Nouja ik heb er uiteindelijk ook 14 jaar over gedaan en dat vind niemand echt raar.quote:Op vrijdag 16 september 2011 13:20 schreef EngineerA het volgende:
[..]
Tijden veranderen... tegenwoordig is het not done om tien jaar over je studie te doen...
Wait, what... 2 jaar over een master zonder enig premaster? Nu krijg je een premaster die 10x moeilijker is dan de master zelfquote:Op vrijdag 16 september 2011 13:19 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Dat is het mooie van de MBO --> HBO route (eigenlijk heel oneerlijk) Op het MBO krijg/kreeg je vanaf je 18de stufi. Dan ga je naar het HBO en krijg je weer stufi compleet los gekoppeld van die van de MBO, dan als je HBO in dezelfde richting doet krijg je vrijstellingen wat er bij mij op neer kwam dat ik mijn HBO in 2,5 jaar kon doen, daarna kun je gelijk instromen in een 2 jaarse master, waar je ook nog een beetje kunt spelen met vrijstellingen en punten, Je krijgt dus 4 jaar stufi heb uiteindelijk 3 maanden van mijn studie geen stufi gehad maar door het sparen tijdens een stage in de VS (kreeg geen salaris maar hoefde ook geen lasten te betalen en de dollar stond gunstig) heb ik dat gewoon kunnen betalen. Uiteindelijk dus niet geleend en dus is die schuld gewoon ala prestatie beurs kwijtgescholden. Voor promoveren krijg je betaald. Het enige is dat ik nu al bijna een jaar op mijn eigen geld aan het schrijven ben aan mijn proefschrift (maar als ik eerder was gaan schrijven had dat ook binnen de tijd kunnen zijn)
Ik stam uit een tijd dat de overheid je gewoon nog door je opleiding heen sleepte
Naja, je route is ook super. 4 jaar mbo, 4 jaar hbo, 2 jaar uni en nu promotie?quote:Op vrijdag 16 september 2011 13:21 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Nouja ik heb er uiteindelijk ook 14 jaar over gedaan en dat vind niemand echt raar.
Ik kreeg wel een premaster bestond uit één tweede jaars vak (erg lastig) en een derdejaars vak van 3 maanden (erg tof) alleen er zat een rare loophole in de master dat je namelijk die punten die je verdient met de premaster kon invullen in de vrije keuze module, hence geen vertragingquote:Op vrijdag 16 september 2011 13:21 schreef EngineerA het volgende:
[..]
Wait, what... 2 jaar over een master zonder enig premaster? Nu krijg je een premaster die 10x moeilijker is dan de master zelf
Dat motiveert ook niet echt...
Klopt maar destijds waren opleidingen allen te halen. Ken iemand die 4 jaar lts, dan 4 jaar mts, 4 jaar hts en 2 jaar tu heeft gedaan.quote:Op vrijdag 16 september 2011 13:20 schreef Warren het volgende:
[..]
Wat een onzin. Als je het kan betalen, maakt het geen flikker uit. Daarnaast heeft Bolkestein niet 10 jaar over één studie gedaan zoals je ziet.
MLO laboratorium techniek, HLO biochemie, Master biomolecularsciences, Promotie bij celbiologie.quote:Op vrijdag 16 september 2011 13:22 schreef EngineerA het volgende:
[..]
Naja, je route is ook super. 4 jaar mbo, 4 jaar hbo, 2 jaar uni en nu promotie?
Alleen zonder te blijven zitten neem ik aan? Vertraging demotiveert mij wel om dingen af te ronden... Welke studies heb je gedaan? Heb wel interesse
Super. Tegenwoordig word je niet meer gestimuleerd. Maximaal hbo en dan stoppen en werken, want het hbo is de nieuwe mbo en heb je havo gedaan? Pech! Had je maar door moeten gaan naar het vwo en nooit hbo moeten doen zoals werd gezegd... Ambitie? Fijn, uit eigen zak. Ik heb er dus veel motivatieproblemen mee overgehouden.quote:Op vrijdag 16 september 2011 13:24 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Ik kreeg wel een premaster bestond uit één tweede jaars vak (erg lastig) en een derdejaars vak van 3 maanden (erg tof) alleen er zat een rare loophole in de master dat je namelijk die punten die je verdient met de premaster kon invullen in de vrije keuze module, hence geen vertraging
Ja, maar goed je hebt alles doorlopenquote:Op vrijdag 16 september 2011 13:28 schreef Bosbeetle het volgende:
Wel grappig dat ik nu ik de hele serie doorlopen heb ik echt gezien heb dat ik dingen heb geleerd op de MLO die nergens in de latere studies aan bod komen en die HBO en Uni studenten dus ook echt niet kunnen/weten. Het zijn wel basale dingen maar het is toch fijn om bij bepaalde handelingen te weten wat je nou precies aan het doen bent in plaats van ja dat staat in het protocol.
hmm ook wel stom daar kwam ik een halve punt voor te kort, mijn stage begeleider zei nog tegen me na de diploma uitreiking had dat gezegd dan had ik je een half puntje meer gegeven.quote:Op vrijdag 16 september 2011 13:27 schreef EngineerA het volgende:
[..]
Super. Tegenwoordig word je niet meer gestimuleerd. Maximaal hbo en dan stoppen en werken, want het hbo is de nieuwe mbo en heb je havo gedaan? Pech! Had je maar door moeten gaan naar het vwo en nooit hbo moeten doen zoals werd gezegd... Ambitie? Fijn, uit eigen zak. Ik heb er dus veel motivatieproblemen mee overgehouden.
Naja, nu is er ook geen hts en hlo meer...
master cum laude ofzo?
ja utrecht, nee ik denk dat je dan wel wat tekort komt, er zaten ook een paar pure chemici bij ons op de premaster en die zijn allemaal afgehaakt ....quote:Op vrijdag 16 september 2011 13:29 schreef EngineerA het volgende:
[..]
Ja, maar goed je hebt alles doorlopen
Ben denkende aan een carriereswitch, een elektro kan zeker geen premaster Biomolecular sciences doen zekerWaar deed je die trouwens, Utrecht?
Achja HLO is gewoon HBO laboratorium techniek hoor....quote:Op vrijdag 16 september 2011 13:27 schreef EngineerA het volgende:
[..]
Naja, nu is er ook geen hts en hlo meer...
Super man. Het val mij op dat de oude generatie het een stuk beter heeft dan die van nu. Met allerlei vage studies en moeilijke overlappingen. Als mbo'er kan je nog hbo doen maar verder dan dat gaat het niet meer deze dagen!quote:Op vrijdag 16 september 2011 13:30 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
hmm ook wel stom daar kwam ik een halve punt voor te kort, mijn stage begeleider zei nog tegen me na de diploma uitreiking had dat gezegd dan had ik je een half puntje meer gegeven.
Daarbij kwam ook nog dat mijn begeleider in amerika had gezegd een 8,5 als halve punten mogen en een 9 als ze niet mogen, ik geef met mijn domme kop ook gewoon een 8,5 door![]()
Dus cum laude had gekunt maar het was die ene ervoor "met genoegen" oid ...
Ik weet niet over wie jij het hebt ,maar er zijn zat mensen die tegenwoordig een hele rits aan opleidingen afmaken. En nee het zijn niet allemaal wat het niveau vrijetijdswetenschappen.quote:Op vrijdag 16 september 2011 13:24 schreef EngineerA het volgende:
[..]
Klopt maar destijds waren opleidingen allen te halen. Ken iemand die 4 jaar lts, dan 4 jaar mts, 4 jaar hts en 2 jaar tu heeft gedaan.
Tegenwoordig is het zo van: 4 jar hbo, 1-2 jaar premaster (80% dropout), 2-3 jaar master en dan ook nog eens aankloten. Opleidingen zijn echt niet makkelijker geworden. Vroeger was alles beter.
Dat klopt, alleen doen die het wel op eigen kosten, komen uit een fatsoenlijk verdienende familie.quote:Op vrijdag 16 september 2011 13:38 schreef Warren het volgende:
[..]
Ik weet niet over wie jij het hebt ,maar er zijn zat mensen die tegenwoordig een hele rits aan opleidingen afmaken. En nee het zijn niet allemaal wat het niveau vrijetijdswetenschappen.
Lol, je promotie wordt toch wel betaald of niet?quote:Op vrijdag 16 september 2011 13:41 schreef Bosbeetle het volgende:
Ik vergat helemaal te zeggen dat ik nog wel een lening heb bij mijn zusze heeft een jaar van mijn studiegeld betaald, die ik nog steeds terug moet betalen.....
Ja mijn promotie werd wel betaald maar ik ben nu aan het teren op mijn spaargeld vanaf januari ongeveer omdat ik mijn proefschrift in mijn eigen tijd schrijf. 1 nov ga ik promoveren.quote:Op vrijdag 16 september 2011 13:43 schreef EngineerA het volgende:
[..]
Lol, je promotie wordt toch wel betaald of niet?
Ik ben zelf nu 7 jaar lang aan het studeren
HBO braaf in 4 jaar afgerond![]()
Daarna ging het bergafwaarts
Respect man, diep respect. Bij mij is de situatie dat mijn pa elk moment op sterven kan liggen, dus die PhD zet ik wel even uit mijn hoofd. Sterker nog heb mijn master niet eensquote:Op vrijdag 16 september 2011 13:47 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Ja mijn promotie werd wel betaald maar ik ben nu aan het teren op mijn spaargeld vanaf januari ongeveer omdat ik mijn proefschrift in mijn eigen tijd schrijf. 1 nov ga ik promoveren.
Sterkte met je Pa, de mijne is overleden toen ik mijn HBO begon.quote:Op vrijdag 16 september 2011 13:50 schreef EngineerA het volgende:
[..]
Respect man, diep respect. Bij mij is de situatie dat mijn pa elk moment op sterven kan liggen, dus die PhD zet ik wel even uit mijn hoofd. Sterker nog heb mijn master niet eens
Gecondoleerd.quote:Op vrijdag 16 september 2011 13:51 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Sterkte met je Pa, de mijne is overleden toen ik mijn HBO begon.
En nog meer respect voor jou, dat je gewoon doorgaat. Wat dat betreft heb ik het makkelijk gehad want ik heb nooit echt moeite gehad in een opleiding.
Om heel eerlijk te zijn zie ik het nut er niet van in. Dit gaat mij nog eens 4 jaar kosten en had er afgelopen 2 jaar al enorm veel moeite mee.quote:Op vrijdag 16 september 2011 14:03 schreef Bosbeetle het volgende:
Kun je die elektro master niet alsnog afmaken?
Voor iets wat je leuk vind is het altijd makkelijker om motivatie op te brengen. Een andere keus is (maar dan moet je wel een goede sollicitatie schrijven) om een baan te kiezen waar je je master door het bedrijf betaald krijgt, of van die trainee trajecten.quote:Op vrijdag 16 september 2011 14:05 schreef EngineerA het volgende:
[..]
Om heel eerlijk te zijn zie ik het nut er niet van in. Dit gaat mij nog eens 4 jaar kosten en had er afgelopen 2 jaar al enorm veel moeite mee.
Daarnaast heeft Technische Bedrijfskunde ook exchange programma's in het buitenland wat mij leuker lijkt
Trainee trajecten lukt makkelijk, alleen dan groei je intern in een bedrijf door en krijg je geen master titelquote:Op vrijdag 16 september 2011 14:07 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Voor iets wat je leuk vind is het altijd makkelijker om motivatie op te brengen. Een andere keus is (maar dan moet je wel een goede sollicitatie schrijven) om een baan te kiezen waar je je master door het bedrijf betaald krijgt, of van die trainee trajecten.
Hahaquote:Op vrijdag 16 september 2011 14:17 schreef Bosbeetle het volgende:
Nouja zo master titel zegt ook niet zoveel hoor. Helemaal als je aspiraties hebt om naar het buitenland te gaan. Als je een master hebt betekent het in amerika bijvoorbeeld niks minder dan dat je gestopt bent met PhD. (toen ik zei dat ik een stage deed voor mijn master zeiden ze allemaal, huh waarom ga je stoppen dan, je kunt beter doorgaan, toen ik ze uitlegde dat ik daarna wel wou gaan promoveren en dat je daarvoor een master nodig had snapten ze het een beetje. In amerika kies je namelijk na je bachelor voor een PhD studie van ongeveer 6 jaar, als je die na de orienterende 2 jaar stopt dan krijg je je master)
Tja dat is gewoon een kwestie van heel heel heel veel geld betalen. Dan is die master met uitwisselings programma geen verkeerd idee. En je moet een beetje schijt hebben aan het feit dat je er dan al 7 jaar mee bezig bent dat boeit niet zoveel)quote:Op vrijdag 16 september 2011 14:18 schreef EngineerA het volgende:
[..]
Haha
Wil ook best wel promoveren in Amerika en er werken, zou alleen niet weten hoe ik het zou moeten aanpakken
Ik ga dan liever Geneeskunde studeren in het cheap Hollandquote:Op vrijdag 16 september 2011 14:20 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Tja dat is gewoon een kwestie van heel heel heel veel geld betalen. Dan is die master met uitwisselings programma geen verkeerd idee. En je moet een beetje schijt hebben aan het feit dat je er dan al 7 jaar mee bezig bent dat boeit niet zoveel)
Dan doe je dat toch? Wat is je doel? Waarom wil je geneeskunde doen?quote:Op vrijdag 16 september 2011 14:26 schreef EngineerA het volgende:
[..]
Ik ga dan liever Geneeskunde studeren in het cheap Holland![]()
Het ligt er ook een beetje aan hoe die uren over de week zijn verdeeld. Met 6-7 uur per dag werken haal je dat, als die 40-50 uur inclusief pauzes en gaten in de roosters is. Maar ja, in de praktijk is de werklast niet evenredig verdeeld.quote:Maar 40-50 uur ervoor werken en een sociaal leven dik achter laten en opofferen, dat heb ik er nooit voor over gehad.
Vind ik ook belachelijk. Waarom ze dat niet afschaffenquote:Op vrijdag 16 september 2011 13:37 schreef EngineerA het volgende:
[..]
Super man. Het val mij op dat de oude generatie het een stuk beter heeft dan die van nu. Met allerlei vage studies en moeilijke overlappingen. Als mbo'er kan je nog hbo doen maar verder dan dat gaat het niet meer deze dagen!
Een verschil tussen vroeger en nu lijkt mij dat de niveaus van het MBO en het HBO meer zijn gedaald dan die van het WO waardoor het gat tussen het HBO en het WO veel groter is geworden. Ik heb de indruk dat het niveau van MBO ook sterker is verlaagd dan dat van het HBO en dat van het VMBO meer dan dat van het HAVO.quote:Klopt maar destijds waren opleidingen allen te halen. Ken iemand die 4 jaar lts, dan 4 jaar mts, 4 jaar hts en 2 jaar tu heeft gedaan.
Tegenwoordig is het zo van: 4 jar hbo, 1-2 jaar premaster (80% dropout), 2-3 jaar master en dan ook nog eens aankloten. Opleidingen zijn echt niet makkelijker geworden. Vroeger was alles beter.
Ik denk dat het ook best logisch is dat mensen later te weten komen wat ze eigenlijk willen. Iedereen wordt nu gepusht om op je 18e een studie te kiezen, terwijl veel mensen nog niet weten wat ze willen doen. Maar het is traditie om "toch maar te gaan studeren".quote:Op maandag 19 september 2011 12:40 schreef Joosterd het volgende:
Ik vind het persoonlijk juist goed dat mensen op een latere leeftijd zichzelf nog ontwikkelen.
Wat dat je als mboer geen hbo meer zou mogen doen? Waarom wil je dat?quote:Op zaterdag 17 september 2011 11:05 schreef RobertoCarlos het volgende:
[..]
Vind ik ook belachelijk. Waarom ze dat niet afschaffen
Ik doe het stiekem wel... Weliswaar een vrije master.quote:Op vrijdag 16 september 2011 13:37 schreef EngineerA het volgende:
[..]
Super man. Het val mij op dat de oude generatie het een stuk beter heeft dan die van nu. Met allerlei vage studies en moeilijke overlappingen. Als mbo'er kan je nog hbo doen maar verder dan dat gaat het niet meer deze dagen!
Of het moeten economische studies zijn, blijkbaar wilt deze kabinet dat...
Dat dat als enige nog vergoed wordtquote:Op maandag 19 september 2011 21:38 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Wat dat je als mboer geen hbo meer zou mogen doen? Waarom wil je dat?
Tja, dat vind ik inderdaad wel willekeur. Desalniettemin ben ik daar blij mee. Sterker nog:quote:Op dinsdag 20 september 2011 08:17 schreef RobertoCarlos het volgende:
[..]
Dat dat als enige nog vergoed wordt
Ja ik heb hetzelfde gedaan en ben er ook blij mee. Maar het is wel een rare constructie.quote:Op dinsdag 20 september 2011 08:19 schreef Renesite het volgende:
[..]
Tja, dat vind ik inderdaad wel willekeur. Desalniettemin ben ik daar blij mee. Sterker nog:
3 jaar MBO -> Vergoed
3 jaar HBO -> Vergoed
1 jaar Uni -> krijg ik OOK nog vergoed
Indien nominaal hoef ik van die jaren maar 0,5 jaar zelf te vergoeden. (mijn master duurt 1,5 jaar)
Of je pakt het anders aan. Mbo 3/4 jaar wordt vergoed.quote:Op dinsdag 20 september 2011 10:06 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Ja ik heb hetzelfde gedaan en ben er ook blij mee. Maar het is wel een rare constructie.
Als je 4 jaar HBO doet wordt er niks van je master vergoed.
Geen probleem, dan haal je toch gewoon even een VWO-diploma? Het lijkt mij sterk dat iemand die geen VWO-diploma kan behalen wel een hierop (nu ja, min of meer) aansluitend WO-diploma kan behalen.quote:Als je 4 jaar HBO doet wordt er niks van je master vergoed.
Tja van VWO naar master gaat ook niet hè. Dan erbij ben ik het levend voorbeeld van iemand die geen vwo kan halen maar wel een master. Ik heb mavo en ik denk dat ik er eventueel best een havo uitgeperst zou kunnen hebben maar een vwo betwijfel ik.quote:Op dinsdag 20 september 2011 21:30 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Geen probleem, dan haal je toch gewoon even een VWO-diploma? Het lijkt mij sterk dat iemand die geen VWO-diploma kan behalen wel een hierop (nu ja, min of meer) aansluitend WO-diploma kan behalen.
Check.quote:Op woensdag 21 september 2011 09:38 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Tja van VWO naar master gaat ook niet hè. Dan erbij ben ik het levend voorbeeld van iemand die geen vwo kan halen maar wel een master. Ik heb mavo en ik denk dat ik er eventueel best een havo uitgeperst zou kunnen hebben maar een vwo betwijfel ik.
Toevallig enkele maanden geleden voor de grap nog mijn scheikunde eindexamen op VWO-niveau behaald. Maar ondanks jaren ervaring met lastige stof direct opnemen en begrijpen op universitair niveau is dat toch andere koek. Overigens is het wel gelukt, zonder ooit 1 proefje gedaan te hebben of 1 uitleg te hebben gehad, maar met meer moeite dan ik vooraf dacht. Het is veel meer basiskennis, maar het leuke is wel dat je met die kennis de wereld wel gelijk een stuk beter begrijpt.quote:Op dinsdag 20 september 2011 21:30 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Geen probleem, dan haal je toch gewoon even een VWO-diploma? Het lijkt mij sterk dat iemand die geen VWO-diploma kan behalen wel een hierop (nu ja, min of meer) aansluitend WO-diploma kan behalen.
studeren is een manier om jezelf scherp te houden of tenminste op ácademisch (of wat er voor moet doorgaan) niveau bij te blijven als het om algemene kennis gaat.quote:Op vrijdag 15 januari 2010 21:57 schreef Leonidas82 het volgende:
wie van jullie is reeds de 25 gepasseerd en studeert nog? Ik zit nu in de 4e van mijn studie en studeer in mei af, ik ben dan 27 jaar! Aangezien het studeren me super bevalt ga ik na mijn opleiding wellicht een deeltijd-studie nog volgen.
Ben vooral benieuwd naar overige 'oudere' studenten en hun ervaringen
Heb je dan scheikunde op VWO gehad op school?quote:Op woensdag 21 september 2011 10:33 schreef Grumpey het volgende:
[..]
Toevallig enkele maanden geleden voor de grap nog mijn scheikunde eindexamen op VWO-niveau behaald. Maar ondanks jaren ervaring met lastige stof direct opnemen en begrijpen op universitair niveau is dat toch andere koek. Overigens is het wel gelukt, zonder ooit 1 proefje gedaan te hebben of 1 uitleg te hebben gehad, maar met meer moeite dan ik vooraf dacht. Het is veel meer basiskennis, maar het leuke is wel dat je met die kennis de wereld wel gelijk een stuk beter begrijpt.
Mee eens, er zit een ongelofelijk groot gat in kennis van sommige alpha en gamma-opgeleide personen met betrekking tot de basismechanismen van deze aarde. Ik vond dit zo storend dat ik zelf gekozen heb om nog scheikunde op te halen, maar eigenlijk vind ik dat dit soort kennis voor iedereen verplicht zou moeten zijn.quote:Op donderdag 22 september 2011 12:15 schreef Warren het volgende:
Ach, de meeste alfa en gamma-studies op de universiteit komen ook niet eens in de buurt van de moeilijkheid van scheikunde (1,2) op VWO-niveau.
Welke wiskunde, wiskunde B, wiskunde B + D of wiskunde A?quote:Ik heb geen scheikunde op de middelbare school gehad, wel natuurkunde en wiskunde overigens.
Tsja het is niet dat je doodgaat als je dergelijke kennis niet hebt dus verplichten lijkt me overdreven, maar het is wel storend inderdaad al die rechten en bedrijfskunde mensen die het alleen maar hebben over contacten en netwerken enzo en dan vergeten dat het ook wel handig is dat het ook wel prettig is als je zelf ook nog wel wat kan. Maar ja bij bedrijf als Philips of Shell zie je aan de top ook voornamelijk bedrijfskundigen dus blijkbaar zijn die dan toch wel meer gewild. Al merkte ik tijdens solliciteren dat mensen met beta aanleg (die ook dan wel niet geheel wereldvreemd zijn) toch wel overal een streepje voor hebbenquote:Op donderdag 22 september 2011 12:18 schreef Grumpey het volgende:
[..]
Mee eens, er zit een ongelofelijk groot gat in kennis van sommige alpha en gamma-opgeleide personen met betrekking tot de basismechanismen van deze aarde. Ik vond dit zo storend dat ik zelf gekozen heb om nog scheikunde op te halen, maar eigenlijk vind ik dat dit soort kennis voor iedereen verplicht zou moeten zijn.
Grappig dat je dat kunt zeggen van de meeste studies, doe je ze allemaal?quote:Op donderdag 22 september 2011 12:15 schreef Warren het volgende:
Ach, de meeste alfa en gamma-studies op de universiteit komen ook niet eens in de buurt van de moeilijkheid van scheikunde (1,2) op VWO-niveau.
Ja, toevallig wel. Ik heb zelf een beta-school achtergrond, en ik heb ervaringen met 2 gamma en 1 alfa studie. Het niveau daar is helaas ver te zoeken.quote:Op vrijdag 23 september 2011 08:29 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Grappig dat je dat kunt zeggen van de meeste studies, doe je ze allemaal?
Wiskunde A oude systeem, dus dat is wat tegenwoordig Wiskunde A 1,2 en Wiskunde B1 is.quote:Op donderdag 22 september 2011 20:23 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Welke wiskunde, wiskunde B, wiskunde B + D of wiskunde A?
Gefeliciteerdquote:Op maandag 26 september 2011 10:09 schreef oompaloompa het volgende:
Ik heb net mijn diploma gehaald en ben 28
Haha bedankt, ik bedoelde het helemaal niet om complimentjes te vissenquote:
Jong zat, kom op universiteiten geregeld 30-plussers tegen die toch nog even een (extra) MSc doen bijvoorbeeldquote:Op zaterdag 20 oktober 2012 16:41 schreef Grumpey het volgende:
Even kick, want ik ga komend september gewoon weer beginnen met een studie, namelijk geneeskunde, en ik ben dan 30. Heb er zin in
tofquote:Op zaterdag 20 oktober 2012 16:41 schreef Grumpey het volgende:
Even kick, want ik ga komend september gewoon weer beginnen met een studie, namelijk geneeskunde, en ik ben dan 30. Heb er zin in
quote:Op zaterdag 20 oktober 2012 16:55 schreef Grumpey het volgende:
[..]
Niet iets voor jou? Scheelt weer solliciteren voor je.
mavo mlo hlo master (biomolecularsciences) en phd (cellbiologie)... (ik zou voor de grap nog vbo moeten doen dan heb ik het hele rijtje gehad)quote:Op zaterdag 20 oktober 2012 17:12 schreef RobertoCarlos het volgende:
Wat voor opleiding heb je eerder gedaan? Als je namelijk het lage collegegeldtarief zou moeten betalen, is het studeren nog wel te combineren met een 'gewone' baan erbij...
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |