Met je P, kan je vaak toegelaten worden tot universiteit. Soms is alleen P al genoeg, maar het kan zijn dat een extra intake gesprek of extra testen voor bepaalde vakken vereist zijn.quote:Op donderdag 21 januari 2010 13:39 schreef heaven7 het volgende:
Ja ik ben 24Ze raden me echter aan mijn P te halen (kan iemand zich bedenken waarom?)
Echt duidelijk is het ook niet dat CD, ik weet dat je voor mijn opleiding geschiedenis, engels en nederlands krijgt maar wat je precies moet leren en doen? En welk niveau ik kan verwachten?
Als je HBO Propedeuse aansluit op je WO studie loop je zelfs voor op VWO scholieren.quote:Op donderdag 21 januari 2010 13:39 schreef heaven7 het volgende:
Ja ik ben 24Ze raden me echter aan mijn P te halen (kan iemand zich bedenken waarom?)
Dat is het al vanaf je 21e, je hoeft alleen maar je competenties te bewijzen via een C.D.quote:Op donderdag 21 januari 2010 16:48 schreef rock3tcat het volgende:
Waarom kan educatie niet gewoon vrij zijn? In de zin van als gij DENKT dat gij het aankunt gewoon aanmelden en studeren.... Vergeet niet dat de mensen die de wereld het meest hebben veranderd autodidacten zijn geweest, oftewel mensen die amper de middelbare school hebben afgemaakt en die vervolgens in hun vrije tijd studeren.
Studiesucces hangt niet af van het beginniveau wat men heeft doorgenomen, maar aan de passie wat men heeft voor het te studeren vak.
VWO ook nietquote:Op donderdag 21 januari 2010 16:32 schreef heaven7 het volgende:
Mja oke maar Pabo sluit bepaald niet aan bij Scandinavische talen en culturen
Don't blame me, het was al laat!quote:Op vrijdag 22 januari 2010 12:19 schreef RRGJL het volgende:
Na je 21ste blijft de boel langzamer hangen??![]()
En halverwege het jaar wordt je eruit geraced door de VWO'ers die dingen sneller oppakken. Hou toch eens op het HBO de hele tijd zo te manoeuvreren dat het beter is dan het VWO/WO. En dan even over je voorbeeld met rechten; je weet dat de uitval 90% is?quote:Op donderdag 21 januari 2010 15:57 schreef Dawwa het volgende:
[..]
Als je HBO Propedeuse aansluit op je WO studie loop je zelfs voor op VWO scholieren.
Bijv.
HBO Bedrijfseconomie / Recht > Economie / Rechten, heb je de basis al onder de knie
HBO Informatica > Informatica, ben je al bekend met vele programmeertalen die je niet krijgt op het VWO
Ah oke, dan had ik het mis. Al is adolescentie een vrij vaag begrip en variëren definities (van Wikipedia):quote:Op vrijdag 22 januari 2010 12:40 schreef RRGJL het volgende:
Nee. Je hebt twee momenten in je leven waarin je het makkelijkst leert. Het eerste moment is als baby en peuter. Daarom leren zij ook zo makkelijk talen.
Het tweede moment is in de puberteit, niet de adolescentie. Dus van een jaar of 11/12 tot een jaar of 16/17/18. De middelbare schoolperiode.
Dat heeft te maken met het 'herstructureren' van het brein, lang theoretisch verhaal.
Overigens is tot ongeveer je 25ste je brein nog in ontwikkeling, dan piekt het, om meteen erna de rest van je leven ieder jaar wat dommer te worden
Kortom iemand van 18 leert net zo makkelijk of moeilijk als iemand van 21.
Enige reden waarom veel P’ertjes afvallen is omdat ze het niveau zwaar onderschatten en het tempo niet gewend zijn, maar qua voorkennis loop je zeker niet achter op een VWO'er.quote:Op vrijdag 22 januari 2010 12:48 schreef eriksd het volgende:
[..]
En halverwege het jaar wordt je eruit geraced door de VWO'ers die dingen sneller oppakken. Hou toch eens op het HBO de hele tijd zo te manoeuvreren dat het beter is dan het VWO/WO. En dan even over je voorbeeld met rechten; je weet dat de uitval 90% is?
Omdat je met een propedeuse sowieso naar de uni mag en bij een CD is dat afhankelijk van het resultaat ervan of je wordt toegelaten. Oftewel met een P word je zeker toegelaten met een CD misschien.quote:Op donderdag 21 januari 2010 10:22 schreef heaven7 het volgende:
Ik lees dat het toch vaak moeilijk blijkt te zijn voor mensen die overstappen met hun propedeuse, iets wat ik dus nu van plan ben..
Dat hoor ik vaker, maar ik kan daar eigenlijk geen cijfers over vinden...? Heb je daar misschien een bron van?quote:Op vrijdag 22 januari 2010 12:48 schreef eriksd het volgende:
[..]
En halverwege het jaar wordt je eruit geraced door de VWO'ers die dingen sneller oppakken. Hou toch eens op het HBO de hele tijd zo te manoeuvreren dat het beter is dan het VWO/WO. En dan even over je voorbeeld met rechten; je weet dat de uitval 90% is?
Ja, wat De Kardinaal zegt is juist.quote:Op vrijdag 22 januari 2010 15:41 schreef heaven7 het volgende:
Hm je bent wel een snotaap hoor, sorry zegDe laatste keer dat ik talen heb gehad is 2 maanden geleden. Ik ben namelijk alweer aan de studie vanaf mijn 20e. MBO2, 3, 4 en nu dus HBO waar je met engels en nederlands te maken krijgt incl toetsen.
Dat ik mijn P moet halen snap en weet ik, de vraag was waarom zouden ze die aanraden t.o.v. een CD.
Dat zeg ik dus ook nergens, ik zeg dat de capaciteit hoger is (gemiddeld genomen en zoals het zou moeten zijn).quote:Op vrijdag 22 januari 2010 13:07 schreef Dawwa het volgende:
[..]
Enige reden waarom veel P’ertjes afvallen is omdat ze het niveau zwaar onderschatten en het tempo niet gewend zijn, maar qua voorkennis loop je zeker niet achter op een VWO'er.
Precies!quote:Op vrijdag 22 januari 2010 17:08 schreef heaven7 het volgende:
Nouja volgende week iig een kijkdag en dan zien we wel. Ik kan idd altijd nog terug eventueel met mijn P van de Pabo, dat was ook mijn motivatie om die aankomende half jaar te halenZeker ben je nooit, je moet ergens aan beginnen en dan zie je het wel, tenminste ik. Dat ging ook zo met de Pabo namelijk. Je kunt je nog zo goed inlichten en voorbereiden, de praktijk zal altijd anders uitpakken.
In elk geval kijk ik er nu heel erg naar uit en het lijkt me fantastisch om zo met Zweden, Scandinavië en de talen bezig te kunnen zijn.
Het wordt Amsterdam trouwens, jij Raspb3rry? En welk land?
Ja, ik kon geen topic vinden, of ben ik gewoon aan het falen op zoekgebied?quote:Op woensdag 18 augustus 2010 22:15 schreef motorbloempje het volgende:
en het gaat je om Scandinavische Taal en Cultuur?
Prima.quote:Op woensdag 18 augustus 2010 22:18 schreef motorbloempje het volgende:
Open maar een nieuw topicwant dit topic gaat niet écht over deze opleiding en zal dus niet heel veel mensen trekken die er wél wat van af weten
Scandinavische Talen en Culturen (UvA, RuG)quote:Op woensdag 18 augustus 2010 22:24 schreef Oneself het volgende:
Raspb3rry en heaven7; het is wat off-topic maar mag ik jullie vragen hoe je je toekomst in ziet na het finishen van deze studie? Welk beroep zou je graag uit willen oefenen?
Props trouwens voor die persoon die uiteindelijk kiest voor wat hij/zij leuk vindt, en niet vanwege louter rationele overwegingen die eerste studie is blijven doen. Ben even de naam van betreffend persoon kwijt.
Jammer.quote:Op woensdag 18 augustus 2010 23:44 schreef heaven7 het volgende:
Oh hoiHeb inmiddels mijn propedeuse maar heb toch besloten er vanaf te zien omdat ik bang ben dat het toch te academisch is. Zweeds en Scandinavië is echt fantastisch maar ik hoef niet continu onderzoek te doen naar weet ik veel wat voor literatuur enzo
Toch wel jammer als ik er zo over nadenk.
Het moet niet doorslaan hé, een mix van beide is het beste. Zat studies die mensen kiezen omdat ze vooral heel leuk zijn, en vervolgens bij een subsidieslurper gaan hangen.quote:Op woensdag 18 augustus 2010 22:24 schreef Oneself het volgende:
Raspb3rry en heaven7; het is wat off-topic maar mag ik jullie vragen hoe je je toekomst in ziet na het finishen van deze studie? Welk beroep zou je graag uit willen oefenen?
Props trouwens voor die persoon die uiteindelijk kiest voor wat hij/zij leuk vindt, en niet vanwege louter rationele overwegingen die eerste studie is blijven doen. Ben even de naam van betreffend persoon kwijt.
Bij de meeste universiteiten krijg je het teveel betaalde collegegeld later teruggestort volgens mij, je betaald dus eerst wel de volle mep.quote:Op donderdag 19 augustus 2010 10:50 schreef heaven7 het volgende:
Trouwens even een andere praktische vraag, betaal je op de uni in Amsterdam een heel jaar collegegeld? Ook als je je vroegtijdig uitschrijft? Of is het alleen betalen zolang je ingeschreven staat?
Nou, bij mijn uitschrijving vorig jaar ging het zo:quote:Op donderdag 19 augustus 2010 10:50 schreef heaven7 het volgende:
Ik ben door dit topic toch weer aan het twijfelen geslagen omdat de Pabo het sowieso niet is voor me ben ik achter. Een derde optie is gaan werken met mijn mbo 3 en dat is iets waar ik me eigenlijk niet bij neer wil leggen. Dat dat het dan is voor de rest van mijn leven.. Maarja, Amsterdam is ook wel een klere eind weg natuurlijk
Trouwens even een andere praktische vraag, betaal je op de uni in Amsterdam een heel jaar collegegeld? Ook als je je vroegtijdig uitschrijft? Of is het alleen betalen zolang je ingeschreven staat?
Van mbo2 naar woquote:Op woensdag 18 augustus 2010 23:47 schreef Supersoep het volgende:
Ik ben zelf ook van MBO 2 naar WO gestapt en dat zonder eerst HBO te doen. Gaat prima hier, ook met een talenstudie. Het is veel leerstof bij de algemene vakken maar zeker niet onmogelijk. Mijn ergste vijand is luiheid eigenlijk en niet zozeer het academisch niveau dat vereist is. Mocht je daar niet over beschikken (ik zie het rondom me) dan val je inderdaad wel snel door de mand.
Echt, ik zie soms papers van andere studenten die nog steeds op basisschoolniveau iets typen en dat kan gewoon niet.
Ja maar vanuit mavo ga je normaal gezien naar mbo4 toch?quote:Op donderdag 19 augustus 2010 12:45 schreef heaven7 het volgende:
Dat is toch niet gek? Ik heb ook mavo gedaan wegens gebrek aan motivatie en werklustDan moet je wel naar het mbo want hogerop kun je niet.
Ik ken ook iemand die is begonnen op het vwo en uiteindelijk ook is geëindigd op mbo niveau 2. Hij is toen weer opgeklommen (via niveau 2-3-4) naar het hbo en gaat straks naar de universiteit. Gebrek aan motivatie en/of andere prioriteiten.quote:Op donderdag 21 januari 2010 10:51 schreef hierissieweer het volgende:
Van MBO2 naar uni... Dat is nog eens een grote sprong. Hoe kwam het dat je aanvankelijk op niveau 2 zat?
quote:Op donderdag 19 augustus 2010 12:53 schreef Orchestra. het volgende:
Ik heb mijn VWO zelfs gehaald met gebrek aan motivatie en werklust.
en daarom moet je de OP even lezenquote:Op donderdag 19 augustus 2010 13:13 schreef rubje het volgende:
Het verschil dus tussen HBO en UNI zoals in de tt staat?
Niet als je kiest voor een specifieke opleiding die toevallig mbo3 is en je na 1 jaar stopt waarna je een mbo 2 diploma krijgtquote:Op donderdag 19 augustus 2010 12:57 schreef Maverick_tfd het volgende:
[..]
Ja maar vanuit mavo ga je normaal gezien naar mbo4 toch?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |