forum.fok.noquote:Op dinsdag 10 november 2009 22:16 schreef Fogel het volgende:
[..]
Dus wat jou betreft worden alle buitenlandse IP adressen van FOK geweerd?
In Noorwegen is overigens geen vergelijkbaar forum te vinden, zou graag van zeurende Nederlanders zoals jij af willen zijn
2. Omdat je anders de buitenlander bent je in immigratie land. Net als: de extreme moslim in Nederland. De nukkige Duitser die geen Nederlands spreekt. De oplichtende rus. Ga maar door.quote:Op dinsdag 10 november 2009 22:06 schreef MissMSX het volgende:
[..]
Waar moet ik die nuances zien dan? Waarom moet je loslaten?
Meedoen in een land is wat anders dan je land van oorsprong volledig loslatenquote:Op dinsdag 10 november 2009 22:21 schreef klaasdj het volgende:
[..]
2. Omdat je anders de buitenlander bent je in immigratie land. Net als: de extreme moslim in Nederland. De nukkige Duitser die geen Nederlands spreekt. De oplichtende rus. Ga maar door.
1. Ik bedoel natuurlijk dat het een beetje ongenuanceerd is. Je kunt namelijk de stelling nogal relativeren tot een goede mening.
forum.fok.it is ook nog geen groot succes.quote:Op dinsdag 10 november 2009 22:18 schreef MissMSX het volgende:
[..]
forum.fok.no
Commercieel ideetje voor Danny?
Als je het eerste aanneemt ben ik inderdaad een zeurende Nederlander. Maar jij snapt het natuurlijk niet. Maar dat is niet erg, want dan leg ik het nog een keertje uit:quote:Op dinsdag 10 november 2009 22:16 schreef Fogel het volgende:
[..]
Dus wat jou betreft worden alle buitenlandse IP adressen van FOK geweerd?
In Noorwegen is overigens geen vergelijkbaar forum te vinden, zou graag van zeurende Nederlanders zoals jij af willen zijn
Ik snap je best hoor, maar de manier waarop je schrijft lokt dit soort reacties uit.quote:Op dinsdag 10 november 2009 22:26 schreef klaasdj het volgende:
[..]
Als je het eerste aanneemt ben ik inderdaad een zeurende Nederlander. Maar jij snapt het natuurlijk niet. Maar dat is niet erg, want dan leg ik het nog een keertje uit:
Ik vind dat je je behoorlijk aan moet passen. Ik ben ook zeker van plan het land te verlaten en nooit meer terug te komen. Tenzij.....lang verhaal. Natuurlijk is het een beetje idioot om te zeggen dat je geen Nederlander meer mag zijn als je in het buitenland. Ik zou ook zeker in het buitenland fokken. Ik zou bijvoorbeeld geen nederlands praten in het openbaar. Wat al die buitenlanders hier wel doen. (en nee, ik stem geen pvv....)
JAAAA ik zeg RELATIVEREN!!!1!!!!!!1111!quote:Op dinsdag 10 november 2009 22:24 schreef MissMSX het volgende:
[..]
Meedoen in een land is wat anders dan je land van oorsprong volledig loslaten
Van mij mogen buitenlanders best hun eigen ding hebben/doen, als ze in het openbare leven maar wel normaal mee kunnen draaien (taal spreken, gewoontes respecteren, etc.)
quote:Op dinsdag 10 november 2009 22:31 schreef Fogel het volgende:
[..]
Ik snap je best hoor, maar de manier waarop je schrijft lokt dit soort reacties uit.
Wat betreft dat laatste zijn we het met elkaar eens, ik pas me aan en ik spreek geen Nederlands in het openbaar (en thuis ook niet bijster veel).
Ik zou ook best in Canada of Ierland willen wonen. Maar ja, ik ben natuurlijk al wel bezig met pensioensopbouw hier, heb een staatsburgerschap van de VS, en er is nog zo ontzettend veel te zien hier..... Ik zie mezelf niet op korte termijn weer uit de VS vertrekken. Voor een korte periode waren we zelfs van plan om naar Toronto te verhuizen aangezien we een zakelijke aanbieding kregen..... maar dat ging niet door.quote:Op dinsdag 10 november 2009 20:59 schreef qwerty_x het volgende:
typerend dat (in het 1e deel) de emigranten hun huidige land noemen,
maar van de thuisblijvers niemand Nederland noemt
Is binnen the States verhuizen niet bijna gelijk aan naar het buitenland gaan? Het lijkt me dat ook al is het een land de verschillen behoorlijk zullen zijn?quote:Op dinsdag 10 november 2009 22:36 schreef maartena het volgende:
[..]
Ik zou ook best in Canada of Ierland willen wonen. Maar ja, ik ben natuurlijk al wel bezig met pensioensopbouw hier, heb een staatsburgerschap van de VS, en er is nog zo ontzettend veel te zien hier..... Ik zie mezelf niet op korte termijn weer uit de VS vertrekken. Voor een korte periode waren we zelfs van plan om naar Toronto te verhuizen aangezien we een zakelijke aanbieding kregen..... maar dat ging niet door.
Ik hoef ook niet perse in California te blijven, maar momenteel geniet het mijn voorkeur. Arizona of New Mexico zou ik ook zo kunnen wonen. Of Oregon, of Colorado. Of, of.....
truequote:Op dinsdag 10 november 2009 22:35 schreef MissMSX het volgende:
Ach, als ik naar Japan ga ben ik toch voor eeuwig de buitenlander, dus hoe Japans ik me ook probeer te gedragen ik zal nooit geaccepteerd worden als Japanner. So why bother?![]()
Het "luidkeels" is wellicht niet helemaal van toepassing..... maar ik heb wat Nederlandse vrienden hier. En als ik met een maat van me even naar de supermarkt ga om een paar six-packs bier te halen...... dan praat ik gewoon lekker in het Nederlands hoor.quote:Op dinsdag 10 november 2009 22:31 schreef klaasdj het volgende:
Maar ga niet in groepen door de supermarkt heensjouwen en luidkeels praten in een andere taal.
Nou ja.... van California naar Texas verhuizen is niet veel anders dan van California naar Canada verhuizen, het is allebei anders maar ook voor een groot deel hetzelfde. Naar Mexico verhuizen, is echter weer een heel ander verhaal.quote:Op dinsdag 10 november 2009 22:37 schreef MissMSX het volgende:
Is binnen the States verhuizen niet bijna gelijk aan naar het buitenland gaan? Het lijkt me dat ook al is het een land de verschillen behoorlijk zullen zijn?
Ik spreek (meestal) Noors tegen de twee Nederlanders die ik hier ken... met mensen die op bezoek zijn en geen Noors kunnen spreek ik uiteraard Nederlands (of een andere taal indien van toepassing)quote:Op dinsdag 10 november 2009 22:56 schreef maartena het volgende:
[..]
Je ergert je hier aan iets wat ALLE culturen - westers of niet-westers - gewoon doen: Als men onder elkaar zijn: praten in de eigen taal.
Ik heb een tijdje met en in Belgie gewerkt en dat is echt nog een behoorlijk cultuurverschilquote:Op dinsdag 10 november 2009 22:57 schreef maartena het volgende:
[..]
Nou ja.... van California naar Texas verhuizen is niet veel anders dan van California naar Canada verhuizen, het is allebei anders maar ook voor een groot deel hetzelfde. Naar Mexico verhuizen, is echter weer een heel ander verhaal.
De overstap naar Vlaanderen is ook niet enorm natuurlijk.
incidenteel is wat anders dan structureel. Ik spreek op vakantie ook nederlands, maar toe ik een tijdje in de VS was spraken we als nederlanders ook engels tegen elkaar. (vooral omdat enkelen in de groep die taal niet kenden.) Als ik bijv. in Noorwegen zou wonen en die taal zou kennen, zou ik die taal spreken, ook als ik met nederlanders zou spreken. Als je heel af en toe een nederlander tegen komt is het natuurlijk niet erg om die taal te spreken.quote:Op dinsdag 10 november 2009 22:56 schreef maartena het volgende:
[..]
Het "luidkeels" is wellicht niet helemaal van toepassing..... maar ik heb wat Nederlandse vrienden hier. En als ik met een maat van me even naar de supermarkt ga om een paar six-packs bier te halen...... dan praat ik gewoon lekker in het Nederlands hoor.
En zo zit ik ook nog wel eens met Nederlanders in de kroeg een biertje te drinken - uiteraard Nederlands pratend - en als mijn familie op bezoek komt praten we ook gewoon Nederlands op straat.
Mijn Amerikaanse vrouw toen die in Nederland woonde.... en daar best veel Amerikaanse, Canadese, en Britse vriendinnen had..... liepen ook wel eens luid kleppend - zoals vrouwen dat kunnen - door een supermarkt of zo heen om boodschappen te doen etc.....
Je ergert je hier aan iets wat ALLE culturen - westers of niet-westers - gewoon doen: Als men onder elkaar zijn: praten in de eigen taal.
Er zijn uitzonderingen.quote:Op dinsdag 10 november 2009 22:58 schreef Fogel het volgende:
Ik spreek (meestal) Noors tegen de twee Nederlanders die ik hier ken... met mensen die op bezoek zijn en geen Noors kunnen spreek ik uiteraard Nederlands (of een andere taal indien van toepassing)
Daar zou ik ook zonder problemen een tijdje kunnen wonen inderdaad.quote:Op dinsdag 10 november 2009 23:13 schreef klaasdj het volgende:
Maargoed ontopic: is Ver. Arabische Emiraten al langs gekomen? Vooral Abu Dhabi en Dubai dan...(daar wonen toch de meeste buitenlanders?) Ik zou daar best een jaar of 2/3 kunnen slijten. Maar echt niet forever..Wel lastig, als je net de taal kent moet je weer weg...Maar goed het Engels is toch wel de lingua franca.
Hoewel er meestal een piekje is als S.P. langs komt.quote:Op dinsdag 10 november 2009 21:21 schreef qwerty_x het volgende:
in dit subforum wordt nederland hoogst zelden tot nooit afgekraakt; in ieder geval door de emigranten
Politiek is een paar deuren verder, dit is Kaaskoppen IN het buitenland. Ik zou zeggen: veel plezier totdat je daadwerkelijk verhuist bent. Als Fok voor iedere user die zegt 'ik vertrek over een x aantal maanden ZEKER naar het buitenland' een dubbeltje kreeg had Danny die gast in Thailand al afbetaald.quote:Op dinsdag 10 november 2009 22:31 schreef klaasdj het volgende:
[..]
JAAAA ik zeg RELATIVEREN!!!1!!!!!!1111!
serieus: Ik vind best dat je je kinderen arabisch mag leren. Je mag zelfs een moskee bouwen, een op maat gemaakte school bouwen of een andere gekke religie aanhangen. Maar ga niet in groepen door de supermarkt heensjouwen en luidkeels praten in een andere taal. Of je Al-Jazeera basisschoolleerlingen massaal naar vmbo-min downgraden.
Daarom zou ik als ik in het buitenland niets doen wat mij hier stoort.
Qua structureel..... hebben we hier in de VS complete steden die een andere taal spreken. Westminster, CA: Vietnamees. Santa Ana, CA: Spaans. En dat zie je tot aan de reclameborden langs de snelweg aan toe..... AT&T die weer eens een nieuwe telefoon aansmeert in het Vietnamees en zo.quote:Op dinsdag 10 november 2009 23:13 schreef klaasdj het volgende:
incidenteel is wat anders dan structureel.
Mee eenschquote:Op dinsdag 10 november 2009 22:26 schreef klaasdj het volgende:
[..]
Als je het eerste aanneemt ben ik inderdaad een zeurende Nederlander. Maar jij snapt het natuurlijk niet. Maar dat is niet erg, want dan leg ik het nog een keertje uit:
Ik vind dat je je behoorlijk aan moet passen. Ik ben ook zeker van plan het land te verlaten en nooit meer terug te komen. Tenzij.....lang verhaal. Natuurlijk is het een beetje idioot om te zeggen dat je geen Nederlander meer mag zijn als je in het buitenland. Ik zou ook zeker in het buitenland fokken. Ik zou bijvoorbeeld geen nederlands praten in het openbaar. Wat al die buitenlanders hier wel doen. (en nee, ik stem geen pvv....)
Ik was me er niet van bewust dat dit kaaskoppen in het buitenland was, maar ik vind dat ik hier best mag rondhangen.quote:Op dinsdag 10 november 2009 23:25 schreef Shivo het volgende:
[..]
Politiek is een paar deuren verder, dit is Kaaskoppen IN het buitenland. Ik zou zeggen: veel plezier totdat je daadwerkelijk verhuist bent. Als Fok voor iedere user die zegt 'ik vertrek over een x aantal maanden ZEKER naar het buitenland' een dubbeltje kreeg had Danny die gast in Thailand al afbetaald.
Vreemd, ik heb dat dus totaal niet met het Ruhrgebiet, maar wel met het gebied ten zuiden van Bonn.... zeg maar tussen Bonn en Mannheim zo'n beetje. Het Saarland, Kaiserslautern, daar ongeveer. Heerlijk afwisselend, ontzettend veel verschillende plaatsen en architectuur.....quote:Op woensdag 11 november 2009 00:21 schreef Igen het volgende:
Wat mij zo beviel aan Duitsland en het Ruhrgebied?
- Het Ruhrgebied is qua landschap en architectuur oneindig groot en afwisselend, dat verveelt nooit. In Nederland echter heb je het na één bloemkoolwijk en na één groen weiland met een kanaal wel gezien.
- Het Ruhrgebied is qua mensen enorm afwisselend en lijken meer dan bijvoorbeeld in Amsterdam door elkaar heen te wonen. Daardoor kun je altijd wel een plek vinden waar je niet uit de toon valt, zonder dat je helemaal hoeft te assimileren of in een Nederlanderwijk hoeft te gaan wonen.
Nou ja.... je doet niet echt je best.... Maar voorruit dan maar!quote:Op woensdag 11 november 2009 00:02 schreef IkkuhNL3 het volgende:
V.S., Los Angeles.
De verschillende buurten en vaak mooi weer.
De stad spreekt me gewoon heel erg aan.
Zo blij maartena?
Ben je er geweest? Ik niet...maar ik heb er wel een beeld bij:quote:Op woensdag 11 november 2009 00:02 schreef IkkuhNL3 het volgende:
V.S., Los Angeles.
De verschillende buurten en vaak mooi weer.
De stad spreekt me gewoon heel erg aan.
Zo blij maartena?
Het gebied ten zuiden van Bonn ken ik eigenlijk niet...quote:Op woensdag 11 november 2009 01:22 schreef maartena het volgende:
[..]
Vreemd, ik heb dat dus totaal niet met het Ruhrgebiet, maar wel met het gebied ten zuiden van Bonn.... zeg maar tussen Bonn en Mannheim zo'n beetje. Het Saarland, Kaiserslautern, daar ongeveer. Heerlijk afwisselend, ontzettend veel verschillende plaatsen en architectuur.....
Als ik even de driehoek Kleve/Dortmund/Koln neem.... dan vind ik het niet echt afwisselend. En ik kwam toen ik in Nederland woonde altijd enorm graag in Duitsland, het is eigenlijk een van mijn favoriete Europese landen ook.
Zwedenquote:In welk land / welke landen zou je willen wonen?
Zweden: daar woont de vriendin en het is een prettig land om te vertoevenquote:Waarom zou je in dat land / die landen willen wonen?
Als eerste de taal. Ik spreek het vloeiend, en dat is erg helpvol als je naar een land wil verhuizen. Is dat iets wat je onder cultuur kunt indelen? Ja, ik denk van wel.... het taalgebruik zegt ook voor een deel hoe mensen met elkaar omgaan bijvoorbeeld, en wat de culturele gebruiken zijn.quote:Op woensdag 11 november 2009 19:16 schreef Igen het volgende:
Wat houdt die Angel-Saksische cultuur volgens jou dan in?
Enigsinds hou ik wel van dagelijkse drukte, (ik woon op dit moment in drukke toeristische wijk Londen) dus Las Vegas zal ook wel tof zijn! Uiteraard niet tot mn 65e, maar zou er wel een paar jaar van mn leven willen wonen!quote:Op woensdag 11 november 2009 23:14 schreef maartena het volgende:
Hmmm Las Vegas.... mooie stad om naar toe te gaan, maar het is volgens mij niet echt een stad om te wonen. Alhoewel er de afgelopen 10 jaar aardig wat veranderd is omdat de huizenmarkt in California zo prijzig werd.
Las Vegas buiten "The Strip" is ook heel anders.
Bedankt voor je uitgebreide antwoord!quote:Op woensdag 11 november 2009 21:12 schreef maartena het volgende:
[..]
..
Men wordt in de Angel-Saksische cultuur niet zo tegengehouden door de maatschappij. In Nederland heerst een "doe maar gewoon, dan doe je al gek genoeg" cultuur, en is het daardoor ook veel moeilijker om bijvoorbeeld promotie te maken bij een bedrijf (waar je vaak "vastgeroest" zit in salarisschalen etc). Dat merk ik bij Britten, Canadezen, Amerikanen, etc gewoon veel minder. In Nederland hoor ik veel vaker "daar kunnen we niet aan beginnen", terwijl je hier en in het VK veel vaker hoort "we zullen er een oplossing voor vinden", en ik denk dat dat DEELS te
maken heeft met de cultuur.
..
Wat is voor jou cultuur? Kroegen en uitgaansleven, musea, bezienswaardigheden? Of meer "de gemiddelde bewoner"? (die bestaan natuurlijk niet)quote:Op donderdag 12 november 2009 02:11 schreef klaasdj het volgende:
Iemand ervaring met scandinavische cultuur...ik heb het dan vooral over de grote steden zoals stockholm, oslo, goteborg, kobenhavn e.d. Waarmee is dat te vergelijken?
quote:Op woensdag 11 november 2009 21:12 schreef maartena het volgende:
[..]
Men wordt in de Angel-Saksische cultuur niet zo tegengehouden door de maatschappij. In Nederland heerst een "doe maar gewoon, dan doe je al gek genoeg" cultuur, en is het daardoor ook veel moeilijker om bijvoorbeeld promotie te maken bij een bedrijf (waar je vaak "vastgeroest" zit in salarisschalen etc). Dat merk ik bij Britten, Canadezen, Amerikanen, etc gewoon veel minder. In Nederland hoor ik veel vaker "daar kunnen we niet aan beginnen", terwijl je hier en in het VK veel vaker hoort "we zullen er een oplossing voor vinden", en ik denk dat dat DEELS te maken heeft met de cultuur.
En dan is er de muziek cultuur, de filmcultuur, etc.... en dat spreekt me ook aan. Niet voor niets komen enorm veel muzikale stromingen uit Angel-Saksische landen, zoals voornamelijk de VS en het VK.
Natuurlijk is het wel redelijk waar dat je zegt, maar ik denk dat veel mensen de VS interessant vinden omdat de afgelopen vijftig jaar er grote import van die cultuur geweest is, wat weer te danken is aan een groei van de film en muziek industrieën in de eerste helft van de 20e eeuw en Amerikaanse populariteit na WOII. Hierdoor is men de cultuur gaan kennen en is het langzamerhand populair geworden. Het heeft niet noodzakelijk te maken met het feit dat mensen niet inzagen dat het een fucked up land is.quote:Op donderdag 12 november 2009 02:23 schreef El_Matador het volgende:
Die hang naar de VS snap ik echt niet. Het landschap is wel mooi en divers enzo, maar de mensen zijn mega-oppervlakkig en alles is megagroot en 10 dagen vakantie per jaar, dat weiger ik. En dan dat zorgstelsel (dat gelukkig eindelijk op de schop gaat)... en van die freedom of speech van de VS is ook niet meer zoveel over.wordt hem niet (had de kans, maar heb afgezegd).
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |