quote:
Op maandag 21 september 2009 19:01 schreef KoosVogels het volgende:Waarom hebben de huidige geloofsstromingen het in de ogen van hun volgelingen bij het juiste eind, terwijl er oneindig veel geloven aan vooraf zijn gegaan?
Omdat vertwijfeling de zeikte tot de dood is.
Even zonder gekheid, in mijn oprechte mening is dit te danken aan onze aard. We weten ons te onderscheiden van de rest van het dierenrijk & bemeten ons intelligentie. We leren, en we leren dat er ''dingen'' gebeuren waarop we simpelweg geen voor de hand liggend antwoorden kunnen vinden. Hoe verreikend onze inventiviteit ook mag wezen op het moment van denken en spreken. Deze ''dingen'' liggen buiten onze macht. De vraag echter, die daarop volgt is, welke macht kunnen we toekennen, aan die ''dingen'' die we niet verklaren kunnen? Door de tijd heen hebben verschillende vormen van wetenschappen, pseudowetenschappen, religieuze overtuigingen & filosofische overtuigingen ons hierin van een antwoord kunnen voorzien. Logische & exemplarische verklaringen hebben ons zodoende de wereld om ons heen beter laten begrijpen, inclusief drogredenen & syllogismen (heb net geleerd wat een syllogisme is dus moest dat woordje echt ff gebruiken!! w00t).
Desselniettemin blijft een groot gebied gehuld in het duister, met name, 'om meteen even aantal dingen over te slaan, 'de dood.
Dat al het leven in een bredere beschouwing (uitsterven daargelaten) cyclisch is en wij als individueel exemplaar niet geeft stof tot nadenken.
Dat alles om ons heen gebeurd naar een bepaalde vorm van logica ook.
Dat wij het vermogen hebben tot creatie (& decreatie, destructie) werkt binnen deze gedachten des te aanstekelijker.
Met het voorgaande bedoel ik te zeggen, dat er dankzij een aantal (waargenomen?) factoren onheroepelijk word afgestevend op de vragen, wie of wat heeft ons dan gemaakt of wat is er na de dood of wat is de zin van het leven, etc.
Je zou dus kunnen concluderen dat hier een macht in het spel is. Eéntje die ons is ver te boven gaat. Een macht die ten grondslag ligt aan ons en hoe wij ons verhouden tot de rest van dat geen dat is.
Plausibel als je het mij vraagt. Echter binnen de wereld van de zuivere rede (als die al bestaat) niet te veklaren.
Desalniettemin plausibel, immers ik ben er ook dus waarom die macht niet.
God, Allah, De almachtige.
MAAR zoals ik al zei is deze zogenoemde macht, waarin ik jou overigens de volledige vrijheid geef om hier invulling aan te geven niet te verklaren in de wereld van de zuivere rede, of gewoon naar onze hedendaagse logica. Echter, daar is ie dan wat betreft onze aard, hebben wij een zekere mate van inzicht en intelligentie meegekregen en godzijdank! haha, ook een gezonde dosis motivatie om deze te gebruiken en toe te passen op alles wat onze waarnemingen passeert (al dan niet zichtbaar, of speculatief).
Echter daar waar invulling niet tot ons komt, spreken wij tot de verbeelding
Om op de vraag te antwoorden waarom ''ze'' of' ook wel de mensen die in hun verbeelding tot de juiste invulling zijn gekomen, van wat ik voor het gemak maar even de macht die buiten ons om werkt' gelijk hebben?
Omdat ze dat vinden.
Waarom dan? Dat is dus precies waar een religie of rigide overtuiging aan beantwoord. Een antwoord op een vraag die mijn inziens naar alle redelijkheid niet valt te beantwoorden. Thans niet éénduidig.
[ Bericht 1% gewijzigd door Symo op 30-09-2009 21:10:10 ]