Dat is zeker waar. Uiteindelijk is je CV een middel om binnen te komen, en als je eenmaal een bepaalde grens hebt gehaald kom je zo'n beetje overal binnen voor een gesprek. Vanaf daar wordt het pas echt een zware selectie.quote:Op donderdag 4 november 2010 01:17 schreef Drive-r het volgende:
[..]
Een HBO is inderdaad vrij lastig. Aan de andere kant zeggen de cijfers hierboven niet zoveel. In mijn vorige baan kregen we ook gemiddeld 100 aanmeldingen per baan/stage, maar daarvan ging 80% direct de vuilnisbak in. Je vergist je in hoeveel mensen zich aanmelden voor jobs die duidelijk niet bij hun profiel passen, met een relevant studie zit je al snel in een kleinere selectie.
Ik heb dus exact hetzelfde 'probleem '(ook zelfde opleiding). Tevens TVP.quote:Op donderdag 4 november 2010 00:07 schreef Jetfly het volgende:
Student Technische Bedrijfskunde, in opleiding tot consultant. Wel HBO maar oke.
Mwah, ik zou het niet zo willen vergelijken. Je vergeet dat banken er een hoop omheen doen en enkel bezig zijn met transacties, terwijl consultants maar een fractie van de tijd met deals bezig zijn.quote:Op donderdag 4 november 2010 11:59 schreef kevin7 het volgende:
Ja consulantcy en IB verschillen in dat opzicht denk ik wel een beetje. Maar eigenlijk is investment banking ook consultancy, de bank of het begeleidend bedrijf heeft een adviserende functie ten opzichte van het overnemende bedrijf.
Heb zelf ook HTS TBK gedaan, vervolgens uni. Vooropleiding VWO. Met HBO (HTS) kun je dit haast wel shaken, heb in het verleden een paar keer geprobeerd, maar deze 'smet' krijg je haast niet weggepoetst. Ze vinden niet zozeer dat er iets mis is met HBO als vooropleiding, maar als ze beta's kunnen krijgen met VWO-TU en minimaal 8 gemiddeld dan zullen ze daar bijna altijd voor kiezen. En in deze conjunctuur hebben ze de keuze dus...quote:Op donderdag 4 november 2010 00:07 schreef Jetfly het volgende:
Eindelijk zo een topic! Innovatief! Hehe! Dikke TVP.
Student Technische Bedrijfskunde, in opleiding tot consultant. Wel HBO maar oke. Kan je bij bijv. McKinsey wel binnenkomen als je HBO + (pre)master WO hebt? Of willen ze ook WO bachelor zien?
Klopt, vliegacademie zit er bij in. Verder zit ik zelf bij de top 10%, misschien wel 5%. Heb de minor finance gekozen omdat het me enorm interessant leek (bleek achteraf een goede keuze!). Sowieso wil ik verder naar de universiteit, master finance of master TBK. Hoewel Technische Bedrijfskunde een beta is, vraag ik me af of dit wel zo door het bedrijfsleven gezien wordt (meer soort semi-beta).quote:Op donderdag 4 november 2010 11:17 schreef Jetfly het volgende:
Holy crap! Bij jou zitten er ook AP&M (piloot) gasten right? Wij hebben niet echt bepaalde richtingen. Je moet wel voor jezelf stellen of je nou voor Consultancy wilt gaan of Projectleider, en dan doe je zeg maar ervaring op binnen de projectgroepen.
Bovendien volgen wij pas een minor in het 4e jaar. Stage heb ik van januari 2012 tot juni 2012.
EDIT: Je hebt je post ge-edit! Haha. En af en toe in het Investment Banking topic ja. Maar niet echt heel interessant meer. Geen zin om zo vaak achter de schermen te zitten.
quote:Op donderdag 4 november 2010 20:02 schreef Kaas- het volgende:
De website glassdoors.com geeft op basis van 50 anonieme reacties van McKinsey consultants dat een analist gemiddeld $70.000 per jaar verdient (incl. bonus etc.). Ter indicatie: tegen de huidige koers is dan inderdaad zo'n 50.000 euro.
Er zijn 4 Nederlanders die salarissen voor het Amsterdam-kantoor hebben opgegeven en die zeggen analist 54.000 en associate 85.000.quote:Op donderdag 4 november 2010 21:25 schreef Ambitious het volgende:
Bedankt, goede bronnen! Het verschilt dus erg per bedrijfAls iemand nog de uren voor Nederlandse kantoren uit betrouwbare bronnen weet ben ik heel benieuwd! Amerikanen maken toch meer uren over het algemeen...
Ik weet niet of die site nou zo betrouwbaar is. Een chaffeur bij UPS zou een gemiddeld salaris van 72000 USD hebben met een bandbreedte van 55000 tot 82000 USD hebben (op basis van 20 reacties). Dat is natuurlijk krankzinnig hoog voor een chauffeur en meer dan startend analist bij McKinsey...quote:Op donderdag 4 november 2010 20:02 schreef Kaas- het volgende:
De website glassdoors.com geeft op basis van 50 anonieme reacties van McKinsey consultants dat een analist gemiddeld $70.000 per jaar verdient (incl. bonus etc.).
Bedankt, hier was ik naar opzoek! Dit is, zoals ik al dacht, toch anders dan het Amerikaanse verhaal, waarbij je maandag het vliegtuig heen en donderdag het vliegtuig terug pakt. (als de sites kloppen)quote:Op vrijdag 5 november 2010 09:39 schreef leysha het volgende:
Je maakt als Associate/Fellow of hoe dat dan ook mag heten (verschilt per bedrijf) rond de 50 - 60 uur per week (in Nederland). Ongeveer iedere dag van 8 tot 6, soms 7, en een a twee avonden per week erbij. Rond de deadline loopt het aantal uren op, aan de andere kant is er heus wel af en toe een rustig dagje. Afhankelijk van het project breng je best veel tijd door met reizen, je zit toch wel 2 tot 3 dagen per week bij de klant en afhankelijk van waar dat is sta je veel of weinig in de file.
Voordeel hierin is dat je, als je niet bij de klant hoeft te zijn en verder geen afspraken hebt, best een middagje thuis mag werken en sowieso je uren wel zelf mag indelen. Als het werk maar afkomt.
Verschil met investment banking bijvoorbeeld is wel dat het aantal uren wat je maakt niet terugloopt naarmate je doorgroeit. Partners maken over het algemeen de meeste uren.
Ik hoor van mensen uit de business wel dat het er in Nederland rustig aan toe gaat vergeleken met bijvoorbeeld Londen of New York. Aan de andere kant kan het natuurlijk ook hier voorkomen dat je een project hebt ergens in verwegkistan en iedere moment klaar moet staan om die kant op te vliegen. Maar dat is natuurlijk ook wel eens leuk.quote:Op vrijdag 5 november 2010 18:10 schreef Ambitious het volgende:
[..]
Bedankt, hier was ik naar opzoek! Dit is, zoals ik al dacht, toch anders dan het Amerikaanse verhaal, waarbij je maandag het vliegtuig heen en donderdag het vliegtuig terug pakt. (als de sites kloppen)
Dat dus. Zo groot is het verschil ook niet, een goeie vriend van me heeft zowel bij McK A'dam en Londen gewerkt, dus kan het redelijk vergelijken. Het hangt ook een beetje af van je projecten. Je twee jaar voor je MBA kan je besteden aan vier projecten die toevallig ver weg zijn, of aan wat projecten voor de Nederlandse overheid en vrij goeie uren draaien. Het verschil tussen Anglosaksische landen en Nederland is met de werk "attitude". De uren op zich zijn redelijk hetzelfde, je bent als junior alleen wat minder "waard" en dus voel je je wat minder in controle van je eigen schema. Dan vallen dezelfde uren je zwaarder, kan ik je vertellen.quote:Op vrijdag 5 november 2010 20:03 schreef leysha het volgende:
[..]
Ik hoor van mensen uit de business wel dat het er in Nederland rustig aan toe gaat vergeleken met bijvoorbeeld Londen of New York. Aan de andere kant kan het natuurlijk ook hier voorkomen dat je een project hebt ergens in verwegkistan en iedere moment klaar moet staan om die kant op te vliegen. Maar dat is natuurlijk ook wel eens leuk.
Het heeft voor- en nadelen. Nadeel is dat je voornamelijk in Londen werkt, je reist minder omdat veel klanten gewoon in de buurt zitten. Misschien is dat wat je wil, dan is het een voordeel. Verder maakt het niet enorm uit, maar Londen is inderdaad een leuke werkplek. McK A'dam is echter ook niet verkeerd, je reist best wat als je leuke projecten hebt en het is een vrij groot kantoor.quote:Op zondag 7 november 2010 13:05 schreef kevin7 het volgende:
ik dacht dus ook dat de uren verschilden tussen bijv. londen en a'dam. Toch lijkt het me wel gaaf om in london te werken. Het is daar toch allemaal wat grootser lijkt mij dan in amsterdam.
Uiteindelijk is het werk dat je doet overal hetzelfde...quote:Op zondag 7 november 2010 13:05 schreef kevin7 het volgende:
ik dacht dus ook dat de uren verschilden tussen bijv. londen en a'dam. Toch lijkt het me wel gaaf om in london te werken. Het is daar toch allemaal wat grootser lijkt mij dan in amsterdam.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |