Hoe kom je hierbij ? ik ben kritisch bezig, en niet noodzakelijkerwijs constructief in die zin dat ik jouw zeer beperkte natuurkundige wereldbeeld ondersteun.quote:Op maandag 23 november 2009 11:14 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Je neemt nu zelf aan dat er "meer verklarende variabelen zijn dan alleen massa" (wat dat ook mag betekenen, want natuurlijk zijn die er).
Maar het is grappig om te zien dat je daadwerkelijk gelooft dat je constructief bezig bent.
Ik ben op de maan geweest en mijn ervaringen bevestigen de huidige natuurwetten.quote:Op woensdag 25 november 2009 19:20 schreef Bankfurt het volgende:
Ben je soms ooit op de Maan geweest of op Mars ?
Zo ja, vertel maar meer over je ervaringen daar.
Verklaar dit adhv berekeningen waarin de zwaarte kracht aan de hand van de massa te bepalen is kan exact iedere beweging in het zonnestelsel voorspeld worden. Diezelfde berekeningen zeggen dat de zwaartekracht op de maan nou eenmaal minder is dan op de aarde omdat de maan minder massa heeft. Ook is er bevestiging van deze theorie: Heb je ooit het gespring op de maan gezien tijdens de apollo missies? Heb je de raket gezien waarmee de Lander weer opsteeg? Heb je deze al eens vergeleken met de enorme Saturn V raket die nodig was om los van de aarde te komen?quote:Op woensdag 25 november 2009 19:20 schreef Bankfurt het volgende:
[..]
Hoe kom je hierbij ? ik ben kritisch bezig, en niet noodzakelijkerwijs constructief in die zin dat ik jouw zeer beperkte natuurkundige wereldbeeld ondersteun.
Ben je soms ooit op de Maan geweest of op Mars ?
Zo ja, vertel maar meer over je ervaringen daar.
Zo niet, dan ben je net zo onwetend als iedereen hier ten aanzien van de Maan en bijbehorende z\waartkracht.
Kun je mijn "zeer beperkte natuurkundige wereldbeeld" onder woorden proberen te brengen?quote:Op woensdag 25 november 2009 19:20 schreef Bankfurt het volgende:
[..]
Hoe kom je hierbij ? ik ben kritisch bezig, en niet noodzakelijkerwijs constructief in die zin dat ik jouw zeer beperkte natuurkundige wereldbeeld ondersteun.
\quote:Op zondag 22 november 2009 20:03 schreef Bankfurt het volgende:
[..]
ik zoek verklarende variabelen. Meer dan alleen massa.
[..]
niet alle natuurwetten of verschijnselen zijn globaal.
Je zegt het zelf: aanname, ik wil niet aannemen, ik wil weten en controleren.
Noem er eens eentje die niet universeel isquote:Op zondag 22 november 2009 20:03 schreef Bankfurt het volgende:
niet alle natuurwetten .. zijn globaal.
Versimpeld antwoord voor een persoon met een massa mp van 100kg:quote:Op vrijdag 27 november 2009 21:15 schreef Mister1977 het volgende:
Beetje een raar topic. Waar staat nou ergens precies het antwoord op de vraag van TS?
Wie zegt dat de Maan minder massa heeft dan de Aarde ? Hoe komen ze aan de massa van de Maan ?quote:Op donderdag 26 november 2009 15:21 schreef switchboy het volgende:
[..]
Verklaar dit adhv berekeningen waarin de zwaarte kracht aan de hand van de massa te bepalen is kan exact iedere beweging in het zonnestelsel voorspeld worden. Diezelfde berekeningen zeggen dat de zwaartekracht op de maan nou eenmaal minder is dan op de aarde omdat de maan minder massa heeft.
Rare bewegingen, beslist geen gewone gravitatie krachten. Zo spring ik ook wel eens na drie glazen jenever.quote:Ook is er bevestiging van deze theorie: Heb je ooit het gespring op de maan gezien tijdens de apollo missies?
Nou en ? Dit is alleen het filmpje wat ik zag, niet de Lander an sich.quote:Heb je de raket gezien waarmee de Lander weer opsteeg?
Grote raket idd, maar of die definitief los kwam van de aarde is maar de vraag.quote:Heb je deze al eens vergeleken met de enorme Saturn V raket die nodig was om los van de aarde te komen?
Niet altijd waar, als de veren ook nog eens magnetisch geladen zijn kunnen de veren nog sneller dan het lood vallen, ook met luchtweerstand.quote:Weet je waarom een kilo veren op aarde langzamer valt dan een kilo lood? Dit komt door luchtwrijving. Hetzelfde principe waarom een parachute werkt. Doordat de veren een veel groter oppervlakte hebben moeten ze op weg naar beneden meer lucht verplaatsen. Hier is meer energie voor nodig.
Lees maar even terug in dit topic wat ik veronderstel t.a.v de veren die vallen in vacuum i.t.t. de loden kogel.quote:Hierdoor wordt minder snelheid opgebouwd. Vergelijk het met een auto waar je met evenveel beniene inrijd. De één heeft een kogelvorm de ander is een kubus. Die met de kogelvorm kan veel sneller en doet bij dezelfde snelheid veel langer met zijn brandstof.![]()
Dus misschien is het een goed idee dat je je basale natuurkundige kennis eens bij gaat spijkeren zonder dat je alles maar in twijfel trekt. Achterdocht is leuk en in de wetenschap zelfs nodig, maar je kan te ver doorschieten. Helemaal als je de basis beginselen niet eens kent.
Ik doe idd zelf ook aannamen. Ik neem aan dat de NASA niet zo armoedig is om zulke slechte filmpjes van slechte kwaliteit te leveren en te tonen.quote:Op donderdag 26 november 2009 23:34 schreef One_of_the_few het volgende:
[..]
\
Je doet zelf ook een heleboel aannamen
Dat wat je op het filmpje ziet je ook echt ziet. Dat je stopwatch je echte tijd aangeeft.Wetenschap doen zonder aannames is haast onmogelijk. Je neemt aan dat de computer correct werkt etc. Bij alles wat je doet doe je een aanname ook als je dat niet doet want dan neem je aan dat je geen aanname doet.
Oftewel, met een aanname is opzich niks mis, mits die goed is gedaan.
Heel simpel: beperkt tot de "gevestigde" wetenschappelijke orde die zich in leven houd door subsidies en jaarlijkse donaties van overheidsgelden en op hun kont blijft zitten tot hun pensioendatum.quote:Op donderdag 26 november 2009 16:27 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Kun je mijn "zeer beperkte natuurkundige wereldbeeld" onder woorden proberen te brengen?
Waar baseer je dat op? Kun je quotes van me geven waaruit dat blijkt?quote:Op zaterdag 28 november 2009 22:53 schreef Bankfurt het volgende:
[..]
Heel simpel: beperkt tot de "gevestigde" wetenschappelijke orde die zich in leven houd door subsidies en jaarlijkse donaties van overheidsgelden en op hun kont blijft zitten tot hun pensioendatum.
Of je wetenschapper bent in loondienst weet ik natuurlijk niet, maar je posts volgen wel de gesubsidieerde groep die ik net heb benoemd.quote:Op zaterdag 28 november 2009 22:54 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Waar baseer je dat op? Kun je quotes van me geven waaruit dat blijkt?
Waarom? Omdat ik kritiek op je heb? Kun je deze posts quoten? Ben wel benieuwd.quote:Op zaterdag 28 november 2009 23:00 schreef Bankfurt het volgende:
[..]
Of je wetenschapper bent in loondienst weet ik natuurlijk niet, maar je posts volgen wel de gesubsidieerde groep die ik net heb benoemd.
Nee hoor, jouw posts op het hele forum volgen deze lijn, dat weet ik nu wel; kritiek hebben mag natuurlijk.quote:Op zaterdag 28 november 2009 23:06 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Waarom? Omdat ik kritiek op je heb? Kun je deze posts quoten? Ben wel benieuwd.
Heb je alternatieven? Natuurlijk geef ik de gevestigde wetenschap neer, omdat dat het meest constructief is. Als mensen alternatieven hebben wil ik persoonlijk daar best naar kijken (en heb ik al vele malen gedaan sinds ik op Fok! zit), maar de gevestigde wetenschap geeft het meest consistente plaatje. Het is een vorm van pragmatismequote:Op zaterdag 28 november 2009 23:21 schreef Bankfurt het volgende:
Jouw zwarte gaten topic is bijvoorbeeld een heel mooi topic, behoorlijk open, maar toch leunt het zeer zwaar op de gevestigde wetenschappen (niet alleen door jouw bijdragen).
quote:Niet altijd waar, als de veren ook nog eens magnetisch geladen zijn kunnen de veren nog sneller dan het lood vallen, ook met luchtweerstand.
Ah, meneer twijfelt aan de maanlandingen hoor ikquote:Grote raket idd, maar of die definitief los kwam van de aarde is maar de vraag.
De maan draait om de aarde heen. Hij valt er zeg maar omheen. lichte objecten draaien om zware objecten. Of landen erop als ze er niet meer omheen vallen. De aarde en maan trekken aan elkaar ze draaien allebij om een centraal draaipunt. Dit ligt niet in het midden van de aarde. Hierdoor wiebelt onze planeet ook een beetje in zijn baan.quote:Wie zegt dat de Maan minder massa heeft dan de Aarde ?
Met de 3de wet van keplerquote:Hoe komen ze aan de massa van de Maan ?
Dat doet die misschien ook wel. Alleen is dit verwaarloosbaar klein. Er zullen continu deeltjes op de maan neerdwarrelen. En de zonnestraling zal er weer deeltjes vanaf blazen.quote:en waarom zou de massa van de Maan niet kunnen varieren ?
quote:Op vrijdag 27 november 2009 00:48 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Noem er eens eentje die niet universeel is
Dit was het oninteressante gedeelte, waar het om ging in eerdere posts is dat die kilo veren wellicht ook in vacuum langzamer valt dan een loden kogel van een kilo (op lange afstand gezien).quote:Op zondag 29 november 2009 00:54 schreef switchboy het volgende:
Bankfurt laat eens een A4 vel helemaal plat naar beneden vallen. En meet de tijd. Vouw nu ditzelfde a4tje een stuk of 6 keer dubbel en laat hem weer plat vallen van dezelfde hoogte en meet de tijd. Je heb dezelfde massa laten vallen maar met minder luchtweerstand. Het A4tje zal in proef 1 mits goed uitgevoerd langzamer naar beneden vallen dat het a4tje in proef 2. Dit terwijl de massa en alle andere factoren hetzelfde zijn.
Je kan ook een gedeployde parachute namen met eraan een gewicht een de parachute dicht doordat touwen in de knoop zitten aan hetzelfde gewicht. Raad wat sneller valt. DIe proef met de veren is echt hetzelfde principe. Ik snap niet waarom je er zo moeilijk over doet. Het is echt zó'n simpel concept.
[..]
![]()
Ja leuk, maar in mij voorbeeld gaan we uit van Ceteris paribus.![]()
[..]
Nee hoor, ik betwijffel de zgn. wetenschappelijke uitleg van de eigenschappen van gravitatie of de mechanica-wetten op de maan en in het algemeen. Het is ook maar de vraag of de Maan helemaal geen atmosfeer heeft (er zou onlangs water op de Maan zijn gevonden).quote:Ah, meneer twijfelt aan de maanlandingen hoor ik![]()
[..]
Weer zo'n voorbeeld van teruggrijpen en cirkelredeneren op "officiele" wetenschap, de kritiek is dat Kepler verwijst naar de "bekende" massa van de Aarde, en dus weer terug wijst naar "de gravitatiewetten" en "mechanica-wetten", die dus hier (door mij o.a.) worden betwijjfeld.quote:De maan draait om de aarde heen. Hij valt er zeg maar omheen. lichte objecten draaien om zware objecten. Of landen erop als ze er niet meer omheen vallen. De aarde en maan trekken aan elkaar ze draaien allebij om een centraal draaipunt. Dit ligt niet in het midden van de aarde. Hierdoor wiebelt onze planeet ook een beetje in zijn baan.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[..]
Met de 3de wet van kepler![]()
[..]
Veel kleintjes maken wellicht op den duur geen verwaarloosbaar effect.quote:Dat doet die misschien ook wel. Alleen is dit verwaarloosbaar klein. Er zullen continu deeltjes op de maan neerdwarrelen. En de zonnestraling zal er weer deeltjes vanaf blazen.
De aarde vangt ook deeltjes. En is groter dus vangt meer deeltjes. En de aarde wordt beschermt door een magnetisch veld die voorkomt dat veel deeltjes in de atmosfeer eraf geblazen worden. Hoe het precies zit uitgedrukt in getallen weet ik niet. Maar dat is vast wel op te zoekenquote:Veel kleintjes maken wellicht op den duur geen verwaarloosbaar effect.
hmm, al die kraters op de Maan, lijkt me dat er veel grote meteorieten of stenen zijn gevallen op de Maan, niet alleen "stofdeeltjes" die je zomaar wegblaast.quote:Op zondag 29 november 2009 14:35 schreef switchboy het volgende:
http://en.wikipedia.org/wiki/Cavendish_experiment
http://en.wikipedia.org/wiki/Henry_Cavendish
[..]
De aarde vangt ook deeltjes. En is groter dus vangt meer deeltjes. En de aarde wordt beschermt door een magnetisch veld die voorkomt dat veel deeltjes in de atmosfeer eraf geblazen worden. Hoe het precies zit uitgedrukt in getallen weet ik niet. Maar dat is vast wel op te zoeken
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |