Precies ... het maakt op dit moment geen enkele moer uit wat je doet... Je geld staat al redelijk ok tegen minstens 2.25% of zo... en voor een paar duppies extra ga ik niet lopen klooien met m'n geld.quote:Op zondag 21 maart 2010 15:07 schreef Hawaii_Tim het volgende:
De rente is zo ver gedaald dat het bijna niet meer uitmaakt of ik mijn spaargeld bij Aegon hou of het weer op mijn Toprekening bij ING stort
Ik moet (inkomensafhankelijk) minimaal ¤ 118 per maand afbetalenquote:Op maandag 22 maart 2010 10:50 schreef TeleluvR het volgende:
Studieschuld verjaart toch? Met andere woorden, laten staan=gratis geld?
Als je je geld niet nodig hebt (lees: binnenkort moet lenen voor het een of ander) is dat een hele mooie oplossing.quote:Op maandag 22 maart 2010 10:46 schreef djayzz het volgende:
Volgens mij kan ik beter mijn studieschuld van ¤ 15.000 met 4.2% rente (rente staat vast tot 2012) in een keer afbetalen, dan mijn spaargeld van ¤ 20.000 op ASN rekening van 2.5% laten staan.
Niet altijd, als je inkomensafhankelijk minder betaalt wordt de aflossingsperiode verlengt mits je het inkomen van een evt. partner buiten beschouwing laat...quote:Op maandag 22 maart 2010 10:54 schreef djayzz het volgende:
[..]
Ik moet (inkomensafhankelijk) minimaal ¤ 118 per maand afbetalenalles wat er na +-15 jaar overblijft wordt kwijtgescholden.
Nee hoor, vergeet het maar. Je betaalt elke maand een dusdanig bedrag dat je uiteindelijk (na 2 + 15 jaar) alles hebt afbetaald (en terecht). Alleen als je het écht niet op kunt brengen kun je misschien iets kwijt gescholden krijgen, maar die kans is niet zo groot in 17 jaar tijd.quote:Op maandag 22 maart 2010 10:50 schreef TeleluvR het volgende:
Studieschuld verjaart toch? Met andere woorden, laten staan=gratis geld?
Nou ja, na 15 jaar zou je eventueel in aanmerking kunnen komen zeg maar..quote:Op maandag 22 maart 2010 11:37 schreef infp2009 het volgende:
[..]
Niet altijd, als je inkomensafhankelijk minder betaalt wordt de aflossingsperiode verlengt mits je het inkomen van een evt. partner buiten beschouwing laat...
Ja, dat dacht ik ookquote:Op maandag 22 maart 2010 11:27 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Als je je geld niet nodig hebt (lees: binnenkort moet lenen voor het een of ander) is dat een hele mooie oplossing.
Eventueel als in nooit, zeg maar.quote:Op maandag 22 maart 2010 13:50 schreef djayzz het volgende:
Nou ja, na 15 jaar zou je eventueel in aanmerking kunnen komen zeg maar..
quote:Van Anadolubank: Lente actie
Geachte klant,
Zoals u ongetwijfeld zult hebben gemerkt is er al enige tijd sprake van dalende rente op spaargeld.
De dalende spaarrente is in lijn met de ontwikkelingen op de nationale en internationale financiële markten.
Anadolubank besteedt veel aandacht aan hoe wij onze klanten zoveel mogelijk van dienst kunnen zijn.
Afgelopen jaar is erg succesvol voor onze bank geweest. Dit succes hebben wij mede bereikt door onze conservatieve manier van werken. Wij hebben besloten dit succes te delen met onze gewaardeerde bestaande en loyale klanten middels, evenals vorig jaar, een speciale lente campagne. Deze lente campagne staat alleen open voor bestaande klanten, die gebruik willen maken van de huidige renteniveaus.
Wij zijn derhalve verheugd U onderstaande aanbieding te kunnen doen met tijdelijk hogere rentes op spaardeposito’s.
Deze lente campagne loopt tot en met 16 april, zodat u tot en met die datum kunt profiteren van ons aanbod.
PRODUCT
HUIDIGE RENTE
CAMPAGNE T/M 16 APRIL VOOR BESTAANDE KLANTEN
12 Maanden
Huidig: 2.55%
Nieuw: 2.70%
2 Jaar
Huidig: 3.00%
Nieuw: 3.20%
3 Jaar
Huidig: 3.30%
Nieuw: 3.50%
4 Jaar
Huidig: 3.50%
Nieuw: 3.70%
5 Jaar
Huidig: 3.80%
Nieuw: 4.00%
Tuurlijk wel, meer rente is altijd beter.quote:Op dinsdag 23 maart 2010 18:00 schreef W00fer het volgende:
Wat ik nou niet helemaal begrijp. Waarom zou je gaan schuiven met je geld voor rente terwijl de fiscus boven de 20k toch weer belastinggeld int?
Dan hou je toch niks over qua rente.
hoe meer rente je binnen krijgt hoe meer je zelf kan houden.quote:Op dinsdag 23 maart 2010 18:19 schreef W00fer het volgende:
Jawel, maar om nou van bank te wisselen om 0,2% rente te winnen die je toch weer aan de fiscus moet afgeven...
98.8% van je extra rente gaat niet naar de fiscus. Dat kan dus zeker wel uit.quote:Op dinsdag 23 maart 2010 18:19 schreef W00fer het volgende:
Jawel, maar om nou van bank te wisselen om 0,2% rente te winnen die je toch weer aan de fiscus moet afgeven...
Ik weet niet hoe je daar aan komt, maar hopelijk niet door 100% - (30% * 4%) te doen.quote:Op dinsdag 23 maart 2010 19:03 schreef Arcee het volgende:
[..]
98.8% van je extra rente gaat niet naar de fiscus. Dat kan dus zeker wel uit.
nee, door de 100% min de 0.2 van w00fer te doen.quote:Op dinsdag 23 maart 2010 19:12 schreef vigier het volgende:
[..]
Ik weet niet hoe je daar aan komt, maar hopelijk niet door 100% - (30% * 4%) te doen.
Hoe zou jij het doen?quote:Op dinsdag 23 maart 2010 19:12 schreef vigier het volgende:
Ik weet niet hoe je daar aan komt, maar hopelijk niet door 100% - (30% * 4%) te doen.
Nee, want je vermogen is door de extra rente iets hoger en daar betaal je die 1.2% over.quote:Op dinsdag 23 maart 2010 22:29 schreef vigier het volgende:
Aangezien je 1,2% (30% van 4% fictief rendement) op je vermogen boven de 20k (40k incl. partner) aan belasting af magmoet dragen boeit het dus voor de fiscus niets hoeveel je werkelijk aan rente krijgt.
Als je 6% krijgt betaal je 1,2% en als je 1,5% krijgt betaal je 1,2%, over het gedeelte boven die 20k resp. 40k.
Als je dus overboekt van een rekening met 2,3% naar eentje met 2,5% dan is dat 0,2% extra rente. Je hoeft aan de belasting niet meer te betalen --> 100% van je extra rente gaat in je eigen zak, 0% naar de fiscus.
Alleen wordt het vermogen, voor zover ik weet, bepaald door het gemiddelde te nemen van het saldo op 31 december en dat van 1 januari. Dan is je rente nog niet bijgeschreven. (of wellicht op 1 januari al wel, maar dan zou het gemiddelde dus alsnog lager uitkomen)quote:Op dinsdag 23 maart 2010 23:17 schreef Arcee het volgende:
[..]
Nee, want je vermogen is door de extra rente iets hoger en daar betaal je die 1.2% over.
Daar dacht ik ook aan, alleen ging ik uit van 1 januari bijschrijven en dan zou het er het hele jaar opstaan.quote:Op dinsdag 23 maart 2010 23:25 schreef Omniej het volgende:
Alleen wordt het vermogen, voor zover ik weet, bepaald door het gemiddelde te nemen van het saldo op 31 december en dat van 1 januari. Dan is je rente nog niet bijgeschreven. (of wellicht op 1 januari al wel, maar dan zou het gemiddelde dus alsnog lager uitkomen)
Ja.quote:Op woensdag 24 maart 2010 18:39 schreef UncleSam het volgende:
Iemand ervaring met Ohra Maandsparen?
Rente van 2.85%
http://www.ohra.nl/sparen/maandspaarrekening.jsp
Ik denk dat ik binnenkort wat meer geld ga storten op het bankspaar gedeelte van mijn hypotheek. Is voor de langere termijn best interessant met een rente van 5.4%quote:Op vrijdag 26 maart 2010 12:02 schreef darktower het volgende:
Zo, net weer 10.000 euro van mijn hypotheek afgelost. Kan dit jaar nog 10.000 euro boetevrij aflossen, dus dat ga ik binnenkort maar eens doen. Eerst even wachten op geld dat uit deposito vrij kan komen waarmee ik dat kan doen. Scheelt me weer 4,1% hypotheekrente. En bespaar op mijn eigen vermogen. Etc. Blabla...
Aflossen moet van Nout Wellink he, en ik geloof natuurlijk altijd alles wat hij zegt.
quote:Bank mag geen rente meer stelen
Valuteren voorbij, gewoon bankieren duurder
Dankzij strengere Europese regels mogen banken niet meer sjoemelen met het bijschrijven en afboeken van geld. Dat is mooi, maar ondertussen stijgen de andere bankkosten.
[...]
Eén van de wijzigingen in de regels voor het betalingsverkeer, is dat valuteren nu verboden is. Veel Nederlandse banken (bijvoorbeeld Fortis, ABN AMRO, SNS en ING) maakten zich hieraan schuldig. Valuteren hield in dat er bij het verwerken van een overboeking verschillende data gehanteerd werden: een boekdatum en een valutadatum. Zo werd bij een afboeking de valutadatum een dag eerder gesteld dan de boekdatum. Het rentedragend zijn van het bedrag stopte daardoor een dag eerder. De bijschrijving, daarbij werkte het andersom. Daar werd het ontvangen bedrag een dag later rentedragend. Zo ‘pikten’ de banken veel rentedagen van hun betaalklanten. Bij kleine bedragen gaat dat min of meer ongemerkt, maar bij grote bedragen kon het zo gebeuren dat je ineens rood stond. En daar pakten de banken nog eens extra rente op.
Dit verwarrende systeem is nu dus vervallen. Veel duidelijker: geen onderscheid meer tussen de boekingsdatum en de valutadatum. Geen gepuzzel meer bij grote overboekingen, om een valutaire roodstand te voorkomen. Geen verbazing meer over debetrente. Brussel bedankt! Of toch niet... want de rente op spaargeld is historisch laag, lenen naar verhouding duur en de bankkosten stijgen. Zou er misschien een verband zijn?
Dit is natuurlijk fantastisch, want het betekent dat je zonder renteverlies je geld steeds heen en weer kunt schuiven naar de rekeningen met de hoogste rente!quote:
Helaas blijkt in de praktijk dat er nog steeds een dag tussenzit bij verschillende banken...quote:Op zondag 28 maart 2010 11:56 schreef SeLang het volgende:
[..]
Dit is natuurlijk fantastisch, want het betekent dat je zonder renteverlies je geld steeds heen en weer kunt schuiven naar de rekeningen met de hoogste rente!
houd je dan wel rekening met de fiscale bandbreedte van 1:10?quote:Op vrijdag 26 maart 2010 12:33 schreef Blik het volgende:
[..]
Ik denk dat ik binnenkort wat meer geld ga storten op het bankspaar gedeelte van mijn hypotheek. Is voor de langere termijn best interessant met een rente van 5.4%
Hangt er vaak vanaf hoe laat je het overmaakt. Als ik 's ochtends van mijn Rabo rekening overboek naar Moneyou, dan staat het er diezelfde middag nog op. Als ik 's middags overboek, dan staat het er de volgende dag pas op.quote:Op zondag 28 maart 2010 12:45 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Helaas blijkt in de praktijk dat er nog steeds een dag tussenzit bij verschillende banken...
Uiteraard, kan maximaal 860 euro per maand stortenquote:Op zondag 28 maart 2010 13:17 schreef 81Renrew het volgende:
[..]
houd je dan wel rekening met de fiscale bandbreedte van 1:10?
Post het dan ook nietquote:Op zondag 28 maart 2010 15:43 schreef thebaus het volgende:
7%, vrij opneembaar, zonder voorwaarden, rentebetaling per kwartaal.
helaas kan niet ik zeggen waar en kan niemand hier daar bankieren
quote:Op zondag 28 maart 2010 15:43 schreef thebaus het volgende:
7%, vrij opneembaar, zonder voorwaarden, rentebetaling per kwartaal.
helaas kan niet ik zeggen waar en kan niemand hier daar bankieren
... wat boeit dat?quote:Op donderdag 1 april 2010 15:45 schreef Zana het volgende:
Kreeg vandaag een mailtje van Moneyou:
"MoneYou is daarom vanaf heden een directe dochteronderneming geworden van ABN Amro Bank N.V. De werkzaamheden die MoneYou vanaf dat moment verricht, verricht zij onder de bankvergunning van ABN Amro Bank N.V. "
dus geen aparte bankvergunning meer, hadden ze best wel ook een weekje vooraf mogen melden aan hun klanten
Voor de meesten weinig, maar het kan belangrijk zijn als je bij zowel ABN als MoneYou 100k hebt uitstaan. Dan is er nu maar 100k gedekt door het garantiestelsel ipv de complete 200k in de oude situatie.quote:
Dit betekent dus dat alle banken opeens zonder bedenktijd kunnen worden samengevoegd?quote:Op donderdag 1 april 2010 16:26 schreef SteveBudin het volgende:
[..]
Voor de meesten weinig, maar het kan belangrijk zijn als je bij zowel ABN als MoneYou 100k hebt uitstaan. Dan is er nu maar 100k gedekt door het garantiestelsel ipv de complete 200k in de oude situatie.
Ik ben ook wel benieuwd wat dit voor consequenties zou hebben in het hypothetische geval een dergelijke verschuiving plaatsvind en op korte termijn de bank failliet gaat. Dan heb je gewoon pech met het garantiefonds?quote:Op donderdag 1 april 2010 17:25 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Dit betekent dus dat alle banken opeens zonder bedenktijd kunnen worden samengevoegd?
Dat was je natuurlijk toch bijna al soort van..quote:Op donderdag 1 april 2010 17:51 schreef Horloge het volgende:
Goh, dat ik ooit nog eens klant van ABN Amro zou worden...
stel je hebt (langdurige) deposito's en komt boven de 100k in totaal, ik vind het toch raar dat ze dat pas zo laat melden en zoals RemcoDelft zegt, kan het ook bij andere banken op deze manier gaan?quote:
Jeetje, wat een BS....quote:Op dinsdag 23 maart 2010 15:32 schreef SeLang het volgende:
Dit succes hebben wij mede bereikt door onze conservatieve manier van werken. Wij hebben besloten dit succes te delen met onze gewaardeerde bestaande en loyale klanten middels, evenals vorig jaar, een speciale lente campagne.
Krijg ik nog steedse de melding: Ongeldige naam tegenrekeningquote:Op vrijdag 2 april 2010 15:36 schreef SolidasRock het volgende:
Een P voor de rekeningnummer zetten (bij de INGbankrekeningnummer dus)?
Bij Leaseplan moet de naam van de Leaseplanrekening exact gelijk zijn aan de naam van de tegenrekening, misschien is dit het.....quote:Op vrijdag 2 april 2010 15:47 schreef Easy_genius het volgende:
[..]
Krijg ik nog steedse de melding: Ongeldige naam tegenrekening
Hoe?quote:
Leaseplan is pas een paar maanden actief. Mijn ervaring is tot nu toe positief.quote:Meer mensen ervaring met Leaseplan?
Het lijkt me sowieso verstandig om het tegenovergestelde te doen van wat banken je proberen te laten doen ja... Pas op het moment dat ze je niet meer naar deposito's proberen te lokken, wordt het interessant weer eens naar deposito's te kijken.quote:Op zondag 4 april 2010 12:02 schreef dyna18 het volgende:
Mede hierom vind ik het niet verstandig om je geld nu op een langlopende deposito vast te zetten.
Hoezeer de banken je nu ook daartoe proberen te lokken.
Nou laten we het hopen, wat ik nu krijg bij moneyou is niet echt veelquote:Op zondag 4 april 2010 10:58 schreef darktower het volgende:
Gister stukje van Pieter Klok in de Volkskrant gezien? Hij voorspelt dat de rentes weer gaan stijgen, omdat banken weer geld nodig hebben. Het zal mij benieuwen.
16 verschillende rekeningen.quote:Op dinsdag 6 april 2010 22:05 schreef RemcoDelft het volgende:
Neem telkens een nieuw deposito?
OEPS dit herinnert me er opeens aan dat ik voor het laatst 2 maanden geleden wat heb overgeboekt naar Aegon, m.a.w. m'n extra rente niet gekregen, m.a.w. dat maakt die rekening aanzienlijk minder aantrekkelijk. Ik ga hem ook opdoeken.quote:Op woensdag 7 april 2010 09:07 schreef caroline88 het volgende:
Ohra Maandrekening is geen deposito. Om weer voor de bonus in aanmerking te komen moet je geloof ik 6 mnd geen rekening bij ze hebben. Tijd om de mijne op te heffen hahaha.
Vanmorgen Leaseplan rekening geopend. Rente nu gelijk aan Eigen stijl maar een stuk eenvoudiger, storten en opnemen wanneer ik wil en hoeveel ik wil. Een spaarpot wordt overgeboekt, een tweede blijft staan.
MoneYou heb ik nog maar ik laat de rekening leeglopen en zal hem dan opheffen, de nieuwe site is zo irritant om mee te werken en de rente is niet hoog genoeg om dit op de koop toe te nemen.
Klant is nog altijd koningin
Hou er rekening mee dat de lijstjes in de OP al bijna 2 maanden niet bijgewerkt zijn (gelukkig is er ook niet erg veel veranderd). Ik heb de laatste weken weinig tot geen tijd gehad om de lijstjes bij te werken. Ik zal proberen om dit op korte termijn weer te doen.quote:Op dinsdag 6 april 2010 21:46 schreef Sloggi het volgende:
Het volgende:
De komende 16 maanden wil ik elke maand 650 euro sparen. Ik heb het geld dus in de tussentijd niet nodig. Als mijn rente daardoor hoger wordt, ben ik bereid een startbedrag van 1000 euro in te leggen.
Bij Aegon kan ik op deze manier 2,50% rente krijgen. Dat is dus al minder dan de Allianz-rekening met 2,60% rente zónder beperkende voorwaarden. In het lijstje zie ik dat Ohra/Kruidvat 2,85% biedt met een maximuminleg van 250 euro per maand.
Weet iemand waar ik meer rente kan krijgen?
Edit:
Ik zie net dat Ohra de eerste zes maanden 4,1% rente biedt met een maximuminleg van 250 euro per maand. Daarna 2,6%.
Ik krijg 2,6 bij Aegon, inderdaad redelijk dramatisch...quote:Op woensdag 7 april 2010 12:24 schreef korting het volgende:
je krijgt echt niks meer nu he!
Ik had alles bij Aegon eigen stijl gezet, ik krijg nu 2,50 inclusief "eigen stijl" opties.
Meer is er niet op dit moment he?
Maar 2,4% is geen reden om over te stappen, dat krijg ik ook al bij Argenta en Triodos.quote:Op woensdag 7 april 2010 09:26 schreef wormtrein het volgende:
Zet 't lekker bij Allianz, daar krijg je nu het meeste zonder zorgen
En vanavond kan ik inloggen want de rekening is geactiveerd (had woensdagmorgen vroeg de identificatie storting gedaan).quote:Op woensdag 7 april 2010 09:07 schreef caroline88 het volgende:
Vanmorgen Leaseplan rekening geopend.
Bedankt!quote:Op woensdag 7 april 2010 20:49 schreef RJD het volgende:
Ik heb de lijstjes in de OP weer bijgewerkt, behalve de deposito's. Die moet nog.
Het zal je nog verbazen hoe weinig mensen er overstappen als er grote renteverschillen zijn, laat staan met verschillen van een paar tienden ven een procent.quote:Op donderdag 8 april 2010 22:02 schreef Hiya het volgende:
Ik ben stiekem wel benieuwd naar medewerkers van spaarbanken. Vraag me af hoeveel activiteit er is na een renteverlaging. Moeten ze dan allemaal gaan overwerken om de rekeningen op te doeken?
wat alweer een verhoging is aangezien het in de tussentijd op 2.5 heeft gestaan.quote:Op maandag 3 mei 2010 16:37 schreef RemcoDelft het volgende:
Dit topic is aan het doodgaan bij gebrek aan hoge rentes...
Leaseplanbank is verder gezakt: 2,51 nu.
Alles is betrekkelijk. Ik heb mijn rekening geopend op 2,50% dus wat mij betreft zijn we gestegenquote:Op maandag 3 mei 2010 16:37 schreef RemcoDelft het volgende:
Dit topic is aan het doodgaan bij gebrek aan hoge rentes...
Leaseplanbank is verder gezakt: 2,51 nu.
Hier de herhaling: http://kassa.vara.nl/tv/a(...)-925e93ddcc/speel/1/quote:Op zaterdag 8 mei 2010 18:36 schreef Ambrosius het volgende:
Zometeen (over 20 minuten) op Ned. 1 bij Kassa een item hierover.
Griekse staatsobligaties?quote:Op maandag 10 mei 2010 14:47 schreef Lips het volgende:
De nieuwsbrief van Kassa heeft mij er weer eens aan helpen herinneren dat ik van mijn spaarrekeningen bij de ABN iig niet rijk word
Ook maar eens elders mijn geld onder gaan brengen!
Moneyou is een volle dochter van ABN AMRO en hun vernieuwde site is puur waardeloos. Turkse banken, nee dank je. Ik maak me absoluut geen zorgen over veiligheid maar ik maak me wel zorgen over duurzaamheid.quote:Op maandag 10 mei 2010 15:51 schreef Omniej het volgende:(...)
Nu moeten we allemaal zo snel mogelijk ons geld naar Moneyou, Leaseplanbank, etc. brengen en zelfs Turkse banken zijn "helemaal veilig en vallen gewoon onder het garantiestelsel!"...
Dat klopt toch ook?!quote:Op maandag 10 mei 2010 15:51 schreef Omniej het volgende:
Nu moeten we allemaal zo snel mogelijk ons geld naar Moneyou, Leaseplanbank, etc. brengen en zelfs Turkse banken zijn "helemaal veilig en vallen gewoon onder het garantiestelsel!"...
Kleine correctie: de eerste 20.000 euro niet, alles tussen 20.000-40.000 wel voor 90%. Icesave zat in het Nederlandse aanvullende stelsel.quote:Op maandag 10 mei 2010 16:05 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Dat klopt toch ook?!
Icesave viel NIET onder het Nederlandse garantiestelsel, en om die reden had Wouter Bos nooit sinterklaas mogen spelen.
Ik zeg nergens dat het niet klopt, ik zeg alleen dat het enorm hypocriet is om nu voor een rentepercentage van 2,3 tot 2,5% allerlei banken aan te bevelen en vooral niet bij de ING, Rabo, etc. te blijven, terwijl je twee jaar geleden voor graaier werd uitgemaakt als je voor 5,25% naar IceSave ging.quote:Op maandag 10 mei 2010 16:05 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Dat klopt toch ook?!
Icesave viel NIET onder het Nederlandse garantiestelsel, en om die reden had Wouter Bos nooit sinterklaas mogen spelen.
Hear hear.quote:Op maandag 10 mei 2010 16:35 schreef Omniej het volgende:
[..]
Ik zeg nergens dat het niet klopt, ik zeg alleen dat het enorm hypocriet is om nu voor een rentepercentage van 2,3 tot 2,5% allerlei banken aan te bevelen en vooral niet bij de ING, Rabo, etc. te blijven, terwijl je twee jaar geleden voor graaier werd uitgemaakt als je voor 5,25% naar IceSave ging.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |