als het weekend mooi weer is wil ik eens een poging doen om het te gaan zoeken!quote:Op dinsdag 19 januari 2010 12:18 schreef Tommeke het volgende:
[..]
Idd supervet! Wat zou 't tof zijn om daar eens te kijken
Als je dat mooi vindt vind je dit vast ook interessant:quote:Op dinsdag 19 januari 2010 11:41 schreef de_boswachter het volgende:
[..]
Wat krijg ik hier een ontzettend hard plassertje van
Vet.!! Heeft dan wel niks te maken met gebouwen of steden, maar dit soort historie kan ik zooo waarderen
Is dat wel te bezoeken op de een of andere manier? Neem niet aan dat die bussen daar voor Jan Lul staan met de ijzerprijs van heden ten dage.
Waar ligt dat ongeveer ten opzichte van Waspik?quote:Op zondag 10 januari 2010 23:02 schreef RaakKinderCola het volgende:
En wat ik laatst nog zag toen ik naar Den Bosh reed; een kerkhof van verlaten bussen bij Waspik
http://www.urbanadventures.eu/gallery/buskerkhof/index.html
Fixed.quote:Op donderdag 21 januari 2010 17:45 schreef NoBody122 het volgende:
Interessante fascinatie, TS! Vind dit soort dingen ook altijd mooi
Aangezien ik van oorsprong uit Friesland kom (...)
Pic's ft. URL's.quote:Op donderdag 21 januari 2010 17:45 schreef NoBody122 het volgende:
op internet zitten struinen naar oude foto's (en foto's van hoe het er tegenwoordig uit ziet) van de oude spoorlijn tussen Leeuwarden en Dokkum en de stationsgebouwen/-gebouwtjes daaraan.
Haha, 't Dokkumer lokaaltsjequote:Op donderdag 21 januari 2010 17:45 schreef NoBody122 het volgende:
Interessante fascinatie, TS! Vind dit soort dingen ook altijd mooi
Aangezien ik van oorsprong uit Fryslân kom, heb ik een paar maanden geleden voor de grap op internet zitten struinen naar oude foto's (en foto's van hoe het er tegenwoordig uit ziet) van de oude spoorlijn tussen Leeuwarden en Dokkum en de stationsgebouwen/-gebouwtjes daaraan. Ook erg fascinerend
Op de vliegbasis in Leeuwarden:quote:Op vrijdag 22 januari 2010 00:05 schreef Tommeke het volgende:
[..]
Haha, 't Dokkumer lokaaltsje
Heb je foto's? Erg interessant!
@Sjoerd102: Vet! Vooral die voormalige snelweg!
Sjoerd,quote:Op donderdag 21 januari 2010 19:09 schreef Sjoerd102 het volgende:
[ afbeelding ]
Kapelletje in Hölz Juchen (februari 2009)
[ afbeelding ]
De verlaten dorpsstraat
[ afbeelding ]
De voormalige A44
[ afbeelding ]
Het kapelletje augustus 2009. En is waarschijnlijk de volgende dag aan de beurt voor de sloophamer
[ afbeelding ]
Dit is de helft van de dorpsstraat. De andere helft (achter mij) was tussen februari en augstus gesloopt.
Boswachter vanaf Roermond is het met de auto in een half uurtje te doen.quote:Op vrijdag 22 januari 2010 09:40 schreef de_boswachter het volgende:
[..]
Sjoerd,
Is dit bij ons in de buurt?
Vanwaar die sloop? Kwam daar de nieuwe snelweg ofzo?
Er is eens een site geweest, van een gast die allemaal oude spoorlijnen in Nederland naliep en fotografeerde. Stond deze ook bij.quote:Op vrijdag 22 januari 2010 09:36 schreef NoBody122 het volgende:
[..]
Op de vliegbasis in Leeuwarden:
[ afbeelding ]
Bron: Wikipedia
Een reeks afbeeldingen van treinstation Blija, toen en nu
Gewoon even googlen op: <plaatsnaam> station. Dan komt het vanzelf
Oh dan weet ik ook waar het is. Pasgeleden nog langsgekomenquote:Op vrijdag 22 januari 2010 12:08 schreef Sjoerd102 het volgende:
[..]
Boswachter vanaf Roermond is het met de auto in een half uurtje te doen.
Bij Landhotel Cox de grens over, de A52 volgen tot aan Monchengladbach. Daar de A61 pakken in zuidelijke richting.
Net onder Monchengladbach vind je al de 1e groeves.
Het heeft te maken met de bruinkoolwinning bij Garzweiler.
In Duitsland wordt er nog ontzettend veel op bruinkool gestookt.
Als je op Google earth kijkt, zie je in die omgeving ook ENORME bruine vlakken in het landschap.
De Grond wordt afgegraven tot 200/300Meter diep!!!! Hiervoor moet dus alles wijken, wegen, huizen, dorpen, steden en noem maar op. Uiteindelijk wordt een gebied zo groot als de provincie Utrecht weggebaggerd.
Over de baggers (schaufelrader) gepsroken. Deze zijn bijna 100 meter hog en daarmee de grootste voertuigen ter wereld.
De A61 is nu verbreed om het verkeer van de A44 op te vangen, die er nu uitligt om dat hier gegraven gaat worden.
Daarna wordt deze wer heraangelegd en gaat de A61 eruit.
Ik wist dat er wel eens kleine dorpjes afgebroken werden, maar dat er complete snelwegen gesloten worden is nieuw voor mij.quote:Op donderdag 21 januari 2010 19:09 schreef Sjoerd102 het volgende:
[ afbeelding ]
Kapelletje in Hölz Juchen (februari 2009)
[ afbeelding ]
De verlaten dorpsstraat
[ afbeelding ]
De voormalige A44
[ afbeelding ]
Het kapelletje augustus 2009. En is waarschijnlijk de volgende dag aan de beurt voor de sloophamer
[ afbeelding ]
Dit is de helft van de dorpsstraat. De andere helft (achter mij) was tussen februari en augstus gesloopt.
Da's alweer een tijdje terug, hoor! Ik woon inmiddels al weer 20 jaar in dat 'nieuwe' gebouwquote:Op maandag 11 januari 2010 09:59 schreef hasse8 het volgende:
(...)
Verlaten gebouwen zijn cool! In Harderwijk heeft jarenlang het Piusziekenhuis in het centrum leeggestaan... Met een beetje moeite kon je daar wel binnenkomen, heel spannend vond ik dat vroegah... Tegenwoordig overigens een modern appartementengebouw, helaas...
Ik was hier 22 november. Met uitzondering van de twee of drie huizen aan het begin van het dorp is alles weg. Alleen de watertoren net buiten het dorp stond er nog. Even buiten het dorp kun je op het knooppunt van de A44 en A46 midden op de snelweg staan. Tot twee jaar geleden stonden daar zelfs de wegaanwijzers nog:quote:Op donderdag 21 januari 2010 19:09 schreef Sjoerd102 het volgende:
[ afbeelding ]
Kapelletje in Hölz Juchen (februari 2009)
[ afbeelding ]
De verlaten dorpsstraat
[ afbeelding ]
De voormalige A44
[ afbeelding ]
Het kapelletje augustus 2009. En is waarschijnlijk de volgende dag aan de beurt voor de sloophamer
[ afbeelding ]
Dit is de helft van de dorpsstraat. De andere helft (achter mij) was tussen februari en augstus gesloopt.
quote:Op zondag 24 januari 2010 17:45 schreef Gwywen het volgende:
Zo, die verlaten dorpen Garzweiler en Etzweiler moet je eens opzoeken op Google Earth, echt ongelooflijk dat dat zomaar, letterlijk van de aardbodem verdwijnt ten bate van bruinkool(!)winning.
Ik reed er een paar weken geleden nog langs, die graafdingen zijn zo groot dat Discovery Channel er een programma van een uur mee kan vullen en ze vanuit de ruimte zichtbaar zijn
Er heeft een tijd geleden een stuk in de krant gestaan over dorpen in Oost-Duitsland die moeten verdwijnen ten gunste van de bruinkoolwinning, soms werd een dorp gewoon verplaatst, dat heet: de kerk werd verplaatst en de bewoners moesten gewoon nieuw bouwen. Gewone huizen zijn 't kennelijk niet waard om verplaatst te worden.quote:Op zondag 24 januari 2010 18:02 schreef littledrummergirl het volgende:
wat apart dat ze overal alleen die kerkjes laten staan.. bijgelovig gedoe lijkt het wel
Dat is Otzenrath zoals ik er een paar jaar geleden binnen reed.quote:Op zondag 24 januari 2010 21:30 schreef Gwywen het volgende:
[..]
Er heeft een tijd geleden een stuk in de krant gestaan over dorpen in Oost-Duitsland die moeten verdwijnen ten gunste van de bruinkoolwinning, soms werd een dorp gewoon verplaatst, dat heet: de kerk werd verplaatst en de bewoners moesten gewoon nieuw bouwen. Gewone huizen zijn 't kennelijk niet waard om verplaatst te worden.
Ik vraag me af hoe zoiets voelt als je wortels al generaties lang op zo'n plek liggen.
Edit: op Wikipedia staan ook nog wat foto's:
Otzenrath
[ afbeelding ]
Jep! Ik ben er nog binnen wezen fotograferen met Chanty trouwens. Leuk gebouw! Een iets ander kasteeltje staat nu nog in Pesch (buiten gebruik), en in Spenrath staat die gele herenboerderij nog (werkend).quote:
Dat kaartje is inmiddels wat achterhaald. Oorspronkelijk was het de bedoeling dat Pesch als eerste zou verdwijnen, maar dat is nog grotendeels intact, en gedeeltelijk zelfs nog bewoond. De bewoners kijken je ook echt aan alsof je een ramptoerist bent (en dat ben je natuurlijk eigenlijk ook). Otzenrath is van de aarbodem verdwenen, letterlijk. Er ligt nu een gat van 100m diep. Holz is binnenkort aan de beurt.quote:afbeelding ]
Hier kun je precies zien welke dorpen er eerdaags leeg staan, "leuk" voor foto's![]()
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Ze worden goed gecompenseerd, en ze komen als gemeenschap weer bij elkaar in compleet nieuwe dorpen net buiten het gebied.quote:Op maandag 25 januari 2010 10:34 schreef Leipo666 het volgende:
echt bizar, krijgen die mensen compensatie of gaan de meeste er financieel aan onderdoor?
Ja, best groot inderdaadquote:Op zondag 24 januari 2010 18:00 schreef Puala het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
ze zijn idd best groot
de A61 is een paar jaar geleden verbreed om de extra capaciteit van de A44 op te vangen. Als de 44 is leeggebaggerd, wordt de grond weer opgevuld en de weg opnieuw aangelegd. De A61 zal dan eruit gaan, en leeggebaggerd worden.quote:Op maandag 25 januari 2010 10:29 schreef Klonk het volgende:
weet wat geleerd, wist niet dat ze Garzweiler zo ver naar het westen wilden trekken, binnen nu een paar jaar dus ook een complete verplaatsting van een van de belangrijkste snelwegen van Duitsland, want die 61 zal wel hetzelfde lot wachten als de 44
Dat ding was vanavond op Discovery, 1 steentje en dat ding nokt ermee.quote:Op maandag 25 januari 2010 10:44 schreef Gwywen het volgende:
Financieel wel ja. De huizen worden opgekocht door de bruinkoolmaatschappij. Maar ik vind dit toch wel een heel typisch staaltje van 'de mens staat in dienst van de economie' terwijl het m.i. best andersom mag zijn.![]()
Ik vond overigens laatst online foto's van de straat waar mijn ouderlijk huis staat, dat zijn huizen van >100 jaar oud, echt raar om te zien dat er op die foto's nog helemaal niks is, alleen maar weilanden en de dijk in de verte als herkenningspunt. Maar goed dat is niet helemaal ontopic geloof ik![]()
Misschien voorstanders voor een apart topic dat daarover gaat? Foto's van plekken die nu volgebouwd staan, en hoe (meestal: idyllisch) die er vroeger bij lagen?
[..]
Ja, best groot inderdaad
[ afbeelding ]
Volgens mij was dat zijn Oost-Duitse broertje.quote:Op maandag 25 januari 2010 22:46 schreef Fredo55 het volgende:
[..]
Dat ding was vanavond op Discovery, 1 steentje en dat ding nokt ermee.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |