quote:
Op maandag 1 februari 2010 15:50 schreef daNpy het volgende:[..]
Eerst zijn winterbanden niet nodig omdat het in Nderland nooit sneeuwt en vervolgens hadden winterbanden niet geholpen omdat het te glad is... het is altijd wat om maar
geen winterbanden aan te willen schaffen.
Zoals de Amerikanen zo mooi weten te zeggen, "Assumptions make an ass out of u and me".
Je loopt maar wat te raaskallen.
Eigenlijk is het de moeite niet waard, maar vooruit...
* Op mijn eerste leasebak heb ik winterbanden gehad, die bevielen zeer goed. Zelfs een paar bijna momentjes makkelijk mee kunnen corrigeren. Echter brande het oranje TC lampje van de MX5 wel erg regelmatig waardoor ik mezelf voornam netter te gaan rijden zodat ik niet te afhankelijk zou worden van dergelijke elektronische hulpjes. Zodra je alsnog de limiet bereikt heb je echt een probleem. Door dat te doen kreeg ik nog meer plezier in het autorijden, ook met TC uit bij goede omstandigheden.
* Mede door mijn wens om mijn rijvaardigheden te verbeteren en te genieten van het circuitrijden heb ik een tweede auto erbij gehaald. Voor ik ermee het circuit op ging heb ik bewust een rijvaardigheidstraining gedaan, vandaar dat het me opviel dat je regeltjes uit de boekjes zat op te lepelen met je commentaar - zonder uberhaupt maar op de hoogte te zijn van de exacte situatie. Vervolgens geef je aan dat je kennis gebaseerd is op een slipcursus die je gedaan hebt en maak je een misser met je opmerking mbt. de wielen gekoppeld houden.
Beredeneer zelf eens met logisch nadenken waarom dat minder stabiliteit in de auto geeft en waarom je uitwijkoefening daarmee faalde. Bij Maaskant leggen ze dat helder uit, dus ik neem aan dat je de cursus daar niet gevolgd hebt. Zowel, dan wordt het tijd dat je daar op herhaling gaat - en dat bedoel ik niet eens lullig. Begrijp je de redenaties achter je statement, of zit je gewoon op te lepelen wat je bij een slipcursus vertelt is? Heb je ooit in het dagelijks verkeer een dergelijke situatie meegemaakt? Eerlijk gezegd had ik je gezien je posts op dit en andere forums hoger ingeschat.
* Ook ga je, zoals TF al correct, aangeeft uit van perfecte situaties. Ik wacht nog steeds op een goede winterbandentest onder 'normale' omstandigheden ipv dit soort verkoopfilmpjes. Waar je die tot 50% kortere remweg vandaan tovert is me tevens een raadsel - was dat in een wasmiddelreclame te zien? Welk merk was zomerbandje X? SteveV6's test op DF vorig jaar was in de richting, maar daar was de nodige kritiek op mogelijk... het gaf echter wel een goede indicatie. Op de openbare weg kan opeens de grip weg zijn door ijzel, en niet eens per se voor alle vier wielen. Op het circuit ben je nog enigszins voorbereid op gripverlies, op de openbare weg helaas doorgaans niet. Ondanks de betere grip blijf ik wel realistisch dat winterbanden niet zaligmakend zijn met dit weer, met name door ijsvorming.
* Vervolgens loop je te miepen dat winterbanden in Duitsland niet verplicht zijn, terwijl ze dat wel zijn onder winterse omstandigheden. Dat er meer mensen in Duitsland wonen klopt als een bus, maar zelfs als je het aantal ongelukken door een factor 5 deelt is dat nog een fors aantal, en dat zijn echt niet allemaal Duitsers zonder winterbandjes (assumptie!

).
Het probleem zit hem naar mijn mening niet in het wel of niet hebben van winterbanden, het probleem zit in het gedrag in het verkeer - je aanpassen aan de omstandigheden. Ik was oprecht verbaasd door het grote aantal ongelukken, juist doordat iedere (99.9%, jij je zin

) Duitser op winterbanden rondrijdt en ze zich voor mijn gevoel bewuster gedragen op de weg.
Maar wat is je punt nu eigenlijk, dat ik wil be$paren op winterbanden nadat jij, zonder iets van mijn rijvaardigheid te weten, onzinnige 'tips' gaat geven?

Ga jij bij
dit soort ongelukjes ook opmerkingen plaatsen dat ie het gas erop had moeten houden om niet in een slip te geraken?

Thank you, captain Obvious.
Om je verdere assumpties te besparen, ik rij inderdaad momenteel zonder winterbanden. Op mijn leasebak omdat ik geen zin heb om vier jaar (!) met 1 (!) setje door de leasemaatschappij gekozen (!) banden te doen en bovendien verplicht te moeten omschakelen terwijl de weersomstandigheden nog prima zijn. Ik heb mezelf voorgenomen zelf winterbanden voor de leaseslet aan te schaffen mocht dat nodig zijn, tot dusverre rij ik voorzichtiger en doe ik er iets langer over maar zie ik nog geen noodzaak... zo slecht is het weer niet eens, hoewel dat IMHO is - YMMV.
Los van dit alles was mijn punt dat winterbanden en elektronische hulpmiddelen je weliswaar extra marge geven, maar dat je daarmee nog steeds over de limiet kunt gaan. Ik laat maar in het midden of de gevolgen ernstiger zijn, dat blijft een assumptie
En dan ga ik nu een biertje pakken om vervolgens Anne's nieuwe pimpmobiel te bekijken.
Sic nos rodunt omnes gentes et sic erimus egentes. Qui nos rodunt confundantur et cum iustis non scribantur.
Leuke Android apps van
Little Blue Frog. Blog Carbagerun verslagen
team 9000 - Spijker