Die wordt onderdelenleverancier.quote:Op maandag 23 november 2009 19:39 schreef Jump het volgende:
Nog een foto van dodelijk ongeval van vorige week:
[ afbeelding ]
Ik moet er niet aan denken dat ik op een koude decemberavond compleet opgesloten raak in het hoge Noorden.quote:Op maandag 23 november 2009 19:49 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Je moet maar zo denken: Wie op tijd wil zijn, vertrouwt op de trein
Een vriend van me heeft eens 4 uur in Olst stilgestaan in een DDAR. Eerst gingen de lichten uit, toen de verwarming, is iedereen bij elkaar in 1 bak gekropen etc. Stoere verhalen hou je daar aan overquote:Op maandag 23 november 2009 19:52 schreef Ofyles2 het volgende:
[..]
Ik moet er niet aan denken dat ik op een koude decemberavond compleet opgesloten raak in het hoge Noorden.
Geweldige foto Fles, eindelijkquote:Op zondag 22 november 2009 21:01 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
Nu braaf zijn allemaal
quote:Greece
* ICE
Compulsory reservation
2nd class: ¤ 9,30 to ¤ 33,30 / 1st class: ¤ 11,90 to ¤ 41,20
price depends on distance
ICE is een treinsoort in griekenland, net als IC, EC, D-trein etc. Er rijdt dus wel degelijk een 'intercity expres', alleen is dat niet de Duitse ICE die jij gewend bent...quote:Op maandag 23 november 2009 20:23 schreef sander89 het volgende:
Ben ik voor mijn interrail pas aan het kijken, kom ik dit tegen:
[..]
![]()
Twijfelde wel even, maar een ICE rijdt daar niet.
Lol apart, blijkbaar niet goed gezocht met google.quote:Op maandag 23 november 2009 20:43 schreef Eix het volgende:
[..]
ICE is een treinsoort in griekenland, net als IC, EC, D-trein etc. Er rijdt dus wel degelijk een 'intercity expres', alleen is dat niet de Duitse ICE die jij gewend bent...
www.db.dequote:Op maandag 23 november 2009 22:15 schreef MarkoAlmelo het volgende:
Ik wil over een tijdje na een kameraad toe in Duitsland, om precies te zijn naar Kaiserslautern. Maar noway dat ik voor een retourtje (niet op dezelfde dag) bijna 200 euro ga betalen (via website ns highspeed). Ik vertrek vanaf Almelo.
Naar Berlijn is het 39 euro heen en 39 terug,.
Oke naar berlijn is de gewone IC, naar kaierslautern een ICE vanaf Arnhem.
Hoe kan ik het goedkoopst mogelijk een retourtje naar Kaiserslautern kopen? Ik heb een OV dus ik kan gratis naar een grenstation reizen.
Verhaal wordt mooier als je je ook realiseert dat er zo'n leuke digitale thermometer te zien was die van -9 tot -13 ging uiteindelijk. Altijd lachen geplande aankomst 23.14 en werkelijke aankomst 3.40 met de bus. Gelukkig was er drank aanwezigquote:Op maandag 23 november 2009 19:58 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Een vriend van me heeft eens 4 uur in Olst stilgestaan in een DDAR. Eerst gingen de lichten uit, toen de verwarming, is iedereen bij elkaar in 1 bak gekropen etc. Stoere verhalen hou je daar aan over
En wanneer je zoals ik dagelijks van een woonwijk in Zoetermeer naar een industrieterrein in Almere rijdt is het het met de trein (helaas helaas) ook 'net' niet.... :-( Qua comfort zou ik de trein kiezen (lekker rondkijken cq tukken) maar qua reistijd wint de auto het in meer dan 90% van de dagen schat ik.quote:Op maandag 23 november 2009 16:04 schreef Guppyfriend het volgende:
[..]
Vaak wel, behalve wanneer je van stadscentrum naar stadscentrum wilt. Als je in een dorp wezen moet, is de auto meestal sneller.
Fiets in de buurt van het meest dichtbijzijnde station in Almere stallen?quote:Op dinsdag 24 november 2009 00:06 schreef Koen66 het volgende:
[..]
En wanneer je zoals ik dagelijks van een woonwijk in Zoetermeer naar een industrieterrein in Almere rijdt is het het met de trein (helaas helaas) ook 'net' niet.... :-( Qua comfort zou ik de trein kiezen (lekker rondkijken cq tukken) maar qua reistijd wint de auto het in meer dan 90% van de dagen schat ik.
quote:NS kraakt plan tegen overlast HSL
23 november 2009
De NS kraakt het voorstel van CDA Tweede Kamerlid Koopmans om de geluidsoverlast op het HSL-traject aan te pakken.
Koopmans wil de huidige treinstellen vervangen door 45 jaar oude exemplaren uit Duitsland, die nu werkloos op een rangeerterrein in de buurt van Amsterdam staan. De oude ICL treinen zouden stiller zijn dan de huidige.
Volgens de Nederlandse Spoorwegen voldoen de Duitse treinstellen niet aan de normen. Zo hebben ze geen airco en een erg smalle klapdeur. Bovendien zijn de treinen door het ministerie van Verkeer en Waterstaat verboden op het HSL-tracé.
De komende maanden onderzoekt de Milieudienst Rijnmond DCMR of de herrie langs het spoor gevolgen heeft voor de gezondheid van omwonenden.
En de ze voldoen niet aan de milieu-normen: het toilet lost gewoon op de railsquote:
Eigenlijk slaat het nergens op dat je zulke grote verschillen krijgt voor exact dezelfde stoel in exact dezelfde trein.quote:Op maandag 23 november 2009 23:14 schreef Socios het volgende:
Ach, dat valt ook wel mee. Soms kun je 1e klas via NS Hispeed goedkoper reizen dan 2e klas via Deutsche Bahn. Voor iedere reis is het even zoeken naar de beste optie. Hangt helemaal af van het tijdstip van boeken voor welke trein naar welke bestemming. Ik kwam laatst bij de optie TGV Europe uit voor het boeken van een reis.
Dat is het niet alleen he, je hebt ook andere voorwaarden waar je voor betaalt. Bijvoorbeeld het gemak van op het laatste moment te kunnen beslissen / omboeken / annuleren. Dat maakt dat het gewoon goedkoper is als je ver van te voren boekt en je je ook vastlegt om die reis op dat moment te gaan maken. Dan heeft de vervoerder daar verder geen onzekerheid over, en dus geen risico wat hij hoeft af te dekkenquote:Op dinsdag 24 november 2009 08:11 schreef Cothen het volgende:
[..]
Eigenlijk slaat het nergens op dat je zulke grote verschillen krijgt voor exact dezelfde stoel in exact dezelfde trein.
Gaat niet gebeuren. Vooralsnog verdwijnen de bakken ICL zo langzamerhand van Dijksgracht en worden ze terug naar Duitsland gebracht. Van de 106 bakken zijn er na vandaag nog 83 in ons land.quote:Op dinsdag 24 november 2009 09:07 schreef RubenK het volgende:
[..]
De ICL treinstellen zijn ook 200km/h geschiktAls ze die nou eens reviseren...
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |