Dat staat er niet hé, maar als je 1-op-1 of 1-op-2 gaat werken wil ik wel graag instemmingquote:Op dinsdag 19 januari 2010 21:46 schreef -Marjo- het volgende:
[..]
Iedereen moet toestemming vragen voordat ze je mogen fotograferen?
Volgens mij is het niet zo dat ze je kunnen gijzelen en foto's van je maken terwijl je dat niet wilquote:Op dinsdag 19 januari 2010 21:59 schreef Puala het volgende:
[..]
Dat staat er niet hé, maar als je 1-op-1 of 1-op-2 gaat werken wil ik wel graag instemming
Da's ietwat onwerkbaar en niet af te dwingen, inderdaad.quote:Op dinsdag 19 januari 2010 21:46 schreef -Marjo- het volgende:
[..]
Iedereen moet toestemming vragen voordat ze je mogen fotograferen?
Oh, bijna de Reewijk-meet vergeten!quote:Op dinsdag 19 januari 2010 21:39 schreef RonaldV het volgende:
Zo, de wat nieuwere fotoboeken staan nu ook on line, zij het dat ik nog niet beschik over alle fotos. Dus macht je nog iets hebben, dan zie ik ze graag in een zip of rar met je gebruikersnaam en de naam van de fotomeet in mijn mail. Als ik thuis ben zet ik ze gelijk erbij, en anders duurt het tot de avonduren.
Is ze deaud dan?quote:
Heb jij niet nog wat Reeuwijk of andere foto's liggen?quote:Op dinsdag 19 januari 2010 22:41 schreef Shark.Bait het volgende:
[..]
Is ze deaud dan?
ja ik weets, slechte tvp. Gelukkig heb ik meer verstand van ehm..tja... iets anders waar ik meer verstand van heb.
nog steeds bij de stapel nog door te kijken/ bewerkenquote:Op dinsdag 19 januari 2010 22:50 schreef RonaldV het volgende:
[..]
Heb jij niet nog wat Reeuwijk of andere foto's liggen?
Alle kleine beetjes helpenquote:Op dinsdag 19 januari 2010 23:03 schreef PKfotografie het volgende:
[..]
nog steeds bij de stapel nog door te kijken/ bewerken
(ja wel wat foto's gedaan, maar had er niet veel gemaakt die dag die voor de modellen interessant zijn)
ik ben wel benieuwd hoe je dat ziet.quote:Op dinsdag 19 januari 2010 20:40 schreef Puala het volgende:
Misschien een ideetje, de zandafgraving bij Veenendaal/Rhenen? Is hoogteverschil, groen, water in de buurt, lange trap is misschien ook wel leuk.
Oh en iets met Den Bosch is ook wel welkomén ik wil wel model zijn. Mits alle foto's aangeleverd en instemming voor wiens camera ik kom te staan.
Een beetje assertief gedrag van fotografen is natuurlijk ook gewenstquote:Op woensdag 20 januari 2010 10:27 schreef Ynske het volgende:
k krijg er een gevoel bij van dat (en ik noem nu maar wat namen) op die manier, iedereen bij bv PdH, RV, HM willen en niet bij andere fotografen willen.
quote:Op woensdag 20 januari 2010 10:30 schreef PdeHoog het volgende:
[..]
Een beetje assertief gedrag van fotografen is natuurlijk ook gewenstJe kan zelf ook vragen aan een model om ff mee te gaan
en daarnaast, en daar blijf ik bij, zijn dit soort meets vooral uitermate geschikt als kennismaking en om kennis uit te wisselen en niet zozeer om megatoffe resultaten te boeken dus superzwaar moet je er niet aan tillen denk ik
Maar jij bent dan ook altijd erg snelquote:Op woensdag 20 januari 2010 10:59 schreef RonaldV het volgende:
Eens, maar wat ik langzaam vind (ik word al zenuwachtig van 14 dagen), vindt een ander juist weer veel te snel. Dus daar mag een ander een uitspraak over doen.
lijkt mij dat fotograaf en model dat gewoon onderling moeten afspreken. Mijn agenda kan er heel anders uitzien qua tijd dan die van iemand anders dus een algemene deadline gaat voor mij niet werken. Ik ben ook aan het afstuderen en er kan altijd iets gebeuren dat ik het niet red de foto's in de afgesproken termijn te leveren. Geen trek om me dan tegenover heel fot te moeten gaan verantwoordenquote:Op woensdag 20 januari 2010 10:47 schreef Ynske het volgende:
het lijkt me ook verstandig om van te voren een deadline te leggen over het leveren van de foto's
k snap je punt. maar t blijkt dus dat er bij voorgaande meets fotografen zijn geweest die nog altijd niet de fotos geleverd hebbenquote:Op woensdag 20 januari 2010 14:54 schreef Chanty het volgende:
[..]
lijkt mij dat fotograaf en model dat gewoon onderling moeten afspreken. Mijn agenda kan er heel anders uitzien qua tijd dan die van iemand anders dus een algemene deadline gaat voor mij niet werken. Ik ben ook aan het afstuderen en er kan altijd iets gebeuren dat ik het niet red de foto's in de afgesproken termijn te leveren. Geen trek om me dan tegenover heel fot te moeten gaan verantwoordenDus als er een algemene deadline wordt afgesproken, sla ik over.
Nou, dan moeten we die fotografen misschien niet meer meenemen?quote:Op woensdag 20 januari 2010 14:57 schreef Ynske het volgende:
[..]
k snap je punt. maar t blijkt dus dat er bij voorgaande meets fotografen zijn geweest die nog altijd niet de fotos geleverd hebben
En wat is de sanctie als er niet binnen de termijn geleverd wordt? Naar mijn idee is een meet iets dat op basis van vertrouwen en fatsoen moet plaatsvinden. Als ik het niet red mijn foto's tijdig (dus rond de met het model afgesproken tijd) aan te leveren, dan geef ik dat ruim op tijd aan diegene door. Mensen die dat niet kunnen, kun je voor de toekomst weren, maar zelfs met een concrete afspraak kun je weinig meer doen en al die regeltjes maken het er niet bepaald gezelliger op.quote:Op woensdag 20 januari 2010 14:57 schreef Ynske het volgende:
[..]
k snap je punt. maar t blijkt dus dat er bij voorgaande meets fotografen zijn geweest die nog altijd niet de fotos geleverd hebben
tis al goedquote:Op woensdag 20 januari 2010 15:11 schreef Chanty het volgende:
[..]
En wat is de sanctie als er niet binnen de termijn geleverd wordt? Naar mijn idee is een meet iets dat op basis van vertrouwen en fatsoen moet plaatsvinden. Als ik het niet red mijn foto's tijdig (dus rond de met het model afgesproken tijd) aan te leveren, dan geef ik dat ruim op tijd aan diegene door. Mensen die dat niet kunnen, kun je voor de toekomst weren, maar zelfs met een concrete afspraak kun je weinig meer doen en al die regeltjes maken het er niet bepaald gezelliger op.
Of je gaat ook even inhoudelijk in op de rest van mijn postquote:
Yns, het is voor iedereen prettiger als je je niet gelijk aangevallen voelt met dit soort dingen. Jij stelt iets voor, wij reageren erop en vervolgens komt er, omdat we het er niet mee eens zijn, een halfbakken reactie. Accepteer het of besluit dan niet te komen oid maar dit is gewoon zinloze negativiteit. Niet goed voor jou, niet goed voor onsquote:
quote:Op woensdag 20 januari 2010 15:44 schreef PdeHoog het volgende:
[..]
Yns, het is voor iedereen prettiger als je je niet gelijk aangevallen voelt met dit soort dingen. Jij stelt iets voor, wij reageren erop en vervolgens komt er, omdat we het er niet mee eens zijn, een halfbakken reactie. Accepteer het of besluit dan niet te komen oid maar dit is gewoon zinloze negativiteit. Niet goed voor jou, niet goed voor ons
En hoewel we allemaal volwassen mensen zijn, zijn er nou eenmaal mensen die zich niet aan afspraken (kunnen) houden. Ik weet van mezelf ook dat ik af en toe dat soort dingen laat versloffen omdat er zich andere situaties voordoen. So be it. That's life.
Bovendien denk ik dat modellen mans / vrouws genoeg zijn om zelf aan de bel te gaan hangen als fotografen niets opleveren en hoewel je weinig sancties kunt opleggen, kun je zo'n fotograaf toch subtiel duidelijk maken dat zijn aanwezigheid niet echt gewenst is op een volgende meet.
Ik zou graag willen aanvullen, dat ook na het afleveren/versturen van de foto's ook de fotograaf feedback zou willen. Maar dan wel goed geformuleerde feedback.quote:Op woensdag 20 januari 2010 15:57 schreef Chanty het volgende:
Dus simpel: Fotograaf en model maken onderling een afspraak. Als een fotograaf merkt dat hij dat niet redt, is het gewoon netjes om even met het model opnieuw te overleggen. Mensen die niets meer van zich laten horen (begreep dat dat de vorige keer ook het probleem was) en niets afleveren zijn op een volgende meet gewoon niet meer welkom. Dus wie zijn naam in ere wil houden op fot, zorgt gewoon voor wat normaal fatsoen. En verder is het dus aan het model en de fotograaf om dit te regelen.
Als ook model sprekende vind ik het helemaal niet erg als iemand een half jaar over de foto's doet, mits is dat gewoon maar weet. Tot zover mijn idee er dus over en mochten jullie anders besluiten: be my guest
Lijkt mij een basic rulequote:Op woensdag 20 januari 2010 15:57 schreef Chanty het volgende: Tot zover mijn idee er dus over en mochten jullie anders besluiten: be my guest
t was alleen goed bedoeld dat ik t opperde, proefde nl bij verschillende modellen onvrede over wat er eerder gebeurd is.quote:Op woensdag 20 januari 2010 15:44 schreef PdeHoog het volgende:
[..]
Yns, het is voor iedereen prettiger als je je niet gelijk aangevallen voelt met dit soort dingen. Jij stelt iets voor, wij reageren erop en vervolgens komt er, omdat we het er niet mee eens zijn, een halfbakken reactie. Accepteer het of besluit dan niet te komen oid maar dit is gewoon zinloze negativiteit. Niet goed voor jou, niet goed voor ons
En hoewel we allemaal volwassen mensen zijn, zijn er nou eenmaal mensen die zich niet aan afspraken (kunnen) houden. Ik weet van mezelf ook dat ik af en toe dat soort dingen laat versloffen omdat er zich andere situaties voordoen. So be it. That's life.
Bovendien denk ik dat modellen mans / vrouws genoeg zijn om zelf aan de bel te gaan hangen als fotografen niets opleveren en hoewel je weinig sancties kunt opleggen, kun je zo'n fotograaf toch subtiel duidelijk maken dat zijn aanwezigheid niet echt gewenst is op een volgende meet.
Als je nou eens goed leest...quote:Op woensdag 20 januari 2010 16:53 schreef Ynske het volgende:
[..]
t was alleen goed bedoeld dat ik t opperde, proefde nl bij verschillende modellen onvrede over wat er eerder gebeurd is.
n ander proeft dat niet. dan gebeurt t niet mij ook goed.
Scherp !quote:Op woensdag 20 januari 2010 16:10 schreef HMaster-II het volgende:
[..]
Ik zou graag willen aanvullen, dat ook na het afleveren/versturen van de foto's ook de fotograaf feedback zou willen. Maar dan wel goed geformuleerde feedback.
Reacties als "Ik vind ze niet mooi!" en daarna niets geeft ook vanaf de fotograaf geen positieve indruk van het model.
* Sarabi gaat haar feedbackmanieren weer even opfrissenquote:Op woensdag 20 januari 2010 16:10 schreef HMaster-II het volgende:
[..]
Ik zou graag willen aanvullen, dat ook na het afleveren/versturen van de foto's ook de fotograaf feedback zou willen. Maar dan wel goed geformuleerde feedback.
Reacties als "Ik vind ze niet mooi!" en daarna niets geeft ook vanaf de fotograaf geen positieve indruk van het model.
Gewoon zo bot mogelijkquote:Op woensdag 20 januari 2010 17:06 schreef Sarabi het volgende:
[..]
* Sarabi gaat haar feedbackmanieren weer even opfrissen
Djeez! Het zijn dan wel meteen de gaafste shots die ik tot nog toe van de meets heb gezien!quote:Op woensdag 20 januari 2010 19:56 schreef didotcicero het volgende:
Ik heb hier een kleine selectie staan van de shoots die ik heb gedaan.
En gelukkig zie ik daar dan ook 1 hele foto van een meet tussen staanquote:Op woensdag 20 januari 2010 20:15 schreef fFarl het volgende:
[..]
Djeez! Het zijn dan wel meteen de gaafste shots die ik tot nog toe van de meets heb gezien!![]()
Vetterdanvet!
Kun je mij voorzien van zipjes van die shoots? voor elke meet één zip alsjeblieft, dan zet ik ze vanavond nog er bij.quote:Op woensdag 20 januari 2010 19:56 schreef didotcicero het volgende:
Ik heb hier een kleine selectie staan van de shoots die ik heb gedaan.
Zolang ik er maar lief bij lach zekerquote:Op woensdag 20 januari 2010 20:02 schreef PdeHoog het volgende:
[..]
Gewoon zo bot mogelijkHM2 kan dat wel hebben
Bijnaquote:Op woensdag 20 januari 2010 20:17 schreef PdeHoog het volgende:
[..]
En gelukkig zie ik daar dan ook 1 hele foto van een meet tussen staanDie van FrauBitch met de bellenblaas
Heee Ronald, misschien moet je ff wachtenquote:Op woensdag 20 januari 2010 20:22 schreef RonaldV het volgende:
[..]
Kun je mij voorzien van zipjes van die shoots? voor elke meet één zip alsjeblieft, dan zet ik ze vanavond nog er bij.
Edit: ik zie dat het per meet maar één afbeelding is. Ik regel het zo zelf wel
Ik heb het er al met hem over gehad. Ik zit niet op mijn PC, dus ik kan sowieso even niks uploaden, dus er komt niks op de site. Helaas, want ik vind t toffe fotos.quote:Op woensdag 20 januari 2010 20:30 schreef PdeHoog het volgende:
[..]
Heee Ronald, misschien moet je ff wachtenIk zou me zo voor kunnen stellen dat DC ze misschien liever niet op die site heeft
Ach, als fotografen foto's kunnen afgeven aan de modellen en ze ook op hun eigen site plaatsen kunnen ze ook gewoon voor de fotomeet-site aangeleverd worden. Desnoods op klein formaat (zoals 640x480) en met een watermerk.quote:Op woensdag 20 januari 2010 21:06 schreef RonaldV het volgende:
Ik heb het er al met hem over gehad. Ik zit niet op mijn PC, dus ik kan sowieso even niks uploaden, dus er komt niks op de site. Helaas, want ik vind t toffe fotos.
Ik moet wel zeggen dat ik er een dubbel gevoel bij heb. Om twee redenenFOTers organiseren een meet, gezamelijk, en steken daar moeite in. Persoonlijk vind ik dat je dan ook niet flauw moet doen om wat je gemaakt hebt gezamelijk te delen op een gemeenschappelijke site, zoals we dat in het verleden (tot de stoommeet) altijd wel deden. Afgelopen weekeinde hebben we het er nog over gehad dat bij de Stoommeet allerlei fotografen niet mee wensten te werken aan een gezamelijke site, maar de fotos op hun eigen (afgesloten) site/forum zetten. Ik vond dat raar, en om mij heen heb ik niemand daar kanttekeningen bij horen maken.
Ik zie het al weer gebeuren: een aantal fotografen wenst wel de voordelen van een meet te hebben (scheelt toch weer organisatie), maar niet de nadelen (gezamelijk publiceren). Mijn persoonlijke gevoel zegt dat deelname aan een meet als deze betekent dat je maar te leven hebt met het gegeven dat je fotos op een gemeenschappelijke site gepost zullen worden. Ik vind dat een klein offer voor iets waar iedereen plezier aan heeft gehad. Wil je iets 100% voor je eigen site, dan organiseer je zelf iets.
En voor de modellen is het uiteraard makkelijker zoeken naar fotos als ze maar op één site hoeven te kijken.
Mijn 2 centen... laat de storm maar komen.
Wat is dit nou jongensquote:Op woensdag 20 januari 2010 21:12 schreef EchnaDarr het volgende:
we zijn geen kinderen en doen daar niet kinderachtig over. Maar deelname kan in het vervolg ook op losse schroeven komen te staan.
Dat lijkt me vanzelfsprekend.quote:Op woensdag 20 januari 2010 21:16 schreef PdeHoog het volgende:
Ik zou het wel prettig vinden als ook verzoeken om foto's te verwijderen worden gehonoreerd.
Ik vind het juist leuk wanneer het een soort van "groei" site wordt.quote:Op woensdag 20 januari 2010 21:16 schreef PdeHoog het volgende:
Ik persoonlijk denk dat het een keuze is die je vrij moet laten bij de fotograaf. Gezamelijk publiceren betekent bijv. dat je ze ook gewoon in het meettopic kan zetten zoals wij vroeger ook deden. Daar heb je geen aparte site voor nodig. En het is nog leuker napraten ook. Die aparte site is leuk om een totaaloverzichtje te geven.
Niet elke fotograaf laat graag zijn eigen werk op een server achter waar hij niet zelf de controle over heeft. Of wil misschien niet geassocieerd worden met bepaalde andere fotograferen. Zou zo maar kunnen gebeuren. En we hadden het vanmiddag met het weglaten van de regels mbt het opleveren. Ook hier moeten we geen regel van maken.
Ik zie het meer als een extra faciliteit die geboden wordt: je foto's kunnen worden geplaatst op die site als je dat leuk vind. Daarmee kun je je modellen tegemoet komen. Maar als jij liever de modellen rechtstreeks benadert, dan is dat ook goed.
Vrijheid, blijheid was het motto toch hier?
P.S. ik heb even lopen twijfelen om een verzoek in te dienen om de foto's van zowel de flevomeet als de lekmeet weg te laten halen. Die foto's geven geen representatief beeld van hetgeen ik tegenwoordig aflever. Ik heb ze toch laten staan omdat ze een sfeerbeeld geven van toen.
Ik zou het wel prettig vinden als ook verzoeken om foto's te verwijderen worden gehonoreerd.
Maar dat is toch logisch? Het vroege werk van Rembrandt, Mondriaan en Van Gogh ziet er ook anders uit als wat daarna kwam. dat maakt ze niet minder waardevol.quote:Op woensdag 20 januari 2010 21:16 schreef PdeHoog het volgende:
(...)
P.S. ik heb even lopen twijfelen om een verzoek in te dienen om de foto's van zowel de flevomeet als de lekmeet weg te laten halen. Die foto's geven geen representatief beeld van hetgeen ik tegenwoordig aflever. Ik heb ze toch laten staan omdat ze een sfeerbeeld geven van toen.
Staat op de site hoe je dat vraagt, al vanaf dat we die een jaar geleden in elkaar zetten.quote:Ik zou het wel prettig vinden als ook verzoeken om foto's te verwijderen worden gehonoreerd.
Dat is misschien net zo zwart-wit als mijn opmerking. En je moet niet alles wat ik zeg letterlijk nemen, ik heb het toch niet voor het zeggen.quote:Op woensdag 20 januari 2010 21:18 schreef PdeHoog het volgende:
[..]
Wat is dit nou jongensKom op zeg. Deelname aan FOT-meets is geheel vrijwillig en staat open voor iedereen. Er mogen geen deadlines worden opgelegd want niet iedereen kan dat halen, maar er mag wel afgedwongen worden dat foto's op deze site komen te staan?
Haal mijn foto's er maar per direct af!
Ik lees alleen maar jouw tekstquote:Op woensdag 20 januari 2010 21:22 schreef EchnaDarr het volgende:
[..]
Dat is misschien net zo zwart-wit als mijn opmerking. En je moet niet alles wat ik zeg letterlijk nemen, ik heb het toch niet voor het zeggen.![]()
Kernpunt van de discussie moet natuurlijk zijn dat de hele meet en alles daarom heen een kwestie van geven en nemen is. Om het voor iedereen leuk te houden uiteraard.
Lijkt me ook een tof ideequote:Op woensdag 20 januari 2010 21:28 schreef Netsplitter het volgende:
Zou een gallery dan geen optie zijn waarbij de fotografen een account krijgen waarbij ze zelf albums enzo kunnen aanmaken en daar de foto' in kunnen zetten?
Hier krijg je een antwoord op.quote:Op woensdag 20 januari 2010 15:02 schreef PdeHoog het volgende:
[..]
Nou, dan moeten we die fotografen misschien niet meer meenemen?
* PdeHoog kjkt eens naar de mods
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |