Wat voor problemen? Ik volg je even niet. Refereer je naar de crisis?quote:Op zondag 6 december 2009 18:10 schreef Q.E.D. het volgende:
[..]
Dat heeft in het verleden ook voor grote problemen gezorgd. Sinds 2007 weer opnieuw.![]()
[..]
Daar doen ze in Amerika juist niet moeilijk over.
Als je helemaal in de war wilt raken moet je hier naar kijken:quote:Op zondag 6 december 2009 18:20 schreef Zith het volgende:
[..]
Daarom ben ik het ook niet eens met liberaal als rechts stellen, GroenLinks en D66 zijn veel liberaler dan de VVD imo.
Lekker armoede kweken.quote:Op zondag 6 december 2009 18:18 schreef Cyclonis het volgende:
[..]
Dan wordt het moeilijker ja, en je eerste voorbeeld heeft te maken met de algemene opinie over mensen met midden-oosterse namen. Als je Huo bin-Tao heet zou je geen enkel probleem ondervinden. Dat heeft niks met het liberalisme te maken. Als je moet solliciteren als je ouder bent dan 40 dan heb je het toch aardig in je eigen hand hoe succesvol je daarin bent tegen die leeftijd. Als je niet hebt stilgestaan in je leven dan heb je tegen je 40e een berg kennis en ervaring opgedaan en dan ben je zeker wel gewild in hogere functies in bedrijven. Als je echter vanaf je 20e een 9 tot 5 baantje bent aangegaan en tegen je 40e niet meer kan/weet dan 20 jaar geleden, dan moet je ook niet verbaasd zijn dan je niet erg gewild bent als er genoeg 20 jarigen zijn die hetzelfde kunnen/weten als jou!
Kortom, ik heb geen enkel probleem met beide stellingen die je daar noemd. De eerste is een gevolg van het gedrag van menig MO-immigranten en het tweede heb je in je eigen hand.
Ik ben ook niet echt een voorstander van Wilder's ideeen. Ik ben wel blij dat hij er is omdat het de rest van de politiek wakker schud. Je moet inderdaad geen dingen gaan verbieden, maar daarbij geldt ook dat je bedrijven de vrijheid mag geven te bepalen dat er tijdens werktijden geen geloof kan worden beleid en dat je geloof niet je werk mag belemmeren. Als een bedrijf dus iemand weigert omdat hij vrouwen geen handen wilt schudden, dan moet daar ook niet moeilijk over worden gedaan. Als je verder thuis non-stop wilt bidden richting Mekka, zal mij een worst wezen.quote:Op zondag 6 december 2009 18:19 schreef Q.E.D. het volgende:
[..]
Wilders is imo ook geen liberaal... Hij wil van alles verbieden en daarmee belemmert hij mensen in hun godsdienstvrijheid.
(Hoewel ik ook veel kritiek heb op de dogma's van de Islam, zou ik nooit op hem stemmen)
Dat zijn de problemen voor de arbeiders.quote:Op zondag 6 december 2009 18:20 schreef Cyclonis het volgende:
[..]
Wat voor problemen? Ik volg je even niet. Refereer je naar de crisis?
In Amerika hoeven ze nergens moeilijk over te doen, omdat de cultuur daar erg hard is. Je doet mee of je eindigt simpelweg op straat. En er zijn geen organisaties die over elkaar heen rennen om jou dan te verdedigen en discriminatie te schreeuwen van alle daken. Daarom heb je daar moskeen en kerken die rustig naast elkaar staan (ik heb zelf een tijdje gewoond in San Diego). Die moslims die daar woonden reden gewoon in grote SUV's en praten over geld en Hugo Boss kleding.
Dus ..... rechtse dictators kunnen net zo goed afschuwelijke monsters worden ..quote:Op zondag 6 december 2009 18:13 schreef Cyclonis het volgende:
Ik denk zelf ook dat de vervolging van de Joden aansluit bij de tactieken die menig socialistisch leider ook heeft moeten uitvoeren, namelijk het scheppen van een elitaire zondebok die de "kleine man" arm houdt. Voor Hitler waren dit de joden. Andere socialistische dictators hebben ook elitaire groeperingen uitgeroeid en hun eigendommen afgenomen ten goede van "de staat"
Ik ben zelf van mening dat die hele welvaart van het westen naar Azie behoorlijk wordt overdreven. Azie is al die decennia gewoon onderontwikkeld geweest, nu industrializeren ze zich en komen ze op een gegeven moment op hetzelfde niveau als ons en lopen ze ook tegen dezelfde problemen aan.quote:Op zondag 6 december 2009 18:27 schreef Q.E.D. het volgende:
[..]
Dat zijn de problemen voor de arbeiders.
Ik heb het ook over de macro-economische beweging: Namelijk een massale overgang van welvaart van Het Westen naar Azië.
In Azië komen er wel banen bij, hier al jaren niet meer. Daarom moet de overheid wel mensen aan het werk helpen. Ook is er een gebrek aan innovatie. Er komen niet genoeg bedrijven bij die winst maken en groeien.
De grootste bedrijven hebben zelfs staatssteun nodig.
De midden- en kleinbedrijven gaan failliet, etc.
Obama moet dus investeren in onderwijs en infrastructuur en tegelijk bezuinigen omdat de staatsschuld (de aflossing) het budget opeet.
Hij kan niet beide doen... En geld voor hogere uitkeringen zit er ook even niet in.
Het was eigenlijk een linkse bezigheid van nationaal-socialisten. Het andere links: Het internationale communisme, daar waren de Duitsers bang voor.quote:Op zondag 6 december 2009 18:33 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Dus ..... rechtse dictators kunnen net zo goed afschuwelijke monsters worden ..
Het gaat niet aan om dan die " als "links" te etiketteren en daarmee rechtsheid..inclusief je eigen rechtsheid als 'schuldenvrij' te verklaren..
Dat is net zo leugenachtig als de holocaustleugen... Liegen dat het bestond om gewetensconflicten te vermijden... Jij verplaatst het hele nazisme naar "links" om een rein geweten te kunnen fabriceren.
Overigens werd alles wat toen 'links' heette ook vervolgd door de nazi's omdat ze tegen de rechtse oplossingen van het nazisme waren en omdat ze 'heulden' met de Joden in de nazivisie.
Wat men links noemde , wilde wel een einde aan kapitalistische uitbuiting en rechtse onderdrukking, maar Joden op zich zag men niet als de grote schuldige... Jodenhaat was vooral een rechtse bezigheid, van conservatieve christenen en van andere conservatieve groepen zoals nazisme.
We zijn inderdaad een beetje afgedwaald, ik probeerde eigenlijk o.a. meer om duidelijk te maken dat socialistische landen altijd voor ellende hebben gezorgd voor hun eigen volk, en ik gaf aan dat Hitler ook een socialist was omdat hij wou dat alles in handen kwam van de staat en hij wou opkomen voor de armen en geld afnemen van de rijken. Of dat nou inhoud dat hij links of rechts is vind ik minder belangrijk. Het houdt wel in dat hij zeker niet liberaal/kapitalistisch was.quote:Op zondag 6 december 2009 18:33 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Dus ..... rechtse dictators kunnen net zo goed afschuwelijke monsters worden ..
Het gaat niet aan om dan die " als "links" te etiketteren en daarmee rechtsheid..inclusief je eigen rechtsheid als 'schuldenvrij' te verklaren..
Dat is net zo leugenachtig als de holocaustleugen... Liegen dat het bestond om gewetensconflicten te vermijden... Jij verplaatst het hele nazisme naar "links" om een rein geweten te kunnen fabriceren.
Overigens werd alles wat toen 'links' heette ook vervolgd door de nazi's omdat ze tegen de rechtse oplossingen van het nazisme waren en omdat ze 'heulden' met de Joden in de nazivisie.
Wat men links noemde , wilde wel een einde aan kapitalistische uitbuiting en rechtse onderdrukking, maar Joden op zich zag men niet als de grote schuldige... Jodenhaat was vooral een rechtse bezigheid, van conservatieve christenen en van andere conservatieve groepen zoals nazisme.
Er was toen maar 1 verzamelgroep links... en de Nazi's hoorden daar niet bij.. Da was rechts..quote:Op zondag 6 december 2009 18:35 schreef Q.E.D. het volgende:
[..]
Het was eigenlijk een linkse bezigheid van nationaal-socialisten. Het andere links: Het internationale communisme, daar waren de Duitsers bang voor.
Dat proberen we hier dus te onderbouwen.
Wil je beweren dat Hitler een liberaal was?quote:Op zondag 6 december 2009 18:40 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Er was toen maar 1 verzamelgroep links... en de Nazi's hoorden daar niet bij.. Da was rechts..
Een binnen die verzamelgroep had je de grootste groep van democraten en een kleinere groep van communisten , en nog wat kleine stromingen
Als je de toenmalige definities hanteert, dan klopt volledig wat jij zegt.quote:Op zondag 6 december 2009 18:40 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Er was toen maar 1 verzamelgroep links... en de Nazi's hoorden daar niet bij.. Da was rechts..
Een binnen die verzamelgroep had je de grootste groep van democraten en een kleinere groep van communisten , en nog wat kleine stromingen
Er is meer op rechts dan kapitalisme / liberalisme.quote:Op zondag 6 december 2009 18:42 schreef Cyclonis het volgende:
[..]
Wil je beweren dat Hitler een liberaal was?
Het is een stereotypering dat het extreemrechts nazisme 'alles in handen van de staat' wilde ,quote:Op zondag 6 december 2009 18:38 schreef Cyclonis het volgende:
[..]
We zijn inderdaad een beetje afgedwaald, ik probeerde eigenlijk o.a. meer om duidelijk te maken dat socialistische landen altijd voor ellende hebben gezorgd voor hun eigen volk, en ik gaf aan dat Hitler ook een socialist was omdat hij wou dat alles in handen kwam van de staat en hij wou opkomen voor de armen en geld afnemen van de rijken. Of dat nou inhoud dat hij links of rechts is vind ik minder belangrijk. Het houdt wel in dat hij zeker niet liberaal/kapitalistisch was.
Eensquote:Op zondag 6 december 2009 18:45 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Er is meer op rechts dan kapitalisme / liberalisme.
Overigens past Hitler helemaal nergens in. Nazisme was een verwarde mix van van alles en nog wat, puur bedoeld om mensen aan te trekken. Uiteindelijk waren het Hitler en zijn paladijnen die bepaaldenw at er gebeurde. En als je naar Göring kijkt, die al zijn macht gebruikte voor zelfverrijking, weet je wel beter dan nationaal-socialisme links te noemen.
Ja, maar dat is mijn inziens ook de werkelijkheid van het socialisme, namelijk het volk wijsmaken dat alle industrieen onder de staat moeten vallen en dan roepen "De staat, dan ben jij!", waarna je als overheid nu beschikking hebt over ALLES en een nog grotere en ergere elite bent dan al die bankiers en industrielen in een kapitalistisch stelsel ooit hadden durven dromen te zijn.quote:Op zondag 6 december 2009 18:45 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Er is meer op rechts dan kapitalisme / liberalisme.
Overigens past Hitler helemaal nergens in. Nazisme was een verwarde mix van van alles en nog wat, puur bedoeld om mensen aan te trekken. Uiteindelijk waren het Hitler en zijn paladijnen die bepaaldenw at er gebeurde. En als je naar Göring kijkt, die al zijn macht gebruikte voor zelfverrijking, weet je wel beter dan nationaal-socialisme links te noemen.
Nee, alleen de SP is mijn inziens socialistisch, omdat het hun doel is een socialistische staat van Nederland te maken. Dat heeft niks te makne met te zorgen voor de armen, maar dat heeft te maken met het creeeren van een almachtige overheid die alles gaat beheren voor het volk om op die manier gelijkheid te scheppen.quote:Op zondag 6 december 2009 18:49 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Het is een stereotypering dat het extreemrechts nazisme 'alles in handen van de staat' wilde ,
Net zomin wilde gematigd rechts of gematigd links dat .
Ook gematigd rechts en liberalen pretenderen te zorgen voor de armen door de rijken zwaarder te belasten. Dat was toen al zo en nog steeds. Het is algemene politieke rethoriek
Eveneens stereotyperend dit exclusief links te noemen.
Enfin.. volgens jouw omschrijving zijn alle politieke partijen dus 'links' en 'zeker niet liberaal-kapitalistisch'
Bron?quote:Op zondag 6 december 2009 18:53 schreef Cyclonis het volgende:
[..]
Nee, alleen de SP is mijn inziens socialistisch, omdat het hun doel is een socialistische staat van Nederland te maken.
Hoezo is dat laatste eigenlijk extreem-rechts (of links) trouwens? Dit zou inhouden dat iemand die gewoon rechts is (dus niet extreem) in mindere mate ook racistisch is. Volgens mij was dat hele ubermench gedachtengoed iets losstaands en valt het niet te plaatsen in het politieke spectrum tussen liberaal / socialistisch.quote:Op zondag 6 december 2009 18:50 schreef Q.E.D. het volgende:
[..]
Eens![]()
Een linkse geleide-markt ideologie (maar wel kapitalistisch) in combinatie met vreemde rechts-extremistische übermensch / wereldstaat ideeën.
Volgens de journalistiek betekent extreem-rechts racistisch. Dat kan ik ook niet helpen.quote:Op zondag 6 december 2009 18:56 schreef Cyclonis het volgende:
[..]
Hoezo is dat laatste eigenlijk extreem-rechts (of links) trouwens? Dit zou inhouden dat iemand die gewoon rechts is (dus niet extreem) in mindere mate ook racistisch is. Volgens mij was dat hele ubermench gedachtengoed iets losstaands en valt het niet te plaatsen in het politieke spectrum tussen liberaal / socialistisch.
Het uitroeien van miljoenen joden en hun rijkdommen afpakken ten goede van de armen, kan ik echter heel makkelijk plaatsen op die schaal...
Volgens de geschiedschrijving ook. Oh, en in de politicologie eveneens.quote:Op zondag 6 december 2009 18:57 schreef Q.E.D. het volgende:
[..]
Volgens de journalistiek betekent extreem-rechts racistisch. Dat kan ik ook niet helpen.
Als je het partijprogramma leest zie je daar wel overeenkomsten met een socialistische staat.quote:
quote:
En wat is er slecht aan menselijke waardigheid, gelijkwaardigheid van mensen en solidariteit? En waar staat iets over het uitroeien van rijken?quote:Op zondag 6 december 2009 19:00 schreef Cyclonis het volgende:
[..]
Artikel 3: Doel en middelen
1. De vereniging stelt zich ten doel het verwezenlijken van een socialistische maatschappij in Nederland, een maatschappij waarin de menselijke waardigheid, de gelijkwaardigheid van mensen en de solidariteit tussen mensen daadwerkelijk gestalte krijgen.
http://www.sp.nl/partij/theorie/statuten/#3DOELENMIDDELEN
Goed, dus racisme is rechts, maar waar plaatst dat het liberalisme dan? Die ondersteunt namelijk geen racisme.quote:Op zondag 6 december 2009 18:58 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Volgens de geschiedschrijving ook. Oh, en in de politicologie eveneens.
Je luistert echt niet naar wat andere mensen zeggen, he?quote:Op zondag 6 december 2009 19:03 schreef Cyclonis het volgende:
[..]
Nazi-duitsland was socialistisch, maar ook redelijk racistisch.
Alweer fout. Racisme is extreem-rechts.quote:Op zondag 6 december 2009 19:03 schreef Cyclonis het volgende:
[..]
Goed, dus racisme is rechts, maar waar plaatst dat het liberalisme dan? Die ondersteunt namelijk geen racisme.
Amerika is niet racistisch. Elementen in Amerika zijn racistisch.quote:Wat heeft dit overigens te maken met deze hele discussie? Ik wou het hebben over de staatsvormen socialisme vs liberalisme. Racisme kan in beiden voorkomen lijkt mij. Amerika is liberaal, maar ook vrij racistisch. Nazi-duitsland was socialistisch, maar ook redelijk racistisch.
stereotypering over de oorspronkelijke socialisten....quote:Op zondag 6 december 2009 18:51 schreef Cyclonis het volgende:
[..]
Ja, maar dat is mijn inziens ook de werkelijkheid van het socialisme, namelijk het volk wijsmaken dat alle industrieen onder de staat moeten vallen en dan roepen "De staat, dan ben jij!",
het oorspronkelijke socialistische idee = streven naar een klasseloze maatschappij, afschaffen van klassen, grote verschillen in rijkdom en macht, armoede en machteloosheid... arbeiders moeten zelf de baas zijn over hun eigen bedrijven en niet een paar uitbuiters en ook niet de staat.quote:En door al die verschillende definities over links en rechts, weet ik niet meer welke ik moet gebruiken. Laat ik het maar houden bij de lijn tussen het liberalisme en het socialisme. Het liberalisme is een systeem waarbij de markt een vrije werking heeft en de overheid weinig macht heeft, tegenover het socialisme waarbij de overheid zorg draagt over de financiele situatie van de burger en ook voor hun gezondheid e.d. en waarbij als gevolg de staat ook veel meer te zeggen krijgt over instellingen zoals banken etc.
Daar is niks mis mee, ik zei dat de SP een socialistische staat nastreeft en jij vroeg om een bron, en ik gaf jou een bron.quote:Op zondag 6 december 2009 19:02 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
En wat is er slecht aan menselijke waardigheid, gelijkwaardigheid van mensen en solidariteit? En waar staat iets over het uitroeien van rijken?
Jawel, jij beweert dat Nazi duitsland niet socialistisch was omdat ze racistisch waren, maar ik beweer dat Nazi duitsland wel degelijk socialistisch was omdat zij ook alle instellingen overnamen ten behoeve voor de armen op te komen, en ze namen ook de bezittingen van de elite af en gebruikten deze als zondebok. Ook de nazi's kwamen op voor de arbeidersklasse, zoals socialisten graag doen.quote:Op zondag 6 december 2009 19:04 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Je luistert echt niet naar wat andere mensen zeggen, he?
Noem je CDA/PvdA ook liberaal met haar regelzuchtige privacy-inperkende beleid jegens de burger, omdat vrijheid leidt tot "kinderporno en misbruik"? Ik heb nooit precies gesnapt wat nou links of rechts is. Volgens mij is daar geen duidelijk onderscheid meer in tegenwoordig. Links of rechts zou een EU-superstaat door je strot douwen met Monsanto en codex op voedsel als bijkomst. Incl. de "opbouw-missies" en privacy schendende maatregelen. Denk ik.quote:Op zondag 6 december 2009 18:53 schreef Cyclonis het volgende:
[..]
Nee, alleen de SP is mijn inziens socialistisch, omdat het hun doel is een socialistische staat van Nederland te maken. Dat heeft niks te makne met te zorgen voor de armen, maar dat heeft te maken met het creeeren van een almachtige overheid die alles gaat beheren voor het volk om op die manier gelijkheid te scheppen.
Verder zijn alle andere partijen vrij liberaal, maar wilt de een wat meer voor de armen opkomen dan de ander, maar zeker niet d.m.v. meer overheidsbemoeienis in het economische stelsel.
QED. Laat ik mezelf eens citeren:quote:Op zondag 6 december 2009 19:08 schreef Cyclonis het volgende:
[..]
Jawel, jij beweert dat Nazi duitsland niet socialistisch was omdat ze racistisch waren,
quote:Op zondag 6 december 2009 18:45 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Er is meer op rechts dan kapitalisme / liberalisme.
Overigens past Hitler helemaal nergens in. Nazisme was een verwarde mix van van alles en nog wat, puur bedoeld om mensen aan te trekken. Uiteindelijk waren het Hitler en zijn paladijnen die bepaaldenw at er gebeurde. En als je naar Göring kijkt, die al zijn macht gebruikte voor zelfverrijking, weet je wel beter dan nationaal-socialisme links te noemen.
Sorry, ik ben vrij technisch van aard, ik zie namelijk een grote x-as met aan de linkerkant extreem links en aan de rechterkant extreem rechts. Dat houdt in dat als extreem rechts racistisch is en aan het rechter-eind staat van de x-as, dat iedereen die net rechts van de oorsprong op deze as ook in mindere mate racistisch moet zijn.quote:Op zondag 6 december 2009 19:05 schreef Q.E.D. het volgende:
[..]
Alweer fout. Racisme is extreem-rechts.
Je moet echt helder definiëren.
[..]
Amerika is niet racistisch. Elementen in Amerika zijn racistisch.
dat zijn de sentimenten die nog leven bij de SP.. een artikeltje die men nog niet afschaft for-old-times-sakequote:Op zondag 6 december 2009 19:05 schreef Cyclonis het volgende:
[..]
Daar is niks mis mee, ik zei dat de SP een socialistische staat nastreeft en jij vroeg om een bron, en ik gaf jou een bron.
In niet-socialistische maatschappijen ook ... maar zat massamoorden en hongersnoden...quote:Ik heb nooit beweerd dat de SP de rijken wilt uitroeien, ik zei dat in socialistische maatschappijen dit historisch gezien telkens is gebeurd, en dat in socialistische maatschappijen er tot nu toe altijd sprake is geweest van massa moorden en hongersnoden.
De pvda is zeker niet erg liberaal, daarom staan ze ook aan de linkerkant van dat spectrum volgens mij. De CDA is lichtelijk liberaal. Hun privacy-inperkende beleid is zeker niet iets om over naar huis te schrijven, en dat neigt ook wat meer naar het socialisme. Vandaar dat ik toch maar liever op een extreem liberale partij zou willen stemmen, maar wie is dat nou nog tegenwoordig?quote:Op zondag 6 december 2009 19:09 schreef Schenkstroop het volgende:
[..]
Noem je CDA/PvdA ook liberaal met haar regelzuchtige privacy-inperkende beleid jegens de burger, omdat vrijheid leidt tot "kinderporno en misbruik"? Ik heb nooit precies gesnapt wat nou links of rechts is. Volgens mij is daar geen duidelijk onderscheid meer in tegenwoordig. Links of rechts zou een EU-superstaat door je strot worden gedouwd met Monsanto en codex op vodesel als bikomst incl. de "opbouw-missies" en privacy schendende maatregelen (denk ik)
Vrij technisch zeg je?quote:Op zondag 6 december 2009 19:12 schreef Cyclonis het volgende:
[..]
Sorry, ik ben vrij technisch van aard, ik zie namelijk een grote x-as met aan de linkerkant extreem links en aan de rechterkant extreem rechts. Dat houdt in dat als extreem rechts racistisch is en aan het rechter-eind staat van de x-as, dat iedereen die net rechts van de oorsprong op deze as ook in mindere mate racistisch moet zijn.
Als dit niet zo is dan lijkt het mij dat racisme niks te maken heeft met de schaal:
socialistisch ------------------------------------ nul ------------------------------------- kapitalistich
en heb je voor racisme dus een hele andere schaal nodig:
interracial sex addict --------------------------------------- normaal persoon-------------------------------------racist
Hmm, ik refereer naar deze discussie:quote:Op zondag 6 december 2009 19:10 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
QED. Laat ik mezelf eens citeren:
[..]
Waarna jij antwoordde:quote:Op zondag 6 december 2009 18:57 schreef Q.E.D. het volgende:
[..]
Volgens de journalistiek betekent extreem-rechts racistisch. Dat kan ik ook niet helpen.
Als dit een misverstand is trek ik mijn bewering over jou inquote:Volgens de geschiedschrijving ook. Oh, en in de politicologie eveneens.
Sorry, waar in die discussie valt de term nationaal-socialisme? Die uitwisseling ging over racisme in het algemeen en de conclusie ervan was: racisme = extreem-rechts. Nazisme = racistisch. Ergo: Nazisme = extreem-rechts.quote:Op zondag 6 december 2009 19:17 schreef Cyclonis het volgende:
[..]
Hmm, ik refereer naar deze discussie:
[..]
Waarna jij antwoordde:
[..]
Als dit een misverstand is trek ik mijn bewering over jou in
Ja, en daar was ik het mee eens.quote:Op zondag 6 december 2009 19:19 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Sorry, waar in die discussie valt de term nationaal-socialisme? Die uitwisseling ging over racisme in het algemeen en de conclusie ervan was: racisme = extreem-rechts. Nazisme = racistisch. Ergo: Nazisme = extreem-rechts.
Punt is, en blijft nog steeds, dat ik niet inzie hoe nazi-duitsland een liberale/kapitalistische maatschappij was. Dus hoe kun je dat nou als voorbeeld noemen voor een liberale maatschappij?quote:Op zondag 6 december 2009 19:12 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
dat zijn de sentimenten die nog leven bij de SP.. een artikeltje die men nog niet afschaft for-old-times-sake
ik luister al 20 jaar naar hun kamerleden en ze zijn echt niet van plan het kapitalisme af te schaffen, de hele economie te nationaliseren etc
[..]
In niet-socialistische maatschappijen ook ... maar zat massamoorden en hongersnoden...
bijv Nazi-Duitsland .....maar jouw denkfout is dat "rechts" een verlicht soort denken is die nooit schuldig kan zijn aan enge politieke praktijken.. en dan heb je een klassieke voorbeeld .. en dan ontken je het het gewoon.
Ik geloof dat TS het over algemene politieke theorie wil hebben, en mogelijk over Hitler.quote:Op zondag 6 december 2009 19:20 schreef t-8one het volgende:
Ohw, misschien moet TS eens omschrijven wat hij onder liberaal verstaat, als hij het CDA en liberaal in één zin durft te noemen.
Nogmaal: Jij leest echt niks, he? Niemand noemt nazi-Duitsland liberaal/kapitalistisch. Men noemt het wel extreem-rechts. Tevens wordt er een paar keer aangegeven, dat nazi-Duitsland buiten alle systemen valt en niet onder een noemer te vangen is.quote:Op zondag 6 december 2009 19:20 schreef Cyclonis het volgende:
[..]
Punt is, en blijft nog steeds, dat ik niet inzie hoe nazi-duitsland een liberale/kapitalistische maatschappij was.
Er is alleen socialisme en liberaal/kapitalisme?quote:Op zondag 6 december 2009 19:20 schreef Cyclonis het volgende:
[..]
Punt is, en blijft nog steeds, dat ik niet inzie hoe nazi-duitsland een liberale/kapitalistische maatschappij was. Dus hoe kun je dat nou als voorbeeld noemen voor een liberale maatschappij?
Nou, dat is wel kort door de bocht. Hitler was juist een fan van Big Bussiness.quote:Op zondag 6 december 2009 19:22 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Nogmaal: Jij leest echt niks, he? Niemand noemt nazi-Duitsland liberaal/kapitalistisch. Men noemt het wel extreem-rechts. Tevens wordt er een paar keer aangegeven, dat nazi-Duitsland buiten alle systemen valt en niet onder een noemer te vangen is.
Nee, alleen van hun centjes.quote:Op zondag 6 december 2009 19:28 schreef Q.E.D. het volgende:
[..]
Nou, dat is wel kort door de bocht. Hitler was juist een fan van Big Bussiness.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |