Hoe wil je dat bewerkstelligenquote:Op dinsdag 29 september 2009 18:02 schreef DeTreinreiziger het volgende:
Waarom zijn er niet gewoon aparte in- en uitgangen of zo?
Als ik zoiets meemaak houdt ik mijn rugzak voor me en spring er tussen, dan gaan ze vanzelf wel aan de kant.quote:Op dinsdag 29 september 2009 18:02 schreef DeTreinreiziger het volgende:
Ik ben op zoek naar een heleboel mensen die het met mij eens zijn :
Normen en waarden in de trein zijn allang verdwenen..
Ik reis dagelijks ( vaak tijdens de spits), jij ook ?
En elke keer als je op je eindbestemming bent en uit wilt stappen staat er een grote groep andere treinreizigers die geen zin heeft om even aan de kant te gaan ! Zo gaat het uitstappen echt niet sneller..
Waarom zijn er niet gewoon aparte in- en uitgangen of zo?
Anyway, ik ben op zoek naar mensen die dit probleem ook zien. En samen met mij naar een oplossing willen zoeken OF in ieder geval willen meedoen met andere mensen duidelijk maken dat ze geen geduld en fatsoen meer hebben.
Groetjes !
De Treinreiziger!![]()
(ps.: dit is btw ook een opdracht voor school)
Heb je ze ook aangesproken? Of werden deze personen door iemand anders aangesproken?quote:Op dinsdag 29 september 2009 21:45 schreef Chai het volgende:
[..]
Ik zat een tijdje geleden in een stiltecoupé. Het was helemaal stil op 2 mensen na. Die voerden op normale toon een gesprek. De rest van de mensen was gewoon stil en verlieten de coupé als ze telefoon kregen. Tot een van de 2 praters telefoon kreeg en hij nam direct op en bleef gewoon luid zitten bellen in de coupé. Terwijl andere mensen wel gewoon moeite doen om andere mensen niet tot last te zijn moet een of andere wereldvreemde het weer verpesten.
Ik ga niet zo vaak met de trein en heb ook eigenlijk niet de ballen er iets van te zeggen, maar toen was ik toch wel even verbijsterd. Hoe kan iemand nou z'on ongelofelijke plaat voor zijn kop hebben.
Lezen.quote:Op woensdag 30 september 2009 15:49 schreef MobileSuit het volgende:
[..]
Heb je ze ook aangesproken? Of werden deze personen door iemand anders aangesproken?
quote:Op dinsdag 29 september 2009 18:02 schreef DeTreinreiziger het volgende:
Ik ben op zoek naar een heleboel mensen die het met mij eens zijn :
Normen en waarden in de trein zijn allang verdwenen..
Ik reis dagelijks ( vaak tijdens de spits), jij ook ?
En elke keer als je op je eindbestemming bent en uit wilt stappen staat er een grote groep andere treinreizigers die geen zin heeft om even aan de kant te gaan ! Zo gaat het uitstappen echt niet sneller..
Waarom zijn er niet gewoon aparte in- en uitgangen of zo?
Anyway, ik ben op zoek naar mensen die dit probleem ook zien. En samen met mij naar een oplossing willen zoeken OF in ieder geval willen meedoen met andere mensen duidelijk maken dat ze geen geduld en fatsoen meer hebben.
Groetjes !
De Treinreiziger!![]()
Ik zit op het moment voor stage in een ander land, maar heb hiervoor 2 jaar de trein gebruikt om op school te komen, en ik ben het helemaal eens met je verhaal!
Het gebeurd inderdaad erg vaak dat je jezelf naar buiten moet duwen omdat de mensen die op de trein staan te wachten gewoon zonder pardon naar binnen lopen.
Het kan anders, ik ben een paar keer op vakantie geweest in ierland, en daar wacht iedereen netjes in een rijtje op de bus/trein, en stappen ze ook in die volgorde in NADAT alle anderen uitgestapt zijn.
Als ze dat in ierland kunnen, moeten wij nederlanders dat toch ook kunnen?
(ps.: dit is btw ook een opdracht voor school)
Ik zelf verbaasde me vooral over het feit dat we ooit eens bij het eindstation aankwamen waar de trein schoongemaakt zou worden en vervolgens weer terug zou rijden een minuut of 20 later; Ik kom op mijn gemak de trap af gelopen, want tja, die trein staat hier nog wel even en waarom zou iemand nu al per se naar binnen moeten? Nou, ik ben nauwelijks bij de deur, wachtend op de mensen voor me die nog uitstapten, en er komen twee oudjes (echt, 60+) naar binnen gestormd, iedereen opzij duwend, snel de trap op naar boven. Ik wist niet wat ik meemaakte. Om zoveel redenen was deze situatie gewoon bizar.quote:Op donderdag 1 oktober 2009 11:38 schreef Miss_MacPhisto het volgende:
Bekend probleem.
Regelmatig zeg ik het gewoon: sorry, mogen we eerst even uitstappen?! En hoe mensen je dan aankijken.
Ook al zo'n herkenbaar verhaal inderdaad. Ze rennen die trein in alsof hun leven ervanaf hangt en ze de trein anders gaan missen. Gebeurt vaak op bijvoorbeeld Den Haag CS (want eindpunt en trein blijft toch vaak iets van een half uur staan voordat hij weer terug rijdt).quote:Op donderdag 1 oktober 2009 12:26 schreef RRGJL het volgende:
[..]
Ik zelf verbaasde me vooral over het feit dat we ooit eens bij het eindstation aankwamen waar de trein schoongemaakt zou worden en vervolgens weer terug zou rijden een minuut of 20 later; Ik kom op mijn gemak de trap af gelopen, want tja, die trein staat hier nog wel even en waarom zou iemand nu al per se naar binnen moeten? Nou, ik ben nauwelijks bij de deur, wachtend op de mensen voor me die nog uitstapten, en er komen twee oudjes (echt, 60+) naar binnen gestormd, iedereen opzij duwend, snel de trap op naar boven. Ik wist niet wat ik meemaakte. Om zoveel redenen was deze situatie gewoon bizar.
Da's veel te laat. Zoiets moet je er gewoon op de basisschool in rossen, samen met het Jeugdverkeersdiploma of zo. Als ze 10-11 zijn een jaar lang 1 uur in de week een vak Efficiënt Burgerschap. Waarin je dus onder andere al dit soort dingen ingepeperd wordt:quote:Op woensdag 30 september 2009 16:13 schreef Peter6000 het volgende:
Oh wacht, de aanname is dat het wel een probleem is.
Dan kunnen oplossingen dus zijn:het uitdelen van folders, waarin mensen worden gewezen op hun niet gewenste gedrag het plaatsen van borden, waarop mensen worden gewezen op hun niet gewenste gedrag het regelmatig omroepen op het station, dat mensen zich dienen te gedragen bij het in- en uitstappen het creëren van banen, waarbij er bij iedere uitgang iemand staat om de mensen erop te wijzen dat zich dienen te gedragen bij het in- en uitstappen (dit heeft wel als nadeel dat er zo`n 7 betaalde krachten op een trein werken, ipv 2, hetgeen wellicht wordt doorberekend in de prijs van het kaartje) automatische hekwerken die uitklappen als de deuren opengaan (dit vergt wel behoorlijk wat aanpassingen op het perron omdat zo`n uitklappend hek anders iemand kan verwonden)
(ps, laat je nog wel ff weten hoe het afloopt met je opdracht, ik heb me wel vaker ingespannen met enquettes, en daarbij zouden we ook op de hoogte worden gehouden van de afloop, maar die zie ik dus gewoon nooit in mijn AT verschijnen)
Neem toch de trap man. De roltrap is voor luie mensen die vooral geen haast hebben.quote:Op donderdag 1 oktober 2009 16:23 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Niet stilstaan onderaan de roltrap
Niet stilstaan bovenaan de roltrap
Niet stilstaan OP de roltrap, en als je het toch doet, ga dan RECHTS staan.
Sterker nog, op het traject waar ik in het weekend regelmatig reis heeft de stiltecoupé een onweerstaanbare aantrekkingskracht voor moeders met kinderen. Ik sla tegenwoordig de stiltecoupé dus ook maar weer over, dat is vaak rustiger.quote:Op dinsdag 29 september 2009 21:13 schreef Dagonet het volgende:
Stiltecoupe's zijn een fiasco. Helaas. Mensen willen het werkelijk niet snappen.
quote:Op donderdag 1 oktober 2009 17:19 schreef veda het volgende:
De roltrap is voor luie mensen die vooral geen haast hebben.
Wat uiteraard luie mensen niet verhindert om met soortgelijke opmerkingen als de jouwe te komen.quote:De roltrap is ontworpen om in dezelfde tijd een groter aantal mensen van de ene naar de andere verdieping te brengen. Echter, wanneer de meeste mensen blijven staan, worden er juist minder mensen vervoerd dan met een vaste trap. Daarom wordt bijvoorbeeld in de Londense metro stilstaande passagiers verzocht om rechts gaan staan op de trede waardoor anderen hen links kunnen passeren (Stand on right, walk on left).
Dat dan weer wel ja.quote:Op donderdag 1 oktober 2009 23:49 schreef egeltje1985 het volgende:
.....waarna er ineens nog twee vrouwen de trap kwamen afdenderen, die met hun tassen tegen me aanmepten en vroegen of ik nog even kon wachten.Als je zo sloom bent heb je dat recht verspeeld, vind ik.
Volledig mee eensquote:Op donderdag 1 oktober 2009 23:49 schreef egeltje1985 het volgende:
Er waren al een hele zooi mensen uitgestapt en er kwam niemand meer aan, dus degene voormij begon met instappen. Ik volgde, waarna er ineens nog twee vrouwen de trap kwamen afdenderen, die met hun tassen tegen me aanmepten en vroegen of ik nog even kon wachten.Als je zo sloom bent heb je dat recht verspeeld, vind ik.
Inderdaad. Absurd gewoon. Zeker van bejaarden. Die hebben toch niet voor niks honderd jaar levenservaring. Zou je denkenquote:Op vrijdag 2 oktober 2009 00:48 schreef Tha_T het volgende:
Je vergeet de idioot-factor. Die zie je steeds vaker steeds harder terugkomen. En waarom zo'n asociaal iemand niet omkegelen? Hebben die kinderen ook weer wat geleerd
wtf?quote:Op vrijdag 2 oktober 2009 09:12 schreef Gekewiltvrede het volgende:
Mijn mam heeft 20 jaar in het openbaar vervoer gezeten als condecteur. Genoten heeft hij!
Je probeert een punt te maken maar je generaliseert dermate ver door dat het grappig wordt.quote:Op vrijdag 2 oktober 2009 09:12 schreef Gekewiltvrede het volgende:
Het is vooral aan de jeugd te verwijten wat hier allemaal in het dagelijkse leven op een negatieve manier gebeurd. Ze zijn de generatie die ons moeten volgen, die voor ons moeten zorgen, die de wereld levende moeten houden. En dat doet niet degene in dat zwarte jack met die afgeschoren haren die een joint staat te roken. Lieve mensen waar moet dat heen? ...
Ach, dat vrouwtje ging waarschijnlijk voor het eerst in 15 jaar met de trein, dat vind ik dan ook wel weer sneu. Bij doorgewinterde treinreizigers ben ik onverbiddelijk, die krijgen gewoon een bodycheckquote:Op vrijdag 2 oktober 2009 00:22 schreef Akwableet het volgende:
Laatst een situatie die zo zielig was dat het eigenlijk weer grappig was.
-knip-
wtf betekent? .... Maarja ja mijn man heeft genoten van zijn baan, mag het? Het zijn vooral jongeren die dringen, daarnaast qua intelegentie achteruit gan van je wil niet weten. En ook het respect niet hebben voor de oudere generatie. U gaat niet voor u moeder, vader, tante oma zorgen. lekkere zoon bent u dan. Een zoon die liever de beest gaat uithangen dan de oudere genaratie respecteren. Een student mag genieten, maar wel op een manier dat de volwassenen op een negatieve manier moeten meegenietenquote:Op vrijdag 2 oktober 2009 09:27 schreef Tha_T het volgende:
First off:
[..]
wtf?
Second:
[..]
Je probeert een punt te maken maar je generaliseert dermate ver door dat het grappig wordt.
Ten eerste; genoeg 40+'ers die ik zie dringen bij treindeuren.
Ten tweede; Nee ik ga jullie niet verzorgen. Zorg maar dat je jezelf kunt bedruipen als 65+ bent
Ten derde; Hoe kun je nu redeneren dat iemand die kaal is en blowt per definitie er niet voor zorgt dat ie succesvol in zijn leven zal zijn. Voor hetzelfde geld is het nog een student en geniet ie er nog volop van (Kan hem geen ongelijk geven)
En zoiets hoopt op vrede in de wereld. Fail!
Nee. JULLIE hadden die jeugd moeten opvoeden. JULLIE verzaakten.quote:Op vrijdag 2 oktober 2009 09:12 schreef Gekewiltvrede het volgende:
Het is vooral aan de jeugd te verwijten wat hier allemaal in het dagelijkse leven op een negatieve manier gebeurd. Ze zijn de generatie die ons moeten volgen, die voor ons moeten zorgen, die de wereld levende moeten houden. En dat doet niet degene in dat zwarte jack met die afgeschoren haren die een joint staat te roken. Lieve mensen waar moet dat heen? ...
De jeugd is goed opgevoed door ons. Maar de jeugd volge liever de voetstapjes van stoere pieter die rookt en steelt dan moeder die zei dat hij naar school moest. Ook muziek en tv speelt daarin een rol. Waar je naakte dames hebt een rokende jongens die vloeken. En dan maar op de ouders afschuiven, kind tochquote:Op vrijdag 2 oktober 2009 09:44 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Nee. JULLIE hadden die jeugd moeten opvoeden. JULLIE verzaakten.
wel dus, kan je gewoon een proces verbaal voor krijgen wegens art 73 wet persoons vervoer2000...quote:Op vrijdag 2 oktober 2009 09:52 schreef Peter het volgende:
Gewoon doorwalsen bij het uitstappen 'mag ik uitstappen?' > duw duw >
En stiltecoupés zijn niet een verplichting om stil te zijn.. de NS wil ook niet handhaven..
Laat maar, die grap ga je niet snappen.quote:Op vrijdag 2 oktober 2009 09:42 schreef Gekewiltvrede het volgende:
[..]
wtf betekent? .... Maarja ja mijn man heeft genoten van zijn baan, mag het?
Bron? Of zijn het de welbekende onderbuikgevoelens?quote:Het zijn vooral jongeren die dringen
Inderdaad. Bijzonder triest om dat te zien iddquote:, daarnaast qua intelegentie achteruit gan van je wil niet weten.
Dank je. Ik ben er ook trots opquote:En ook het respect niet hebben voor de oudere generatie. U gaat niet voor u moeder, vader, tante oma zorgen. lekkere zoon bent u dan.
Ah, het bekende "Je mag genieten maar nie als ik er last van heb". Ga toch weg, Nederland is al te klein. Wind je toch niet op over zulke zaken.quote:Een zoon die liever de beest gaat uithangen dan de oudere genaratie respecteren. Een student mag genieten, maar wel op een manier dat de volwassenen op een negatieve manier moeten meegenieten
Ziet eerst den balk in eigen oog, pas dan den splinter in dat van een ander.quote:Op vrijdag 2 oktober 2009 09:42 schreef Gekewiltvrede het volgende:
U gaat niet voor u moeder, vader, tante oma zorgen. lekkere zoon bent u dan. Een zoon die liever de beest gaat uithangen dan de oudere genaratie respecteren.
a oké ik snap het, dankuwelquote:
Ja, het is de jeugd. Maar u bent zelf jongere/jeugd en wilt dat niet zien. Vroeger was de jeugd anders en haalden ze het wel uit hun bolle kop om zulke dingen uit te halen. Respect was toen nog respect, nu heeft het geen betekenis meer. Zonde, wat jullie moeten voor de wereld zorgen. Jullie zijn de jongste generatie die ons moeten volgen. En wat jammer dat 80% van de jongeren alleen maar rookt, drugs gebruikt, drinkt, feest en vloekt. En jah respect voor ouderen zul je hebben, dat is gewoon één van de regels die moet blijven. En anders moet u heel snel weg gaan hierquote:Op vrijdag 2 oktober 2009 10:22 schreef Tha_T het volgende:
[..]
Laat maar, die grap ga je niet snappen.
[..]
Bron? Of zijn het de welbekende onderbuikgevoelens?
[..]
Inderdaad. Bijzonder triest om dat te zien idd
[..]
Dank je. Ik ben er ook trots op. Mensen zoals jij zorgen ervoor dat er geen zak gebeurt in Nederland omdat met iedereen rekening gehouden moet worden. En waarom moet ik automatisch respect hebben voor oudere mensen. Wat heb jij gedaan waarom ik u zou moeten zeggen en opstaan in de bus? Face it, je bent dezelfde persoon als mij maar dan wat ouder.
[..]
Ah, het bekende "Je mag genieten maar nie als ik er last van heb". Ga toch weg, Nederland is al te klein. Wind je toch niet op over zulke zaken.
ach ja, ik ben natuurlijk de oude zeur of niet. U bent niet meer met alle andere een akelig jongquote:Op vrijdag 2 oktober 2009 10:25 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Ziet eerst den balk in eigen oog, pas dan den splinter in dat van een ander.
Nee, het is op dit moment voornamelijk een appèl aan fatsoen. Ik zie zelden een conducteur er verder wat van zeggen, ook niet als degene van wie ze een kaartje mogen stempelen druk aan het bellen is.quote:Op vrijdag 2 oktober 2009 09:52 schreef Peter het volgende:
En stiltecoupés zijn niet een verplichting om stil te zijn.. de NS wil ook niet handhaven..
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |