Welke schade??quote:Op dinsdag 29 september 2009 15:00 schreef BroesWillems het volgende:
Ok ontopic,
De vraag is dus of er stappen ondernomen kunnen worden tegen de buurman. Tja, je zou aangifte kunnen doen, maar je kun dan dus ook een tegenreactie van je buurman verwachten met betrekking tot schade aan zijn auto.
Het is heel goed mogelijk dat een kat met zijn nagels krassen in de lak van de auto kan maken.quote:
Maar rond dieren is de wetgeving niet helemaal hetzelfde natuurlijk als bij bezittingen. Als ik mijn fiets in elkaar schop dan is er geen haan die daar naar kraait, als ik mijn hond of kat in elkaar schop dan kan ik (terecht natuurlijk) aangeklaagd worden voor dierenmishandeling. Maar wanneer is daar sprake van. Ik denk dat slaan daar ook wel onder valt maar dat je zonder letsel gewoon niet erg sterk staat?quote:Op dinsdag 29 september 2009 15:02 schreef Tja..1986 het volgende:
[..]
Okee, juridisch dan. Nee, dat kan niet. een kat is volgens de wet een eigendom, net als een fiets bijvoorbeeld. Als ik jouw fiets sla en er ontstaat geen schade aan de fiets kan je ook geen aangifte doen. Dus als er geen schade is aan de kat kan je ook geen aangifte doen. Plus als dat er wel is, je aangifte niet zo sterk staat omdat je je eigendommen niet zomaar overal op straat rond mag laten slingeren.
Maar het is helemaal nergens aangetoond dat dat de reden van de buurman was om de kat te slaan, die conclusie hebben mensen hier in het topic getrokken maar dat staat helemaal nergensquote:Op dinsdag 29 september 2009 15:04 schreef BroesWillems het volgende:
[..]
Het is heel goed mogelijk dat een kat met zijn nagels krassen in de lak van de auto kan maken.
Die kans is erg klein. Katten krabben vrijwel alleen aan ruwe oppervlakken.quote:Op dinsdag 29 september 2009 15:04 schreef BroesWillems het volgende:
[..]
Het is heel goed mogelijk dat een kat met zijn nagels krassen in de lak van de auto kan maken.
Hetzelfde kan over de TS gezegd worden, hij heeft over de telefoon gehoord dat de kat geslagen is. Hoe hard en of het beest gewond is, is ook niet bekend.quote:Op dinsdag 29 september 2009 15:07 schreef senesta het volgende:
[..]
Maar het is helemaal nergens aangetoond dat dat de reden van de buurman was om de kat te slaan, die conclusie hebben mensen hier in het topic getrokken maar dat staat helemaal nergens
Of van de wasstraat, of van een tak die is gevallen, of .. vul maar in. Toon maar aan.quote:Op dinsdag 29 september 2009 15:04 schreef BroesWillems het volgende:
[..]
Het is heel goed mogelijk dat een kat met zijn nagels krassen in de lak van de auto kan maken.
Wat maakt het uit?quote:Op dinsdag 29 september 2009 15:11 schreef Bastard het volgende:
[..]
Of van de wasstraat, of van een tak die is gevallen, of .. vul maar in. Toon maar aan.
Punt is.. mag iemand een huisdier slaan, heb ik een punt als ik naar de politie zou gaan hieromtrent.
Zo niet, dan los ik het zelf wel op met de buurman op mijn manier.
Dat heb ik hem ook verteld, maak je maar niet druk, ik heb al mening woordenwisseling gehad met hem. Ik wilde alleen weten of er meerdere ervaringen bekend zijn en hoe dat eventueel opgelost is (omtrent mensen die andermans huisdieren slaan) kan je daar verder wat mee, zijn er instanties te bellen. Ja achteraf denk ik, bel de dierenbescherming en kijk wat ze zeggen.quote:Op dinsdag 29 september 2009 15:14 schreef Conflict het volgende:
[..]
En als hij nog een keer aan je spiegels zit dat je die van hem eraf sloopt. Laat niet over je heen lopen, zet die lul op zijn plaats.
- edit: doe ff normaal -quote:Op dinsdag 29 september 2009 15:10 schreef BroesWillems het volgende:
[..]
Hetzelfde kan over de TS gezegd worden, hij heeft over de telefoon gehoord dat de kat geslagen is. Hoe hard en of het beest gewond is, is ook niet bekend.
En met een kat op een auto heb geen ervaring, maar een hond die tegen mijn pa's auto aan sprong had met z'n nagels een paar lelijke krassen achtergelaten. En op m'n eigen auto heb ik een kalkoen gehad(don't ask), ook niet echt bevorderlijk.
Helaas komt de dierenbescherming pas in actie als het dier bijna dood is.quote:Op dinsdag 29 september 2009 15:21 schreef Bastard het volgende:
[..]
Dat heb ik hem ook verteld, maak je maar niet druk, ik heb al mening woordenwisseling gehad met hem. Ik wilde alleen weten of er meerdere ervaringen bekend zijn en hoe dat eventueel opgelost is (omtrent mensen die andermans huisdieren slaan) kan je daar verder wat mee, zijn er instanties te bellen. Ja achteraf denk ik, bel de dierenbescherming en kijk wat ze zeggen.
Hoe komt hij over? Lijkt het je iemand die je kat echt iets aan zou kunnen doen? En zo ja, wat doe je met je kat? Nog steeds naar buiten met het risico dat een buurman "los gaat" op je kat? Er lopen tegenwoordig genoeg gekken rond, ik zou het risico met mijn katten niet nemen.quote:Op dinsdag 29 september 2009 15:21 schreef Bastard het volgende:
[..]
Dat heb ik hem ook verteld, maak je maar niet druk, ik heb al mening woordenwisseling gehad met hem. Ik wilde alleen weten of er meerdere ervaringen bekend zijn en hoe dat eventueel opgelost is (omtrent mensen die andermans huisdieren slaan) kan je daar verder wat mee, zijn er instanties te bellen. Ja achteraf denk ik, bel de dierenbescherming en kijk wat ze zeggen.
Dus als de kat een gebroken poot heeft door een actie kan ik er wat mee doen. Maar heeft het ook nut melding te maken wanneer er geen zichtbaar leed is..quote:Op dinsdag 29 september 2009 15:23 schreef Xs2Shanna het volgende:
[..]
Helaas komt de dierenbescherming pas in actie als het dier bijna dood is.
De dierenbescherming is niet zo snel van begrip en actie.
Nee, dat lijkt me niet. Dan zeggen ze eerder: bel maar als er echt iets aan de hand is, of als u iets gezien heeft.quote:Op dinsdag 29 september 2009 15:26 schreef Bastard het volgende:
[..]
Dus als de kat een gebroken poot heeft door een actie kan ik er wat mee doen. Maar heeft het ook nut melding te maken wanneer er geen zichtbaar leed is..
Juist, zulke reacties kun je verwachten!quote:Op dinsdag 29 september 2009 15:27 schreef PierreTT het volgende:
[..]
Nee, dat lijkt me niet. Dan zeggen ze eerder: bel maar als er echt iets aan de hand is, of als u iets gezien heeft.
Het is dus gezien.. dat is het punt niet.quote:Op dinsdag 29 september 2009 15:27 schreef PierreTT het volgende:
[..]
Nee, dat lijkt me niet. Dan zeggen ze eerder: bel maar als er echt iets aan de hand is, of als u iets gezien heeft.
Dat is natuurlijk ook wel zo. Maar zonder dat je aantoonbaar bewijs hebt sta je niet sterk ben ik bang... alleen met verdenking lijkt mij niet genoegquote:Op dinsdag 29 september 2009 15:31 schreef Bastard het volgende:
[..]
Het is dus gezien.. dat is het punt niet.
Misschien zien we het de volgende keer niet en heeft hij hem half dood getrapt per ongeluk.
Een kat heeft op een glad oppervlak geen grip, om toch grip te krijgen zal een kat zijn nagels gebruiken. Hierdoor krijg je ook krasjes op je lak en dat terwijl de kat niet echt aan het krabben is geweest.quote:Op dinsdag 29 september 2009 15:10 schreef Conflict het volgende:
[..]
Die kans is erg klein. Katten krabben vrijwel alleen aan ruwe oppervlakken.
Zoals hierboven genoemd, als het beest geen grip heeft, zet hij zijn nagels uit.quote:Op dinsdag 29 september 2009 15:22 schreef Xs2Shanna het volgende:
Extra puntje, de nagels van een hond kunnen niet ingetrokken worden. Die van een kat wel. (en die zitten dus ook altijd ingetrokken mits er gevaar is, of ze hun nagels willen "vijlen" wat ze dan ook alleen op ruw oppervlak doen)
Maarja, een peer lijkt ook bijjjjna op een appel, ik kan ze ook nooit uit elkaar houden hoor, in de supermarkt.
Heerlijk ideequote:Op dinsdag 29 september 2009 15:54 schreef mime_negert het volgende:
[..]
En wanneer je jouw auto voor zijn huis zet moet je zelf al je spiegels inklappen, dan zal hij ze weer voor je goed zetten
Welnee, een kat springt gewoon op iets en gaat er lekker op liggen. Daar krijg je geen krassen van.quote:Op dinsdag 29 september 2009 15:54 schreef mime_negert het volgende:
[..]
Een kat heeft op een glad oppervlak geen grip, om toch grip te krijgen zal een kat zijn nagels gebruiken. Hierdoor krijg je ook krasjes op je lak en dat terwijl de kat niet echt aan het krabben is geweest.
als een kat springt, heeft hij toch echt grip nodig om zich af te zetten.quote:Op dinsdag 29 september 2009 16:08 schreef Conflict het volgende:
[..]
Welnee, een kat springt gewoon op iets en gaat er lekker op liggen. Daar krijg je geen krassen van.
Nou tis geen tijger ofzo.. maar als je met een spons over je auto gaat zonder hem eerst af te spoelen krijg je ook krassen ja. Een auto buiten = krassen.quote:Op dinsdag 29 september 2009 16:11 schreef BroesWillems het volgende:
[..]
als een kat springt, heeft hij toch echt grip nodig om zich af te zetten.
Maargoed, blijkbaar is het onmogelijk dat een kat krassen maakt op een auto.
Que? Wat voor spons haal jij over je auto danquote:Op dinsdag 29 september 2009 16:16 schreef Bastard het volgende:
[..]
Nou tis geen tijger ofzo.. maar als je met een spons over je auto gaat zonder hem eerst af te spoelen krijg je ook krassen ja. Een auto buiten = krassen.
Daarom spoel ik mijn spons ook af.quote:Op dinsdag 29 september 2009 16:16 schreef Bastard het volgende:
[..]
Nou tis geen tijger ofzo.. maar als je met een spons over je auto gaat zonder hem eerst af te spoelen krijg je ook krassen ja. Een auto buiten = krassen.
Ik zou eerst vragen waarom hij de kat slaat, of dat uberhaubt iets te maken heeft met krassen op zijn auto is helemaal nog niet duidelijk.quote:Op dinsdag 29 september 2009 16:17 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Que? Wat voor spons haal jij over je auto dan
En, heb je de buurman al gevraagd wat zijn schadepost aan de auto is?
Een kat maakt dezelfde krasjes als een spons.(als je de auto niet hebt afgespoeld)quote:Op dinsdag 29 september 2009 16:17 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Que? Wat voor spons haal jij over je auto dan
En, heb je de buurman al gevraagd wat zijn schadepost aan de auto is?
Waarom hij de kat slaat is wel duidelijk, hij zit potdomme op zijn auto!quote:Op dinsdag 29 september 2009 16:23 schreef senesta het volgende:
[..]
Ik zou eerst vragen waarom hij de kat slaat, of dat uberhaubt iets te maken heeft met krassen op zijn auto is helemaal nog niet duidelijk.
Trouwens, volgens mij kun je, zelfs als er geen aangifte gedaan kan worden, altijd nog een melding doen bij de politie van dierenmishandeling toch?
Precies! Een kat is een HUISdier. Binnenhouden dus! Of alleen in de eigen tuin laten. De eigenaar dient ervoor te zorgen dat een ander geen last heeft van zijn huisdier.quote:Op dinsdag 29 september 2009 12:54 schreef SimonBalk het volgende:
De vraag is eigenlijk waarom jij je kat on-aangelijnd over straat laat gaan.
-- 8< -- knip
Ik snap al niet waarom katten eigenaren die beesten op straat gooien. Als jij dat beest niet in huis wil hebben dan wil ik misschien ook wel niet dat deze MIJN tuin onder schijt? Gewoon aanlijnen. Zelfde regels als honden. Jij zou toch ook kwaad worden wanneer er een hond op je auto zou liggen? Of een hond de boel bij jou voor de deur onder schijt?
Jep, kwesie van oorzaak/gevolg. Of actie/reactie.quote:Op dinsdag 29 september 2009 17:34 schreef Loveless85 het volgende:
Ontopic: het mes snijdt aan 2 kanten, ik denk niet dat een rechter of agent er ooit wat aan zal doen. Zijn manier is verre van juist, maar in principe hoort jouw kat ook niet op zijn auto...
Dat. Ik vind het erg jammer dat je niet eens met die man in gesprek bent gegaan. Logisch dat je eerst kwaad bent, maar daarna kun je toch gewoon normaal verhaal halen en ook de hand in eigen boezem steken indien nodig?quote:Op dinsdag 29 september 2009 17:34 schreef Loveless85 het volgende:
Ontopic: het mes snijdt aan 2 kanten, ik denk niet dat een rechter of agent er ooit wat aan zal doen. Zijn manier is verre van juist, maar in principe hoort jouw kat ook niet op zijn auto...
Vreemde logica.quote:Op dinsdag 29 september 2009 13:26 schreef Tassiepassie het volgende:
Zo';n dier begrijpt echt niet dat hij/zij niet op auto's mag zitten als dat nooit is afgeleerd.
Ik vind de actie van de buurman dus belachelijk.
Precies, want alle kattenmensen zeggen hier dat de buurman aan de galg moet en TS zelf ook niet een kleine beetje zelfreflectie moet hebbenquote:Op donderdag 1 oktober 2009 10:57 schreef SimonBalk het volgende:
Ik denk dat dit topic wel duidelijk maakt dat er met katten mensen niet valt te praten. Hun mening over katten staat vast en daar moet de wereld het maar mee doen. Dat je het ook van een andere kant kan zien, zien ze zelf niet.
Ik denk dat deze post vooral duidelijk maakt dat jij slecht leest. Of dat je wel erg makkelijk generaliseertquote:Op donderdag 1 oktober 2009 10:57 schreef SimonBalk het volgende:
Ik denk dat dit topic wel duidelijk maakt dat er met katten mensen niet valt te praten. Hun mening over katten staat vast en daar moet de wereld het maar mee doen. Dat je het ook van een andere kant kan zien, zien ze zelf niet.
Ik denk beide.quote:Op donderdag 1 oktober 2009 11:31 schreef ElisaB het volgende:
[..]
Ik denk dat deze post vooral duidelijk maakt dat jij slecht leest. Of dat je wel erg makkelijk generaliseert
Ow, dat kan ook nogquote:Op donderdag 1 oktober 2009 11:32 schreef Harajuku. het volgende:
Ik denk beide.
Dude, loop niet zo te zuigen zeg. Lees de OP en ga daar op in als je iets toe te voegen hebt. Als je alleen komt om te zuigen en te bashen dan mag je wat mij betreft dit topic gewoon overslaan hoor. En als je verder wil klagen over de moderatie dan doe je dat maar in ons FB topic of als je denkt dat je er met ons niet uit kunt komen stuur dan een mail of PM naar forum@fok.nl dan zullen de Forum admins beoordelen of je klachten gegrond zijn. Maar nu stoppen met dat gemiep in dit topic.quote:Op donderdag 1 oktober 2009 14:44 schreef rgras het volgende:
ElisaB, beschermvrouwe der kattenmensen. [ afbeelding ]
Ja precies.. het ligt aan mij natuurlijk, het is heel normaal om iemand anders zn huisdier te slaan. Ach ja waarom ook niet de buurkinderen slaan als ze teveel herrie maken. Och weet je wat, iedereen moet van mijn auto afblijven dus ik zet m onder 220 volt.. probleem opgelost. Gekke TS ook met zn rare vragen.quote:Op donderdag 1 oktober 2009 11:31 schreef Loveless85 het volgende:
[..]
Precies, want alle kattenmensen zeggen hier dat de buurman aan de galg moet en TS zelf ook niet een kleine beetje zelfreflectie moet hebben![]()
![]()
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |