Terwijl we wachten zou ik wel eens wat cijfers willen zien over de opbrengsten tot nu toe van diverse windparken. Om te beginnen de windmolens vanaf de Ketelbrug tot aan de centrale bij Lelystad. Ik zoek me een redelijk ongeluk om daar wat zinnigs over te vinden. Toch vreemd als het puur goud is wat aan de horizon blinkt..quote:Op zaterdag 2 januari 2010 17:16 schreef Dlocks het volgende:
[..]
Inderdaad, en dan uiteraard ook niet terug komen om in te gaan op argumenten van anderen.
Opbrengsten? Voor de leverancier van die molens misschien, zo heel veel levert het niet op (behalve dan een gigantisch enorme horizonvervuiling)quote:Op zaterdag 2 januari 2010 23:39 schreef kawotski het volgende:
[..]
Terwijl we wachten zou ik wel eens wat cijfers willen zien over de opbrengsten tot nu toe van diverse windparken. Om te beginnen de windmolens vanaf de Ketelbrug tot aan de centrale bij Lelystad. Ik zoek me een redelijk ongeluk om daar wat zinnigs over te vinden. Toch vreemd als het puur goud is wat aan de horizon blinkt..![]()
Vond overigens dit mbt het nieuw te bouwen park, wel interessant, ga straks de wieken zien vanuit mijn huis 40 km verderop. http://www.shoreline-man.name/windmolenpark_ijsselmeer/index.html
Er zullen vast wel opbrengsten zijn maar ik kan mij niet voorstellen dat het rendabel is. Iniedergeval niet rendabel genoeg om zonder subsidie te overleven.quote:Op zaterdag 2 januari 2010 23:39 schreef kawotski het volgende:
[..]
Terwijl we wachten zou ik wel eens wat cijfers willen zien over de opbrengsten tot nu toe van diverse windparken. Om te beginnen de windmolens vanaf de Ketelbrug tot aan de centrale bij Lelystad.
[..]
China is in 2009 gegroeid tot de op twee na grootse producent van windenergie ter wereld. Of bedoelde je dat ook met "China doet het wel goed"quote:Op donderdag 31 december 2009 17:26 schreef bendk het volgende:
[..]
China doet het wel goed. Ikzelf heb in de USA gewerkt met molens van Vestas. In de woestijn plaatsen, dat is een goede optie.
http://nl.wikipedia.org/wiki/Windenergiequote:Op zaterdag 2 januari 2010 23:39 schreef kawotski het volgende:
[..]
Terwijl we wachten zou ik wel eens wat cijfers willen zien over de opbrengsten tot nu toe van diverse windparken. Om te beginnen de windmolens vanaf de Ketelbrug tot aan de centrale bij Lelystad. Ik zoek me een redelijk ongeluk om daar wat zinnigs over te vinden. Toch vreemd als het puur goud is wat aan de horizon blinkt..![]()
Ja en als er nieuwe hoogbouw in een stad plaats vindt moedigen we het aan onder het mom van stadsvernieuwing. Willen we aan energie vernieuwing doen gaan we klagen dat we aan de horizon nog net een stukje wiek kunnen zien.quote:Vond overigens dit mbt het nieuw te bouwen park, wel interessant, ga straks de wieken zien vanuit mijn huis 40 km verderop. http://www.shoreline-man.name/windmolenpark_ijsselmeer/index.html
leuk , maar ik kan het niet vinden, zelfs niet op de site van Electrabel waarvan ik vermoed dat die dingen van hun zijn, wellicht Essent, ook niets te vinden...quote:
Het gaat hier niet om een stukje wiek. Reken maar uit wat er in Nederland nodig is om alleen al aan de electriciteitsbehoefte te voldoen, laat staan de energiebehoefte.quote:Ja en als er nieuwe hoogbouw in een stad plaats vindt moedigen we het aan onder het mom van stadsvernieuwing. Willen we aan energie vernieuwing doen gaan we klagen dat we aan de horizon nog net een stukje wiek kunnen zien.
Dat is maar matig relevant omdat niemand de totale electriciteits- of energiebehoefte wil dekken uit windenergie. De vooruitstrevendste verwachtingen gaan uit van max 20% van de electriciteitsbehoefte. Dat is niet bepaald onhaalbaar.quote:Op maandag 4 januari 2010 18:14 schreef kawotski het volgende:
Het gaat hier niet om een stukje wiek. Reken maar uit wat er in Nederland nodig is om alleen al aan de electriciteitsbehoefte te voldoen, laat staan de energiebehoefte.
Een van de meest obscene verschijnselen van de laatste 10 jaar is het begrip horizonvervuiling. VOORAL in Nederland. Zijn we vergeten dat we nog steeds ONDER de zeespiegel leven?????quote:Op donderdag 31 december 2009 17:26 schreef bendk het volgende:Mijn punt is dat windenergie een poltiek item is en geen werkelijkheidszin heeft anno 2010. Kosten en baten analyse.
Meer dan 20% van je electriciteitsbehoefte uit windenergie halen is als ik het goed begrijp technisch onmogelijk, omdat windenergie niet constant is. Daardoor moeten gewone centrales continue bijspringen dan wel uit gaan om vraag en aanbod met elkaar in evenwicht te houden.quote:Op maandag 4 januari 2010 18:43 schreef du_ke het volgende:
[..]
Dat is maar matig relevant omdat niemand de totale electriciteits- of energiebehoefte wil dekken uit windenergie. De vooruitstrevendste verwachtingen gaan uit van max 20% van de electriciteitsbehoefte. Dat is niet bepaald onhaalbaar.
Overigens valt het aantal molens dat nodig is met moderne turbines ook nog best mee.
Horizonvervuiling.. ik heb ook liever een verlicht McDonalds mast lang de weg dan een windmolen....quote:Op maandag 4 januari 2010 21:45 schreef BogardeRules het volgende:
[..]
Een van de meest obscene verschijnselen van de laatste 10 jaar is het begrip horizonvervuiling. VOORAL in Nederland. Zijn we vergeten dat we nog steeds ONDER de zeespiegel leven?????
Dit rechts verzet tegen alles wat groene energie is, is zo langzamerhand potsierlijk.
De omhelzing van groene stroom door links, puur en alleen omdat het een warm gevoel geeft, is nog veel potsierlijker.quote:Op maandag 4 januari 2010 21:45 schreef BogardeRules het volgende:
Dit rechts verzet tegen alles wat groene energie is, is zo langzamerhand potsierlijk.
Nope. Het enige wat ik doe, is mijn boerenverstand gebruiken.quote:Op dinsdag 5 januari 2010 10:49 schreef DennisMoore het volgende:
Wachten, wachten, wachten...
Werk je bij Shell ofzo?
Het lijkt me wel een van de belangrijkste elementen. Je hebt gelijk dat vervuiling ook telt, maar bedenk ook wat voor een economische activiteiten er nodig zijn om groene stroom te kunnen subsidieren. Het komt niet uit de lucht vallen.quote:Op dinsdag 5 januari 2010 10:59 schreef DennisMoore het volgende:
Ah, ja... je hebt er inderdaad ook heel domme boeren bij.
Alsof economisch rendement de enige factor is bij het instellen van subsidies...
Maar het moge duidelijk zijn dat er na tientallen jaren investeren in windmolens en zonnecellen geen sprake is van technieken die rendabel zijn, zelfs niet op de huidige schaalgrootte. Het subsidieren van onrendabele technieken zorgt er juist voor dat het moeilijker is voor nieuwe groene technieken om te kunnen concurreren.quote:Op dinsdag 5 januari 2010 11:17 schreef DennisMoore het volgende:
Als, als, als...
'k Vind inderdaad dat we niet te veel (groene) investeringen zouden moeten doen waar we 20 jaar aan vast zitten. De ontwikkelingen gaan daarvoor te snel. Flink investeren in R&D is heel belangrijk.
Maar vergeet niet dat subsidies ook bijdragen aan het bereiken van een bepaalde schaalgrootte die nodig is om technieken rendabeler te krijgen. Ook dragen ze bij aan een soort 'bewustwording' in de samenleving, het creëren van een draagvlak. En dat kan op andere terreinen weer vruchten afwerpen.
Heb je hier rekenvoorbeelden van.quote:Op dinsdag 5 januari 2010 11:23 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Maar het moge duidelijk zijn dat er na tientallen jaren investeren in windmolens en zonnecellen geen sprake is van technieken die rendabel zijn, zelfs niet op de huidige schaalgrootte. Het subsidieren van onrendabele technieken zorgt er juist voor dat het moeilijker is voor nieuwe groene technieken om te kunnen concurreren.
Laat dit probleem over aan de markt. Subsidieer universiteiten en startups met grants waarmee onderzoek gedaan kan worden en pilots gedraaid kunnen worden, maar laat het grote werk over aan bedrijven die er echt verstand van hebben.
Waarom zou je geen aansluitkosten moeten betalen? Het lijkt me dat producenten van vieze stroom dat ook moeten.quote:Op dinsdag 5 januari 2010 11:39 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Heb je hier rekenvoorbeelden van.
Vele mensen zijn het namelijk niet met je eens.
Het speelveld waarin groene stroom moet concureren is een niet eerlijk speelveld. Kijk eens de tegenlicht aflevering met vermeend en ockels en verbaas je er over hoeveel groene intitiatieven tegengewerkt worden doordat groene stroom boeren opeens wel aansluitkosten op het net moeten betalen, de concessies voor groene stroom afname maar voor 10 jaar afgegeven worden, warmtekrachtkoppelingen bij kassen hun stroom niet aan het net kwijt kunnen, enz...
Deze hebben de aansluitingen gratis gekregen op het moment dat de centrales nog in overheids handen waren, tegenwoordig als ze een nieuwe centrale neer zouden zetten zetten ze deze natuurlijk langs de hoogspannigsmasten.quote:Op dinsdag 5 januari 2010 12:52 schreef Lyrebird het volgende:
Waarom zou je geen aansluitkosten moeten betalen? Het lijkt me dat producenten van vieze stroom dat ook moeten.
Geen bedrijf durft een nuclaire centrale neer te zetten als er ze maar een concessie voor 10 jaar krijgen Waarom dan wel zo'n kortlopende concessie voor groene stroom?quote:Stel dat jij de verantwoordelijkheid draagt voor een bedrijf dat electriciteit levert aan particulieren. Zou jij nu een concessie van 10 jaar aangaan, terwijl je weet dat de ontwikkelingen niet stil staan, en er binnen 5 jaar veel goedkopere stroom kan worden aangeboden? Je zit dan wel aan dat 10-jarige contract vast, en je zult die stroom dan wel af moeten.
De aflevering die ervoor zit die over zonnestroom in duitsland gaat en de drijvend factor herman schreer is eingelijk nog intresanter. Ook zijn boek energy autonomy is een eyeopener. http://www.hermannscheer.de/en/index.php?option=com_content&task=view&id=35&Itemid=7quote:Maar ergens heb je wel een punt. De bedrijven die zwaar hebben geinvesteerd in vieze stroom zullen wel flink aan het lobbyen zijn om hun investeringen veilig te stellen. Ik zal tzt die documentaire eens bekijken.
Door parken op zee en of hoge molens krijg je een vrij constant aanbod. Dat is dus niet zo'n probleem het is meer dat we er, zeer terecht, voor kiezen om een mix van energiebronnen te gebruiken. Zo zijn we niet geheel afhankelijk van een energiebronquote:Op dinsdag 5 januari 2010 10:27 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Meer dan 20% van je electriciteitsbehoefte uit windenergie halen is als ik het goed begrijp technisch onmogelijk, omdat windenergie niet constant is. Daardoor moeten gewone centrales continue bijspringen dan wel uit gaan om vraag en aanbod met elkaar in evenwicht te houden.
Je eerste claim is gebaseerd op niets.quote:Op dinsdag 5 januari 2010 17:58 schreef du_ke het volgende:
[..]
Door parken op zee en of hoge molens krijg je een vrij constant aanbod. Dat is dus niet zo'n probleem het is meer dat we er, zeer terecht, voor kiezen om een mix van energiebronnen te gebruiken. Zo zijn we niet geheel afhankelijk van een energiebron
Het is vooral gebaseerd op het al lange tijd volgen van de ontwikkeling binnen deze techniek. Volgens mij ging een van m'n eerste posts hier op FOK al over windenergie als reactie op weer een foute beweringquote:Op dinsdag 5 januari 2010 18:12 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Je eerste claim is gebaseerd op niets.
Je artikelen geven aan dat men heel druk bezig is die problemen op te lossen en dat de resultaten heel bemoedigend zijn.quote:
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |