Hij toont respect op zijn eigen manier, een manier die volgens de wet mag. Wat is je probleem? Voel je je teder?quote:Op zondag 13 december 2009 21:02 schreef Mdk het volgende:
De hypocrisie druipt er weer vanaf. Wel respect eisen en verwachten dat mensen zich aanpassen aan zijn geloof maar zelf in geen enkele vorm respect voor anderen tonen.
tederquote:
Ja nogal lekker makkelijk excuus, respect tonen op je eigen manier. Gelukkig doet niet iedereen dat, aangezien het in sommige culturen ook gewoonlijk is om te boeren als teken van respect.quote:Op zondag 13 december 2009 21:11 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Hij toont respect op zijn eigen manier, een manier die volgens de wet mag. Wat is je probleem? Voel je je teder?˛
Die is altijd overgelaten aan mensen die de rechtszaal frequenteren. Daarom is het ook fatsoen, dat is per definitie iets wat je uit vrije wil doet. De deken wilde zijn fatsoensidee verplicht opleggen alsof het wet was, terwijl het geen wet was.quote:Op zondag 13 december 2009 21:04 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Onze mening is niet bepalend. De kaders van de wet wel. En jammer genoeg heeft die wet Enait gelijk gegeven. Waardoor een gewoonte die normaal is in een beschaafd land nu ineens wordt overgelaten aan het fatsoen van de mensen die de rechtszaal frequenteren.
Het is geen excuus, het is de werkelijke reden, dit geeft Enait aan. Ik denk dat we hier in Nederland maar eens moeten wennen aan het feit dat de samenleving zowel degelijk als multicultureel is. In simpele taal: er is niet meer één begroeting zoals er niet slechts één gerecht is. Ik zie vaak Nederlanders die een broodje Döner in de holle kies stoppen ter appetijt. Dus kom, neem de lusten én de lasten. En zo lastig vind ik een hand op de borst als teken van respect niet eens. Nee? Nee.quote:Op zondag 13 december 2009 21:17 schreef Mdk het volgende:
[..]
Ja nogal lekker makkelijk excuus, respect tonen op je eigen manier. Gelukkig doet niet iedereen dat, aangezien het in sommige culturen ook gewoonlijk is om te boeren als teken van respect.
Dan maar regels. Wel heel erg dat voor zoiets wat járenlang vanzelfsprekend was regels nodig zijn.quote:Op zondag 13 december 2009 21:19 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Die is altijd overgelaten aan mensen die de rechtszaal frequenteren. Daarom is het ook fatsoen, dat is per definitie iets wat je uit vrije wil doet. De deken wilde zijn fatsoensidee verplicht opleggen alsof het wet was, terwijl het geen wet was.
Als je mensen dwingt tot fatsoen is het ook geen fatsoen, dan is het gewoon het volgen van de opgelegde regels.
Wiens hand op wiens borst?quote:Op zondag 13 december 2009 21:30 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Het is geen excuus, het is de werkelijke reden, dit geeft Enait aan. Ik denk dat we hier in Nederland maar eens moeten wennen aan het feit dat de samenleving zowel degelijk als multicultureel is. In simpele taal: er is niet meer één begroeting zoals er niet slechts één gerecht is. Ik zie vaak Nederlanders die een broodje Döner in de holle kies stoppen ter appetijt. Dus kom, neem de lusten én de lasten. En zo lastig vind ik een hand op de borst als teken van respect niet eens. Nee? Nee.˛
Wat is de volgende stap? Het eten van stampot of het dragen een boerekiel opnemen in de wet. Rationeel? Neen.quote:Op zondag 13 december 2009 21:33 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Dan maar regels. Wel heel erg dat voor zoiets wat járenlang vanzelfsprekend was regels nodig zijn.
Enait wordt bedankt. Weer een stukje fatsoen weg. Maar wel zelf eisen dat hij respect krijgt voor zijn ongemanierdheid.
De hand van Enait op zijn eigen (ruwe?) torso.quote:
Het respect tonen aan een rechter is juist wanneer je je aanpast naar de tradities en gewoontes die in de rechtszaal heersen. Het zich niet houden aan de tradities van Enait toont daarom juist het disrespect van zijn kant.quote:Op zondag 13 december 2009 21:30 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Het is geen excuus, het is de werkelijke reden, dit geeft Enait aan. Ik denk dat we hier in Nederland maar eens moeten wennen aan het feit dat de samenleving zowel degelijk als multicultureel is. In simpele taal: er is niet meer één begroeting zoals er niet slechts één gerecht is. Ik zie vaak Nederlanders die een broodje Döner in de holle kies stoppen ter appetijt. Dus kom, neem de lusten én de lasten. En zo lastig vind ik een hand op de borst als teken van respect niet eens. Nee? Nee.˛
Geen enkele mens is zonder zonde. Maar vraatzucht is niet een hoofdzonde, dat zijn in de islam o.a. de volgende:quote:Op zondag 13 december 2009 22:35 schreef JohnLocke het volgende:
Kennen ze dat niet in de Islam, vraatzucht als hoofdzonde?
Wou je zeggen dat ze in Marokko high worden van sokkengeur?quote:Op zondag 13 december 2009 20:07 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
- Opname van sokkengeur ter bedwelming van de geest (high)˛
Dat is zonder meer waar, maar daarom is het ook zo krom dat hij, pardon the expression, zich voordoet als roomser dan de paus. En waarom ook dit punt? Volgens mij zijn er weinig Islamitische theologen die hier ook zoveel waarde aan hechten.quote:Op zondag 13 december 2009 22:57 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Geen enkele mens is zonder zonde.˛
Wat wou je dan doen? Een wet tegen hypocrisie maken?quote:Op zondag 13 december 2009 21:02 schreef Mdk het volgende:
[..]
Ja dus blijkbaar moeten zulke zaken ook in de wet worden opgenomen. Aangezien personen als Enait schijt hebben aan de normen, waarden, tradities en gewoonten van Nederland. Helaas is hij daarin niet de enige. Krijgen we nog dikkere wetboeken en nog meer bureaucratie.
De hypocrisie druipt er weer vanaf. Wel respect eisen en verwachten dat mensen zich aanpassen aan zijn geloof maar zelf in geen enkele vorm respect voor anderen tonen.
Gewoon: karakterfoutje.quote:Op zondag 13 december 2009 23:31 schreef JohnLocke het volgende:
[..]
Dat is zonder meer waar, maar daarom is het ook zo krom dat hij, pardon the expression, zich voordoet als roomser dan de paus. En waarom ook dit punt? Volgens mij zijn er weinig Islamitische theologen die hier ook zoveel waarde aan hechten.
quote:Op zondag 13 december 2009 23:43 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Wat wou je dan doen? Een wet tegen hypocrisie maken?
Ik snap niet dat iedereen zo maar blijft hameren op het heilig zijn van gewoontes en tradities. Die veranderen waar we bij staan, net zoals de taal. Dat kun je wel vervelend vinden, maar alles in het leven verandert.
Hij is een vervelende en irritante en gelijkhebberige man, maar dat is niet verboden door de wetgever. En de wetgever wordt door ons gekozen.
De wetgever heeft niet voorgeschreven dat mensen moeten opstaan voor de rechter. Als ik advocaat was en ik had me op de wet beroepen omdat ik domweg geen zin heb om op te staan, had ik ook gelijk gekregen.
Het was de deken die over de schreef ging door te proberen hem toch te dwingen!
HIJ HEEFT GEWOON GELIJK GEKREGEN VAN DE BEVOEGDE RECHTER!
quote:Op zondag 13 december 2009 21:56 schreef Mdk het volgende:
[..]
Het respect tonen aan een rechter is juist wanneer je je aanpast naar de tradities en gewoontes die in de rechtszaal heersen. Het zich niet houden aan de tradities van Enait toont daarom juist het disrespect van zijn kant.
Wettelijk gezien heeft hij ook gelijk, nergens staat dat je respect moeten hebben en nergens staat dat je moet opstaan voor de rechter. Vandaar dat ik nu pleit om gewoonten en tradities ook te bundelen in de boekje. Wellicht niet als dwingend recht maar meer als guidelines. Want blijkbaar schijnt dat nodig te zijn in dit land.
Nee, hij heeft gelijk gekregen van zijn advocatenmaatjes van het Hof van Discipline. Er is in Nederland een aantal beroepsgroepen met eigen tuchtrecht, de advocatuur is er daar een van. Met deze uitspraak blameren ze zich m.i. nogal (de 2e kamer lijkt dat in meerderheid ook te vinden, ze willen het eerbetoon nu wettelijk vastleggen).quote:Op zondag 13 december 2009 23:43 schreef Kees22 het volgende:
HIJ HEEFT GEWOON GELIJK GEKREGEN VAN DE BEVOEGDE RECHTER!
Lullig voor de rest van de Moslims die op het gedrag van oa deze idioot worden aangekeken.quote:Op zondag 13 december 2009 23:44 schreef Kees22 het volgende:
[..]
Gewoon: karakterfoutje.
We zullen nog wel vaker van hem horen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |