuurlijk overdreef ik het. Maar, waarom zou je het onlogsich maken als het ook logisch kan? Het enige wat ik dan zou kunnen bedenken is bij nummer 3 zetten "Zie 1", of iets in die trant.
Ik gebruik ook nooit voetnoten, maar altijd in-text citations. Dus stiekem heb ik er helemaal geen verstand van.quote:Op zondag 7 februari 2010 18:35 schreef Dichtpiet. het volgende:
[..]
Hmmm, ik geef meer de voorkeur aan mijn manier en vind die logischer.
Ik zou gewoon 1, 2, 3, etc. doen. En dus niet 1, 2, 1, 3 etc. Ik vind het een stuk duidelijker, en het is ook gebruikelijk binnen de wetenschap.quote:Op zondag 7 februari 2010 18:37 schreef Maraca het volgende:
Is er een onafhankelijke derde in de zaal?
Methode AKnynke, 1 punt!quote:Op zondag 7 februari 2010 18:40 schreef Sloggi het volgende:
[..]
Ik zou gewoon 1, 2, 3, etc. doen. En dus niet 1, 2, 1, 3 etc. Ik vind het een stuk duidelijker, en het is ook gebruikelijk binnen de wetenschap.
Voetnoten moet je sowieso vermijden imo.. Of je doet [1] erachter en verwijs je naar de literatuurlijst.. Of je zet gewoon de naam + jaar erachter..quote:
Dat is lang niet overal zo, wat dat betreft zijn er grote verschillen tussen wetenschappelijke richtingen. Bij ons (geschiedenis) is jouw manier bijvoorbeeld uit den boze. Er wordt gebruik gemaakt van voetnoten om de tekst zo min mogelijk te onderbreken, wat natuurlijk enorm bijdraagt aan de leesbaarheid van de tekst.quote:Op zondag 7 februari 2010 18:52 schreef mafkees01 het volgende:
[..]
Voetnoten moet je sowieso vermijden imo.. Of je doet [1] erachter en verwijs je naar de literatuurlijst.. Of je zet gewoon de naam + jaar erachter..
Daarom is bewezen dat water vriest bij 0 graden (Den Hamer et al., 1975) Dan zet je dat bij een ander citaat gewoon weer Den Hamer et al., 1975 erbij
En er zit een groot verschil tussen wetenschappelijk en niet-wetenschappelijke scripties natuurlijk. Wij doen het ook op die manier die jij schrijft. Voetnoten zijn alleen om dingen duidelijker te maken, of een toelichting te geven...Wat vriest bij 0 graden1quote:Op zondag 7 februari 2010 18:52 schreef mafkees01 het volgende:
[..]
Voetnoten moet je sowieso vermijden imo.. Of je doet [1] erachter en verwijs je naar de literatuurlijst.. Of je zet gewoon de naam + jaar erachter..
Daarom is bewezen dat water vriest bij 0 graden (Den Hamer et al., 1975) Dan zet je dat bij een ander citaat gewoon weer Den Hamer et al., 1975 erbij
ik vind juist niet dat dat bijdraagt aan de leesbaarheid. Ik wil graag gelijk weten waar wat geschreven is, en wie dat geschreven heeft. OM steeds terug te bladeren naar de literatuurlijst is ook zo onhandig. Maar goed, het ligt er ook aan waar je aan gewend bent, denk ik.quote:Op zondag 7 februari 2010 18:56 schreef Sloggi het volgende:
[..]
Dat is lang niet overal zo, wat dat betreft zijn er grote verschillen tussen wetenschappelijke richtingen. Bij ons (geschiedenis) is jouw manier bijvoorbeeld uit den boze. Er wordt gebruik gemaakt van voetnoten om de tekst zo min mogelijk te onderbreken, wat natuurlijk enorm bijdraagt aan de leesbaarheid van de tekst.
Voetnoot onderaan de pagina.quote:Op zondag 7 februari 2010 18:59 schreef AKnynke het volgende:
[..]
ik vind juist niet dat dat bijdraagt aan de leesbaarheid. Ik wil graag gelijk weten waar wat geschreven is, en wie dat geschreven heeft. OM steeds terug te bladeren naar de literatuurlijst is ook zo onhandig. Maar goed, het ligt er ook aan waar je aan gewend bent, denk ik.
Nou ja, toen wij eens alleen een uitgebreide literatuurlijst inleverden kregen we hem terug omdat het niet volledig was omdat we geen voetnoten haddenquote:Op zondag 7 februari 2010 19:12 schreef Horloge het volgende:
Ik kan over dubbele voetnoten dit vinden: http://www.aresearchguide.com/7footnot.html
Dus bij de eerste keer refereren uitschrijven, de tweede keer afkorting of Ibid. gebruiken (al wordt dat laatste afgeraden).
Gebruik overigens zelf altijd APA, dus nooit voetnoten voor referenties.
@Maraca: Voetnoten én een literatuurlijst, is dat niet een beetje dubbelop?
Nee, dat is perfect. Als je de volgorde maar logisch laat van de nummering van de voetnoten. Oh, en de voetnoot voor de punt zetten in de zin!quote:Op zondag 7 februari 2010 19:20 schreef Maraca het volgende:
[..]
Nou ja, toen wij eens alleen een uitgebreide literatuurlijst inleverden kregen we hem terug omdat het niet volledig was omdat we geen voetnoten haddenMaar niet alle literatuur die we hebben gebruikt kan in de voetnoten worden gezet dus je krijgt sowieso én voetnoten én een literatuurlijst. Tenzij ik ga verwijzen, dus:
[..] waardoor het aantal gebruikers per jaar toeneemt. [2]
En in de literatuurlijst:
[2] Toename internetgebruikers. Tweakers. [online-artikel], geraadpleegd op 7 februari 2010. Beschikbaar via: www.tweakers.net/artikel/1129
Maar als ik het zo lees was ook niet iedereen het daar mee eens
Het is dan geen voetnoot meerquote:Op zondag 7 februari 2010 19:34 schreef AKnynke het volgende:
[..]
Nee, dat is perfect. Als je de volgorde maar logisch laat van de nummering van de voetnoten. Oh, en de voetnoot voor de punt zetten in de zin!
quote:Op zondag 7 februari 2010 19:37 schreef Dichtpiet. het volgende:
pfff wat een gedoe eigenlijk met die voetnoten
als je nu gewoon iets zelf verzint wat voor zich spreekt ...
of zeg ik nu heel wat geks.
Patterson seinde eind september aan Mountbatten: 'I am confident we can put the baby to sleep provided no one outside the house makes a noise.'[1]quote:Op zondag 7 februari 2010 19:40 schreef Maraca het volgende:
[..]
Het is dan geen voetnoot meerDie [2] staat dan in de tekst en verwijst naar de literatuurlijst aan het einde van het verslag.
![]()
Of stel je voor dat ik dat hele tweakers riedeltje in de voetnoot moet stoppen en alleen de literatuur, die geen directe verwijzing heeft in de tekst, in de literatuurlijst
[..]
![]()
En zo zou ik het doen: Patterson seinde eind september aan Mountbatten: 'I am confident we can put the baby to sleep provided no one outside the house makes a noise'(McMahon, 2001. p. 89).quote:Op zondag 7 februari 2010 20:36 schreef Sloggi het volgende:
[..]
Patterson seinde eind september aan Mountbatten: 'I am confident we can put the baby to sleep provided no one outside the house makes a noise.'[1]
Onderaan de pagina:
[1] R.J. McMahon, Colonialism and Cold War (New York, 1981) 245-246. In: H.W. van den Doel , Afscheid van Indië (Amsterdam, 2001) 89.
In de literatuurlijst:
Van den Doel, H.W. Afscheid van Indië.
Zo doen 'wij historici' het in Nijmegen.
Ah, dus McMahon wordt in Doelen geciteerd? Dat snapte ik niet aan jouw stuk. Ik dacht dat het een editted boek was, waar McMahon een hoofdstuk in had geschreven, en Van den Doelen de edditer was. Dat verandert het verhaal.quote:Op zondag 7 februari 2010 20:52 schreef Sloggi het volgende:
En dan heb je de plek waar het citaat in Van den Doel stond niet. Je hebt het citaat ook niet uit McMahon, Van den Doel heeft het uit McMahon. In de eerste noot moet Van den Doel dan ook genoemd worden wat mij betreft.
Verder kan jouw methode ook best, hoewel ik McMahon in de literatuurlijst niet zou vermelden. Je hebt immers Van den Doel gebruikt, niet McMahon. Bovendien horen de auteurs in de literatuurlijst op alfabetische volgorde te staan. Dus (àls je hem vermeldt): McMahon, R.J. en niet R.J. McMahon.
En de belangrijkste regel: wat je ook doet, zorg dat het logisch en volledig is, en ben consequent!
American Psychology Association, een soort citeerstijl. Ik gebruik hem ook altijd, in combinatie met endnote. Dat kan ik iedereen aanraden trouwens, endnote is echt fijn om alle referenties te bewaren en bijhouden...quote:
Dat klinkt verdacht veel als APAquote:Op maandag 8 februari 2010 11:58 schreef gifkwal het volgende:
Ah, dank je. Wij gebruiken altijd gewoon (Auteur, jaar: paginanummer) en achterin de scriptie de lijst met referenties.
Dat is idd een goeie. Het is een beetje raar om het origineel aan te halen, terwijl je dat niet gelezen hebt (heb ik wel regelmatig gedaanquote:Op zondag 7 februari 2010 21:07 schreef AKnynke het volgende:
[..]
Ah, dus McMahon wordt in Doelen geciteerd? Dat snapte ik niet aan jouw stuk. Ik dacht dat het een editted boek was, waar McMahon een hoofdstuk in had geschreven, en Van den Doelen de edditer was. Dat verandert het verhaal.
Dan zou ik het zo doen:
atterson seinde eind september aan Mountbatten: 'I am confident we can put the baby to sleep provided no one outside the house makes a noise'(McMahon, in: Van den Doelen, 2001. p. 89).
H. van den Doel (2001). Afscheid van Indië. Amsterdam: Uitgever.
Goed, zo iedere opleiding z'n eigen stijl. Gek is dat eigenlijk, waarom zou dat niet uniform het zelfde kunnen over alle wetenschapsgebieden?
quote:Op dinsdag 9 februari 2010 07:25 schreef Viking84 het volgende:
Dat is idd een goeie. Het is een beetje raar om het origineel aan te halen, terwijl je dat niet gelezen hebt (heb ik wel regelmatig gedaanomdat ik nu eenmaal de originele bron moest noemen. Ik vertrouwde er maar op dat degene van wie ik het had overgenomen de brontekst goed begrepen had
).
Nope, wel eens gezien maar nooit zelf gebruikt. Gevalletje melk horen klotsen maar ik weet niet waar de tepel hangt. Ik ben bang dat dat ook een beetje teveel is om nu allemaal te leren, of valt dat wel mee?quote:Op woensdag 10 februari 2010 16:03 schreef gifkwal het volgende:
Misschien heb je wat aan het boek Social Research Methods van Bryman. Het is dan wel gericht op - inderdaad - social research maar het beschrijft in heel veel hoofdstukken heel veel manieren van onderzoek doen. Van het gebruik van statistiek en het verzamelen van gegevens tot het ordenen en presenteren er van. Ik vind het in elk geval een heel duidelijk en handzaam boek.
Wat de echte statistiek betreft: weet je al te werken met SPSS?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |